Rétvári Bence elmondta, hogy a Gulág-emlékév keretében a kormány úgy döntött: támogatja Kistarcsán egy múzeum létrehozását, amelyet a volt tábor parancsnoki épületében fognak berendezni. Az épületben kapna helyet a városi könyvtár is. A tervek szerint a beruházás már a jövő év őszére elkészülhet, és szeretnék, ha minél több rendhagyó történelemórát tartanának majd a múzeumban.
A kistarcsai volt internálótábor épületegyüttesének három korszakát lehet megkülönböztetni: a nyilasok idején, a kommunista rendszer kiépítésének idején valamint az ’56-os forradalom leverése után is az internálótábor részeként használták az épületeket. Egyszerre több ezer embert zsúfoltak be ide, embertelen körülmények közé.
Rétvári Bence országos felhívást is közzétett: kérik, hogy akinek bármilyen, a volt táborhoz köthető tárgy a birtokában van, és szívesen el is mesélné a hozzá fűződő emlékeit, illetve átadná a tárgyat az alakuló kiállítás számára, az jelezze ezt Kistarcsa önkormányzatának. A felajánlott tárgyakból és emlékekből egy külön, személyes sorsokat bemutató kiállítást rendeznek.
Solymosi Sándor, Kistarcsa polgármestere hozzátette, hogy régóta szeretné az önkormányzat megfelelően rehabilitálni a volt tábor területét, amely közel két hektáron fekszik. Néhány épületet sikerült már felújítani és beilleszteni a település életébe, de nagy örömmel fogadták a kormány emlékhely-kialakítási szándékát.