Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasház, megőrülök :(:(

encsilaci78
Létrehozva: 2011. szeptember 4. 10:19


Társasházi jogász, vagy közösképviselők segítségére lenne szükségem.
Az lenne a kérdésem, hogy egy társasházi lakás belső udvara, lényegében parkolója használható e arra, hogy a kisgyerekes családok játszótérnek használják.
A parkolóhelyeket 400 ezer forinttért értékesítették amikor megvettük a lakást(Új) . Egyes családok, kb 5 család a gyerekeket a parkolóba viszik le játszani, biciklizni.A kocsik között szaladgálnak, botokkal, biciklivel stb...
Ami igazán felháborított, az utóbbi időben nagy lavórt, plédeket, matracokat hordanak le a garázsok elé és mintha strandon lennének szórakoznak.Ezt mind a közlekedésre fenntartott úton.
Szóltam a közös képviselőnek, aki egy papírt rakott ki a lépcsőházba, ezt összerajzolták-karmolták, aztán következő nap le is tépték.
A legnagyobb bajkeverő hölgy fennhangon minősít az ablakom alatt, meg jelzi, hogy ő még a közös képviselőt is jól kiosztotta, mert ő nem azért vette a lakást, hogy ne használja.Nos, igen nem egy vadállat a közös képviselőnk, szóval a rend fenntartása nem tartozik az erősségei közé.Továbbá jeleztem a k.k-nek azt is, hogy a legnagyobb melegben kirakják a kukát, a kakis pelussal, meg háztartási maradékokkal a lépcsőházba.Kinyitom az ajtót és mindkét oldalról ott bűzlik .


Természetesen ez sem tetszett a hölgynek, ezen is fel van háborodva, hogy miért nem lehet?Visszatérve a parkolóra:

Én úgy gondolom, hogy a közös helyiségek nem az övé, tehát nem használhatja úgy ahogyan kedve tartja.
Az lenne a kérdésem, hogy törvényes úton, hogyan lehetséges ezeket a családokat kötelezni arra, hogy a parkolót parkolásra használják, mivel félő, hogy a kocsikat is megrongálják, továbbá elég balesetveszélyes is mikor egy 3 éves gyerek kis biciklin rohangál az autóbejáróban.
előre is köszönöm a választ

  1. 2011. szeptember 7. 08:55451.

    Ja mert a saját gyereke se legyen a saját háza előtt. Bravó. Beülök az autóba. Előtte megnézem, ki van a környéken. ha gyerek, akkor szólok, hogy mi van. Ha nincs senki, akkor lépésben tolatok. (nálunk erre a nagyobb kocsiknál van egy speckó vijjogó hang is). Ha a gyerekem az udvaron van, amikor beülök a kocsiba, akkor nem tolatok nyugisan hátra. ha nem tudom, hogy kint van, akkor bakker..én csesztem el, mert ugye a saját gyerekemet csak tudo, hogy hol van.

     

