Nigella Lawson egy amerikai szakácstehetség-kutató televíziós vetélkedő ítésze lett volna, ám a konzervatív brit tömeglap szerint az amerikai tévékarrier a hatósági intézkedés miatt veszélybe került. Az 54 éves tévészakács vasárnap hajnalban még örömmel közölte híveivel a Twitter mikroblogportálon, hogy minden elengedhetetlen utazási kelléket becsomagolt – az üzenethez mellékelt fotón egy szalmakalap, egy tubus mustár és egy kis csomag só látható –, és a Heathrow-n már a biztonsági ellenőrzésen is túljutott, amikor közölték vele, hogy nem utazhat.
A család egykori asszisztensei |
Nigella eredetileg a vád tanújaként jelent meg többször is az elmúlt hónapokban a nyugat-londoni Isleworth koronabíróságán, ahol egykori családi mindeneseinek csalási pere folyt.
Az olasz testvérpár, Francesca és Elisabetta Grillo évekig állt Nigella Lawson és volt férje, Charles Saatchi milliárdos műgyűjtő alkalmazásában. A két nővért azzal vádolták, hogy a család pénzéből 658 ezer fontot (csaknem negyedmilliárd forintot) vertek el saját luxuskiadásaikra. A testvérpárt decemberben az esküdtszék felmentette, ám a két egykori családi mindenesre akkor gyakorlatilag már senki nem figyelt. A tárgyaláson ugyanis fény derült Nigella Lawson kábítószeres múltjára, és a hír elöntötte a brit sajtót. Francesca és Elisabetta Grillónak – ügyvédeik szerint – a tévészakács személyesen engedte meg a pénzszórást, cserébe azért, hogy hallgatnak az ő rendszeres kábítószerezéséről.
Nigella Lawson tanúvallomásában elismerte, hogy valóban fogyasztott kokaint “néhányszor”, amikor halálos beteg első férjével, John Diamonddal élt. Elmondása szerint a közös kábítószer-fogyasztás célja az volt, hogy a rákbetegség végső stádiumában járó Diamond szenvedéseit enyhítsék. Elismerte azt is, hogy második férjével, Charles Saatchival kötött, világra szóló botrányok közepette tavaly véget ért házasságának utolsó évében ismét kábítószerhez – kokainhoz és kannabiszfélékhez – folyamodott azért, hogy “elviselhetetlen” életét és Saatchi “terrorizmusát” elviselhetőbbé tegye. A Scotland Yard hosszas vizsgálódás után januárban úgy döntött, hogy értékeli ezt az érvelést, és nem indít vizsgálatot az ügyben. Az amerikai hatóságok azonban a jelek szerint ennek ellenére felvették a szárszakácsot a beutazási tilalommal sújtottak feketelistájára. A Daily Mailnek jogi szakértők elmondták: ilyen esetben akár 20-25 hétbe is beletelhet, mire az érintett tisztázhatja nevét, és ismét amerikai beutazási engedélyhez juthat, bár bizonyítottan sürgős esetekben ez napok alatt is elintézhető.