Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Háromnál több gyerek?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. december 6. 22:29

Kedves fórumozók!

Tegnap ültem a villamoson, és egy ötvenes tanárnő állt előttem, aki régi diákjával találkozott éppen. A tanítvány egy régi osztálytársról azt mesélte, hogy az érettségi ótaeltelt nyolc évben  négy(!) gyereket szült. Ezen aztán elszörnyülködtek rendesen. 

Elgondolkodtatott a dolog, és szeretnék írni róla. Hogyan gondolkodtok Ti arról, ha  valaki háromnál több gyereket hoz a világra manapság?

 

Köszönöm, ha írtok nekem: Koronczay Lilla

  1. 2010. december 14. 01:06376.

    És amit még tudni való dolog, hogy olyanok vagyunk amilyen társat választunk...semmivel sem különbek...a társunk a tükörképünk...mert azt vonzuk be, ahogy vélekedünk, gondolkodunk, ítélünk.

     

     

     

    Értem,tehát pl az a nő,akit vernek,az megérdeli, hogy verik?

    Szerintem egy nő sem érdemli meg,de hát még szerencse,hogy Te toleráns vagy és elfogadó 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (323)
    2010-12-12  09:52
  2. 2010. december 14. 01:02375.

    Miért ne kérhetnének tanácsot tőlünk olyan valamiben amiben jobbak vagyunk..én is kérhetek tőled amiben te vagy jobb...mi ezzel a baj? Nem értem!

     

    Azért,mert valakinek sok gyereke van,még egyáltalán nem biztos,hohgy jó anya is ,ha most elkezdeném sorolni az ellenpéldákat....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (350)
    2010-12-12  20:06
  3. 2010. december 13. 22:07374.

    Légy nyugodt, nekem 1 szem testvérem van, és én is mindig azt érztem, valami hiányzik az életemből: még egy testvér, arra az esetre, ha a meglevővel össze vagyok veszve.

    Ja, és egy bátyot szerettem volna inkább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222775 (366)
    2010-12-13  13:52
  4. 2010. december 13. 18:56373.

    Kedves Yudi,

     

    1. nem írunk nyilt fórumon ilyet, hogy "Jézusom, Te de hülye vagy". Vannak alapvető udvariassági szabályok. Az ilyet minimum privibe tesszük.

     

    2. Nem Neked írtam, hanem a topindítónak.

     

    3. Nekem továbbra is az a véleményem, hogy ez amolyan női betegség, hogy mindig azt nézzük, kinek mije, pl. mennyi gyereke van, és ennek megfelelően utáljuk/irigyeljük/feltételezzük róla, hogy csak jó ember lehet.

    Ez az indító hsz-re volt egy válasz, ami pont arról szólt, hogy leszólták a 4 gyerekest.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137936 (360)
    2010-12-13  06:26
  5. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 13. 15:55372.

    Nagyszerű  vagy Csikasz, minden elismerésem! Látjátok háborgók akik tengernek hiszitek magatokat...?! Csak ennyi!

     

    Ki kérte, hogy add ki a gyereked Emma? Miről beszélsz? Arról volt szó, osszuk meg gyerekeinkről a jót és a szépet...Te annyit produkáltál, hogy benyomtál egy linket az egykékről.... Elolvastam amit írtál...fúúúj, csöpög az érzelemtől.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222775 (366)
    2010-12-13  13:52
  6. 2010. december 13. 14:53371.

    yudi: Egy szóval sem írta, hogy gondjai lennének, sőt a hsz-éből sem ez jött le -  mégis honnan veszed?!?

     

    Én is úgy tapasztaltam, h nem mindegy, h 1 v. 3 gyereke van valakinek, mert másképp állnak a dolgokhoz.

     

    Egy nagycsaládos anyukának eleve sokkal több ideje, energiája megy rá a családjára, mint egy egygyerekesnek.És ez így van rendjén.

