Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2011

-karácsony-
Létrehozva: 2011. szeptember 22. 17:52

Minden karácsonyrajongót várok ide szeretettel!!!

noha még visszavan 3 hónap,egy topikot megér a készülődés most isszerintem sokan vannak,akik szívesen készülődnének már most a karácsonyra! készülődjünk együtt!

 ki mit tervez idén karácsonyra? vannak már ötleteitek?

  1. 2011. október 7. 17:15901.

    Az én ötletem volt, és nagyon örülök, hogy neked is sikerült. Igazán szépek lettek. Érdemes beszerezned még hozzá lehelet vékony arany angyalhajat, az rendkívül "finommá" teszi.

                                                      Rigómarcsi

    előzmény:
    georgina112 (888)
    2011-10-07  14:27
  2. 2011. október 7. 16:45900.
    köszönöm, köszönöm, írok :)
    előzmény:
    banyoc@ (856)
    2011-10-07  11:52
  3. 2011. október 7. 16:29899.
    Tök szupik a díszek! A karácsonyi falucska alja (a hó) sóból van??? MErt látom, hogy csillog :) Nagyon tetszik. Szerintem én is csak picit csinálok, mert nincs sok hely neki, :)
    előzmény:
    banyoc@ (806)
    2011-10-06  19:05
  4. 2011. október 7. 16:12898.

    Sziasztok!

     

    Benéztem a kreativkarácsona oldalra, nagyon jó dolgokat találtam, gyertyaöntéssel kapcsolatban is vannak leírások, tippek, valaki kerdezte, hogyan lehet narancskarikával, fahéjjal dísziteni, itt megtalálható ez is.

     

    Hozok néhány ötletet én is, jó néhány évvel ezelőtt kaptam horgolt kis diszeket, fenyőfa, harang, csillag stb. formában, tavaly anyukám is csinált néhányat vékony fonalból, amit aztán jól kikeményített. Egyébként én a csillárokra szoktatm 1-1 ilyen díszt felakasztani, de tavaly már a fára is juttott belőle anyukámnak köszönhetően, én nagyon jól mutatott rajta.

     

     

    A télapót még anno a fiam kapta az óviban, de annyira megtetszett, hogy elraktam és ilyenkor minden évben  előveszem. Szerintem gyerekekkel is el lehet készíteni, hullámpapírból van összeragasztva, nem túl bonyolult, belül üreges, akár még egy kis ajándék is belefér.

     

     

    A kis üvegcséket még mi csináltuk valamikot  gyerekkorunkban, kicsit már megfakultak, de nagyon a szívemhez nőttek. A pici üvegeket körömlakkal kentük be és még mielőtt megszáradt volna, jól meghempergettük kristálycukorban őket, alufóliát tettünk a tetejére és egy ezüst szállall körbekötöttük, ezzel lehet felakasztani a fára őket.  Azt nem tudom, hogy ilyen üvegcséket lehet-e valahol venni, de kisebb gyógyszeres üvegek is jók erre a célra. Nemcsak fára lehet őket akasztani, hanem egy egy ajándék csomagolásánál is díszként fel lehet használni.

     

    Sajnos olyan karácsonyi képim nincsenek amiken ezek láthatóak lennének, de monst előszedtem és lefényképeztem őket, a képek beszédesebbek, mint a leírás. 

     

    Valaki keresett füszer receptet, találtam egyet, ezt én is szeretném kipróbálni. Szép üvegekbe töltve és feldíszítve ajándéknak is jó.

     

     

    Hozzávalók: 1 kg sárgarépa, 1 kg petrezselyem, 1 kg magvalt paprika (vegyesen, piros és sárga), 20 dkg karfiol, 20 dkg hagyma, 40 dkg zeller, 20 dkg paradicsom, 20 dkg karalábé, 2 fej fokhagyma, egy-egy nagy csokor petrezselyem- és zellerzöld, félkiló só.

