A bíróság 2015. november 11-én jogerősen bűnösnek mondta ki zaklatás miatt és hatvan óra közérdekű munkára ítélték.
Márton Kristófnak közben a tudomására jutott, hogy a férfi aktájába 67 rendőrségi munkatárs nézett bele valamilyen okból, többször jogosulatlanul. A férfi az Országos Rendőr-főkapitányságtól a teljes állományra vonatkozóan akart információkat kikérni, de azt végül megtagadták és a bíróság sem kötelezte a rendőrséget az adatigénylés teljesítésére.
Mindeközben egy „Turpis Causa” elnevezésű Facebook-oldalon személyeskedő, a rendőrséget és a parancsnokokat személyes megjegyzéssel illető bejegyzések között feltűntek Marton Kristóf pereskedéseinek, eljárásainak egyes iratai. Az oldal gúnyos posztjai miatt a férfit június 19-én a Nemzeti Nyomozó Irodán meg is gyanúsították nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazással. Végül elítélték Kristófot, a bíró súlyosbító körülménynek vette, hogy a cselekményeket köztiszteletben álló, magas rangú rendőri vezetők ellen követte el.
„Engem a szankció mértéke lep meg” – mondta a Blikknek dr. Tóth Balázs ügyvéd, a Magyar Helsinki Bizottság jogvédő szervezet munkatársa az üggyel kapcsolatban. “Személy szerint nem is emlékszem arra, hogy valakit becsületsértésért vagy rágalmazásért jogerősen letöltendő szabadságvesztésre ítéltek. Hozzáteszem, tizenkét évig börtönökben voltam megfigyelő és nagyjából sok ezer rabbal találkoztam, de köztük sem volt olyan, aki ilyen bűncselekmények miatt ült.”
Úgy tűnik, egyre szigorúbban veszik a hasonló eseteket, ma írtuk meg azt a hírt is, miszerint közmunkára ítéltek két fiatalt, mert hónapokig sértő beszólásokkal illeték és bántalmazták a 16 éves meleg szomszédjukat.
Fotó: Getty Images
Még több hír a témában: