Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Koromreszelgeto...

Prókátor13
Létrehozva: 2010. február 26. 05:54

Koromreszelgeto. 

Csak ulunk, reszelgetjuk a kormunket es mindent, mindenkit jol kibeszelunk. .

Vagy ki tudja...egy igazan eles korom neha egesz jol jon.

Tema? Kotetlen. Az asztal alatt hever, csak le kell erte hajolnunk.

Tagok? A regi NLC/s jatszotarsak, uj Facebookos ismerosok, egyebkent pedig barki, akinek mondanivaloja, velemenye van.

Szoval ki vele, ne tartsd veka alatt, mert lejar a szavatossaga.  

  1. 2012. március 4. 13:399001.

    Na hallod ha az indiai csajok mozgatjak meg a fantaziajat a Misinek akkor megertem Andreat hogy a spejzban van az oroszokal :)) En biztos hogy ott lennek!! Meg a lekvart is megfoznem :))

     

    Mindjart megyek a Fb-re es megnezzem a kepeket oszt majd komentalok :))

    előzmény:
    PG13 (8991)
    2012-03-04  02:10
  2. 2012. március 4. 13:359000.
    Van amit befejezek ! biiiiiiiii  !  önző is vagyok ismerhetsz már annyira . :-)))
    idézet:
    roccoma (9001)
    2012-03-04 09:36:08

    Jo tudni mert mar-mar nagyon ketelkedtunk benne :))

     

    Azt hiszem PG es az en hibam az hogy mink turelmetlenek vagyunk es nem gyozuk kivarni a veget :)

     

    A tegnap telefont kaptam a weed man-tol (gazirto) es mondta nekem hogy en mennyire szerencses vagyok hisz az elkovetkezo hetekben erre fognak jarni es ingyen adnak arajanlatot a gaz irtasra. Mondtam neki hogy ez nagyooon erdekes lesz hogy nekem milyen arat fog adni. Nagy boldogan helyeselt hogy igen-igen izgalmas. Megkoszontem es letettem a telefont. Egy gond van csak. Az epitkezes miat a hazelot nekem egy szal fu sincs, igy igazan nem tudom mit fog vele kezdeni :))))) na de ha ennyire ugyes es nem tudja kinek telefonal akkor miert pont en vilagositsam fel?!

    előzmény:
    roccoma (8999)
    2012-03-04  09:36
  3. 2012. március 4. 09:368999.
    Van amit befejezek ! biiiiiiiii  !  önző is vagyok ismerhetsz már annyira . :-)))
    előzmény:
    PG13 (8995)
    2012-03-04  08:51
  4. 2012. március 4. 09:348998.
    Poéngyilkos. Két órán át írtam. Egyszer törlődött. neeeeeeee!!!Ezt megkapod nefélj !
    előzmény:
    PG13 (8995)
    2012-03-04  08:51
  5. 2012. március 4. 09:298997.

    IV.

    Hívjad ki csak a nejed őnagyságát - mondta az adószedő

    Hívta a feleségét Rámu. Kérdezi tőle az adószedő :

    - találtatok e egy arannyal - ezüstel teli ládikát a földben ?

    Igenis találtunk egy ládát és telis - tele volt arannyal és ezüstel. Férjecském , mi értelme elhallgatni ?

    Mérges lett erre az adószedő és ráförmedt Rmúra. :

    - vigyázz Rámú! Ne hazudj nekem ! A feleséged bevallotta. Kerítsd elő a ládikát , de azonnal , és add át nekem!

    - Ha lene ládika odaadnám! A feleségem bolond. Nem szabad hinni a bolondságait. Kérdezze csak meg tőle kend , hogy mikor találtuk a ládikát ?

    - Mond meg asszonyka , mikor találtátok a ládikát , - kérdezte az adószedő.

    - Aznap , amikor lepényeső esett . együtt mentünk szüretelni a lepényeket meg a halakat a fáról. Az uram fogott egy úszkáló nyuszikát a folyóból. akkor találtuk a ládát.

    - bolond az asszony , mondtam én. Kend csak az idejét vesztegeti. lepényeső ? Halszüret ? Úszkáló nyuszika ?Azér modja csak , hogy az emberek figyeljenek. A ládikát is csak úgy kitalála.

    elhitte a dolgot az adószedő , szánakozva nézett az asszonyra , aztán otthagyta őket. Rámu meg büszke volt a furfangjára és mosolygott a bajsza alatt.

    egy - két hét múlva elővette  ládikát , és mindig egy keveset eladogatva az ékszerekből , boldogan éltek míg meg nem haltak.

     

    A mesének vége , álmodjatok szépeket , aludjatok ne beszéljetek ( Rocco )

    előzmény:
    roccoma (8996)
    2012-03-04  09:15
  6. 2012. március 4. 09:158996.

    III.

     

    A dobozka tele volt arannyal , ezüstel , ékszerekkel és jó sok rúpiával. Mikor hazaértek , Rámur elrejtette a ládikát a házuk tetejére.

    Mire lemászott a tetőről , az asszony már el is készült a nyúllal és a sülthalal. Fenségesen belakmároztak. De az asszony sehogyan sem fért a bőrébe. Annyi minden csoda történt ma !

    Azonnal el kell mondanom valakinek. Azt is el kell mondanom valakinek , hogy végre gazdagok lettünk !

    Az éjszakát még csak - csak kibírta valahogy , de reggel a kútnál akivel csak találkozott ,mindnek előadta a tegnap történteket. Ettől meg is könyebbült kissé. Készített egy kis reggelit és megetette az urát. Rámu elment dolgozni a mezőre. Az asszony meg rohant máris a szomszédba , és csak mesélte - mesélte mindenkinek ,a nagy szerencséjüket.

    Másnapra már nem csak a falu apraja - nagyja tudott a ládikáról , hanem a városi előljáró is.Ki is küldött egy adószedőt Rámu házához. Az nem találta ott Rámut , leült hát , hogy megvárja. Hajtja haza az ökröt Rámu , látja , hogy egy rendőr forma ember várakozik a háza előtt. Mi tagadás megijedt egy kicsit, de nem mutatta , elhajtotta az ökröket az istállóba.

    odamegy aztán az adószedőhöz és köszönti:

    - Adjon isten. Mi járatban minálunk ?

    - Rámu ! tudomásunkra jutott , hogy találtál egy aranyal - ezüstel teli ládikáta földeken.Igaz ez ?

    - Ez biz nem igaz.Bárcsak igaz lenne !

    - Hazudsz , a feleséged az egész faluban , az egész megyében elterjesztette , hogy így történt !

     

    folyt.köv.

    előzmény:
    roccoma (8994)
    2012-03-04  08:00
  7. 2012. március 4. 08:518995.
    je je je, tudom, hogy azert csinalta az egesz cecot a pletykas asszonyaval, hogy amikor elmeseli majd ezt a sok butasagot, akkor senki ne higgyen neki, es igy majd a ladikat sem hiszi el senki....de akkor is....ha tudom is....mondd Miskam, te tenyleg mindent a legjobb resznel hagysz abba??????
    előzmény:
    roccoma (8994)
    2012-03-04  08:00
  8. 2012. március 4. 08:008994.

    II.

    A felesége el is hitte azon nyomban, és egy szava sem volt ezután.

    Rámu egyenesen a piacra ment. Vett néhány jókora halat , meg lepényeket és a földek felé vette az útját. Ott fogott egy nyulat és a folyóparton kikötötte egy bokrhoz. Aztán elszórta a halakat a füvön , a lepényeket és a néhány maradék halat felagatta a fákra.Dolga végeztével hazament. A felesége a legszebbik ruháját felöltve várt izgatottan. Meglátta Rámut és megszólal :

    - Vedd fel Te is az új ruhádat!

    Rámu örömmel vette fel a felesége által varrt új ruhát, látta , hogy minden terv szerint alakul.

    Elmentek aztán az erdőbe. Mondja ott Rámu az asszonynak:

    - Látod már , hogy a halak behúzódtak a fák közé ? Nem hazudok én neked !

    Mit is mondhatott erre az asszony? Szótlanul és csodálkozva szedegette a halakat.

