Magyarországon az elmúlt 15 évben megduplázódott a rosszindulatú, daganatos megbetegedések száma. Ma közel 300 ezer rákbeteg él Magyarországon, miközben évente több mint 65 ezer új megbetegedést regisztrálnak. Hazánk sajnos világelsőnek számít a tüdőrák, a vastag- és végbélrák okozta elhalálozásban, az emlőrák a nők esetében a leggyakoribb rosszindulatú daganatos betegség. A megbetegedések növekvő számával párhuzamosan szerencsére egyre többen gyógyulnak meg.
“Az emlőrákos betegek teljes gyógyulásának valószínűsége átlagosan 60-70 százalékos, ha időben felismerik a betegséget, még ennél is magasabb” – mondja Bodnár Ágnes, a Rákbetegek Országos Szervezetének elnökségi tagja. A szakértő szerint sokkal többen is túlélhetnék a daganatos betegségeket, ha az emberek egészségesebb életet élnének, és főleg ha elmennének a szűrővizsgálatokra. Sajnos ez ma még nem gyakorlat.
A GKI Gazdaságkutató friss kutatása szerint ma az emberek 48 százaléka arra hivatkozva nem jár szűrésre, hogy nem kap meghívót, 23 százalékuk pedig azzal magyarázza a távolmaradását, hogy nincs ideje rá.
További cikkek mellrák témában az NLC-n:
- Ígéretes gyógyszer a mellrák elleni harcban
- Rutinellenőrzéssel a mellrák ellen
- Már az ókori Egyiptomban is jelen volt a mellrák
- 7 dolog, amelyekkel csökkentheted a mellrák esélyét