Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2014. június 25. 16:402876.

    ~Orchidea~: De jó a kis fadobozka a gyűrűkhöz! Tök helyes!


    A belógatós bindi kapcsán: van egy elég kis indiai bolt a Wesselényi utcában, az Akácfa utcai kereszteződés után, ha a körútról mész, a jobb oldalon, emlékeim szerint itt millióféle apróságot lehet kapni, esetleg itt még megpróbálhatod. De nem emlékszem konkrétan ilyenre, csak arra, hogy nagyon sok apró csecsebecséjük van. Vagy esetleg van egy hastáncos arab bold a Nyugati és az Oktogon között is, a Nyugati oldalán, ott még meg tudnád nézni.


    Vaaagy: nem lehetne ezt s.k. megcsinálni? Venni gyöngyöt, és fűzni? Vagy esetleg még a Meskát próbálnám meg, akár úgy, hogy ott keresel valakit, aki ügyes hasonlókban, és kérsz tőle egy ilyet? Nem tűnik bonyolultnak, csak szép gyöngyök kellenének hozzá, meg a végére valami kis medálszerűség, nem?


     


    makka8: Kitartás, akkor a nehezén tulajdonképpen már túl vagytok, most már próbáld letenni a válladról ezt a súlyt!


     


    Szerintetek 60-70 fős esküvőnél mennyi ideig tart egy átlagos menyasszonytánc? (Csak mert keresgélek alá számokat (magyar népzenét), de nem tudom, hány kellene majd úgy nagyjából.) Negyed óra vagy inkább fél óra? Sokszor volt már hozzá szerencsém, de tulajdonképpen úgy elment mindig, hogy fogalmam sincs, mennyi ideig is szokott ez tartani. :)

    előzmény:
    ~Orchidea~ (2872)
    2014-06-25  12:09
  2. 2014. június 25. 16:152875.

    Én is voltam a LaMariée-ben és semmi rosszat nem tudok róluk mondani, sőt! Sajnos nem az én pénztárcámhoz igazodnak az áraik, de az az én bajom. :( Végül nem is tőlük bérlem a ruhámat, nehéz szívvel egy másik, olcsóbb szalont választottam.


    Szóval a szalon jó híre egyáltalán nem alaptalan, aki megengedheti magának, mindenképpen látogasson el oda is.


    Ha valakit érdekel, priviben szívesen leírom bővebben is az ott tapasztaltakat.

  3. 2014. június 25. 13:402874.

    Fotózás: mi is a Kopaszi-gáton, Kiscelli kastélyon és Váron gondolkozunk. A Városligetről a fotósunk lebeszélt. Nálunk is lesz külön jegyesfotózás, úgyhogy többféle helyszín is belefér az időnkbe. Kicsit a Várral úgy vagyunk, hogy mivel necces oda a közlekedés ill. a parkolás (és nekünk az esküvői fotózás aznap lenne), lehet, hogy azt inkább a jegyesfotóra tartjuk meg, nehogy ott elcsússzon a nagy napi időbeosztás.


    Mi tervezzük, hogy előtte szétnézünk, hogy ne ott és akkor derüljön ki, hogy felállványozták az épületet, kivágták a fákat, kiégett a fű, odahordtál a sittet stb. :D

    előzmény:
    jucicica (2856)
    2014-06-23  22:58
  4. 2014. június 25. 13:162873.

    Sziasztok!


     


    Bevallom, eddig "titokban" olvastalak Benneteket, nekünk is idén nyáron lesz az esküvőnk augusztus 9-én. :)


    A szervezéssel már jól állunk, amit eddig el lehetett intézni, azt elintéztük.


    Most viszont megdöbbenve szembesültem vele, hogy a jóelőre kiszemelt virágosom, akitől a virágokat szerettem volna rendelni az esküvőre, bezárt. :(


    Tud valaki esetleg ügyes, kreatív virágkötőt ajánlani Budapesten?


    Előre is köszönöm!

  5. 2014. június 25. 12:092872.