     Ne mondd nekem, hogy gyereket nevelni = tányért rakni az asztalra, mert nem hiszem el.

     

    Ez nem értékítélet, csak tény.

     

    Most akkor nekem is gondjaim vannak?

    Arról sem írt egy szót sem, h gondjai lennének a kolleganőivel, csak annyit, h mivel nekik még nincs gyerekük, nem erről beszélgetnek. 

     

    Tudod, ha valaki egy munkahelyre be akar illeszkedni, akkor muszáj valamennyi alkalmazkodást tanúsítania, különben nem fog sikerülni. 

     

    Lehet, hogy nekem a gyerekeim jelentik a világot, de illik tiszteletben tartani, hogy másoknak (itt és most) a téma érdektelen.

     

     Persze, rá is lehet erőszakolni magunkat, hogy csakazért is lássák be, hogy csak az a fontos, amiről én akarok beszélni, de akkor nem kell meglepődni, ha előbb-utóbb nagy ívben elkerül mindenki.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137936 (360)
    2010-12-13  06:26
  7. 2010. december 13. 14:21370.

    Kedvs Lilla!

     

    Jómagam kétgyermekes anyuka vagyok. Van egy három és fél éves kisfiam és egy héthónapos kislányom. Bár soha nem terveztem előre, hogy hány gyermeket vállalnék, ma úgy gondolom, hogy számomra egy harmadik gyermek is vállalható volna. Ha csak a lelki oldalát nézzük és a vágyaimat. A férjem kettőnél többet nem szeretne, mert el is kell tartani és fel is kell nevelni a gyerekeket. Én 30 éves vagyok, ő 39 éves. Nyilván ha "véletlenül" teherbe enék újfent, akkor biztos nem kérné, hogy vetessem el, de ezzel a "véletlenszerűséggel" becsapnám őt és folyamatos lelkiismeretfurdalásom lenne. Úgy érzem, hogy így is elég nagy lelki teher a férjem számára, hogy 3 embert kell eltartania, miközben hitelt fizetünk és folyamatosan drágul a megélhetés. Még nem tudom mi lesz, egyenlőre örülök annak, hogy van két egészséges gyermekem és egyenlőre nyugodtan alhatok a megélhetésünk miatt.

     

    A kisfiam ovis csoportjában van egy 10 gyermekes család. Mindenféle támogatást megkapnak, nyilván így sem könnyű nekik. A legnagyobb gyerek 17, a legkisebb 3 éves. Nem ismerem közelebbről a családot, de az a pár gyerek, akit láttam közülük, bizony gondozatlan. Nem a ruhájukra gondolok, hanem arra, hogy fésületlenek, elhanyagoltak. Nyilván az anyuka próbál helyt állni, na de 10 gyerekkel?!?!?! És ebben igaza van a férjemnek, a gyereket nevelni is kell és gondozni.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-06  22:29
  8. Torolt_felhasznalo_891766
    Torolt_felhasznalo_891766
    2010. december 13. 14:10369.
    Az, hogy testvéred van, még nem garancia a plussz szeretetre, néha csak a plussz veszekedésre - én ismertem egy családot, ahol heten voltak, már nem túl pici gyerekek és állandóan ordibáltak egymással.... de persze rengeteg elllenpélda is létezik....
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-06  22:29
  9. Torolt_felhasznalo_600308
    Torolt_felhasznalo_600308
    2010. december 13. 14:03368.
    Mert nem lehetett.  Mikor kicsi voltam, még azt is kértem egyszer tőlük, hogy fogadjanak örökbe egy tesót - van egy örökbefogadott unokahugom - gondolom, innen jött az ötlet.....
    előzmény:
    emma33 (367)
    2010-12-13  14:00
  10. 2010. december 13. 14:00367.
    es azt tudod, hogy miert nem vallaltak tobb gyereket a szuleid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222775 (366)
    2010-12-13  13:52
  11. Torolt_felhasznalo_600308
    Torolt_felhasznalo_600308
    2010. december 13. 13:52366.

    Nem olvastam végig minden hozzászólást - még - de erre muszáj reagálnom.

    Egyke vagyok.

    Az üdvösségemet adnám érte, ha lenne tesóm. Pedig szeretetben, jó családi és jó anyagi körülmények között nőttem fel. Egy előnyét tudom annak, hogy egyke vagyok - amennyiben ez előny - anyagilag többet kaptam, mint akiknek még két-három tesóra is kellett.

    A hátrány viszont, hogy érzelmileg kevesebbet - na nem a szüleimtől, csak mindig azt éreztem, valami hiányzik az életemből. És még most is érzem....pedig már felnőtt vagyok. Ezért van nekem három gyerekem.

    előzmény:
    emma33 (332)
    2010-12-12  15:45
  12. 2010. december 13. 13:48365.

    "Szokták volt mondani, hogy amikor valaki nagyon jót mond, főleg olyat amitől hanyatt fekszünk és röhögünk...nagyon jó... erre szokták mondani...ülj le 1-es. És hogy miért egyes? Azt is megírom...még abból a korból való amikor az egyes volt a legjobb osztályzat."

     

    Meg jo, hogy nem nezel teljesen hulyenek minket. 

    Hol van nalad a hatar? :-)))

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (363)
    2010-12-13  13:07
  13. 2010. december 13. 13:42364.

    Nem tudok arrol irni, miert jobb a gyerekemnek attol, hogy nincs testvere (mert ez volt a kerdes), ugyanis soha nem volt.

     

    Ahogy te sem tudod leirni, miert jobb a legnagyobb gyerekednek, hogy testverei vannak, mert soha nem volt ennyi idosen, hogy nem.

     

    Nalad sokkal joindulatubb embereknek sem adom ki a gyerekemet, ugyhogy ezt a temat elfelejtheted.

     

    A linket elolvastad? 

     

    Az egykeket ( a vizsgalat szerint) nem verik, maceraljak, gunyoljak es nevetik ki a testverei. Nincs marakodas, a szulok figyelmeert folytatott verseny. Nem zavarja oket senki, ha egyedul akarnak jatszani, nem veszik el tole mindig pont azt, amit elovett, nem rugjak szet a felepitett tornyot. Nincs marakodas, hogy ki uljon elore, ki kapja a legjobb reszet a husnak. A szulok sokkal nyugodtabbak, mert nem kell szetvalasztani a gyerekeket, igazsagot tenni, ha az egyik kap valamit, azonnal a tobbinek is pontosan az kell stb.  A nagyobb gyerek mindig serul a kisebb erkezesekor, a kicsiben pedig allandosul az en vagyok a kis hulye erzes, ha megsem, a nagyobbak majd tesznek rola.  Az egykeknek van lehetoseguk egyedul lenni, nyugodtan almodozni, ami fontos a szemelyisegfejlodes szempontjabol es altalaban sokkal tobbet ernek el az eletben. A hires, nagyon sikeres emberek (irok, politikusok, tudosok) kozott aranytalanul sok az egyke.

    Nyilvan van a egykesegnek hatranya is, de te nem ezt kerdezted.

    Ezt a vizsgalat mondja, nem en.

    En nem mondok semmit. 

     

    Termeszetesen  az itt forumozo nagycsaladosok gyerekei SOHA nem marakodnak, soha nem verik meg egymast, soha nem szivatjak-gunyoljak a kicsit, nem arulkodnak es soha nem vesznek ossze semmin, ha megis, az a szemelyisegfejlodesuknak kedvez es nelkulozhetetlen.

    Elhisszuk.

    De sok egy gyerekes anyanak voltak testverei, nekem is, meg latok nagycsaladokat, ugyhogy azert van fogalmam arrol, milyen az.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (359)
    2010-12-13  05:47
  14. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 13. 13:07363.

    Nem értem hogy miért idegeskedsz?! Miért nem kommunikálsz? Legalább csak a csekély jelét mutattad volna meg, hogy erre képes vagy....

    Ha valamit nem értek, azon nem fekháborodok, hanem kérdezek....

    Miért nem kérdezted meg egyszer sem, hogy ugyan miért osztogatom az egyeseimet? Miért csak a valamibe belekötést választottad kommunikáció helyett? Okos kérdésekkel elkerülhetted volna, hogy a vérnyomásod felszaladjon...

    Nos, megválaszolom...valószínű nem hallottál még erről a kis szlengről... Szokták volt mondani, hogy amikor valaki nagyon jót mond, főleg olyat amitől hanyatt fekszünk és röhögünk...nagyon jó... erre szokták mondani...ülj le 1-es. És hogy miért egyes? Azt is megírom...még abból a korból való amikor az egyes volt a legjobb osztályzat.

    Óvodában nem is osztogatnakjegyeket... és főleg nem az ovisok...bár gondolom mire gondolsz, csak nem sikerült rendesen megfogalmaznod...nem baj, majd legközelebb biztosan sikerülni fog, hiszen te is egy ember vagy és fejlődőképes.

    Tudod ha elég felnőttnek nézed a másik embert, akkor nem esel ilyen csapdába, hogy ezért a kedves kis humoromért, nekem rontasz. 

    Ha nem értünk valamit, akkor kérdezünk, nem támadunk! Alap! Kommunikáció! Nyilván vannak olyanok akik erre nem alkalmasak..de azok úgy járnak ha támadnak, mint te, belecsöppenek a saját csapdájukba.

    Nem tudom úgy venni, hogy nem látom a hszeidet, mert látom...

    Írjál már valami szépet...olyan jól esne sztem mindenkinek...jó egy vers is...mutasd már meg emberi orcádat...advent van a szeretet ünnepére készülődve...ne legyél már süni...

    Szeretnélek szeretni!

    előzmény:
    eda-1952 (362)
    2010-12-13  08:44
  15. 2010. december 13. 08:44362.

    Te azon kevesek közé tartozol aki képes a virtuális téren át is felnyomni a vérnyomásom, úgyhogy utoljára szólok hozzád: ha neked megtiszteltetés (ez a szó a  mániád), hogy embereknek egyest osztogatsz teljesen debil módon, mintha ovis lennél, akkor ehhez már nem is lehet mit tenni.

    Vedd úgy, hogy nem is látod a hsz-eimet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (358)
    2010-12-12  21:39
  16. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 13. 07:03361.

    Hááát igen..! Ezen az alapon semmiről nem szabad beszélni, mert nem tudhatjuk, hogy ki bántódik meg azon...

    A csillárról sem, mert örömödben elújságolod a munkahelyeden, hogy hóó de kafa csillárt találtál, megvetted és fantasztikusan mutat a nappalidban...én meg csak úgy megbántódok, mert nekem  nincs csillárom... ugye ez mekkora hülyeség...?!

    A lényeg az az, hogy ne bántásnak szánjuk mondandónkat...!!

    No lépek, mert munka vam...

    Szép napot mindenkinet!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137936 (360)
    2010-12-13  06:26
  17. Torolt_felhasznalo_957596
    Torolt_felhasznalo_957596
    2010. december 13. 06:26360.

    Jézusom,Pandora!

     

    Komoly gondjaid lehetnek,de ennek nem a gyermekeid száma lehet az oka hidd el. Figyelj Pandora, semmi különbség a 2 vagy 3 esetleg 4 vagy több gyerekesek között .Illetve mégis csak van.Mert este a vacsoránál 2 vagy 3 vagy4 tányér van az asztalra készítve a gyerekeknek.Ennél többet gondolni valakiről,aki nem egyforma számú gyereket nevel az több,mint beteges dolog.Sőt tovább megyek,vannak olyan egyedülálló szülők, akiket csodálni kell szünni nem akaró lelkesedéssel ,mert beleszakadnak a teherbe mégsem panaszkodnak.Ha nagyon össze kell magukat húzni,akkor is  az számít nekik, hogy együtt maradhassanak. Az elkeserítő helyzetüket a szeretet aranyozza be,hogy elviselhetőbb legyen számukra.

