Okostelefon vagy e-olvasó használata. Már számtalan vizsgálat igazolta, hogy az elektromos kütyük bámulása vagy a tévénézés nem az alvás barátja. A belőlük áradó kékes fény ugyanis akadályozza a melatonin termelődését, amire pedig az agynak szüksége lenne az álomba merüléshez.
Bizonyos gyógyszerek szedése. Ha valaki rendszeresen gyógyszert szed, és nehezen alszik el, kérdezzen rá az orvosánál, nem lehet-e ennek oka a gyógyszer. Az antidepresszánsok például okozhatnak alvási nehézséget, de fájdalomcsillapítóknak is lehet ilyen hatásuk.
Sms-ezés. Nem maga az üzenet írása okozza a problémát, hanem amikor pont akkor érkezik meg a válasz, ahogy mi elszenderednénk – a telefonnal a fülünk mellett.
Csokievés. Főleg a magas kakaótartalmú étcsokikat kerüljük, de még a csokifagylaltot is. A bennük lévő koffein ugyanúgy nem hagy majd minket aludni, mintha kávét vagy teát ittunk volna.
Munkával kapcsolatos e-mailek elolvasása. Hacsak nem egy olyan levelet várunk, ami nagy megkönnyebbülést és így jobb alvást eredményez, kerüljük a munkahelyi gondokkal való szembesülést közvetlenül lefekvés előtt, mert forgolódás lesz a vége.
Alkohol fogyasztása. Az alkohol trükkös, mert álmosítónak érezzük, de a hatására megrövidül a REM-fázis, ami pedig a legpihentetőbb időszak az alvás alatt. Így legfeljebb a vacsora mellé igyunk meg egy pohár bort, de később már ne.
Forrás: health.com