    Makka, nem semmi amin keresztülmentetek, de ezek mindig akkor történnek, amikor nagggyon nem kéne. Pl. nekem az egyik srácom ma skarlátos lett... Persze, nem gáz, hiszen 1 hét alatt meggyógyul, csak ott vannak még ketten... De ha még ők is beleesnek, akkor még megtudnak gyógyúlni. De nagyon "fincsik" ezek a váratlan dolgok 3 héttel a nagy nap előtt. 


    Van kedved valamit az esküvőről írni? 


     


    Gina, nagyon tetszik a meghívótok! De biztos a fa és a madárkák miatt! 


     


    Omara, köszi, még hastáncos oldalakon is keresgéltem, de semmi. 


     


    Nálunk megérkeztek a csillagszórók, a világító parti kellékek. De még mindig szép a lista, amin az elintézendők vannak. 


    A 10 éve vásárolt gyűrűinket is elhoztam az ötvöstől, csiszolta és követ tett az enyémbe. Ilyenek lettek. 

    előzmény:
    makka8 (2869)
    2014-06-25  09:19
  6. 2014. június 25. 11:572871.

    Sok szalon, sok kínálat......, de vajon elvitelkor milyen a \"lefoglalt ruha\"??




    Voltam körúti szalonban, hát borzasztó!! A kiszolgálás, a ruha kinézete......elvette a kedvem az egésztől, az biztos!




    Csak azért mentem el több szalonba, hogy megnézzem a ruhák állapotát, de sok helyen sárgásak a ruhák és a kínálat sem az igazi.....Viszont a barátnőm javasolta nekem is a La Mariee szalont, hogy ott szépek a ruhák, mert limitált a kiadás, nekem ez fontos, mert nem akarok meglepit az esküvő előtt pár nappal! A Vera ruhája viszont tényleg ugyanolyan szép állapotban volt, mintha ő vitte volna ki elsőként!


    Itt nem volt meglepi, mint egy körúti uzletben, amikről hall az ember vagy olvas a fórumokon!

    előzmény:
    alma.. (1881)
    2014-02-26  16:44
  7. 2014. június 25. 11:372870.

    Szia! A barátnőm is innen foglalt ruhát és ott voltam vele a foglalós, második próbán is, sőt elmentem vele az igazítópróbára is, hiszen én segítek neki öltözni és meg kell hogy mondjam, a ruha tényleg ugyanolyan szép állapotban volt, mint foglaláskor!  A limitált kiadást ők nemcsak mondják, hogy foglaljál, mint a többi szalonban!!


    Az tuti, hogy ide jövök én is, mert sajna a másik barátnőm, aki egy körúti szalonból vitte a ruháját, már borzasztóan szürkés és foszlottan kapta meg a ruhát pár nappal az esküvő előtt!! Akkor már mit tudsz csinálni?? Semmit!!


    Nekem is megéri a picit drágább, de garantált minőség!


     

    előzmény:
    alma.. (1881)
    2014-02-26  16:44
  8. 2014. június 25. 09:192869.

    Sziasztok!


     


    Hát előkeveredtem én is...


     


    Sajnos nálunk voltak gondok, konkrétan az elmúlt napokban folyamatosan gyomorgörccsel küzdöttem. Az egy dolog, hogy a szerevezésben szinte folyamatosan akadt valami bökkenő, ami azért egy idő után marha fárasztó tud lenni.


    Múlthét pénteken meghalt párom nagymamája. 90 éves volt, igazából semmi érzelmi kötődése nem volt a mamához. Évek óta öregek otthonában élt, az utóbbi időben már betegeskedett, februárban kórházba is került. Szóval annyira nem volt váratlan a dolog, sőt úgy igazából megrendítő sem (elnézést, tudom csúnyán hangzik, de ez az igazság), nekünk meg se fordult a fejünkben, hogy ez változtatni bármit is a 3 HÉT MÚLVA esedékes esküvőnkön.