     

     

    Nézd Pandora,azt írod a kolléganőidnek egyiknek sincs gyereke,ettől ők még nem különbek nálad,csupán annyiban mások ,hogy nem ismerik még a gyermeknevelés  örömét vagy gondját.Majd megismerik ,csak idő kérédése.Érthető ha a munkahelyen nem tudsz velük a gyerekekről beszélni,mert nekik még nincs...DE LESZ csak idő kérdése.Amíg neked nem volt ,addig téged sem sokat érdekelt a gyereknevelés,nemde?Élted a független emberek gondtalan életét,de mindenki számára eljön az a pillanat ,amikor már nem érdekli őket ez a gondtalan élet,mert gyermekre vágynak,és akkor is arra vágynak hogy családjuk legyen,ha tudják ez mekkora nyűggel,bajjal jár,mert az ember génjeiben hordozza a késztetést,hogy reprodukálja önmagát.

    Gondolkozz hát el ezen ,és  ne beszélj buta dolgokat

    előzmény:
    pandora28 (353)
    2010-12-12  20:44
  18. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 13. 05:47359.

    Jót nevettem. Bízom hogy nem  ennyi amit a gyermekedről írni tudsz...

    Ez olyasmi, mintha megkérdeznék tőlem, hogy hogy vagy, mi van veled?

    Én meg mondanám, hogy olvasd el a horoszkópomat és megtudod. De van éves is az sokkal komolyabb és 1 évig meg sem kell kérdezned mi van velem, mert abból tudni fogod.

    Nos, az érzelmek a csodás pillanatok...stb nem egy linkben tudnak megjelenni, hanem a szívünkben és a gondolatainkban. 

    Mint alább írtam, azon kutatások eredményét is ide dobhatnám, amiben azt fedezték fel, hogy mitől jobb a nagycsaládosoknak...de hagyjuk már ezt... sztem. minden gyereknek a legjobb a saját szüleivel. punk tum!

    Mondtam már, ötleteket cseréljünk hogy könnyebblegyen, segítsünk egymásnak, ne pörlekedjünk.

    előzmény:
    emma33 (333)
    2010-12-12  15:48
  19. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 12. 21:39358.

    Minden az, aminek vesszük! Ha sértegetésnek akarsz venni valamit..hááát, azé még csak elnézést sem tudok kérni...

    De egyet tudj! Én a véleményemmel nem sértegetni szoktam, hanem megtisztelni embereket, aki sértésnek veszi, az valószínű magából kiindulva, ő sértegetésnek szánja a véleményét..persze az nem az, az nem vélemény csak összekeveri a kettőt... mert az nem tud véleményt formálni, viszont sértegetni annál inkább. Aki a vélemény nyilvánítást összekeveri a sértegetéssel, annak még van mit tanulnia. Ülj le, harmadik egyes. 

    Isten Veled! Bocsássanak meg neked a körülötted élők, ezt kívánom!

     

    előzmény:
    eda-1952 (355)
    2010-12-12  21:28
  20. 2010. december 12. 21:30357.

    Kedvesem! Ha te ennyire nem értesz, akkor minek olvasol???

    Én a gyerekedet nem tartom értéktelennek, csak a pénzedet, meg az adidasodat, meg a drága kocsidat...

    A gyereked egy kincs, csak ha neked fontosabb az előbb felsorolt tárgyak tömkelege, mint a kapcsolatok, az IGAZI ÉRTÉKEK, AKkor sajnálom szegény gyereket!