    A több éves rutin.. látom valóban nagy rutinja volt. miben? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476346 (442)
    2011-09-07  08:47
  2. 2011. szeptember 7. 08:54450.
    De érték. Ezért vigyázzon rá az anyja. Senki nem akarta elütni a gyerekeket. Mindenki azt magyarázta, hogy egy véletlen baleset is előfordulhat (én is ismerek olyat, aki szintén elütötte a saját kisgyerekét, mert tolatásnál a kocsi mögé került és egyszerűen nem látta meg, mert alacsonyabb volt, mint az autó csomagtartója. Igaz az a gyerek megúszta néhány töréssel.) De pont erre találták ki az anyákat. Vigyázzanak a gyerekükre.
    előzmény:
    csutak51 (446)
    2011-09-07  08:50
  3. 2011. szeptember 7. 08:54449.
    Majd erre jön az, hogy az ilyen járjon biciklivel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476346 (442)
    2011-09-07  08:47
  4. 2011. szeptember 7. 08:53448.
    Otthon családi házban éltem, itt meg társasházban. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. A családi ház kertjébe idegen nem tud bemenni. A társasház udvarába bármilyen idegen be tud menni. Mire észbe kapsz, a gyereked sehol.
    előzmény:
    csutak51 (441)
    2011-09-07  08:44
  5. 2011. szeptember 7. 08:50447.
    Ne akard egy kanadainak megmagyarázni, hogy mit jelent az, hogy nem tudsz hová parkolni, mert légy nyugodt, hogy mi tudjuk. nagyon is. Nem kötelező, hogy kocsid legyen, ahol éppen gyülekeztek a rendőrök, ott éppen nem volt hátsó kocsibeállónk, ott egyetlen egy volt, így aztán két utcával arrébb parkoltunk. Most van. Mi már régen megtanultuk, hogy az, hogy az embernek kocsija van, nem jogosítja fel semmire, sőt. A város, ahol élünk nem versenypálya, nem azért van, hogy nyomjam a pedált mint akinek elment az esze, hanem azért van, hogy a lehető legjobban érezzék magukat az ott élők, azaz a kocsi a szükséges rossz, és itt anélkül kb mint a remetebarlangban úgy élhetnék. De ettől függetlenül az ember az első, meg a sokadik. A kocsi meg csak egy eszköz ahhoz, hogy közlekedjünk. Semmi más.
    előzmény:
    kivi39 (438)
    2011-09-07  08:40
  6. 2011. szeptember 7. 08:50446.

    Kivi,

    igen, az autó érték!

    A gyerek nem???

    előzmény:
    kivi39 (436)
    2011-09-07  08:38
  7. 2011. szeptember 7. 08:49445.

    Nem szép új világ, mert pl. a lengyel gyerekek (mint korábban írtam) ki vannak csapva és fociznak lent(ahol tábla tiltja). De nem szólok nekik, becsukom az ablakot. Magamban meg elkönyvelem, hogy idióta az anyjuk. Ekkora lakótelepen meg nem hinném, hogy csak két gyerek van. Rádaásul a játszó mindig tele van gyerekekkel. Ők vajon miért tudnak addig elsétálni? Ráadásul ezek nem GYESen lévő anyukák, tehát munka, főzés, háztartás mellett is van idejük elvinni a gyerekeket a játszóra.

     

    előzmény:
    kysslina (437)
    2011-09-07  08:38
  8. 2011. szeptember 7. 08:49444.
    Figyelj, hiába magyarázzuk itt. Nekik joguk van. És joguk van a gyereküket eltemetni. Így jártak. Megyek vásárolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476346 (442)
    2011-09-07  08:47
  9. Torolt_felhasznalo_790770
    Torolt_felhasznalo_790770
    2011. szeptember 7. 08:47443.

    Ezért nem költöznék soha újépítésűbe-a háromnegyede kisgyerekes.

    Én is az vagyok, de ettől még nem birnám a többi hülyét :D

    Játszótér kialakitására nincs egy füves terület? 

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  10. Torolt_felhasznalo_476346
    Torolt_felhasznalo_476346
    2011. szeptember 7. 08:47442.

    "Már bocsi, de ha valaki áthajt valamin, akkor vagy vak, vagy nem való a kezébe kormány"

     

    Ismerős több éves rutin után, így hajtott át a saját(!) gyerekén...::((((( mert a kissrác a kocsi mögé került, ahol esélye sem volt meglátni...

    Másfél éves volt a pici, az apja örjöngve vitte be a gyerekszobába, és próbálta újraéleszteni. A kiérkező mentőkkel együtt. Nem sikerült.:(((

    Szóval így játszon csak a gyerek a kocsibeállóban, mert a hülye anyja nem tudja 20 m-ert arrébb vinni.

     

    előzmény:
    kysslina (430)
    2011-09-07  08:25
  11. 2011. szeptember 7. 08:44441.

    Limo,

    gondolkodj családi házban. Jó, sok van az országban, igaz?

    Mit gondolsz, ott kiengedi-e a szülő a 4-6 éves gyereket egyedül az udvarra, vagy sem???

     

    Nos, egy udvaros tssasház átmenet a csház és a lakótelepi tömblakás között.

