1986 áprilisában egy sálba bebugyolált csecsemőt talált a Gatwick repülőtér mosdójában egy reptéri dolgozó. A 10 napos kisfiút kisfiút sokáig Gary Gatwicknek hívták – a repülőtér kabalamacija után –, és hiába próbálták előkeríteni a szüleit, nem jártak sikerrel.
A gyereket aztán Steven Hydes néven anyakönyveztek, és szerető család fogadta örökbe, ahol csodálatos gyermekkora volt a három lánytestvére mellett. De egy dolog nem hagyta nyugodni: kik lehetnek a biológiai szülei?
A több mint 15 évig tartó, szakemberek bevonásával és DNS-vizsgálatok elvégzésével zajló kutatómunka végül sikerrel járt: születése után 33 évvel, 2019-ben rátalált a vér szerinti családjára.
„Sajnos a szülőanyám elhunyt, így nem tudom kideríteni, hogy pontosan mi történt és miért. Megtaláltam azonban a vér szerinti apámat és a testvéreimet, akik nem is tudtak a létezésemről” – írta akkor Steven Hydes.
A férfi a napokban ünnepelte a 37. születésnapját, ennek alkalmából egy Facebook-bejegyzésben bátorította azokat, akik hasonló helyzetben vannak, mint egykor ő volt. „Nagyon szerencsés vagyok, hogy most már tudom, kik a szülőcsaládom. Mindenkinek, aki DNS-vizsgálaton gondolkodik, nagyon ajánlom, de legyen türelmes, mert hosszú időbe telt, amíg eljutottam oda, ahol most vagyok, és még mindig vannak megválaszolatlan kérdéseim” – írta Hydes, bejegyzését pedig azzal zárta, hogy sosem szabad feladni.
Korábban írtunk Denise McCartyról, aki utoljára 2 éves korában látta a családját, amikor egy dél-koreai piacon elszakították őket egymástól. Az amerikai Springfieldben élő nő végül 44 évvel később talált rá a szeretteire.
(Kiemelt kép: Unsplash)