    Minden zöldséget megpucolunk és alaposan megmosunk, majd akkorára daraboljuk, hogy a húsörlőbe tudjuk darálni. Rendre mindent ledarálunk, a zöldeket is, majd az egész örleményhez hozzáadjuk a sót és kézzel alaposan összekavarjuk. Azonnal tisztára mosott üvegekbe rakjuk és mehet a kamarába. Tartósítószer nem kell bele, mert a só tartósít. Egész évben használható különféle ételek ízesítésére csak figyelni kell a sózásra. A húslevesnél akkor tegyük a levesbe, amikor még együtt fő a hús a zöldségekkel, vagyis még mielőtt leszűrnénk, mert ha a leszűrt levesbe tesszük, a zöldségörlemények úszkálni fognak a leves tetején, ami ront az aspektusán.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    fellegajtó (864)
    2011-10-07  13:03
  5. 2011. október 7. 15:10897.
    Nem próbáltam még tartósítani, de ez nagyon finom puha maradt. Így megettük reggelire kakaóval. Egy kolléganőmtől kaptam a mézes receptet, mert addig nekem is mind kő kemény lett. Azóta viszont arra kell vigyázni ne együk meg karácsonyig.
    Egyébként filcből tényleg tartósabb, jó ötlet.
    előzmény:
    Kriszta1983 (895)
    2011-10-07  15:03
  6. 2011. október 7. 15:06896.
    Na így már világos a szitu! Köszönöm!
    előzmény:
    Kisbogár (892)
    2011-10-07  14:35
  7. 2011. október 7. 15:03895.
    Klassz ez a feliratos ötlet, de azt hiszem  inkább filcből fogom kivágni. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én sajnálnám kidobni a mézest, mert gondolom az ünnepek végére kőkeményre szárad a fán. Vagy ez speckó mézeskalács-tésztából van? Esetleg van vmilyen jól bevált módszered amivel tartósíthatod a kövi ünnepre?
    előzmény:
    Kisbogár (890)
    2011-10-07  14:28
  8. 2011. október 7. 14:52894.

    Hali Szilvi!

    Láttam a videót és tényleg jó!

    Én azt tudnám javasolni, hogy csak néhány helyen használj hópelyhet, ahol a legjobban látszik, a többi helyett pedig csillagot. Küldök néhány pofonegyszerű hópihemintát, amit egyszer rárajzolsz egy kartonra, szépen kivágod és már kész is a sablon. A csillagokat meg ugyanezzel a technikával megcsinálhatod, csak abból pl. készíts 3 méretet és egymásra is ragaszthatod (alul a legnagyobb és állhatnak úgy is ,hogy a csúcsaik egy irányba néznek, meg úgy is hogy egymás között vannak). Az 5ágú a legegyszerűbb.

    előzmény:
    szivi76 (859)
    2011-10-07  12:36
  9. 2011. október 7. 14:48893.

    Találtam wc-papír gurigás adventi naptárról képet ->

    És még egypárat, nekem a narancs-fehér tetszik nagyon. Bár nem tudnék választani :), majd minden évben másikat....:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. október 7. 14:35892.
    Lehet vásárolni mágnes korongot és méterben is mágnesszalagot a hátulja már ragasztós csak a fóliát kell róla leszedni. Kivágod a kívánt színes karton mintát és arra mi sima technokollal ragasztottuk a bogyókat magokat mandula, kávé, kukirica, sárgaborsó, csillagánizs, szegfűszeg, fahéj darabkákatezek még illatosak is voltak és vékony arany cérnával díszettük, de lehet csillámport is szórni a ragasztópöttyökre. Egyik évben nem kartonpapír volt az alap hanem dekorgumi és azt díszítettük.
    csak a fantázia szab határokat.
    előzmény:
    Kriszta1983 (875)
    2011-10-07  13:40
  11. 2011. október 7. 14:31891.

    Nézzétek!

    Adventi naptárhoz tartónak nagyon jó lehet!

     

    http://www.youtube.com/watch?v=WpgGqeBQvj4&feature=relmfu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. október 7. 14:28890.
    Polc szélére illetve én a nappaliban a szekrénysor felső szélére végig fenyőfűzért tettem mézeskalácsból kisütöttem a Boldog karácsonyt feliratot és piros fehér kockás szalaggal felkötöttem a betűket a fenyőre nagyon egyszerű és hangulatos díszítés volt. Persze így meghatározta a fa díszítését is. Persze a betűkről nem találtam képet csak a fáról.
    előzmény:
    banyoc@ (873)
    2011-10-07  13:34
  13. 2011. október 7. 14:27889.

    Ó de jóóóóóóó!

    Akkor telepakolhatom a hűtő ajtaját akár egy egész fenyőerdővel is!!!

    Köszi!

    előzmény:
    dobkrisztina (880)
    2011-10-07  13:59
  14. 2011. október 7. 14:27888.
    Lányok! Innen loptam az ötletet, de már nem tudom, hogy kitől, így névszerint nem tudom neki megköszönni, így aki magára ismer, annak mégegyszer köszönöm. Egyébként már két ismerősöm is kért, hogy csináljak neki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. október 7. 14:23887.
    Köszike a tippecskét!
    előzmény:
    banyoc@ (873)
    2011-10-07  13:34
  16. 2011. október 7. 14:23886.
    Kriszta! Minden elismerésem! De nekem ez, azt hiszem meghaladja a képességemet! De nagyon, nagyon jó!!!!!!!!
    előzmény:
    Kriszta1983 (885)
    2011-10-07  14:16
  17. 2011. október 7. 14:16885.

    Örülök hogy tetszik! Van egy hasonlóan festett kopogtatóm is. Itt a kép. Nos kérlek ezt úgy festettem, hogy elloptam a bátyám ötletét :) De tényleg!

    Van egy mesekönyvem, amit még ovis koromban kaptam (Zelk Zoltán: Télapó és a Hóember) és abból választottam ki a képet. Aztán fogtam egy ceruzát meg egy vonalzót és a kép köré rajzoltam egy keretet, mintha egy képkeret lenne, majd 1centinként berácsoztam a rajzot. Ez a kép nagyításához kell. Aztán lefektettem a szőnyegre a kartont (legyen elég vastag, hogy a temperától ne ázzon el) és azt is becsíkoztam, de itt már annyival szoroztam fel az 1centis távolságokat, ahányszor nagyobb képet akartam Csak arra kell ügyelni, hogy vízszintesen és függőlegesen is egyfoma távolságra legyenek a vonalak, különben eltorzul a kép. Ha ez kész van és még nem fáj a térded és a hátad, nekiállhatsz rajzolni. Minden egyes nagy négyzetbe ugyanazt rajzolod, mint ami az annak megfelelő kicsiben van. És utána már csak ki kell festeni. Ha jól kevered a színeket és jól árnyékolsz. akkor biztos nagyon szép lesz, bármit is festesz

    Ha kérdésed van, nyugodtan írj!

    előzmény:
    georgina112 (867)
    2011-10-07  13:16
  18. 2011. október 7. 14:11884.

    nagyon jó ötlet én is láttam a múlt héten:-)

    jó lenne köretnek vagy díszítésként az étel mellé.

    csak nem tudom, hogy decemberben fogok e kapni...

    előzmény:
    dobkrisztina (882)
    2011-10-07  14:07
  19. 2011. október 7. 14:08883.
    vagy régebbi díszeket felújítani egy kis szalagdísszel....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. október 7. 14:07882.

    Tavaly láttam valahol Karácsonyi menűben egy karfiol krém levest. Pagoda karfiol volt benne tészta helyett, akárcsak egy pici fenyőfa.

    Ma vettem, szétszedtem sok-sok pici fenyőcskére:)))))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. október 7. 14:05881.

    valamelyik hsz-ban szó volt a fehér díszekről. ezt találtam...

    szerintem nagyon szépen mutatnának a zöld fán

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. október 7. 13:59880.

    Szia!

    Én hobby és kreatív boltban láttam mágneskorongot több méretben és lehet kapni szallagot, vagyis vékony lapocskát is.

     

    előzmény:
    Kriszta1983 (875)
    2011-10-07  13:40
  23. 2011. október 7. 13:50879.
    Örülök, hogy segíthettem:).
    előzmény:
    Kokapu (872)
    2011-10-07  13:30
  24. 2011. október 7. 13:44878.

    Ez is ötletes: http://www.youtube.com/watch?v=mKU-fZeg_40&feature=related

    :)

     

    Megnéztem és tényleg jó ötlet ez a hópihés!!!!

    El tudom képzelni fenyőfákból is:))))

     

     

    előzmény:
    szivi76 (859)
    2011-10-07  12:36
  25. 2011. október 7. 13:41877.

     

    Nekünk is van sok üvegdíszünk, de műanyag is, azokat szoktam alulra tenni, ahol Vince eléri (mondjuk ez a sáv egyre feljebb kerül). De vannak textil díszeink is. Hát igen, a mi karácsonyfánk eléggé nagy össze-visszaság szokott lenni

    előzmény:
    nonamona (849)
    2011-10-07  11:14
  26. 2011. október 7. 13:40876.

    Sziasztok!

     

    Nagyon örülök, hogy van megint karácsonyos topik, nem is győzöm kapkodni a fejem, milyen sok jó ötletet gyűjtöttetek máris össze. Én éppen azon gondolkozom, hogy idén csuhésodrással készült ajándékokat akarok adni néhány embernek. A 2008 októberi praktikában volt szó a csuhésodrásról, de sajnos valahol sikerült elkevernem azt a számot, így most nem tudom megnézni, pontosan hogyan is kellene nekiállnom a dolognak. Valakinek nincs meg véletlenül az a szám és nem tudná lefényképezni vagy bescannelni a csuhéfonásos részt belőle. Nagyon sokat segítene vele.

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  27. 2011. október 7. 13:40875.

    Szia Kisbogár!

    Ezzel a hűtőmágnes ötlettel már több helyen találkoztam, csak nem jöttem még rá, hogy hogyan készítitek el? Lehet kapni olyat, amit fel lehet díszíteni, vagy magát azt a kis mágneskorongot is meg lehet venni és mondjuk 2oldalú ragasztóval rárakni a díszre? Segítenél ebben? 

    előzmény:
    Kisbogár (838)
    2011-10-07  07:52
  28. 2011. október 7. 13:35874.

    :)))) örülök neki hogy tetszik és annak méginkább, hogy el is készítitek.

    Eredetileg nekem gipszképalapon van, picike tűzőhab van ráragasztva és a műfenyő ágak abba vannak beszúrkálva.

    Én is szeretem ezt a "képet"

    előzmény:
    zodbigyo (863)
    2011-10-07  12:56
  29. 2011. október 7. 13:34873.

    Girland: éveken át igazi fenyő volt, de iszonyú macerás megcsinálni és bizony a negyedik emeleti panel klímáját is nagyon nehezen viseli. Szóval átváltottam műanyagra...... Aránylag elég jót tudtam beszerzni. Az előszobánk hosszú, és a mennyezet alatt van a rögzítése és onnan lóg le ívelten (basszus nem tudom értelmesen leírni!!!ááááá) 3 db van összekötve, hogy szép legyen úgyhogy ez megközelíti a 9 métert. Na ennyire azért nem hosszú az előszoba, csak van benne egy derékszög  tehát végül is "L" alakban van felrakva. Ennélkül már nem tudom elképzelni a lakást adventkor:)

    Kevés dísz van rajta, masnik és egy színes égősor. Imádom a sejtelmes, kellemes meleg fényét.

    Mivel a mennyezet alól van rögzítve ezért egyáltalán nem látszik meg rajta, hogy műfenyő. Arra kell figyelni -szerintem, hogy szépen legyenek az ágak beigazítva.

     

    Az ajtókra szoktam díszt tenni. öntapadós akasztó, rá egy szép masni, a masniról lelőg 1-2 gömböcske, kisebb fenyőtoboz, vagy figura. Totál egyszerű és mégis nagyon klassz.

    Polc szélére??? hááát nem tudom most nem jut eszembe semmi.

     

    Jajjj Rudolf!! beleszerettem!!!!!!

    előzmény:
    Kriszta1983 (868)
    2011-10-07  13:16
  30. 2011. október 7. 13:30872.

    Hű, de jó, hogy ezt írtad, nálunk úgyis most kezdődik a bébiételes időszak, neki állok azokat is gyűjteni. Remélem, a párom nem vág ki velük, már a wc papír gurigákat is nehezen adtam be neki

     

    Remélem, eljutok valahogy erre a foltvarró kiállításra, mert egyrészt szeretem őket nézegetni is, másrészt meg tavaly 950 és 1100 forint között volt az anyagok métere (általában 140 cm szélesek), ami nagyon nem mindegy, mert a hobbi boltokban sokkal drágább. 

     

     

    Egyébként én tavaly mézeskalácsot nem sütöttem, mert előző években igen, de mindig ránk maradt, aztán júniusban dobtuk ki. Szóval rájöttem, hogy csak a hagyomány miatt nem sütök, mert nem szeretjük.

    Viszont a tavalyi Éva magazin karácsonyi számában voltak aprósütik, és az egyik narancsos linzer hatalmas sikert aratott, szerintem olyat idén is sütök. Ráadásul csodás narancs illat volt a lakásban :)

     

     

    előzmény:
    fellegajtó (869)
    2011-10-07  13:19
  31. 2011. október 7. 13:26871.

    Szia!

     

    Én a Bosnyák téri piacon láttam még a hét elején különböző méretű dísztököket. Szombatonként van zsibis rész is, ott tuti hogy van. Egyébként karácsonyi díszekből, koszorú alapanyagokból is sok a választék. Csak sajnos az még később lesz

     

     

    előzmény:
    xerox27 (858)
    2011-10-07  11:56
  32. 2011. október 7. 13:24870.

    Bocs, de elkapott a "hév" :D, még keresgéltem.

    Itt találtok nyomtatható díszeket, és ezen az oldalon vannak még képeslapok is.

    http://cp.c-ij.com/en/contents/3159/list_15_1.html

     

    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  33. 2011. október 7. 13:19869.
    A karácsonyi anyagokból készíthetsz pl. levenduláspárnácskát is ajándékként, illetve kis bébiételes üvegbe dió,mogyoró,aszaltgyümölcs, mézzel felöntve, (vagy mondjuk saját készítésű narancslekvár üvegben) ennek a tetejére kötöttem én szép kis karácsonyi anyagot, hozzávaló szalaggal, plussz kivágtam egy mintát, és azt ráragasztottam magára az üvegre, "körbeablakozva" a szalaggal. Nem tudom, érthető-e, talán otthon van róla fotóm is, ha érdekel valakit.
    előzmény:
    Kokapu (865)
    2011-10-07  13:07
  34. 2011. október 7. 13:16868.

    Jaj, nagyon tetszik az a girland!!!!!!

    Imádom az ilyen díszítéseket, és ilyenkor sajnálom , hogy nálunk a lakásban nincs lépcső, aminek a korlátjára fel lehetne tekerni :(

    Egyébként miből van a girland? Igazi fenyőágból csináltad? Én tavaly előtt próbálkoztam eggyel, de a szobahőmérséklet nem tett neki jót és másfél hét után már láttam, hogy eléggé kezd hervadni. A műanyagot meg nem igazán csípem, de azért hajlandó lennék szemethunyni felette, ha elég élethű, de sajna ilyennel még nem találkoztam.

    Ja és a képedről jut eszembe! Most néztem meg, hogy a kaputelefonunk felett van egy csavarszerűség amire én is tudok valamilyen díszt akasztani! Tök jó!

    Én egyébként, mivel nálunk csak folyosó van előszoba helyett, az ottani beépített szekrények ajtajára szoktam díszeket tenni (a szánhúzó szarvasok is ott voltak), de idénre még nincs ötletem. Ráadásul a coca-cola témát kellene valahogy továbbvinni, ha már a fa olyan lesz. Konyhába tudnál esetleg valamit ajánlani: ajtóra, polc szélére stb.?!

    És Rudolfról csak annyit, hogy......nézd meg a képet! )igaz, hogy nemcsak az orra lett piros)

    előzmény:
    banyoc@ (833)
    2011-10-06  22:57
  35. 2011. október 7. 13:16867.
    Kriszta, ez a télapos nagyon jó, a mintáját honnan vetted? Illetve, pontosan, hogy csináltad?
    előzmény:
    Kriszta1983 (830)
    2011-10-06  22:20
  36. 2011. október 7. 13:14866.

    Tavaly az iskolai karácsonyi vásárra az 1. képen látható dolgokat készítettem.

    A másik kép pedig egy "betlehem-próba" féle volt. Megtartottam:).

    Aki megteheti, most érdemes begyűjteni a csuhét (bár most éppen esik), illetve talán még lesz rá lehetőség. Nem kell sok, és szép díszeket lehet belőle készíteni.