    - Hagyd aztán most ezeket a halakat! Én majd szedem a fáról a lepényeket , meg van itt még néhány hal , te meg kapd el őket!

    - Lepény és hal a fán ? Megőrültél ?

    - Nem én őrültem meg hanem Te. Az előbb sem hittél nekem. Nem tűnt fel , hogy az éjjel lepényeső meg haleső volt ? Jó csomó hal meg lepény fennakadt a fákon.- ezzel Rámu felmászott a legközeleb eső fa tetejére. Dobálta az asszonynak az ételt a fáról , hogy az alig bírta kapkodni. Csodálkozot az asszony, de végül is elhitte az egészet.

    Elment Rámu a folyópartra . fogta a nyulat és odavitte az asszonyhoz.

    - Nézd ! fogtam egy nyulat a folyóban.Nagy lakomát csapunk ma este. Süsd meg a nyuat a halakkal , ma jól bevacsorázunk!

    Meglepődött a nyúlon az asszony , de hát látta , hogy csak úgy , puska nélkül fogta az ura , így aztán ezt el is hitte.

    Rámu ezek után kiásta a fémládikát, és a feleségével együtt hazabandukolt.

    Mikor az asszony megkérdezte mi van  ládikában, Rámu megmutatta. Az asszony majd elájult. 

     

    folyt. köv.

      

    előzmény:
    roccoma (8993)
    2012-03-04  07:39
  9. 2012. március 4. 07:398993.

    Kedves Lányok , Romeo !

     

    Nyögtem , agonizáltam és minden kínok - kínján mentem át az elmúlt két nap folyamán. Oly mértékű bélfertőzést kaptam ott a távoli Indiában , hogy az már egy tömegpusztitó fegyver erejével vetekszik. Nem valami agyonfűszerezett elefánt pörkölttől , nem is csőben sütött birkafaggyútól. Dehogy . Egy szimpla sárgaborsó szósztól , amit rátettem feltétnek az altétre.

    Rázott a hideg mint Icát a Moszkva téren télvíz idején egy szál cicanadrágban. 

    A szombati napom teljes egészében ezzel telt. Ma a kisunokámmal megyünk ebédelni a várba , Spanyolországba költöznek egy fél évre .

    Gábor valami éttermet bérelt ki és ott lesz a család.

    Megígérem , hogy délutánra ha hazajövök összeszedem magam és színes illusztrációkkal egybekötött útleírást dobok össze.

    Addig előzetesen olvassátok el ezt a mesét. Onnan cipeltem magammal és ajánlom mindenkinek.

     

    LEPÉNYESŐ (Indiai népmese )

     

    Egyszer volt , hol nem volt , élt egyszer egy Rámpur nevű falucskában egy Rámu nevű paraszt.

    Okos , csavaros észjárású ember volt. Amilyen furfangos volt Rámu , olyan ostoba és pletykás volt a felesége.Sok bosszúságot kellett nyelnie Rámúnak az asszony miatt. Soha nem beszélt. A világ legnagyobb pletykafészke volt az asszony.

    Rámu hajnalok hajnalán ment a földjére dolgozni minden nap., és vaksötétben ért haza, csak , hogy a feleségétől távol legyen.

    Szántás közben az eke valami keménybe ütközött. Rámu fogott egy ásót , elkezdett ásni , és jó mélyen a földben egy csillogó - villogó fémdobozt talált. Nagyon megörült. Hát még mikor felnyitotta a ládikó tetejét. Nem hitt a szemének. Azt gondolta : ha hazaviszi , az asszony örömében fűnek - fának elmeséli , aztán majd jön valami hivatalos ember és magával viszi a ládikót. Törte a fejét mit csináljon. Mindenesetre visszatemette a ládát a földbe és megjelölte egy kővel.

    hazatérve egész éjszaka csak forgolódott. Nem jött álom a szemére.Reggel azonban eszébe ötlött valami . Szólt a feleségének:

    - Délutánra kapd össze magad ! Elmegyünk halászni az erdőbe!

    - Az erdőbe ? Halászni ? Halak a folyóban vannak nem ? - kérdezte megütközve Rámu felesége.

    - Nem érted Te ezt. Nagyon hideg lesz ma. Befagy a folyó , ezért a halak behúzódnak a fák közé - válaszolta Rámú.

     

    folyt.köv.

    előzmény:
    PG13 (8990)
    2012-03-04  02:03
  10. 2012. március 4. 04:188992.

    Amikor kisparadicsomokról beszélsz, gondolom a cherry-re gondolsz, ami nekem jól bevált, olyan értelemben, hogy jó édesek szoktak lenni, a sárgák is, meg a pirosak is.

    Mostanában a big boy paradicsom a kedvencem, ami szintén hybrid, de ha hagyom hogy megérjen, akkor nagyon finomak szoktak lenni.

    Van is róluk pár képem, ezek már a szezon végén készűltek, előtte sokkal nagyobbak voltak. Ezek akkor a legédesebbek/zamatosabbak, ha melegben érnek meg, és nem szabad őket hűtőbe tenni.Az őszi esőtől, pontosabban a túl sok víztől pedig megrepedeznek.

    előzmény:
    PG13 (8984)
    2012-03-03  22:35
  11. 2012. március 4. 02:108991.

    Mondtam mar hogy imadom az amerikaiakat? ma reggel a tv-ben mutattak az egyik tornado sulytotta teruletet es a musorvezeto beszelgetet az egyik ferfivel akinek a hazat elpusztitotta a szel. A ferfi azt mondta hogy: van meleg etelje, van hol aludjon es majd minden rendbe lesz. Tisztelem ezt a hozza allast. En biztos sirnek ha a hazamat elpusztitana a vihar.

     

    Ez valoban nagyon jo hozzaallas. Nem veletlenul. Kerdezd meg Misit, mennyi ideig tart otthon egy karrendezes, es mennyi ideig tart Amerikaban. Aztan ha elemi karra nem fizet a biztosito, akkor sincs tul nagy gond, mert akkor meg jon a tarsadalmi osszefogas.

     

    jaja, mondjad csak neki a fotokat te is! En mar lattam valamit a feszbukon, aztan a felesege nincsen rajta, ki tudja hova tette! Meg az sem kizart, hogy bezarta az oroszok melle a spejzba, mig o elment csajozni Indiaba!

    előzmény:
    kirandulas (8989)
    2012-03-04  00:11
  12. 2012. március 4. 02:038990.

    Az Isten aldjon meg erte, hat persze, hogy kell-) Majd kuldom priviben a cimet.

     

    Na figyelj csak, tudod minek ment az Uhlar Indiaba???? Hat csajozni! Ott van a feszbuk oldalan lefotozva tizensok novel a hona alatt, olyan mint egy torok basa!  A feleseget meg gondolom szamuzte a kamera moge, mint egy jo fegyverhordozot....de az is lehet, hogy elasta....jah, nagyon valoszinu, minek neki annyi no melle meg egy!

     

    Hat, ha keves is az idod, azert az elmeselhetned, mi volt veletek Indiaban!

    előzmény:
    brampton (8986)
    2012-03-03  23:18
  13. 2012. március 4. 00:118989.

    Ezt akkor megbeszeltuk :))) Igen az Ontario to partjan vagyok. De csak nagy halat foghatsz. Belogatod a kukacod es varod a kapast. Ha nincs hal akkor nincs vacsora sem, es elnefeljtsem te kell megpucoljad a halat es megsutnod sem art ha vacsorazni akarsz:))

     

    Tenyleg hol van a beszamolo meg a kepek? :)

     

    Mondtam mar hogy imadom az amerikaiakat? ma reggel a tv-ben mutattak az egyik tornado sulytotta teruletet es a musorvezeto beszelgetet az egyik ferfivel akinek a hazat elpusztitotta a szel. A ferfi azt mondta hogy: van meleg etelje, van hol aludjon es majd minden rendbe lesz. Tisztelem ezt a hozza allast. En biztos sirnek ha a hazamat elpusztitana a vihar.

    előzmény:
    roccoma (8980)
    2012-03-03  16:17
  14. 2012. március 4. 00:118988.

