A leicesteri De Montfort Egyetem, amely 60-10 éves gyereket vizsgált meg a belvárosi iskolákból, azt találta, hogy a gyerekek 12,5 százaléka felébred, hogy ellenőrizze a telefonját. Azt is megállapították, hogy a gyerekek átlagosan 8,7 órát alszanak éjszakánként, ami kevesebb, mint a koruknak ajánlott 9-11 óra, vagyis alvásveszteséget okoz az éjjeli telefonozás.
A kutatási projektet vezető Dr. Shaw pszichológiaprofesszor sajtóközleményében elmondta: Az általános iskolás gyerekeknek kilenc és 11 óra között kellene aludniuk éjszakánként.
Dr. Shaw szerint a „FOMO” (félelem a kimaradástól) fő oka annak, hogy a gyerekek az éjszaka közepén a telefonjukat nézegetik.
Azt mondta: „A kimaradástól való félelem, amelyet a közösségi média vezérel, közvetlenül befolyásolja az alvásukat. Tudni akarják, hogy mit csinálnak a barátaik, számukra, ha nem vagy online, amikor valami történik, az azt jelenti, hogy nem veszel részt benne.”
A közösségi média intenzív használata azonban a szorongás ördögi köréhez is vezethet, amelynek során a fiataloknak egyre nagyobb kihívást jelent letenni a telefonjukat.
Egy korábbi kutatásból az is kiderül, hogy hét év az az átlagéletkor, amikor a legtöbb gyerek megkapja az első okostelefonját. A több mint kétezer, 5–16 év közti gyerek megkérdezésével végzett kutatásból az is kiderült, hogy a készülékek hamar központi szereplővé válnak a kicsik életében: a válaszadók 39 százaléka azt mondta, ma már nem tudna élni a telefonja nélkül. Ami az életkort illeti, a megkérdezettek 53 százaléka hétéves korában jutott hozzá az első készülékéhez.
(LadBible)