Lassan, de biztosan közelít a tél, hiszen napról-napra nemcsak hidegebbre fordul az idő, de rövidebbek a nappalok, hosszabbak az éjszakák. Ennek apropóján pedig már a délutáni kutyasétát is kénytelenek vagyunk sötétben megtenni, ezek alkalmával pedig több veszély leselkedhet ránk, és kis kedvencünkre is.
Mit tehetünk a biztonságos esti séták érdekében? Összegyűjtöttük!
1. Szerezz be láthatósági cuccokat, de ne csak magadnak!
Szerettek zöld területen bolyongani? Kiengedni a fáradt gőzt egy nehéz nap után? A városban élők nagyon jól tudják, ha picit csendesebb helyre, nagyobb térre vágynak kutyájukkal, akkor azért többet kell tenniük.
Tipp: Mielőtt elindulnátok mindenképp vegyél fel egy láthatósági mellényt, hogy az autósok, biciklisek a sötétben is jól lássanak. Ne csak magadra, a kis kedvencedre is gondolj! Ma már kaphatóak nyakörvre tehető villogók, fényvisszaverő pórázok, nyakörvek és kutyaruhák is!
2. Légy körültekintő!
Bármennyire is óvatos, elővigyázatos vagy, az ördög nem alszik.
Tipp: Mindenképp legyen nálad telefon, ha megsérülnél vagy kis kedvenceddel történne valami, akkor tudj azonnal segítséget kérni. A telefon töltöttségét mindig ellenőrizd, mielőtt elindulnátok otthonról!
3. Vedd számításba a többi állatot!
Sötétben, főleg erdő részeknél könnyedén előbukkanhatnak más állatok is, amiktől a kutyánk megijedhet vagy épp ellenkezőleg, megtámadhatja azt. A saját, és a kedvenced biztonsága érdekében, inkább tartsd pórázon kutyád.
4. Járt utat a járatlanért fel ne add!
Ne az őszi-téli szezon legyen az, amikor új sétaútvonalakat keresel a kutyáddal. Este, sötétedés után mindig ismert útvonalakon menjetek sétálni, hiszen ez a legbiztonságosabb megoldás nemcsak a kutyád, de a te számodra is!
5. A sétáltatási idő a kutyáé!
A kutyánkért felelősséggel tartozunk, tehát séta közben ne a telefonod nyomkodd, ne zenét hallgass, hanem figyelj, merre jár, mit csinál, így a legbiztonságosabb a sétaidő mindenki számára.
Ne feledd! Akkor óvhatjuk meg kedvencünket leghatékonyabban, ha erdei sétáltatás során jól látható jelzéssel, például láthatósági mellénnyel vagy nyakörvre szerelhető villogóval látjuk el. A város környéki erdőkben jelentős természetvédelmi károkat okoznak, és a kirándulók körében riadalmat keltenek a sokszor falkába verődő kóbor kutyák, ezért nagyon fontos, hogy az erdészek, vadászok és állatrendészeti szakemberek számára egyaránt jól felismerhető módon megkülönböztessük tőlük kedvencünket.
(Nyitó kép: iStock)