    Ezt akkor megbeszeltuk :))) Igen az Ontario to partjan vagyok. De csak nagy halat foghatsz. Belogatod a kukacod es varod a kapast. Ha nincs hal akkor nincs vacsora sem, es elnefeljtsem te kell megpucoljad a halat es megsutnod sem art ha vacsorazni akarsz:))

     

    Tenyleg hol van a beszamolo meg a kepek? :)

     

    Mondtam mar hogy imadom az amerikaiakat? ma reggel a tv-ben mutattak az egyik tornado sulytotta teruletet es a musorvezeto beszelgetet az egyik ferfivel akinek a hazat elpusztitotta a szel. A ferfi azt mondta hogy: van meleg etelje, van hol aludjon es majd minden rendbe lesz. Tisztelem ezt a hozza allast. En biztos sirnek ha a hazamat elpusztitana a vihar.

    előzmény:
    roccoma (8980)
    2012-03-03  16:17
  15. 2012. március 3. 23:478987.

    Ertem en, ertem en, sot meg fel is foghatom :)) Veled ellentetben nekem nem eri meg a kockazat orome az arat amit fizetnek ha elkapnanak. Orokre kitiltanak a sulibol. Es mivel ez az egyetlen iskola aminek elvegzese utan licence-t kapok igy nagyon meg gondolando. Az embereket legkonyebben felelemel tudjak sakkban tartani. Canada ebbol a szompontbol a csucsra vitte......

     

    Igen az emberek ostobak. Es ez igy helyes. Sokkal konyebb egy ostobat vezetni mint valakit aki gondolkozni tudd magatol is. Ez utobbibol elobb-utobb elegedetlen lesz es lazado. Melyik kormanynak kell ez?!

     

    A kenopenzt nagyon nehez kiiktatni amikor akora kulturaja van mint amit tapasztalunk kelet europaban es az olaszoknal :) Az egesz ottani gazdasag mozgatorugoja lett es csodalkoznak hogy csodbe megy az allam :))

     

     

    előzmény:
    PG13 (8983)
    2012-03-03  21:11
  16. 2012. március 3. 23:188986.

    megjottem az elveszesbol   be vagyok nagyon tablazva es  nem sok kedvem van irogatni   Pg kulddd el a cimed megint mert a masik gepen marad orok halalra itelve sajna egy jo csomo  megorzott dologgal eggyutt  Sokat keresgelek de nem talalom   volt egy jo program a you tuber--rol levettem szamokat es cd csinaltam halvany lila f...m sincs mi volt a neve   meg a kepeket csinaltam   azt se tudom    voltak olyan klassz programok ahova a kepeket be lehetett tenni 

    Azert irom hatha valakinek ismeros es  tudja  

    a cimed meg a tok miatt kell  kell a tokmag  ugye?/  tavaly satnya tokom lett sajna de iden remelem megembereli magat es meretesre no   Kata neked is kellett ha jol emlekszem   Maskulonben  megvagyok [nem veszve ] csak ugy siman  Zajlik az elet olyan szelvihar van hogy ihaj  most kapjuk a veget annak ami amerikan atment  eszmeletlen milyen karokat okozott

    Misi hogy tetszett India?/   par eve a ferjem volt ott eskuvon  na nem semmi amin atment   Volt elmenye boven  

    Pusszanatas mindenkinek  majd surubben jovok csak ossze kell magam szedni  

    előzmény:
    Prókátor13 (1)
    2010-02-26  05:54
  17. 2012. március 3. 22:398985.

    Te hazassagszedelgo-)

     

    Nincs itt semmifele kivetelezgetest, ezek utan tessek szepen sorba mindenkit felesegul venni egy kicsit, mert mergesek leszunk-)

     

    Hozol fotokat?

    Hol erezted jobban magad, mit szerettel jobban? Indiat vagy Nepalt? Nesze neked magaslabda, hasonllitsd ossze az almat a kortevel es meg magyarazd is meg!

    előzmény:
    roccoma (8980)
    2012-03-03  16:17
  18. 2012. március 3. 22:358984.

    Igy ahogy mondod, hobby, meghozza eleg idoigenyes es koltseges-)

    Kertezek az iden is....azt hiszem ez mostmar igy lesz, mig vilag a vilag.

    Azert egy gondom volt az egesszel, az pedig eleg nagy gond. A paradicsom ize.

    Meg altalanosba jartam, amikor mar nagyon szerettem a penzt, vasarolni meg annal is jobban. Hatodikos koromtol kerzdve szunetekben jartam nyaron zsebpenzcsinaloba. Persze az elejen meg nem vettek fel sehova szunidos diaknak, egyedul a tsz adott szabadjelzest. Szoval ugy kezdtam a nyarat, hogy megvettem a legszexit, leginkabb semmit sem takaro furdoruhat, napolajat, aztan nyomas a tsz/be kapalni es paradicsomot szedni oraberbe.

    Dupla haszon volt, penzt is kaptam, nyar vegere feketere sultem-)

    Aztan persze a paradicsomfoldre mindig elfelejtettem sot vinni magammal, hat hozzaszoktam, hogy csak ugy eszem a paradicsomot, so es barmi nelkul. Azota is mindig....a paradicsomot sosem sozom meg.

    Az en kertembol a paradicsom nem volt olyan jo izu. Jobb volt mint amit az uzletben lehet kapni, de annyire megsem volt jo, hogy csak ugy siman uresen egyem a paradicsomot. Pedig nagyon keszultem ra-)

    Egy jo fajtat talaltam, annak viszont nem tudom tudom a nevet, nem hiszem megtalalnam az iden is. Pedig ha lenne, csak azt vennem, mert az nagyon finom volt. Pici, apro egy ket centi atmeroju paradicsomok, grapes tomato. De annak valami kulonleges fajtaja, mert nem piros volt, hanem nagyon elenk narancssarga. Azt tudtam enni marekszam uresen is. Mag nem maradt belole, de nem is erdemes mindenfele magokat begyujtogetni, mert nem tudhatod, hogy melyik hybrid. Ha veletlenul hybrid fajtat ultetnek, fujhatnam, mert maga a noveny kino ugyan, termes meg nem lesz rajta egy szem sem.

     

    Egyebkent foldmaniakus vagyok. Vettem odahaza egy haromszaz meter hosszu telket. Gondoltam, hogy majd en akkor most termelo leszek. Hat nem lettem-) Egyszer vegig mentem rajta gyalog, nagyon sokaig tartott-) Egyszer pedig elkezdtem bele kukoricat ultetni, de valoszinuleg rosszul csinalhattam, mert abbol egy szem kukorica sem nott ki. Azert epitkezes kozben egy jo darabot csak megmuveltem konyhakertnek. Sokan orultek neki. Hirtelen beerett minden, megcsak eltenni sem tudtam, igy aztan fel Pest az en zoldborsomat es zoldbabomat ette hetekig. Persze ingyen-)

    előzmény:
    Csalf a Romeo (8979)
    2012-03-03  14:48
  19. 2012. március 3. 21:118983.

    Nem eri meg puskazni mert ha elkapnak akkor kirugnak a sulibol ugy ahogy vagyok. Telefon sem lehet nalunk illetve ha van le kell legyen zarva. Semmi olyan elektronika aminek memoriaja van, egyedul a szamologep lehet az asztalodon. Taskadba sem turkalhatsz.

     

    Latom sehogysem akarod megerteni, hogy mirol beszelek-))) Hat pontosan, hogy ebben az esetben eri meg nagyon is puskazni, es tuljarni a tanar eszen-)))) Emlekszem volt pl a sulinkban egy tunderi magyar tanar, idos volt mar, illetve hat nekem akkoriban piszok oreg, felllabbal a koporsoban, mert mar nyugdij elott allt. Semmi fun nem volt benne, ha ot kuldtek be felugyelo tanarnak vizsgara. Bejott a jo indulatu kisoreg, elmondta mi a teendo, aztan elovette az ujsagjat, elkezdte olvasni, de meg azt is ugy, hogy a feje ele emelte, hogy ne is lasson ki mogule, es nem engedte le addig amig ki nem csongettek az orarol. Akkor osszehajtotta az ujsagot, szolt, hogy mindenki fejezze be, elkezdte osszepakolni a cuccait, letorolte a tablat, tologatta a szeket, szerintem meg az ablakot is megpucolta volna, ha lett volna hozza valami szer, csak, hogy a hulye diaknak legyen meg ideje befejezni amit elkezdett. Aztan lassan komotosan elindult beszedni a dolgozatokat. Azoktol akik mar letettek a tollat, es gondosan kikerulte azokat, akik meg irtak.

