Budapest a testen
A Camou márka, vagyis Fehér Beatrix textiltervező kollekciójának darabjait Budapest jellegzetes képei díszítik: bérházak homlokzatának elemei, a Hajógyári-sziget K hídja, vagy épp egy régi villamos. A ruhákra, illetve táskákra kerülő minták a tervező saját készítésű fotóiból készülnek.
A Printa dizájnbolt és Majoros Zita grafikus munkája a Printa’s Pest kollekció, mely sajátos hangvételben, egyszerre szerethetően és kritikusan közelíti meg Budapestet mint témát. Így kerülhet például pólóra egy pesti csatornafedél vagy épp a romkocsmanegyed térképe.
A BP Shop magyar hiphopdivatmárka kollekciói bizonyítják, hogy bizony egy BP vagy BDPST felirat is lehet kimondottan vagány. Ráadásul nem csupán itthon, hiszen – az egyébként Dunaújvárosból származó – tervezők ruháit már külföldi hiphopelőadók is viselik.
Párizs, a táskák városa
Az Eiffel-tornyot mintázó táska annak köszönhetően vált világhírűvé, hogy a Szex és New York filmváltozatának egyik jelenetében Carrie Bradshaw ilyet lóbált a kezében. A modell egyébként nem egy francia, hanem egy amerikai táskatervező, Timmy Woods kreációja.
Christian Louboutin cipő- és táskatervező idén ünnepelte divatháza fennállásának 20. évfordulóját. Ebből az alkalomból készítette ezt a luxustáskát is, melynek pántját Párizs kristályokkal kirakott látványosságai díszítik.
Londoni sikk
London jellegzetes épületeivel, nevezetességeivel díszített ruhakollekcióval jelentkezett tavaly a brit Oasis márka, mellyel II. Erzsébet gyémántjubileuma, illetve a londoni olimpia előtt tisztelegtek.
A metrótérkép is lehet csinos
Az amerikai Nordstrom tervezői úgy érezték, hogy New York metrótérképe jól mutatna egy selyemruhán, míg a Nylon Journal harisnyamárka ugyanezen az ötleten alapuló harisnyákkal rukkolt elő, igaz, utóbbira nem fért rá a város összes metróvonala. Budapest metrótérképével nyilván könnyebb dolguk lett volna…
Városnézés az ujjakon
Philippe Tournaire ékszerépítész komplett városokat foglal gyűrűbe: nem csupán az adott város nevezetességeit, de magát a városképet is megjeleníti a gyűrűnyi felületen.
Egészen más, minimál stílust képviselnek a Plastique akrilgyűrűi, melyeken városonként csupán egyetlen híres épület szerepel, viszont ezekből egyszerre több is elfér egymás mögött, így történhet meg, hogy a pisai ferde torony, a londoni Big Ben, a párizsi Eiffel-torony, valamint a seattle-i Space Needle egy ujjra kerül.