A Blikk összeszedte, hogy a számmisztika és néphagyomány szerint miért különleges ez a dátum, és mi várható ránk ezen a napon.
- A numerológusok szerint az egészségünk, közérzetünk szempontjából ingadozásokat tapasztalhatunk, és 2022.02.02, 2022.02.20 és 2022.02.22 lesz az a három dátum, amikor ez a hatás eléri a csúcspontjait. Kétarcúság, a kettősség jellemezheti ezeket a napokat, és ez az időszak döntések elé állíthatnak minket: a házasság, az egyesülés, ugyanakkor a szakítás periódusa is lehet.
- A számmisztika szerint a nulla és a kettes szám kiemelt fontosságú. A nulla a határtalan lehetőségek száma, míg a szám értéke miatt viszont a kiüresedést, az elmúlást vagy a halált szimbolizálja. A kettes számnak köze van idő múlásához, ám benne van az egyensúly jelentése is. A kínai számmisztika a kettes számban a férfit és a nőt is látja, de a könnyű élet ígéretét, egy második esélyt is jelenthet, míg más számmisztikai iskolák a bölcsességet társítják hozzá.
- A numerológia szerint akinek kettes a sorsszáma, az sok női energiával rendelkezik, illetve a páros számok: 2, 4, 6, 8 anyagias hatásúak. Ez nap hatással is van a másik nemre, ma jó társulások jöhetnek létre.
+két jelentése is van ennek a napnak:
A katolikus hitvallás szerint:
- Ma Gyertyaszentelő Boldogasszony, vagyis Szűz Mária megtisztulásának ünnepe van, ami egyben annak is az emlékünnepe, amikor Jézust gyermekként bemutatták a templomban. A biblikus hagyomány szerint Jézus bemutatásakor jelen volt a jeruzsálemi templomban az agg Simeon is, aki a nemzeteket megvilágosító világosságnak nevezte Jézust. Ennek szimbólumaként alakult ki a gyertyaszentelés szokása.
A néphagyomány szerint:
- Ez a tavaszvárás napja is, hiszen a megfigyelések szerint a barna medve ezen a napon ébred fel téli álmából. A néphagyomány úgy tartja, ha a medve meglátja a saját árnyékát a napsütésben, visszatér barlangjába aludni, ami azt jelenti, hosszú lesz a tél. Ha nincs árnyék, a medve kint marad, így jelezve, hogy jön a tavasz.
A hagyományos paraszti kultúrában:
- a szentelt gyertya a bölcsőtől a koporsóig elkísérte az embert, ott volt a születésnél, a halálnál, a beteg ember mellett. A szentelt gyertyát a sublótban, a ládafiában vagy szalaggal átkötve a falon tartották.