     

    Csház: van lakás+udvar. Mind különtulajdon (egyszerűség kedvéért: saját)

    Udvaros tsasház: van lakás-saját, és udvar-közös tulajdon

    Tömblakás: van lakás-saját, és nincs udvar, semmilyen!

    Nanááá, hogy ki tudja vinni a közterületi játszótérre, hisz MÁS lehetősége nincs, a semmilyenre nem lehet ugyanis kivinni.

    előzmény:
    Liimo (431)
    2011-09-07  08:27
  12. 2011. szeptember 7. 08:44440.

    " Mivel ugye ha az ember elég lassan, és körültekintően hajt be a parkolójába, akkor se gyereket, se biciklit, se lavórt, se semmit nem gyűr maga alá."

     

    Olvass híreket.

    idézet:
    Liimo (434)
    2011-09-07 08:34:02

    Otthonit is olvasok, meg ittenit is. Ha valóban neked volna igazad, akkor azt kellene mondanom, hogy otthon az embereknek nem való az autó, mert ugye képtelenek úgy közlekedni, hogy ne taroljanak le mindent, bezzeg itt ugyi...

     

    szerintem nem erről van szó, hanem arról, hogy aki kocsiban ül az azt gondolja, hogy akkor ő az erősebb.. Mármint otthon erről van szó. Mert mint írtam volt, amit én említettem az működik. Nem gázolnak el gyereket nemhogy gyalogátkelőhelyen, de sehol sem. Sőt, ha csak az ember megközelíti a járdaszegélyt, leáll a forgalom, hogy átmehessen az úton (Calgary). Ha gyereket gázolnának el, akkor még az ükunokája is azt nyögné, mert annak az embernek utána szarral meszeltek, de meg is lincselnék. Lakóövezet van mindenhol, ahonnan kezdődnek a lakóházak. Ott meg aztán kocsival csak lépésben, mert az játszani, pihenni, sétálni van. bemehetsz oda, de úgy, hogy te ott ne zavarj senkit..

     

    Ami ezen a topicon zajlik.. ok-okozati összefüggés a hírekkel. nem kell magyarázni, értem. Ez az oka.  

    előzmény:
    Liimo (434)
    2011-09-07  08:34
  13. 2011. szeptember 7. 08:44439.

    "Úgy voltunk vele, hogy ennek is vége lesz egyszer. Úgy is lett."

     

    "és van hátsó kijáratom, kocsibeállóm"

     

    Tehát meg tudod oldani másképpen. Innentől kezdve téged marhára nem érint az ilyen dolog.

     

    Nálunk is van házszámozott parkoló és Visitor. Nekünk V-s van, és oda állok, ahol épp van hely. De ha valaki elfoglalná a számozott parkolóm (amiért fizettem), azért  nem örülnék.

    előzmény:
    kysslina (435)
    2011-09-07  08:36
  14. 2011. szeptember 7. 08:40438.
    Nem tud máshová állni, mert mindenkinek saját parkolója van. De tudod mit, kutyául nem érdekel. Majd, ha a te lakásod előtt piknikeznek, ezért nem tudsz kimenni az ajtón, akkor majd mosolyogni fogsz. A másikat meg zavarja. Ez van.
    előzmény:
    kysslina (430)
    2011-09-07  08:25
  15. 2011. szeptember 7. 08:38437.
    Ja, akkor nálatok megvalósult a Huxley Szép új világa. Akkor most boldog vagy ugye? Hát, an ahol nem tökélyék laknak, csak normál átlag emberek.
    előzmény:
    Liimo (431)
    2011-09-07  08:27
  16. 2011. szeptember 7. 08:38436.
    Persze, egy rakás fém. csak éppen Magyarországon ezért a rakás fémért egy évig kell dolgozni, úgy, hogy közben nem eszel. Lehet, hogy valakinek ez is érték.
    előzmény:
    kysslina (430)
    2011-09-07  08:25
  17. 2011. szeptember 7. 08:36435.
    Nem sok választásom lenne, ha az ajtóm előtti rész nem az én tulajdonom lenne. Mellesleg történt már előttünk kábelfektetés, aszfaltozás, vonult ki rendőrség sebességet mérni, és ott gyülekeztek a házunke lőtt, oda terelték a kocsikat, és a mellettünk levő iskola tanulói segédkeztek (éppen  agyerekek védelme okán) szóval az előttünk levő frissen ültetett füvet úgy ahogy volt rendesen letarolták, és ja igen, nem tudtunk beállni a saját behajtónkra sem. Úgyhogy nem álltunk be. Úgy voltunk vele, hogy ennek is vége lesz egyszer. Úgy is lett. Talán nem kellene azonnal mindenért a palofonon lenni, és hülye példákat előrángatni a sekélyes neuronállományból, mert ha valaki nekem strandot csinálna  z ajtóm elé, annak megráznám a kezét lévén baromi meleg van, és van hátsó kijáratom, kocsibeállóm. Naddolog..
    előzmény:
    Liimo (432)
    2011-09-07  08:30
  18. 2011. szeptember 7. 08:34434.

