Ha azonban azt a Balaton mellett vagy a tengerparton eltöltött egy hetet mégis szeretnénk tudományosan megindokolni a főnökünknek, szüleinknek vagy akár saját magunknak, bátran megtehetjük. Hiszen tudományos magyarázat is létezik már, miért is szükséges napoznunk legalább egy héten keresztül: azért, hogy boldogabbak legyünk!
Legjobban felpörget
A viccet félretéve, a napozás hatására energikusabbnak és boldogabbnak érezhetjük magunkat: hiszen a lelkünknek kétségkívül nagyon jót tesz egy kis napon henyélés. Ha nyári reggelen felébredünk, s az ablakon kinézve ránk ragyog a nap, sokkal lelkesebben vágunk neki az előttünk álló programoknak. Bármilyen szabadtéri programot tervezhetünk, úgy érezhetjük, nincs előttünk akadály, amit ne tudnánk leküzdeni.
Nyáron szebb vagy
A meleg évszak és a nyaralás beköszöntével ruhatárat, sminket váltunk, a hajunk színe is megváltozik, itt-ott világosabb csíkokkal tarkított lesz, a bőrünk pedig egészségesen napbarnított színt vesz fel. Még szép, hogy ilyenkor a nők sokkal elégedettebbek, mikor tükörbe néznek. A boldogságunkat nemcsak az fokozza, hogy tetszik a kép, amit a tükörbe nézve látunk, hanem az is, hogy a napsugarak hatására szervezetünk szerotonin nevű (öröm)hormont és melatonint termel. Ez utóbbi pedig szabályozza az alvási ritmusunkat.
Aki lebarnult (persze ez a szoláriumra nem érvényes), az biztosan eltöltött legalább egy hetet valamilyen vízparton nyaralgatva, barátokkal nevetgélve, családdal jót szórakozva, háta mögött hagyva minden munkával és hétköznapokkal járó kötelezettséget. Egyszóval kiszabadulva a stresszes élethelyzetekből. Talán még tudatosan énidőt is szakított magára, ami talán a legfontosabb mind közül. Hát persze, hogy mindez bárkit boldogabbá tenne.
Napozás egészségünkért
A napozás ráadásul egyik elengedhetetlen feltétele szervezetünk D-vitamin termelésének, ami az immunrendszerünk egyik legfőbb támogatója, erősítője.