Ezektől a tippektől ugyan nem lesz szórakoztatóbb a vasalás, de legalább megkönnyítik azt. Időt spórolsz vele, és még hatékonyak is a következő házi praktikák.
Használd a szárítógépet
Ha a ruhák csak enyhén ráncosak, hagyd ki a vasalást, és használj szárítót! Permetezz vizet a ruhadarabokra, majd dobd be őket néhány percre a szárítóba. A szárítógép hője a ruhákon lévő nedvességet gőzzé alakítja, így a ráncok azonnal eltűnnek. Fogadjunk, hogy ennyire egyszerűen még nem vasaltál?!
Kisebb adag mosás
Ha kisebb adag ruhát mosol, akkor a gőznek és a hőnek nagyobb teret adsz arra, hogy egyenletesen haladjon át a ruházaton, így általánosságban csökkennek a ruha ráncai is. Tehát kisebb adag ruha = kevesebb vasalás!
Mondj nemet a körkörös mozdulatoknak!
Szakértők szerint tilos körkörös mozdulatokkal vasalni, mert megkarcolja a ruha anyagát, és tönkreteheti a varrást is. Ehelyett előre-hátra húzva a vasalót vasalj, hogy elkerüld az anyag megnyúlását.
Elő a vállfákkal!
A nem megnyúló anyagú ruhák a mosógépből kerüljenek a vállfára, így nem, vagy csak alig kell vasalni őket. Ezért érdemes a függönyöket is mosás után egyszerre feltenni, mert egyrészt jó illatot árasztanak, és a súlyuknál fogva kisimulnak.
Fontos a vasalódeszka!
A vasalódeszka fontos, hogy sima és sérülésmentes legyen. Ha kicsit már megviselt az állvány, érdemes új huzatot venni.
Tisztítsd meg a vasalót
Egy koszos vasaló elszínezheti a ruhákat, és valószínűleg ezt senki sem szeretné! Tehát ha a vasaló kissé rozsdásnak vagy égettnek tűnik, ideje alaposan megtisztítani. Erre vannak házi praktikák is: használj szappanos dörzsölő szivacsot a problémára.
Rázd meg!
A mosógépből kivett, nedves ruhákat rázd ki, hogy visszaugorjanak eredeti formájukba. Ezzel az egyszerű művelettel pedig megúszhatod a vasalást.