A Postapalota áll az ókori központ helyén
Pécs története egészen az ókorig vezethető vissza. A várost a rómaiak alapították, nagyságrendileg az I. század végén. A terület a latin Sopianae nevet kapta (a kelta sop szó mocsarat jelent), feltehetően azért, mert a Pécs helyén álló római kori város déli oldala lenyúlt a mocsaras rétig. A római vízvezeték egyes részei a mai napig láthatók, Sopianae központja pedig ott volt, ahol ma a Postapalota áll.
Pécsett alakult az ország első egyeteme
Az ország első egyetemét 1367-ben Nagy Lajos király alapította a városban. A fennállásának 650. évfordulóját 2017-ben ünneplő Pécsi Tudományegyetem ma is az ország egyik legnagyobb létszámú egyeteme, mintegy húszezer hallgató tanul itt.
Békében egymás mellett
Pécs többnemzetiségű település, magyarok horvátok, szerbek, románok és svábok élnek itt békében egymás mellett. A különböző stílusok, kultúrák és a vallások is jól megférnek. Például a központban, a Széchényi téren áll Gázi Kászim pasa dzsámija, tőle mindössze kétszáz méterrel arrébb pedig a Szent Péter- és Szent Pál székesegyház, amit Pécs katedrálisának is neveznek. A Szent István térre befordulva a IV. század ókeresztény sírhelyeihez érünk, nem messze innen pedig a mohamedán vallásúak zarándokhelye, Idrisz baba sírhelye található, amit nagy tisztelet övez.
Porcelán, kultúra és szórakozás
2010-ben Pécs lett Európa Kulturális Fővárosa. Ennek apropóján megújulhatott a Zsolnay Porcelánmanufaktúra területe, új életre kelt a Zsolnay-gyár öt hektáros területe és a Zsolnay negyeden belül öt további negyed is létrejött. A Míves negyed legfontosabb elemei a Zsolnay családdal és történettel kapcsolatos kiállítás, Winkler Barnabás egyedülálló Rózsaszín Zsolnay-kiállítása, valamint a Sikorski-házban kiállított Gyugyi-gyűjtemény. Ezekhez kapcsolódik a felújított Zsolnay-mauzóleum, az Alkotó- és Inkubátorház, valamint a Kézműves boltok utcája. Az Alkotó negyed ad helyet kulturális intézményeknek, vendéglátóhelyeknek és fesztiváloknak. A Gyermek és Családi negyed központi elemei a Planetárium, a Pécsi Galéria komoly nemzetközi vendégtárlatokat is fogadni képes új épülete, valamint a megújult Bóbita Bábszínház, míg az Egyetemi negyedben a Pécsi Tudományegyetem több kara – például a Művészeti Kar – és újonnan alakult tanszéke kapott helyet.
A Halott pénz otthon van Pécsen
A Halott pénz tagjai Pécshez kötődnek, éppen ezért Otthon című klipjük a városban készült és akár egy image filmnek is beillik, emellett egy pillanatra mintha még Orbán Viktor miniszterelnök is feltűnne benne (15 másodpercnél). Az ikonikus pécsi helyszínek mellett, mint a Széchenyi tér vagy a Király utca, megjelennek a klipben az együttes tagjai számára fontos helyek is. A csapat dobosa, Varga Mátyás például abban az általános iskolában végzett, ahol a videóban focimeccset játszanak, de megjelenik a PTE Orvostudományi Kara is, ahová Márk, illetve a Közgazdaságtudományi, ahová Dávid járt.