    Nem emlekszem ra, hogy egyetlen egyszer is puskaztam volna amikor o volt a felugyelo tanar. Minek?

    Bezzeg a szoknyahajtogato, padok kozott ugralo idegbetegeknel! Meg akkor is, ha beteve tudtam az anyagot-) Tuljarni az eszukon tobbet ert mint egy szuletesnapi habostorta-)

     

    Baksis. A nok sokkal termeszetesebben viselkednek ebben a kerdesben. Egy ferfi nehezebben teszi meg, hogy nem ad egy filler borravalot sem.

    En mar nem is nagyon forszirozom a dolgot, mit erdekel engem, hogy buta pasas tejel e vagy sem-)

    Nekem is volt Jancsim, en pedig fiatal voltam, meg csak eppen huszon, mikor mentunk a Sorbarba. Jo konyhajuk volt, a csapolt sor pedig Isteni-) Mittudomenmi Holstein modra volt a neve a borzalomnak azt hiszem amit elem tettek. No, a sajt az ugyan megolvadt kozepen valami modon, de a hus teljesen nyers volt. Igazan nyers. Hat szova tettem. Pincer oregasszony meg a feltornyozott hajaval es agyon festett kepevel iszonyat nagykepuen pakolta magat, meg valami megjegyzest is tett, elkaptal elolem az etelt, atsuttette es aztan jott es "odabaszta" egy szo nelkul az asztalra. Mondtam az EN Jancsimnak, (bebebe, nem csak neked van Jancsi nevu ferjed, nekem is volt olyan is-))), hogy ne adjon borravalot. Elsapadt. Mondta, hogy azt nem lehet, mert az szokas. Jah, a jjo kiszolgalasert. Ki kell erdemelni. Kicsit eltanakodtunk rajta, gondoltam megertette.....de nem, mert amikor fizetesre kerult a sor, akkor lehajtott fejjel letejelt a kifestett oreg papagalynak. Nem mert nem adni borravalot. Mert szokas. A ferfiak nagyon problemasak tudnak lenni-)

    A baksis masik formajaval, a kemenyebbikkel, a halapenzzel sem ertek egyet. Az a cirkusz amit a nok otthon rendeznek pl a szules korul, mar egyenesen szanalmas. Az pedig, hogy egyes orvosok elore bejelentik a mutet elott, hogy mennyi az o "szokasos" gazsijuk, egyenesen pofatlansag.

    Konzekvencia: az eppen szulo kismamaknak valoszinuleg felborul a terhessegtol a hormonhaztartasa, es pont olyan hulyen tudnak viselkedni mint a fiatal ferjek-)))

     

    A lanyom odahaza a szuleseknel kifogott ket suttyo parasztot. Az egyikkel beszeltem telefonon mikor szult a lanyom, es leorditottam afejet. Mire o ment es leorditotta a gyerek fejet. Mellesleg a pofatlan parasztja veszelyeztette a lanyom es az unokam eletet is. Ha otthon vagyok, akkor egesz egyszeruen lelottem volna mint egy ruhes kutyat. Ez a ket szerencsetlen hulye meg penzt adott annak a tetunek.

    A harmadik gyerek akkor szuletett amikor otthon voltam. Az utolso tiz percben megerkezett az Isten, levezette a szulest draga penzen, azt a termeszetes szulest, amit az asszony evszazadokon keresztul lazan megcsinaltak akar a foldek mellett is ket sor megkapalasa kozott. Aztan mikor vege volt, megmosta az Isten a kezet, elindult kifele.....kozben az ajton belepett egy masik orvos. Es akkor az Isten mondott valamit a belepo orvosnak angolul. Valami nagyon gusztustalan es megalazo, ovon aluli dolgot. En pedig ott alltam mellette. Csak hat nem tudta, hogy beszelek angolul es ertem. Egy pillanatra gondoltam valaszolok neki angolul, es megnezem hogy csak at ceklaba a feje.....aztan hagytam. A gyerek meg az unokat fontosabb volt, mint egy ilyen szar felfujt holyag. Gyereknek sem mondtam el sosem, mit mondott az orvosa. Nem akartam megint en lerangatni az Istenet a meg nem erdemelt piedesztalrol. Mindenesetre nagyon draga szules volt.

     

    Mondtam mar, hogy nagyon ostobak az emberek?

    előzmény:
    kirandulas (8978)
    2012-03-03  12:21
  20. 2012. március 3. 20:298982.

    Sziasztok !

     

    Mindent végig olvastam ám , bizony.

    Tamaráéknak igaza van. Hozzátenném , hogy 27 év után még elő sem vettem az esküvői képeinket. nem az a lényeg. a 27 év szerintem.

    Mindannyian ismerjük a szindrómát. "Sok hűhó semmiért " - Shakesperare - től inkább szabadon.

    Te meg majd PG barátnőm, szépen a szemed elé teszel náhány frissen vágott " Makói vöröshangyát " és immitálod a rívó anya öszetört tekintetét. Nagyjelenet az keel azért. Szemfesték csurog , könnyes kézfej - föggöny.

    idézet:
    roccoma (8977)
    2012-03-03 10:23:42

    Szeltolo-))) Makoi vorosHANGYAT????

     

    Nem kell nekem a sirashoz sem hangya, sem hagyma.  Valahogy rosszul raktak engem ossze, mert mindenre hasznalom a sirast csak eppen arra nem, amire fel lett talalva. Az lenne a fajdalom kifejezo eszkoze, nem? Na, hat az egyetlen alkalom amikor garantaltan nem sirok, az a fajdalom. Ellenben ha valaminek orulok, vagy ha duhos vagyok, egy eskuvo, vagy egy konyv, egy film, es termeszetesen ha megallit a rendor-)))

    Azonnal!!!!

    előzmény:
    roccoma (8975)
    2012-03-03  10:23
  21. 2012. március 3. 20:288981.

    Semmi bogyok, semmi far....nagyon szep haja volt, es mellesleg okos is volt a Brazil csoda.

    De ha mar igy szoba hoztad....tegnap mikor elkuldtem a hozzaszolast, osszeallt a kep, es igencsak nagyot karomkodtam utana-))

    A Brazil csoda - budos ribanc, hogy en mit szendvedtem miatta evekig es nem is tudtam az okat!!!!

    Jepp, helyes kiscsaj volt, okos is, lattam exem rajong erte, szent eg, hat normalis, nem??? Jokat mulattam rajta, oszt ennyi.

    Hanem aztan kesobb micsoda ronda cirkuszok nalunk az art tanarom miatt! En meg nem tudtam rajonni, mi a franc baja van.

    Pont egy idoben mentunk magyarorszagra, a tanarom es en. O Kecskemetre a muvesztelepre en meg Budapestre es Gyalra. Nana, hogy megbeszeltunk, hogy talalkozunk ott. E. meg pruszkolt, hogy nem akarja, hogy talalkozzak vele. Ekkora baromsagot ki latott meg felnott embereknel? Aztan megis mit mondtam volna a tanaromnak, bocsika, szo sem lehet rola, hogy megmutassam neked Budapestet, mert az ember otthon telesirja a parnajat a feltekenysegtol?

    Nana, hogy talalkoztunk, eltoltottunk Pesten egy remek napot, mentunk a Szepmuveszetibe, megneztunk homofelvonulast, bejartuk a Pesti kiskocsmakat, es gyalog fel Pestet, csuda klassz nap volt. Aztan meg en mentem Kecskemetre a muvesztelepre, igy, hogy o bentlako volt, vegigjarhattam mindent a padlastol a pinceig, hires Europai muveszekkel ismerkedtem meg, reszt vettunk egy kemence epitesen, a vilag legjobb hazi jellegu kiskocsmajaban vacsoraztunk...vegul pedig en vittem ki a repuloterre.