    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  37. 2011. október 7. 13:07865.

    Ha meg már így beleszóltam, akkor be is jelentkeznék!

     

    Bár én valószínűleg csak ritkán tudok jönni, mert van két kisgyermekem, az egyik három éves múlt, a másik pedig pár nap múlva 6 hónapos lesz.

    De a Karácsonyt nagyon imádom, és mióta gyerkőc van, még jobban! 

     

    Én most az Adventi naptárt tervezgetem (idén még csak a nagynak lesz, jövőre már a kicsi is kap), hogy milyen is legyen. Egyenlőre még nem tudtam határozni, de már elkezdtem gyűjteni a wc papír gurigákat, mert tavaly kinéztem egyet, amihez azok kellenek, de persze akkor már nem tudtam volna 24-et összegyűjteni. 

     

     

    Meg tavaly a Foltvarró fesztiválon rengeteg gyönyörű karácsonyi anyagot árultak, de akkor csak egy terítőre való anyagot vettem, most szeretnék többet is (bár varrógépem nincs, úgyhogy egyenlőre rejtély, hogy mit kezdek velük ).  Illetve az is gáz, hogy a férjemnek idén éppen azon a hétvégén lesz vidéken az osztálytalálkozója, tehát lehet el sem tudok menni.

    Na, ez még képlékeny dolog. 

    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  38. 2011. október 7. 13:03864.

    Sziasztok!

    Beköszönnék én is, mert már a kezdetek óta olvasom a fórumot, és nagyon örülök is neki, gyűjtöm én is az ötleteket. Amúgy is szeretek mindenfélét saját kezűleg készíteni, és azt ajándékozni, és szerencsére nem fogynak az ötletek:), a net kimeríthetetlen...

    Tőletek is sok jó ötletet láttam, olvastam, ezekért köszönet.

    Egyenlőre két linket hoztam, az egyik egy kézműves Hölgy oldala, aki csuhézik, és gyönyörűségesen, a meskán is fentvannak az árui.

    http://raczildiko.blogspot.com/ Akár vásárolni is lehet tőle, de ötletnek is jók a munkái azoknak, akik látnak benne kihívást.

    A másik egy régóta szívesen látogatott oldal, ez egy gyűjtemény, sok egyszerűbb-bonyolultabb ötlettel. Itt találtok olyat is, amit gyerekkel is el lehet készíteni.

    http://kreativkaracsony.gportal.hu/gindex.php ?pg=31748014

    Remélem, nem ismételtem meg valakit, azaz ezek még nem ismertek, és fogadjátok őket szeretettel:).

     

     

    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  39. 2011. október 7. 12:56863.
    Nagyon tetszik a "2d-s" karifád! A kolléganőmmel megbeszéltük, hogy az irodánk falára mi is készítünk egyet, és majd jól bezsebeljük érte a dícséreteket. Nagyon ötletes, ügyes vagy! :)
    előzmény:
    banyoc@ (833)
    2011-10-06  22:57
  40. 2011. október 7. 12:50862.

    Én két virágboltban is láttam ilyeneket, bár nem tudom mekkorát keresel, ezek olyan 10-15 cm átmérőjűek voltak, tehát elég kicsikék. Az egyik ilyen virágbolt a József körúton van, pontosat nem tudok, de a 4-6-os villamos Corvin negyed és Harminckettesek tere megállójai között, a Corvin felőli oldalon, ha jól emlékszem, az a páros oldal.

    A másik virágboltot most nem tudnám megmondani, ha agyon ütnek sem, mert azt még a múlt héten láttam.

    előzmény:
    xerox27 (858)
    2011-10-07  11:56
  41. 2011. október 7. 12:47861.
    :))))))))))DDDDDDDDDDDD ez odab@sz:))))))))))))) nagyon tetszik!!:)))))
    előzmény:
    LondonEye (860)
    2011-10-07  12:39
  42. 2011. október 7. 12:39860.

    najó, akkor előrukkolok a másik kedvencemmel

     

    mivel is díszíthetné egy cica a karácsonyfáját, ha nem egérrel?

    előzmény:
    banyoc@ (853)
    2011-10-07  11:49
  43. 2011. október 7. 12:36859.

    nézzétek mit találtam.