     

     

    előzmény:
    emma33 (331)
    2010-12-12  15:40
  21. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 12. 21:28356.

    ....lelked mélyén görcsös indulat szorongott-vágy, másnak lenni mint amilyen vagy. Ez a legnagyobb csapás mellyel a végzet embert súlythat. Vágy másnak lenni, mint aki és ami vagyunk:ennél fájdalmasabb vágy nem éghet emberi szívben. Mert az éleletet nem lehet másként elviselni, csak azzal a tudattal, hogy belenyugszunk mindabba, amit magunknak és a világnak jelentünk. Bele kell nyugodni, hogy ilyenek vagy olyanok vagyunk, s tudni, mikor ebbe belenyugszunk hogy nem kapunke bölcsességért az élettől dicséretet, nem tűznek mellünkre érdemrendet, mikor tudjuk, és elviseljük, hogy hiúk vagy önzők, vagy kopaszok és hasasok vagyunk - nem, tudni kell, hogy semmiért nem kapunk jutalmat sem dicséretet.

    El kell viselni, ennyi a titok. El kell viselni jellemünket, alaptermészetünket, melynek hibáin, önzésén és mohóságán tapasztalás és belátás nem változtatnak. El kell viselnünk, hogy vágyainknak nincs teljes visszhangja a világban. El kell viselni, hogy akiket szeretünk nem szeretnek bennünket, vagy nem úgy szeretnek, ahogy mi reméljük. El kell viselni az árulást és a hútlenséget és ami a legnehezebb minden emberi feladat között, el kell viselni egy másik ember jellembeli vagy észbeli kiválóságát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2010. december 12. 21:28355.

    Na már megint  a tisztelet és az ovis szintű még csak észre sem vett sértegetés.

    Szervusz Bojana, nekem erre nincs szükségem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (350)
    2010-12-12  20:06
  23. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 12. 20:57354.

    Azt gondolom, hogy ezekre nem kell külön figyelni. Szerintem az természetes, hogy valakinek nincs, 1 vagy 2 akár több gyermeke van valakinek. Én eddig ilyen falakat kölönbözőségeket nem is vettem észre, pedig a környezetemben élnek mindezek az emberek. Sehol senki és semmikor nem tett ezzel kapcsolatban célzást...de lehet én élek rossz helyen. Ha pedig ez így van...akkor nagyon a, ha van sapka rajtad azé, ha nincs akkor meg azé...efektus jut eszembe.

    Drága jó Emberek, Anyák, Nők, Férfiak! Könyörgöm, nincs jobb dolgotok?

    Ha nem cigányozunk és nem zsidózunk, akkor kis és nagycsaládozni fogunk? Jesszusom, hová kerültem?

     

     

    előzmény:
    pandora28 (353)
    2010-12-12  20:44
  24. 2010. december 12. 20:44353.

    Kedves Lilla,

     

    szerintem a 3 és az 1 gyerekesek közt ugyanolyan fal van, mint a gyermektelenek és a gyerekesek közt. A 2 gyerekesek valahol középen, de leginkább az is egy külön klikk.

     

    Múltkor itt a fórumon írta pont egy gyermektelen hozzászóló, hogy a munkahelyén a gyerekes anyák azt hiszik, nekik mindent lehet, és minden szabadságtervet ők akarnak meghatározi.

     

    Nekem két gyerekem van, a közvetlen kolléganőim közül egynek sincs. Mióta ezt olvastam, külön odafigyelek arra, hogy ne hivatkozzak túl sokat a gyerekekre, és főleg, ne éreztessem, hogy különbözök tőlük (mármint a kollégáktól). Elvégre munkahelyen mindenki egyenlő, nem szabad, hogy gyerek léte-nem léte miatt fújjon egymásra két munkatárs.

     

     

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-06  22:29
  25. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 12. 20:19352.
    Érdekelne az is, hogy Lilla miért nem szól hozzá...? Vagy hozzánk...?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top