Két év börtönbüntetésre ítélte egy amerikai bíróság Bródy János fiát, Bródy Dánielt, aki bosszúból feltörte korábbi munkahelye, a The First Republic Bank informatikai rendszerét. Az ügyről két évvel ezelőtt cikkeztek először a lapok, az ítélet azonban azóta jogerőre emelkedett, és a büntetés végrehajtása is megkezdődött.
A San Franciscó-i bíróság három vádpontban találta bűnösnek a magyar zenész fiát, aki informatikusként dolgozott a banknál. Elbocsátását követően nem szolgáltatta vissza a céges laptopját, hanem hazavitte azt, majd hozzáférést szerzett a bank belső rendszereihez. A vádirat szerint törölte a vállalati kódtárakat, rosszindulatú szkripteket futtatott a naplófájlok eltüntetésére, gúnyos megjegyzéseket hagyott hátra a forráskódban, valamint más alkalmazottak nevében indított munkameneteket.

Bródy János fia nem közszereplő, így róla nem közlünk képet (Fotó: Vörös Szilárd)
A pótvádirat azt is rögzítette, hogy Bródy a kirúgását követően hamis feljelentést tett a rendőrségen, azt állítva, hogy a banki laptopot ellopták az autójából, miközben edzőteremben tartózkodott. Az ítélethirdetés során a bíró mintegy 220 ezer dollárra becsülte az okozott kárt, Bródy pedig 2023 áprilisában beismerte bűnösségét. A 24 hónapos szabadságvesztés mellett 529 ezer dollár megfizetésére kötelezték.
Bár Bródy Miklós Dániel később eljárási hibákra hivatkozva keresetet nyújtott be, a bíróság helybenhagyta az ítéletet.
„Bródy álláspontja szerint a kerületi bíróság megsértette a tisztességes eljáráshoz való jogát azzal, hogy a veszteség összegét és a kártérítést hamis, megbízhatatlan, nem alátámasztott, hallomásból származó részösszegekre alapozta, továbbá azzal, hogy megakadályozta őt abban, hogy keresztkérdéseket tehessen fel Brian Krausnak, a tanúnak, aki ellene vallott” – idézi a Blikk a dokumentumot.
A büntetés letöltését 2024. február 9-én kezdte meg.