Hosszan tartó, súlyos betegség után, életének 75. évében elhunyt Csikós Attila, akit az Operaház és a Magyar Művészeti Akadémia saját halottjának tekint, temetéséről később intézkednek. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas építész, jelmez- és díszlettervező negyven éven keresztül dolgozott az Operaházban.
Csikós Attila Ungváron született 1942. augusztus 5-én, már középiskolás korában a Kispesti Színház amatőr díszlettervezőjeként dolgozott, majd a József Attila Színházban volt világosító és díszlettervező-asszisztens. 1962-ben felvették az Iparművészeti Főiskolára, ahol építészetet tanult. Főiskolai évei alatt az Egyetemi Színházhoz került, ahol díszlet- és jelmeztervezőként dolgozott, 1965-től pedig már a Bayreuthi Ünnepi Játékok díszlettervező-asszisztense.
A Magyar Állami Operaházban 1968 és 1979 között műteremvezető világosítóként és megbízott díszlettervezőként kezdte pályáját. Első operaházi díszlettervét 1969-ben Verdi A trubadúr című operájához készítette, amit csaknem nyolcvan további opera- és balett-előadás követett.
1983-ban a Nemzeti Színháznál folytatta pályáját. Gyakran hívták külföldi színházakhoz is: dolgozott Münchenben, Bécsben, Frankfurtban, Párizsban, Bordeaux-ban, Berlinben, Rómában, Veronában és Triesztben, Grazban, Baselben, Helsinkiben, Savonlinában, Lisszabonban és Santiago de Chilében. 1989-ben visszatért a Magyar Állami Operaházhoz és 2005-ig vezető díszlettervezője volt.
Aichiben 2005-ben a világkiállítás német kiállítási pavilonját, 2010-ben pedig a sanghaji világkiállítás német pavilonjának kastélyéttermét tervezte.
1990-ben Jászai-díjat, 1998-ban Oláh Gusztáv-emlékplakettet, 2001-ben Kossuth-díjat kapott. 2013 óta a Magyar Állami Operaház örökös tagja és mesterművésze, valamint a Magyar Művészeti Akadémia Színművészeti Tagozatának rendes tagja volt. Csikós Attilát a Magyar Állami Operaház saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkednek.