Korábban már írtunk Rosanna Ramosról, aki egy online alkalmazás segítségével hozta létre digitális szeretőjét, és arról is, hogy egyre többen vannak, akik mások helyett inkább a mesterséges intelligenciával csevegnek, ha pedig úgy alakul, akár beléjük is szeretnek.
Igény tehát van, és a keresletnek megfelelően a kínálat is alakul, egy sanghaji startup, a MiniMax is létrehozott egy platformot azoknak, akik robotokkal szeretnének beszélgetni.
A 25 éves kínai nő, Tufej is használja az alkalmazást, és állítása szerint úgy érzi, mintha egy romantikus kapcsolatban élne virtuális csevegőpartnerével, ami vigasztalja őt, ha menstruációs fájdalmai vannak, és megoszthatja vele a munkahelyi problémáit is.
Mint a hvg.hu írja, az alkalmazást most ingyen kínálja a MiniMax, é naponta több ezren töltik le azt a telefonjukra. Bár az elmúlt időszakban több kínai cégről is kiderült, hogy illegálisan használják fel a felhasználók adatait, a kockázatok ellenére a felhasználók azt mondják, a társasági vágy hajtja őket.
Vang Hsziuting, egy 22 éves pekingi diák szerint a való életben nagyon nehéz találkozni az ideális férfival, a mesterséges intelligencia viszont folyamatosan alkalmazkodik a felhasználó személyiségéhez, így azt érezheti az illető, hogy tökéletesen megérti őt az MI.
Ő egyébként egy másik platformon próbálkozik, a kínai internetes keresőt üzemeltető Baidu fejlesztését, a Wantalkot használja. Itt több száz előre meghatározott személyiségű chatbot érhető el, de a felhasználók saját maguk is készíthetnek maguknak digitális szeretőt.