    Ilyet szeretnék csinálni az óvónéniknek karácsonyra csak 1 baj van nekem csak kicsi hopihe lyukasztóm van abbol meg nem olyan szép szerintem (kipróbáltam)

    http://www.youtube.com/watch?v=V-f4lyF0740&feature=related

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  44. 2011. október 7. 11:56858.

    Kedves mindenki!

     

    Én eddig csak ámúltam-bámultam, hogy mennyi mindent csináltok. Kedvet is kaptam egy kis ügyeskedéshez. Ehhez kérném a segítségeteket. hol lehet kapni szép, különböző méretű dísztököket, tököket, amikből lehetne faragni mécses tartót. A Lehel piacon néztem, de nem nagyon van. Csak a hosszúkásak vannak. Mondjuk terveim szerint olyat is veszek és amolyan vízszintes mécsestartó lesz, benne 2 teamécsessel. Azért szeretnék kereket is, hogy tényleg lehessen fej formájú is. Minden ötletet szívesen veszek. Ha a Lehel piacból nem derülne ki, budapesti vagyok, tehát itt kellene valami jó beszerző hely.

     

    köszi a segítséget előre is.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  45. 2011. október 7. 11:52857.

    Bogárkám!!!!! ezer ölelés, puszi! De jó, hogy látlak!!!:) Nagyon örülök Neked!:)))))))))

    Hogy vagy/Tok?

    NÁlunk minden rendben, a kamaszok már felnőttek, és külföldön élnek, tudtommal boldogan:) Én is jól vagyok:))

    előzmény:
    Kisbogár (838)
    2011-10-07  07:52
  46. 2011. október 7. 11:52856.

    Én megtaláltam a sablont is! Ha kell nagyon szívesen elküldöm Neked!!!! Írj priviben címet és máris indítom postán!

    Na jó nem máris, hanem jövő héten.

    előzmény:
    lila.tulipán (841)
    2011-10-07  08:40
  47. 2011. október 7. 11:51855.

    Nekem konkrétan idén nincs időm, és energiám sem nagyon lesz...úgyhogy most örülök annak, hogy az elmúlt évek alatt felhalmoztam annyi alapanyagot, kész dolgot amit könnyen tudok variálni....

    Mert tudod ez a díszítés, ünnepimádás olyan dolog, hogy egyszer belecsöppensz és nincs megállás, nem lehet abbahagyni:)))))

    előzmény:
    melcseee (842)
    2011-10-07  09:19
  48. 2011. október 7. 11:50854.

    Júúúúújjjj de szépek a koszorúid!!!

     

    Igen, minden amit itt látható, amiket felteszek fotókat azt mind én sk készítem.

    Alap: tűzőhab. Praktikerben kapható. Általában tálca nélkülit veszek mert az olcsóbb. Maga a tűzőhab meg cipősdoboz tetejébe van beragasztva, hogy legyen egykemény,  masszív alja hogy lehessen mozgatni.

    Élő nyövényekkel van készíte, amit én nagyon szeretek, mert szép, illatos, viszont mire lefut az ünnep addigra koszol is, de egye fene.

     

    Szóval bármi felhasználható, sütisdoboz, cipősdoboz, kartonpapír alapnak, de akár kimustrált tálca, tányér is lehet, csak úgy tűzd bele a zöldet, vagy a dekor dolgokat, hogy ne látszodjon az ajzat-persze, ha nem akarod láttatni-

     

    előzmény:
    Mimi614 (846)
    2011-10-07  10:10
  49. 2011. október 7. 11:49853.
    De édiiiiiiiiiiiii imádom!
    előzmény:
    LondonEye (847)
    2011-10-07  10:16
  50. 2011. október 7. 11:42852.

    Hát igen. A hajszálvékony, törékeny díszeimet - van olyan, ami francia bársonyporral befújt üveg - minden évben előveszem, megsimi, és vissza a dobozba! :-)

    De azért a jó minőségű díszeket is lehet szeretgetni, óvni, hisz lejönne a festés, a strassz, a díszítés. pl: ---->

    A 3-4-es kép a régi lakásunk bejárati ajtaja

    előzmény:
    LondonEye (851)
    2011-10-07  11:21

Címlap

top