Taylor Wolfe, a milleniál édesanya példája jól mutatja ezt. TikTok videójában villámkérdéseket tesz fel idős anyukájának arról, hogyan nevelte őt a 80-as években, és az attitűdök közötti markáns különbség rögtön szembetűnővé válik.
Először is Wolfe fel sem tudja fogni, hogy édesanyja hogyan élte túl azokat az időket, amikor még nem kereshetett rá mindenre a Google-on.
„Mire kellett volna rákeresnünk?” – kérdezi az édesanyja és néz rá értetlenül.
„Mindenre! Kezdve a kakival…” – mondja Wolfe. „Tudnod kell, hogy egészséges-e a színe!”
„Én szoptató anya voltam. Ha zöld színű volt a kakid, azért lehetett, mert brokkolit ettem.” – válaszolja édesanyja.
„Rendben van, igazad lehet. De mi a helyzet a hasznos eszközökkel, mint pédául a bébiőr? Hogyan tudtál életben tartani nélküle?”
„Én voltam a bébiőr. Benéztem hozzád, hogy lélegzel-e.” – mondja.
Tényleg ilyen egyszerű lenne? Úgy tűnik, Wolfe édesanyjának igen. Ahelyett, hogy a technikát hívta volna segítségül, egyszerűen megtapintotta gyermekét, és ennek megfelelően cselekedett.
„Ha meleged volt, pelusban aludtál. Ha fáztál, betakartalak.”
Wolfie arra is kiváncsi volt, érezte-e valaha azt a stresszt, hogy milyen kevés idejük van együtt. Alig 18 nyár, amiből ki kell hozni a legtöbbet.
Édesanyja habozás nélkül így válaszolt: „Most is nyár van, és én még mindig veled vagyok.”
Úgy tűnik a 80-as években jóval kevesebb nyomás nehezedett a szülőkre. A gyerekeknek bűntudat nélkül lehetett adni McDonald’s-os sült krumplit és nem kellett tépelődni az interneten trollkodó anyukák miatt sem, hogy helyesen csinálja-e. Ez ma már hihetetlenül hangzik, ahogy sok kommentelő sorait is olvassuk:
„A Google túl sok információhoz enged hozzáférést és ez megijeszti az embert” – írta valaki.
Egy másik: „Esküszöm, hogy a közösségi média sokkal szorongóbb anyává tett.”
A szakember is megjegyezte: „A 80-as évek óta dolgozom gyerekgyógyászként, és azt kell mondjam, hogy a szülők most sokkal szorongóbbak.”
Forrás: via