    Na, apósom (az ő anyukája volt) viszont kerek perec kijelentette, hogy vagy elhalasztjuk vagy szűk családi körben megtartjuk. Hidegzuhany. Benne van majd egy év munkája, több százezer forint...és neki fontosabb, hogy mit gondol a külvilág, mint a saját fia boldogsága. (halkan megjegyzem az én családom és baráti köröm szerint azért ez az eset nem olyan, ami miatt most fel kéne rúgni az egészet)


     


    Párommal viszont mi mindenképp meg akarjuk tartani, az eredeti elképzelés szerint. Párom anyukája már nem él, érthető, hogy az apjával sem akar összeveszni. Valahogy ki kellett tolni szögletre a dolgot. Bár itt igazából apósomnak kellett belátnia. Na, a lényeg, hogy majd egy hét idegeskedés után, csak belement apósom. (szerintünk az élettársa beszélte rá, azért jó, hogy ilyen párja van )


     


    Nem kívánom senkinek...

  9. 2014. június 24. 23:002868.

    Helyszín: III. kerület Római part.


     


    Párom nem szerwetne Pestre menni, mert sokat autózunk. Most úgy döntöttünk, hogy a várnak egy eldugottabb részére megyünk ,fotós javasolta, utána meg a Kiscelli Múzeumhoz, mert az útba esik.


    A hotelnél megoldhatók a fákkal és egyéb zölddel és Dunával készült fotók majd.

    előzmény:
    jucicica (2856)
    2014-06-23  22:58
  10. 2014. június 24. 17:152867.

    Mi most a legutóbbi hétvégén tartottunk egy jegyes fotózást, hogy összehangolódjunk a fotóssal, a Hajógyári északi részén voltunk. Ugyan voltak itt-ott emberek, de egyáltalán nem volt vészes. Szép környezet, mezős, fás, vízpartos :)

    előzmény:
    jucicica (2856)
    2014-06-23  22:58
  11. 2014. június 24. 17:122866.

    na most :)

    előzmény:
    szgina (2865)
    2014-06-24  17:07
  12. 2014. június 24. 17:072865.

    szóval nem sikerült a képet feltennem...

    előzmény:
    szgina (2864)
    2014-06-24  17:05
  13. 2014. június 24. 17:052864.

    A mi meghívónk ilyen lesz :)


    Egyszerűbb a kivitel (a papír extrább, bár a képen nem látszik), nekünk inkább a design/stílus volt meg, illetve a színek.


     


    Nászútnak pont múlt héten foglaltunk egy máltai utat :) rögtön az esküvő után megyünk is. Eredetileg egy egyszerűbb Balatont vagy max Horvátországot gondoltunk és majd télen egy egzotikusabb utat, de most Málta nagyon jó áron volt. 

    előzmény:
    ANAEL (2858)
    2014-06-24  07:44
  14. 2014. június 24. 15:232863.

    Tamara86: az ehhez hasonló tanulságok engem is érdekelnének.


     


    Meghívók nagyon szépek. Nekem ANAELé különösen tetszik. Nekünk még mindig nincs, de hamarosan az is sorrakerül, csak mostanában kicsit sűrű volt amúgy is az életünk.


     


    jucicica, szerintem talán az A, amit választanék, mert tippre azt szerethetik leginkább az emberek, bár ha magamnak választanlk vacsit, biztos a B lenne a menő, csak nem tudom, mennyire eszik meg a vendégeitek a zöldségeket, nekem a C a legkevésbé szimpatikus. Viszont igazából a többi étel ismeretében lehetne megmondani, ha pl van zöldség nélküli hús, mehet a B, illetve ha van olyan, amit azok megesznek, akiknél a hús kimerül a csirkemellben, akkor akár a C is.


     


    ~Orchidea~, igazából elképzelésem nincs, hogy hívják ezt, de én tuti úgy keresném, hogy elvinném a képet. De indiai boldokban tuti árulnak ilyesmit, vagy ha ott nem, akkor Ázsia Centerben.


     


    Kvakki, ez a próba tök jó dolog.