    Hogy ebbol micsoda hiszti volt! Es miert? Nem csupan az allando jellegu kisebbsegi erzese miatt, hanem a tanarno miatt is. Ez az allat sajat magabol indult ki!!! Az meg sem fordult a fejeben, hogy egesz egyszeruen barmifele hatso szandek nelkul egyszeruen csak nagyon osszebaratkoztunk a tanarommal.

    A sajat budos egojat, titkait, mittudomenmijet kivetitette enram, azt gondolta, olyan mocsok vagyok mint o! En hulye meg nem jottem ra egeszen tegnapig, hogy mi a franc baja volt. Hat ez!

    No nem baj-) Azert volt annyi eszem, hogy igenis nagyon jo baratok lettunk Markkal. Miutan visszajottunk Magyarorszagrol, minden muhelynap utan kiultunk az udvarra, elszivtunk fel doboz cigit es orakon keresztul dumaltunk. Az egyik legmuveltebb amerikai, akivel valaha is talalkoztam. Egyszeruen nem mondhattam neki olyat, amirol ne hallott volna vagy ne tudott volna. O volt az, aki szemelyesen is talalkozott Marai Sandorral, ismerte az osszes konyvet..... Aztan amikor megcsinaltam a Csodaszarvast, akkor felkotottem a gatyamadzagot, hogy eltudjam magyarazni mi is ez a szobor. Dolgoztam rajta a muhelyben, odajott, kerdezte mi ez, mondom a wonder deer, vettem egy nagy levegot, hogy mondjam, o pedig csipobol elkezdte nekem a tortenetet, mert ismerte.

    Es ezzel az emberrel nem bartkozhattam en nyilvanosan a hulye brazil p**** es egy serult egoju barom miatt!!!!

    Azota szerencsesen kisoportem az osszes szemetet az eletembol, a Markkal pedig nagyon jo baratok vagyunk tovabbra is.

     

    előzmény:
    roccoma (8976)
    2012-03-03  10:45
  22. 2012. március 3. 16:178980.

    "Te PG aruld mar el nekem hogy hanyszor voltal ferjnel mert mostmar nagyon bacctatja a csoromet, nem fogok tudni aludni miata :) Nekem osszesen egyet sikerult osszehoznom ezidaig :)"

    Ugyan már kirándulás. Ez nem akadály. Csak szólsz , én megyek. reggel elveszlek , esze benyújtom a keresetet. Másnap megint és így tovább.............

    Nem horkolok , nem alszom el a fotelban , külön szoba sem kell és nem is megyek az idegeidre.

    Lemegyek majd az izé tó partjára , az Ontárionál vagytok igaz-e ? 

    Veszek egy 62001 dolláros ladikot és fogok egy snecit ( kis hal  - málenkaja riba ) 

     

     " nagyon keves olyan dolog van amire ugrok de viszont arra minden alkalomkor "

    Jó asszonyt választott a Jancsid. :DDDD

     

    ( bocs ! Nem lehetett kihagyni !!! )

    előzmény:
    kirandulas (8977)
    2012-03-03  11:59
  23. 2012. március 3. 14:488979.

    Úgy néz ki a kertészkedés mindenkinek mást jelent......

    Nekem pl. hobby-t.....HOBBY-t, érted ?

    Már akkor is amikor télen olvasgatom/nézegetem a magokról a magazinokat.

    Szóval a befektetés is változó, meg az eredmény is.

    Pl. amikor vadászni járrtam browning puskákkal, akkor a szarvashús kilója 2 új kocsi árába kerűlt......

    Arra már nem is merek gondolni, vajon mennyibe kerűl annak a halnak kilója, amit 62,000 dolláros csónakból fognak.....

    A kertben legtöbbször rövid nadrágban és papucsban, papucson lehet engem megtalálni, ami (szerintem, természetesen jobb mint tablettákban szedni a napsugarat......{vitamin D3}.....)

     

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

     

    A paprika-magokat pedig ki kell próbálni hogy jók-e vagy sem.

    Pl. úgy, hogy beteszel pár magot nedves papírtörölköző közé, (bármikor), majd meleg helyen pár nap alatt vagy kicsírázik, vagy nem.....

     

    Azt tudom biztosra, hogy nincs olyan finom termés sehol a világon, akármennyi pénzért, amit én éretten veszek le a kertemben......

     

    Hogy is lehetne a zölden leszedett dolgoknak, amiket elsősorban szállításra tenyésztettek ki ?

     

    előzmény:
    PG13 (8959)
    2012-03-01  01:58
  24. 2012. március 3. 12:218978.

    En mindig a 6-8 fos bulikat szerettem a legjobban. Ez akkora tarsasag amit meg lehet kontrolalni de vagyunk annyian hogy tuti a hulyeseg zuhatag.

    Egyszer reges regen voltam egy buliba ahol eleg sokan voltak (talan valami szulinap volt, nem tudom biztosan) A lenyeg hogy a meghivo apukaja elhivot benunket a borpincebe. Nem voltunk sokan, talan vagy 6-an akik mentunk. Lent a hordokon ultunk es a vilag legjobb bulijat csinaltuk. Enekeltunk, ittunk, beszelgettunk. hagytuk savanyuekat zenet hallgatni :))

     

    En is sokat irok az alkoholrol. Vegul is resze az eletemnek. Nem vagyok sem alkoholista, se nem iszom rendszeresen, se berugni nem szoktam. Egyszeruen szeretem es nalam resze egy jo beszelgetesnek, egy jo tarsasagnak. Soha nem iszom egyedul. Egyszeruen nem esik jol. De ha egy beszelgetesre vagyom akkor nem tudok jobb nyelv oldot elkepzelni mint egy jo pohar ital.

     

    regen Varadon ki ultunk a sorozo teraszara es egy korso sor melelt 1,5 orat toltottunk. Hangulata volt. Neztuk a meno gyalogforgalmat. Nalunk kocsi forgalom van, de arra ki kivancsi? Igy nem is szoktam elmenni. A tavaly nyaron is egyszer voltunk. Nem beszelve arrol hogy irto draga, sok helyen meg a terraszon sem lehet cigizni es halalra unom magam. Akkor inkabb kiulok a kertembe es cigizek annyit amennyi jolesik es csodalom a termeszetet. O es mellesleg egyharmada aron van az italom :))))

     

    Mi a velemenyetek a tip (baksis)-rol? En kizarolag erdem szerint merem es nem szoktam 15-20%-ot csak ugy odadobni. Lehet hogy egyszeruen zsugori vagyok?!

    Egyik alkalomal Montrealban tortent a kovetkezo tortenet. rendeltunk az etlaprol vacsorat melle egy-egy sort. Kihozzak a sort majd utana visszajon a felszolgalo mondvan hogy amit en rendeltem az nincs!!! Arra mar nem emlekszem hogy mi okozta a mergemet de lenyeg hogy vissza akartuk mondani a masik etelt is. Azt nem lehet mondja nekem. Mar ugyan hogy nem lehet?! Ezen elkezdtunk vitazni erre kijelentettem hogy akor most szepen kifizetem a ket sort es felejtsuk el egymast. Kihozta a szamlat es adtam egy keves boravalot a ket sore. Erre a leany megszolal hogy ez nincs 20%-ek. Vettem egy nagy levegot, elnezest kertem es pontosan leszamoltam neki a ket sor arat egy penny boravalo nelkul. Felaltam es ott hagytam a kis matematika zsenit :))

    előzmény:
    PG13 (8973)
    2012-03-02  22:49
  25. 2012. március 3. 11:598977.

    Nem eri meg puskazni mert ha elkapnak akkor kirugnak a sulibol ugy ahogy vagyok. Telefon sem lehet nalunk illetve ha van le kell legyen zarva. Semmi olyan elektronika aminek memoriaja van, egyedul a szamologep lehet az asztalodon. Taskadba sem turkalhatsz.

