Így találd meg a farmert, ami tényleg tökéletesen passzol rád

nlc | 2024. Május 06.
Praktikus tanácsok következnek, mire figyelj, hogy azt a farmert vedd meg, amiben a legkényelmesebben érzed magad és egyben a legelőnyösebben is áll.

Az üzletekben bőségzavarban válogathatunk a legkülönfélébb szabású, hosszúságú, anyagú és árnyalatú farmernadrágok közül. Olykor pedig még abban is tanácstalanok lehetünk, egyáltalán melyeket lenne érdemes felpróbálnunk. A Huffpost cikkében szakemberek mondták el, hogyan találhatjuk meg a számunkra valóban, minden szempontból tökéletes farmert.

„A jó szabás általában azt jelenti, hogy kényelmesen ülhetsz, sétálhatsz és mozoghatsz anélkül, hogy a farmer felhúzódna, lecsúszna vagy korlátozná a mozgást. Szorosan körbeöleli a derekadat anélkül, hogy övre lenne szükséged, hogy fent maradjon, de kényelmet és mozgékonyságot biztosít, anélkül hogy túl szűk vagy zsákszerű lenne, emellett az adott stílusnak és szabásnak megfelelően passzol a testedre” – foglalta össze a jó farmer ismérveit Dave Bowden stílustanácsadó.

A saját méreteidre figyelj!

A farmergyártók nem használnak szabványos méretezést, így még egy azon márkán belül is előfordulhat, hogy ugyanaz a méret más-más stílusban másképp illeszkedik. Ez azért van, mert a méretezést általában egy osztályozásnak nevezett skála alapján számítják ki: sok márka csak egy, általában 36-os méretben teszteli a farmereket, a többi méretet pedig „találgatás” alapján készítik el. Más tényezők, például a szabás és az anyag szintén befolyásolhatják a méretezést.

Elizabeth Davey, a Duer divatmárka termékfejlesztési igazgatója azt javasolja, hogy farmervásárlás előtt mérjük le a saját derékbőségünket, illetve a lábaink belső hosszát, majd ezeket az adatokat vessük össze az adott márka mérettáblázatával.

Keresd a különböző testtípusokra készült farmereket!

Annyi különböző testalkat, testarány létezik, hogy gyakorlatilag lehetetlen, hogy egy-egy méret, ugyanabban a szabásban mindenki számára megfelelő legyen. Egyre több márka akad azonban, amely egy-egy méreten belül különböző testalkatokra szabott modelleket is kínál, például alacsonyabbaknak (petite) és magasabbaknak (tall), vagy épp kerekebb formákkal (plus, curvy) rendelkezőknek készült változatokat. Keresd az alkatodnak leginkább megfelelőt!

Illusztráció: Getty Images

Figyelj a derékmagasságra!

A megfelelő derékmagasság megválasztása az egyik legkritikusabb pont, hiszen ez befolyásolja, hogy a farmer hogyan illeszkedik a derekadhoz és a csípődhöz. Azonban, ahogyan nem szabad a címkén szereplő méret alapján dönteni, Davey szerint nem szabad arra hagyatkozni sem, hogy milyen derékmagasság van megjelölve rajta. A középmagas fazon például egy alacsonyabb termetű emberen már magasnak számíthat.

A természetes derékvonal fölé érő farmerek sokak számára előnyösek, hiszen kiemelik a derekat és hosszabbnak mutatják a lábakat. A köldök alatti derékrésszel rendelkező modellek lazább megjelenést kölcsönöznek, és azoknak állnak igazán jól, akik arányaiban rövidebb felsőtesttel rendelkeznek, illetve, akik a csípőjük vonalát szeretnék hangsúlyozni, optikailag szélesíteni. 

A legtöbb testalkathoz jól passzolnak a középmagas derekú farmerek, melyeket Bowden biztonságos, de nem különösebben divatos választásnak nevez. 

Hátulról is nézd meg!

Nagyon lényeges az is, hogy a farmernadrág ne csak elöl, de hátul is hibátlanul passzoljon a testre. 

„Ugyanolyan jól akarsz kinézni, amikor kilépsz egy szobából, mint amikor beléptél” – fogazmazott Caren Lettiere, a Democracy Clothing alapítója, aki azt ajánlja, hogy ne csak a tükörben nézzük meg, de készítsünk egy fotót is arról, hogyan áll a farmer hátulnézetből. A szakember szerint nem szabad, hogy hátul elálljon a derékrész, ezen a ponton még akkor sem keletkezhet nagy rés, ha épp lehajolunk. 

Figyeljünk a hátsó zsebek elhelyezkedésére is! Juli Johnson személyi stylist szerint a magasabb zsebek optikailag megemelik a feneket, az enyhén ferde zsebek pedig formásabbnak mutatják. Ha a zsebek túl alacsonyan vannak, akkor a hátsó feled megereszkedettnek fog tűnni.

Stimmeljen a hossz!

A megfelelő hossz szintén meghatározó tényező, a legjobb olyan darabot választani, ami már gyárilag számodra megfelelő hosszúságú. Ha túl rövid, azzal nem lehet mit kezdeni, ha pedig a kelleténél hosszabb, akkor fel lehet ugyan hajtani belőle, azonban ez megváltoztathatja a szabást, illetve a koptatás arányait. 

Figyelembe kell venni azt is, hogy milyen cipővel szeretnéd majd viselni az adott farmert. „Magassarkú vagy éktalpú cipőhöz hosszabb szabásúra lesz szükséged, mint tornacipőhöz” – mondta Lettiere.

Az anyag is számít!

A rugalmas anyagú farmernadrágok kényelmesek ugyan, ám kevésbé néznek ki jól, illetve kevésbé tartják a formájukat, akár már néhány viselés után megnyúlhatnak. A merev anyagokkal pedig látványos megjelenés érhető el, viszont ritkán kényelmesek. A szakemberek tanácsa, hogy lehetőleg olyan anyagú farmert válasszunk, ami a merev és a rugalmas szálak kombinációjából készült.

Exit mobile version