    " Mivel ugye ha az ember elég lassan, és körültekintően hajt be a parkolójába, akkor se gyereket, se biciklit, se lavórt, se semmit nem gyűr maga alá."

     

    Olvass híreket.

    előzmény:
    kysslina (430)
    2011-09-07  08:25
  19. 2011. szeptember 7. 08:31433.

    De, lakóövezetről van szó!

    Lakóházak ugyanis ott épülnek csak! (kevés kivétellel, ahol még, pl vegyes üdülőövezetben, tanyán, nem sorolom)

    Sőt, alighanem, ha van nagy, kacsás-szökőkutas park, ez egy lakópark.

     

    Ez itt belső udvar, ami ugyan sajnálatosan parkolóknak van kialakítva, társasházi közös tulajdon, mindenki fizetett érte.

    Mert az udvaros lakások ára drágább is, mintha olyat veszel, aminél a teleknagyság csak az épület alatti földdarab, amit az épület elfoglal!

     

    Igaz, hogy a parkolókban közlekedők élete nehezített, ha gyereket kell kerülgetniük ókor-ókor, de a gyerekes családoké is -akik szintén fizettek a parkolóhelyekért is, akkor is, ha van parkolóhelyük, és akkor is, ha nincs!- nehezített!

     

    Az előkertről, bármilyen szép, nagynak tűnik a rajzon, nem tudunk semmit, bár rákérdeztem, mekkora, elférnek-e ott a ház gyerekei, kb 30 gyerek, vagy sem, és játszhatnak-e ott egyáltalán?

     

    Máshol, és más országokban, sőt közterületi parkolókban/utcákon is meg lehet oldani, hogy gyerekeket kerülgetnek, egy közös udvaron nem??? 

    DE!

     

    EGYIK megoldás:

    Csak kis alkalmazkodóképesség kellene hozzá, hiszen VAN kapu az átjárón, -megáll, kinyitja, hesseget és megy, és nem vitázik, miért így kell- az "enyémaparkolómerténfizettemérte" (ami nem igaz, leírtam többször, miért nem!) szemlélet helyett.

     

    MÁSIK megoldás:

    Megbeszélni közösen, hogy fenti megoldás ezért-azért nem jó, és HA lehet (mert van valóban a saját telken bekerített, biztonságos kert is, ahol elférnek a gyerekek) és közösen betartatni.

     

    HARMADIK megoldás:

    Igen, vannak értetlenek, jogaikat emlegetők, autós is, autótlan gyerekes is. Ha ez van, marad az első megoldás, és a vita.

     

    Az 1.-3. megoldásnál "vígasz", hogy egy tsasház összetétele az idők során változik. Vesz autót és parkolási jogot az, akinek nincs most, és lesz gyereke annak, akinek nincs most!