    A licence-hez olyan szigoru feltetelek vannak hogy nem lehet bankrupcy a multatban, no criminal record whatsoever amit nagy hulyesegnek tartok mert azert nalunk ha elkapnak gyorshajtasert az is hozhat maga utan problemat. ha meghallasdz egy bizonyos sebeseget akkor mint veszelyes vezeto vesznek szamba es mit mondjak ezt is lekell jellenteni es elveszitheted a licence-t miata.......Egyedul a szabalyserteseknel a parking ticket es a gyorshajtasert kapot penzbeli buntetes amit elneznek.

    Tiszta komunista agyrem az egesz!!!!!

     

    Te PG aruld mar el nekem hogy hanyszor voltal ferjnel mert mostmar nagyon bacctatja a csoromet, nem fogok tudni aludni miata :) Nekem osszesen egyet sikerult osszehoznom ezidaig :)

     

    Altalaban nagyon easy going vagyok. nagyon keves olyan dolog van amire ugrok de viszont arra minden alkalomkor. Ilyen nalunk az ha Jancsi nincs idoben az agyba. Rolam tudni kell hogy ugy alszom hogy a hazat elvihetik a fejem folul addig meg a takaromat meghagyak nem tudnak zavarni. Nos a legmelyebb almombol is felriadok ha Jancsi nincs melletem ejjel 1kor. Ilyenkor annyira megijedek hogy nehez utana vissza aludnom. Mindig is ilyen voltam es ferjemel nem sikerult megertetnem ezt az elmult sok ev alat. A regi munkahelyen ket valtasba dolgozot igy mikor delutanos volt en mar aludtam mire haza ert. Miutan megerkezik persze hogy nem tud elaludni, ezt meg is ertem nincs ezzel semmi gond. Amit az agyam nem tudod sosem felfogni az volt hogy miert alszik el a sofan es miert nem jon az agyba.....

    Az ejjel nagy szelvihar volt nalunk. Felebredtem a kinti zajokra vagy kettszer. Egyszer felebredtem hogy Jancsi nincs meg melletem. Kikiabaltam hogy mostmar faradjon befele. Utana felebredtem megint a viharra, es utana hogy Jancsi mar mergint nincs melletem. Ejjel 3 volt. Kijottem a nappaliba es azota nem alszok. Mit mondjak Jancsi nagy nyugodtan itt horkol a sofan..... Megorulok tole. Mar annyiszor mondtam neki hogy vagy aludjunk kulon szobaban vagy pedig ejjel aludjon melletem es ne zavarja meg az en lelkivilagomat.

    Most valamit almodik mert fogja a fejet de juszt sem koltom fel akarmi roszat is almodik megerdemli :))) Eletem apro oromei :)))

    Regen a fotelbe aludt el. attol is fraszom volt mert akkor minek tartunk ket agyat?! Egyik alkalomal ahogy aludt ugy csuszot le a fotelbol. Felig a foldon felig a fotelbe volt. Lefenykepeztem, azota kizarolag a sofan alszik el :))))

    előzmény:
    PG13 (8974)
    2012-03-02  23:16
  26. 2012. március 3. 10:458976.

    " a tanarno meg egy szemfules Brazil csoda volt "

     

    Azért Te is mindig a lényegnél vágod el a gondolatfüzért. Talán úgy folytatnád , hogy hatalmas bögyökkel és riszáló farral sétált köztetek , közben szambázott és a bal lábával százig dekázott ( emelgette a labdát , a focihoz nem értők kedvéért )1 perc alatt.

       Istenem , ha akkor én is ott lehettem volna és lett volna már Skype :-)

       Volt nekem egy magyar tanárnőm. Állatira tetszett . Így utólag visszagondolva talán én is neki - nem röhögni kérem szépen , helyes kamasz voltam - de ki merne udvarolni a magyar tanárnőjének ?

      Állandóan a feltett kérdseire engem szólított . Zrikált ha úgy tetszik . Annyira ostoba azért nem voltam , hogy ne lássan át és - miután egyébként is szerettem az iroalmat - minden verset , eemzést megtanultam , állandóan vitatkoztam vele , értelmzési kérdésekről stb...

    Lett belőle egy nagy tisztelet és semmi egéb.

       De ott volt az orosz tanárnő is. A bőség zavara.

    előzmény:
    PG13 (8974)
    2012-03-02  23:16
  27. 2012. március 3. 10:238975.

    Sziasztok !

     

    Mindent végig olvastam ám , bizony.

    Tamaráéknak igaza van. Hozzátenném , hogy 27 év után még elő sem vettem az esküvői képeinket. nem az a lényeg. a 27 év szerintem.

    Mindannyian ismerjük a szindrómát. "Sok hűhó semmiért " - Shakesperare - től inkább szabadon.

    Te meg majd PG barátnőm, szépen a szemed elé teszel náhány frissen vágott " Makói vöröshangyát " és immitálod a rívó anya öszetört tekintetét. Nagyjelenet az keel azért. Szemfesték csurog , könnyes kézfej - föggöny.

    előzmény:
    PG13 (8972)
    2012-03-02  22:49
  28. 2012. március 2. 23:168974.

    Nincs jelentosege annak, hogy ki a vizsgatato, ha pedig no, hat annal jobb erzes tuljarni az eszen-)

     

    Az utolso elotti elotti mittudomenhanyadik exemmel pl azert mentem el egy iskolaba, mert szerintem "hott" szerelmes voltam, es ugy gondoltam, ha egyutt jarunk suliba, annal tobb idot tudunk tolteni egyutt. Mertogy a szamitogep programozas volt az, ami garantaltan egyaltalan nem erdekelt. A mai napig is uuuutalom a szamitogepet, csak a google/t szeretem meg az nlc/t-))

     

    No mindegy, mentunk es kesz. Elso ropdolgozat, az orrom tovig benne az o papirjaban, a tanarno meg egy szemfules Brazil csoda volt, azonnal eszrevette es helytelenitette a dolgot, hat kaptam valami rossz jegyet es kesz. Nem mintha nagyon erdekelt volna, sosem akartam szamitogepes guru lenni, de valahol bosszantott a dolog. Legkozelebbi dolgozatnal azonnal elultetett a pasas mellol, ami nem volt gond, mert rogton hatrafordultam es lelkesen masoltam azt, amit a mogottem levo irt. Merthogy nem tudtam semmit, nem erdekelt a szamitogep, a szerelem vitt oda-)))

    Brazil csoda persze eszrevette, es nagyon osszevonta a szemoldoket.

    Kovetkezo vizsgat benyogte elore. Hat mondtam embernek, hogy szepen menjen be idoben, ha vegez hozza ki az eredmenyeket, adja oda nekem, es akkor majd megerkezem en is. Igy is tortent, az eredmenyeket felirtam a tenyerembe. Persze a memoriaam azert marha jo, igy nem hasznaltam a tenyeremet, bementem, pillanatok alatt leirtam mindent, es szoltam, hogy kesz vagyok. Brazil csoda odarohant es mondta, hogy pakoljam ki ami zsebemben van. Kipakoltam a semmit. Jo, akkor mutassam a tenyeremet Ott volt feketen borszinen minden, felesleges lett volna mondani, hogy valojaban nem is hasznaltam, mert emlekeztem ra. Mondta a csaj, hogy meg egy ilyen es ki leszek rugva. Oke-))) En is ott leszek.

    Jott a nagy vizsga. Asszem valami ket oras vagy oras, szamtalan kerdessel.

    Mondtam embernek, hogy csinalja meg nyugodtan a sajatjat, tudtam hamar keszen lesz vele, mert szuletett zseni volt, aztan irjon le mindent egy papirra, menjen ki, hivjon fel telefonon, es diktalja le az eredmenyeket. Mert persze tanulni nem tanultam, modtam a szerelem vitt oda-)

    Szerencsere leprobaltuk elotte a telefont, igy idoben rajottem, ha be van kotve a fulhallgato, akkor nem fog csorogni. Hat vibralasra tettem.

