1. Különleges sziklaalakzatok, barlangok és várromok
Tüchersfeld városkája és érdekes sziklái Frankföld (Bajorország északi része) kedvelt látnivalói közé tartoznak. Geológiailag ez a terület tipikus karszt régió savval oldható kőtömbökkel és 2-3 ezer éves barlangokkal, festői sziklaalakzatai pedig ideálisak a kezdő és a gyakorlott sziklamászók számára is. A kisváros középkori favázas házikói és a különleges természeti képződmények együttesen nem mindennapi látványt nyújtanak, ezért Tüchersfeld Németország legtöbbet fotózott települései közé tartozik.
2. Az ország legmélyebb vulkanikus eredetű tava
A jelenleg 72 méter (eredetileg 200 méter!) mély Pulvermaar a Németország nyugati részén fekvő Eifel-hegységben található. A szinte tökéletes kör alakú, vízzel teli mélyedés egyesek szerint 10 ezer évvel ezelőtt keletkezett, mások szerint az utolsó jégkorszak alatt (20-30 ezer éve) jött létre. A 700 méter átmérőjű vulkanikus eredetű gyönyörű tó vízfelületi területe mintegy 40 hektár.
3. Sziklákat összekötő híd az Elbánál
Drezda közelében található a Szász-Svájc Nemzeti Park jelképe, a Neurathen kastély védvonalának részét képező, 194 méter magas sziklákat összekötő Bastei-híd. A 76 méter hosszú kőhíd (ami 1851-ben váltotta fel az 1821-ben épített faváltozatot) a Mardtelle-völgy fölött ível át, ahonnan páratlan kilátás nyílik az Elbára és a környező hegyekre.
4. Az ország egyik legmagasabbról alázúduló vízesése
A Triberg-vízesés 163 méter magasról zúdul alá három főlépcsőn, majd hét lépcsőből álló főszakaszon át az erdővel borított völgykatlanba. A Fekete-erdő egyik legfőbb nevezetességét több mint fél millió látogató keresi fel évente, akiket a varázslatos látványon kívül (éjjel tízig ki is világítják a vízesés egyes szakaszait) a közelben található vörös mókusok is vonzanak. A táj télen a legszebb, amikor a megfagyott természeti csoda különleges formákba merevedik, és a hó mindent beborít a környéken.
5. A világ legszínesebb barlangjai
A türingiai Saalfelden-barlangokat az 1993-as Guiness Rekordok könyve “a világ legszínesebb barlangjainak” nevezi. A viszonylag puha, élénk színekben ragyogó ásványi képződményeket sok-sok éven át a víz formálta. A három üregből álló barlang leghíresebb része a harmadik helyiség, amit “Tündérkirályságnak” hívnak: színházi reflektorokkal megvilágított miniatűr kastélyok és tornyok tükröződnek a medence csendes vizében – legalábbis könnyen odaképzelhetjük őket.
6. Óriási hajtűkanyarulat a Saar-vidéken
A Saar-folyó egyik áttörési völgyét Mettlach városánál találjuk, a legjobban a majdnem tökéletesen záruló kanyarulatot a Chloef-kilátópontról csodálhatjuk meg, 180 méter magasból (a folyó 10 kilométert tesz meg itt). A kis földnyelv erdős területén Montclair várát láthatjuk, valamint a Szent Gangolf-templomot az egykori kolostor épületével.
7. Az ország egyetlen nyílt tengeri szigete
A két részből álló Helgoland az Északi-tengeren található, vámszabad terület, ezért sok turista fordul meg a főszigeten és a Dünén. Eredetileg a kicsi homokszigetet természetes földnyelv kapcsolta a főszigethez, azonban ez egy óriási viharban megsemmisült. Helgoland meredek sziklafalairól nevezetes, valamint egy magányosan különálló, 61,3 méter magas sziklaszirtről, melyet Lange Anna néven ismernek (Hosszú Anna).
Olvass még Németországról!
- Ősz Németországban – barangolás Meissenben
- Albérlethelyzet: így boldogulnak a magyarok Németországban
- Németországban megnyitották az első medencés mozikat
- Óriáshold Németország felett