    Fotózást én tök szívesen csinálnék a budai várban, de azt se tudom, hogy lehet-e ott, pedig lenne benne fantázia, csak azt tényleg nem hétvégén kéne, hogy kevésbé legyen zsúfolt. Vagy valamilyen vízparton.

    előzmény:
    ~Orchidea~ (2862)
    2014-06-24  14:42
  15. 2014. június 24. 14:422862.

    Tamara miket csináltál másképp?

  16. 2014. június 24. 14:392861.

    Anael cuki a meghívótok! :-)


    A miénket szerintem már egyszer betettem ide, de mindjárt megint csatolom! Én is kíváncsi vagyok a többiekére. 


     


    Készen vagyunk a 100 db pom-pommal. Így néznek ki félig elkészítve, innen megint fincsi lesz kihajtogatni. Összehajtogatni kb. 10 óra munkaidő volt. És nem egyedül. 


     


    Nézem az időjárás-jelentést és nagyon-nagyon szép időt jósolnak!!! Annyit imádkozom, annyira szeretném, ha kint lennénk a szabadban, hogy csak na!!! Annyira boldog lennék, ha olyan idő lenne, mint amilyet a 30 napos előrejelzések mutatnak! Csodás! 


     


    Ez a pimperneles oldal tényleg szuper! Elég vagány meghívókat készítenek! 


    Juci én nem szavazok, mert nem tudom melyik milyen, hogy nálunk nincs hús. Csak ezért nem tudok választani. 


     


    Kvakki köszi a választ! Pesten nem vagyok ismerős, nem tudok segíteni helyszínben. 


     


     

    előzmény:
    ANAEL (2858)
    2014-06-24  07:44
  17. 2014. június 24. 10:072860.

    Mi a Gellért hegyen voltunk, a Citadella mögött van egy szép park, nagyon szép helyszín.


    A parkolónál jobbra.


    Mi megnéztük előre, főleg mivel akkor volt a Gellért hegy lezárása mizéria, meg kellett néznünk hogy egyáltalán bejutunk-e.

    előzmény:
    Kvakki (2854)
    2014-06-23  21:20
  18. 2014. június 24. 09:362859.

    Szia,


     


    Örülök, ha sikerült segítenem. Egyébként nagyon rugalmas a srác, aki csinálja. Nekünk ilyen volt, csak kraftpapír külsővel, ami sztem nagyon feldobta, meg a mi színeinkkel: 


     


    http://www.pimpernelweddings.hu/meghiv o/index.php?page=only-you


     


    További jó szervezést! 


     


    Üdv ,


    Eusebia


     


     

    előzmény:
    jucicica (2855)
    2014-06-23  22:42
  19. 2014. június 24. 07:442858.

    Szia Orchidea,


     


    Íme a meghívóm. :)) A tiétek milyen lesz?


     


    Ki hova megy nászútra? 

    előzmény:
    ~Orchidea~ (2817)
    2014-06-16  16:44
  20. 2014. június 24. 07:402857.

    Szia E. Dia,


     


    Igen a vacsi a Római parton lévő Csónakházban lesz. A szertartás a Béke téren lesz a 13. kerületben és a templomi is. Azért nem a 3. kerületben, mert ott szerettük volna, de állítólag felújítások lesznek, és nem tudták megmondani hogy mikor a nyáron,  nem akartunk rizikózni, mi külföldről szervcezzük az esküvőt.


     


    A tortát egy cukrászüzemből rendeljük. Ott egy szelet nem 870 Ft hanem csak 370 Ft, nem mindegy... Ha szeretnéd priviben megírom. Egyébként a sütiket is onnan rendeljük.


     


    Ti is a Csónakházban lesztek?


     


     

    előzmény:
    E.Dia (2846)
    2014-06-22  22:31
  21. 2014. június 23. 22:582856.

    @Kvakki: Kopaszi gát? (bár talán zsúfoltabb, mint a Sziget)


    Merre is lesz a szertartás, és a vacsi?


     


    Vajdahunyad vár?


     


    aki fotózkodott az elment előtte helyszín-bejárásra?

    előzmény:
    Kvakki (2854)
    2014-06-23  21:20
  22. 2014. június 23. 22:422855.