    Bordzsekiben vizsgaztam, a fulhallgato zsirnojat vegig vezettem a kabat ujjaban, a fejemet a tenyerembe hajtottam, telefon pedig a zsebemben. Brazil csoda nyugos volt ram, gondolta megmutatja ki az ur a kutyaolban, hat exemet elore ultette, engemet meg egeszen hatra, de ugy hogy ketmeteres korzetben nem ult korulottem senki.

    Egy orat ucsorogtem lazan tenyerembe hajtott fejjel, es vartam, hogy ember elkeszuljon. Aztan kiment, hivott, telefon berregett, felvettem, behelyeztem a fulhallgatot, es elkezdtem irni a diktalt eredmenyeket. Ot perc alatt-) Hogy Isten is a szelhamosok oldalan all, az is biztos, mert pasas valamit elrontott, amit en viszont kivetelesen megtanultam, mert az veletlenul erdekelt, igy az volt az egyetlen dolog amit onmagamtol megoldottam, meghozza helyesen. Azt nem is irtam le diktalas alapjan. Igy aztan nem egyezett teljesen a dolgozatunk. Ami egyebketn valoszinuleg tokeletes volt-) Gondolom Brazil csoda azota is kapkodhatja a fejet, hogy volt ez lehetseges, de mindenesetre nem buktam meg-) Szamitogepes guru sem lett belolem, mert tovabbra sem kedvelem valojaban a szamitogepet, es igazabol mindegy is volt, hogyan sikerul az a vizsga, inkabb csak presztizs kerdes volt, hogy tuljarjak az eszen-)

     

    Az otletet pedig az Eretlenek cimu Francia film adta. Egy csomo loosert tereltek ossze egy osztalyba, akik erettsegire keszultek. Arrol szolt a film, hogy ment at vegul az egesz osztaly sikeresen, de nem tisztessegesen-))) Imadtam a filmet, megneztem vagy otszor.

    Az egyik szereplo egy Afriakia orszag elnokenek ostoba fia volt, aki uigy csalt az erettsegin, hogy a kedves papa odaallt afrakia konga dobokkal, es ledobolta a tetelt. Tudtam, hogy valami hatarozottan kulso segitsegre van nekem is szuksegem a csodahoz, es hat modern vilagot elunk....igy jott a mobil telefon otlete-)

    Bejott-)

    Jelentosege pedig nem volt a dolognak, mert mint mondtam nem all szandekomba szamitogepes Istenne kepezni magam-)

    előzmény:
    kirandulas (8966)
    2012-03-02  12:31
  29. 2012. március 2. 22:498973.

    A ket szesztestver is igen erdekes egy baratsag volt. Egy munkahelyen dolgoztunk, nagyon osszebaratkoztunk. Arpi es Jozsi, apaim lehettek volna, mert szemtelenul fiatal voltam meg akkoriban. Egesznap hulyultunk a munkahelyen, egyutt reggeliztunk, egyutt ebedeltunk, hivott mindketto haza hozzajuk, mentem is bizony idonkent latogatoba, a felesegek is elfogadtak, szoval tenyleg jol megvoltunk. Ok mar ismertek egymast vagy husz eve. Nagy pecasok voltak, allanadoan jartak le Harasztiba, mert az egyikojuk nagynenjenek ott volt telke a vizparton. Aztan egyszer kerdeztek, hogy van e kedvem veluk menni egy hetvegere pecazni. Nana, hogy volt. Ukozben megalltunk, bementek a kozertbe es vettek 4!!!!! rekesz sort. Kerdeztem lesznek e masok is, de mondtak nem, csak mi harman. Nem vicceltek. Leertunk Harasztiba, kipakoltunk, levittuk a sort a stegre, bedobtak a botokat, elkezdtek kibontani a soroket, es csak ittunk meg rohogtunk estig. Mindent megittunk. En harom uveg sort, ok meg az osszes tobbit! Este Jozsi beszedte a botokat, elokeszitette a bogracsot, es megfozte a vilag legjobb halaszlejat. Es semmi bajuk nem volt! Mondjuk a Jozsi olyan 150 kilo korul volt, szoval elfert benne a sort, de en elotte meg sosem lattam embert, aki kepes egyultu helyeben meginni ugy egy rekesz sort, hogy meg pisilni sem megy el kozben-))) Igy aztan ertettem, hogy miert nem akarnak a felesegek jonni, es miert vigyorognak, hogy en megyek veluk-))) Jo nehanyszor lementunk azon a nyaron Harasztiba, mig aztan egyszer a baratom (aki fel evvel kesobb otthoni eskuvo kereteben ferjemme avanzsalt) mondta, hogy annyit meselek mennyit hulyulunk, rohogunk, eljonne egyszer velunk o is. Ok meg akkor nem ismertek egymast. Hat mondtam jojjon. A forgatokonyt a szokasos volt, megalltunk utkozben, bementek a kozertbe, egy extra rekesz sorrel tobbet vettek, kiultunk a stegre, bedobtak a botokat, eggyel tobbet, mert dragam szinten nagy pecas volt, nevetes, kacagas, moka, sorbontogatas...mig eszre nem vettem, hogy nagyon egyforman bontogatjak azokat a soroket. Szoval mondtam neki, hogy jobb ha megall, mert ezek igazi soros nehezfiuk, bele fog pusztulni, ha megprobal veluk lepest tartani. Ezek egesz heten nem isznak, gyurnak a hetvegere, es akkor kiisszak meg a Dunat is. Nem hallgatott ram. Mar nem is tudom, hogy sikerult ket nappal kesobb hazavinnem, de egy het kellett hozza, hogy kiheverje a tomeny alkohol mergezest. A fiuk meg kicikiztek a vilagbol, kerdeztek a melohelyen, hogy tuti, hogy en hozza akarok menni ehhez a pasashoz felesegul????? Ez nem tud pialni rendesen, nem birja az eros paprikat, folyamatosan veszit az ultiban, a vegen pedig mindennek a tetejeben horkol is-)))) Mondtam nekik, fulig szerelmes vagyok, nem zavarnak ezek a hianyossagok-) A sort valoban nem birta annyira, a paprika tevedes volt, csak beakarta bizonyitani, hogy nem is eros, hat bekapta az egeszet, es utana lefordult a faronkrol, nana, hogy veszitett az ultiban, mikor megitattak vele egy csomo sort, es persze, hogy horkolt, tomeny alkohol mergezese volt, lehet nem is horkolt hanem agonizalt.
    A fiukrol vagy husz eve nem tudok semmit. Mar biztos meghaltak azota. Jozsi mar akkor is nagyon beteg volt a nagy sulya miatt, par evet josoltak neki az orvosok, ha nem fogy le.
    Nem alkoholistakrol szol a tortenet. Ket nagyon jo fej pasas, nagyon jo apa es ferj, dolgoztak is nagyon kemenyen, igazi jo baratok. Nem ittak hetkozben....ezt a reszt mondjuk nem igazan ertettem, mert keptelenseg, hogy valaki hetvegen megiszik nehany rekesz sort, es hetkozben meg vizet iszik.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  30. 2012. március 2. 22:498972.

    Majus elejen eskuvo lesz nalunk. Tamara es Jesus osszehazasodnak. Eredetileg oszre terveztek, de mindenki kerdezte, hogy minek addig varni. Igy majus lett belole. Tegnap Tamara jon, es mondja, hogy szolhatnek a munkahelyemen szabadsag miatt, mert akkor ok majusban...es hogy szeretne, ha en lennek az eskuvoi tanuja. Mondom nekem az is megteszi, ha beulok oda oromszulok szamara fenntartott helyre, nagy kockas zsebkendo, boges meg egyeb ilyen jellegu ritualek. De o engem akar tanunak, mert nem lesz vendegseg, nem lesznek oromszuloi szekek, nem lesznek baratok, sot, lehet, hogy meg nagykockas zsebkendo sem lesz. O lesz ott, Jesus, es ket tanu. Meg a testverei sem johetnek el. Senki. Csak en tanunak es meg valaki. Ledermedtem, megallt a kezemben a mosogatas....aztan...jott flash, ismerem en ezt a dolgot.