     

    Erre lehet mondani, hogy "bezzeg én majd!". De csak addig, amíg nem jön el a "majd"!

    előzmény:
    kivi39 (421)
    2011-09-07  06:48
  20. 2011. szeptember 7. 08:30432.
    Akkor is ezt mondanád, hogyha  a bejárati ajtód előtt strandolnék és várni kéne, hogy be tudj menni a saját lakásodba? Nem hinném.
    előzmény:
    kysslina (423)
    2011-09-07  08:03
  21. 2011. szeptember 7. 08:27431.

    Érdekes, nálunk is sok gyerek él, a szülők mégis a 10 percre levő játszótérre viszik a gyerekeket. Talán van annyi eszük, hogy felfogják, hogy azokkal a játékokkal sokkal jobban le lehet őket foglalni és élvezetesebb, mint a betonon piknikezni?

     

     A 6 éves gyerekemet akkor sem dobnám ki felügyelet (az ablakon való kinézés nekem nem az) nélkül a placcra.

    előzmény:
    kysslina (419)
    2011-09-07  06:26
  22. 2011. szeptember 7. 08:25430.

    Nem tudom, szerintem egy autó és egy gyerek esetében az előbbi számomra mindenképpen erőszakosabb, ráadásul az egyik egy ember, a másik egy rakás fém.

     

    De ha valaki áthajt a biciklin (nem a gyereken!!) akkor égigérő botrányt fog csinálni.  

     

    Már bocsi, de ha valaki áthajt valamin, akkor vagy vak, vagy nem való a kezébe kormány. Volt már nem egyszer, hogy mi sem tudtunk a saját parkolónkba leparkolni, parkoltunk máshol. Volt hogy kiástam a 60 cm-es hó alól, elmentem a boltba, a szomszéd meg beállt, holott neki is volt, ő meg még megállni tilos táblát is bérelt a várostól, hogy se a háza elé, se sehova ne lehessen parkolni, de ő simán beállt a mienkbe mert az éppen rendelkezésre állt. Gondolod, hogy ilyen patáliát csaptam? Fogtam a lapátot, és ástam másikat. Máskor a gyerekek hóember építettek a parkolónkba, nekem ugyan nem volt szívem elütni, de vártam már nem egyszer míg arrébb vonszolták magukat.. és akkor mi van? Nagydolog.  

     

     

    Ja, és senki nem mondta, hogy egy 20 méteres parkolóban 50-nel akar menni bárki is. (egyébként ügyes sofőrnek kéne lenni ahhoz, hogy tudjon) 

     

    Akkor nem értem, hogy hol a probléma. Mivel ugye ha az ember elég lassan, és körültekintően hajt be a parkolójába, akkor se gyereket, se biciklit, se lavórt, se semmit nem gyűr maga alá. ha még mosolyog is egyet, és megköszönö a gyors arrébb hurcolkodást, akkor talán előbb-utóbb eléri, hogy úgy normálisan élni tudnak gyerekesek-autósok-gyerekes autósok egymás mellett.

    Mellesleg az, aki 20 méteres parkolóban 50-el megy, az nem ügyes, hanem hülye. 

    előzmény:
    kivi39 (426)
    2011-09-07  08:07
  23. 2011. szeptember 7. 08:16429.
    Ok. vettem.
    előzmény:
    kivi39 (427)
    2011-09-07  08:09
  24. 2011. szeptember 7. 08:15428.

    figyu.. nem veszekszem, csak nem értek egyet..no

    Miért olajfoltos a beton??? Ha az, akkor az is a közös tulajdon rongálása. Ugyanis azt nem kis pénz rendbe hozni. Nálunk speckó ezért harapnak. ha folyik az olaj a kocsiból, akkor vagy pakolok alá valamit mikor parkol (kartondoboz, vagy ami éppen van), vagy elviszem megcsináltatni. 

    előzmény:
    bababetű (408)
    2011-09-06  22:12
  25. 2011. szeptember 7. 08:09427.
    Nem erről volt szó. csutak azt mondta, hogy a parkoló tulajdonosai zárják le a parkolót a gyerekek elől. Erre írtam, hogy nehéz, miután azt az anyukák zárják le.
    előzmény:
    kysslina (425)
    2011-09-07  08:07

Címlap

top