    Na halihó! 


     


    Délután már kiötlöttem, hogy megkérem a barátnőmet, hogy dobjon nekünk össze egy meghívót, ő volt a zp grafikusa!! :)


     


    Köszönöm az ajánlatokat, megnézegettem! 


    Megmondom őszintén, hogy megörültem nagyon ennek a pimpernelweddingsnek. Véééégre valami!! :)


     


    Nem szeretnénk túlzásba vinni a meghívó árát, sem a tervezését, már szeretném osztogatni! :)


     


    nem 100%-os a találat, de ezt hoztuk ki győztesnek:


    http://www.pimpernelweddings.hu/meghivo/inde x.php?page=jeans-label


     


    Meglátjuk mi lesz. Viszont látom, hogy lehet választani menüsort, meg hasonló kiegészítőket, lehet, h egyszerűbb így készen.


     


    A köszönőajándékokról régen volt szó. Eredetileg azt mi totálisan elvetettük, de -elnézést nem emlékszem - de itt javasoltátok, - hogy kis tasakban 5 szem mag, ami emberi értékekre: szeretet, egészség, ..utalnak.  viszont nagyon megtetszett és a kivitelezése is emberi léptékű lehet.


    Ennek a kisborítékját is most kellene elkészíttetni!


     


    Mi még mindig nem fixáltuk le a menüt.. :O A pulykabecsinált helyére keresünk valamit (a saját fehérboros tejszínes póréhagymás verzióm túl magasra tette a mércét :D:D, de mégsem főzöm meg én :D)


    szavazzatok légyszi, ha van kedvetek -csirkés fogás


    A: tejfölös, sajtos csirkemell szeletestokány


    B: Dubarry


    C: Hentes tokány


     


    Elő kell vegyek egy tennivaló listát.. tudom, h hozzátok képest még messze van, de már mi is 100 napon belül! :)

    előzmény:
    eusebia (2852)
    2014-06-23  17:44
  23. 2014. június 23. 21:202854.

    Elpróbáltuk ruha nélkül az esküvőt, a be és kivonulás kiamradt. De elmondta az atya, hova álljunk, mikor mi következik és mi a szöveg.  Jó volt.


     


    Most mi épp a fotózás helyszínét varriálljuk ,estelge valami ötlet? A Margit szigetet kizártuk, pedig az lett volna eredetileg.


     


    Várom a tippeket, ha valakinek van valami jó.


     


    Köszi!

    előzmény:
    ~Orchidea~ (2851)
    2014-06-23  16:45
  24. 2014. június 23. 20:072853.

    Szia Jucicica!


     


    Nem tudom, ez segít-e, a mi meghívóink innen voltak, és emlékeim szerint nekik egész sok barna papíros kész meghívójuk volt:


    http://cardbazaar.eu/ (A honlapon nincs fent a teljes választék.)


    Mi nagyon meg voltunk velük elégedve, gyorsan és költséghatékonyan megvolt a meghívónk (kiszámoltuk, és nem jöttünk volna ki jobban akkor sem, ha magunknak vesszük meg az anyagokat hozzá, bár azt nem tudom, újrapapírnál ez hogy lenne). És olyat tudtunk választani, ami nem annyira a habos-babos sablon kategória.

    előzmény:
    jucicica (2849)
    2014-06-23  15:48
  25. 2014. június 23. 17:442852.

    Sziasztok,


     


    Én csak olvasgatom a fórumot, bár nekem is most lesz az esküvőm. :) 


    Jucicica neked szeretnék javasolni egy szolgáltatót, mert én is pont így voltam vele, mint te, és nekem is ezek a kraftpapír megoldások tetszettek nagyon. Nézd meg a Pimpernel Weddings oldalát, és ott találsz hasonló jókat. ;) 


    Nekünk is tőlük lett a meghívónk. Remélem tudtam segíteni neked! 


     


    Üdv ,


    Eusebia

    előzmény:
    jucicica (2849)
    2014-06-23  15:48

Címlap

top