    Tan ket evvel lehettem idosebb, amikor egyszer en is eppen ferjhezmentem. Engem is probaltak mindenfele lelki rahatassal eszhez teriteni eskuvo ugyileg. Nem hagytam magam. Annak a ferjemnek a szulei Szabolcsbol szarmaztak, ahol divat volt a 200-300 fos nagy eskuvo, rendszerint a nasznep osszedobta a fiatal parnak az epitkezes koltseget, menyasszonyi tanc es egyeb ereszd el a hajamat. Szoval szulok mondtak, hogy melyik ettermet kellene kiberelni, ahol elfer ennyi ember, es alltak volna neki a szervezesnek. En meg mondtam, hogy koszonjuk nem kerjuk. A hatalmas sajat tulajdonu szoba-konyhamban lesz a nagy eskuvoi buli. De hat nem fernek el a vendegek, a rokonsag. Nem gond, baratok lesznek. Csak nehanyan, a legjobb baratok. Es beszallni sem kell, a mi eskuvonk, mi fizetjuk. Azt hiszem eleg lett volna ha ket nappal az eskuvo elott szolunk nekik, mert az a terror ami ezek utan beindult...keztordeles, sopankodas, hogy hat bizony Ica nenje is letenne azt az otezret, meg a Valikaek is, a Kiraly Janiek is.... Nagyon jo penz volt az akkoriban, a havi fizetesem nem volt 5000 forint. De mondtuk, hogy nem kell. Beruhaztunk a fizetesunkbol. Vettunk vagy ket zsak meszet, kifestettuk a konyhat....vettunk egy fuggonyt...ket asztalteritot, nemi hust, krumplit, konyakot, es nehany lada sort-))) Aztan meghivtunk vagy 20 embert. Abbol kb ot fo volt a csalad, ok ejfel utan hazamentek, es akkor kezdodott az igazi nagy buli reggelig, Kirugtuk a haz oldalat-) Eszmeletlen nagy buli volt. Nem veletlenul akartuk igy. Az egyik elozo eskuvom nagyon nagy volt. A szulok beletettek egy csomo penzt, meg lett hivva az egesz rokonsag, igy aztan kovetkezeskeppen a vendegek felet nem is ismertem. Szoval hulyre untam magam. Mindenki halal oreg volt. Meg a baratnoim is. Merthogy az igazi baratnoimet meg sem hivtam, hanem a munkahelyemrol ket kolleganomet akik ketszer annyi diosek voltak mint en. Az osszes tobbi a mindenfele kozeli es tavoli rokonsag volt.
    Tanultam belole. Igy aztan erre az eskuvomre a ferjem meghivta nehany nagyon kozeli baratjat, akik mellesleg nekem is jo barataim voltak, en pedgi meghivtam az egyik volt pasasomat, a volt ferjemet meg az occset, a legjobb baratnomet, tovabb ket szesztestvert-)) Most itt ulok, es halalra rohogom magam azon, hogy a volt ferjemet, meg volt pasimat hivtam meg az eskuvomre, dehat akkor es ott ez nagyon termeszetes volt, nagyon jo viszonyban voltunk. Utolag mar sajnalom, hogy nem a volt ferjem lett a tanum, hogy felhaborodott volna mindenki, hahaha-)))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  31. 2012. március 2. 22:478971.

    Ejjel ketto van. Mar olvastam egy sort...rendbetettem a veggiemet...aztan aldutam egy sort. Arra ebredtem, hogy nyilik az ajto, es bejon egy szellem. Hofeher foldig ero lepelben. Epp csak egy kicsit kaptam fraszt. Almodom, menyorszag, vagy a kuk-klux-klan????? Az meg csak jon, jon, jon....es elkezdi leramolni az asztalrol az ott hagyott szemetemet. Ejjel kettokor. Egy muanyag tanyer, egy kes, vajas papir, szalveta...o meg pakol, dobalja a szemetbe. MOndom neki hagyja nyugodtan, majd reggel eltakaritom. Ah, mondja o, nem lehet, most kell azt, mert ezek itt jartak mar megint, megettek az osszes bbq ribset, a szemetet meg itthagytak. Ebben a pillanatban szinte biztos voltam benne, hogy megis valami ronda alom uz csufot belolem, mert itt ugyan nem volt semmifele bbq ribs, ures vajaskenyer volt, eloszor is azert mert imadom, masodsorban pedig azert, mert bar 20 tojasbol csinaltam tojassalatat, de annyi agyam mar nem volt, hogy hozzak magammal legalabb egy kicsit! Szoval lepakolt a szellem, letorolte a szekrenyt, utana elpakolta a taskamat, beakasztotta a kabatomat a szekrenybe, becsukta a konyvemet, amiert nagyon pipa lettem, aztan szepen megitta a kavemat a poharbol....ennel a resznel probaltam eroteljesen tiltakozni, de nem hallgatott ram. Ezek utan a kezebe vett egy papirpelenkat, leult a fotelba es elkezdte morzsolgatni, mint egy rozsafuzert, es ingazott meg dunnyogott hozza. Kerdeztem tole, hogy nem akar e esetleg elmenni a szobajaba lefekudni aludni. Kozolte, hogy nem megy sehova, ez a szobaja, de addig nem fekszik le, mig el nem mennek a vendegek, (gondolom azok, akik felzabaltak elolem a bbq ribbset), es kulonben sem tud lefekudni, mert a veggiem ott fekszik az o agyaban.... Ok, ennel a resznel a feladtam, kerem velem barmit meg lehet tenni, meg lehet inni a kavemat, be lehet csukni a konyvemet, vagy becsukni a kavemat es meginni a konyvemet....szoval barmit....de a veggiemet nem hagyom! Szoval elmentem es szoltam az apoloknak, hogy dobjak ki a szobambol az osszes betolakodot mert felzabaltak a bbq ribbset!!!!! Nana, hogy nem ertettek, hogy mi van, de rogton ketto rohant oda es felkaptak a betolakodomat es visszatoloncoltak a sajat szobajaba. El nem tudnatok kepzelni, ezek az oregek iszonyat erosek, rugkapalnak, utnek, harapnak...szoval nagyon hangos volt, es nagyon mulatsagos, mert ettol tobben felebredtek es kezdek kitolatni a folyosora, volt pezsges rendesen-)
    Szerencsere az en veggiem nem ilyen ugralos fajta, csak kinyitotta a szemet mondta hogy a be kell zarni Jackiet (az valamikor a kutyaja volt) es aludt tovabb. Miutan az apolok szerencsesen agyoncsaptak mindenkit, meg egy fel orat oromkodtunk a folyoson....aztna most nem tudok aludni. A gyerek tehet rola, mert nem ebresztett fel delutan.
    Fura ilyen helyen dolgozni. Vagy leutik az embert, vagy megisszak hajnal kettokor a kavejat, esetleg ellopjak a taskajat....barmi megtortenhet. Egy biztos, az elso dolgom lesz az allampolgarsag megeszerzese utan egy fegyvertartasi engedely beszerzese....engem nem fognak bekoltoztetni egy ilyen helyre....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  32. 2012. március 2. 22:468970.

    keszen vagyunk, gyermek megtanulta a szavakat. Az osszeset. tegnap lett meg az utolso, de ugy, hogy egy nap alatt harom szocsoportot tanult meg. Matol lett volna a gyakorlas. Dolgoztam ejjel, aztan reggel hivtak telefonon, hogy nem/e...????? De de de-) Igy aztan dolgoztam delelott is, aztan mentem felvenni a suliba. Hazertunk, mondom neki lefekudnek egy fel orat, keltsen fel, aztan tanulunk, foznek, hajat akarok mosni...
    Gyerek meg ugy gondolta, alvo anya a legbiztonsagosabb, nem pofazik tul sokat, nem kell tanulni, nem kell enni, ha nem akar, lehet barmeddig jatszani, es az osszes tobbi alvo anyaval jaro kellemes mulatsag. Szoval bejott a szobaba, megcsiklandozta a talpamat, ettol garantaltan azonnal kipattanok az agybol, es egyebknet is halal mulatsagos egy foldon pattogo anya.
    Bosszubol mondtam, hogy akkor nosza, tanulasra fel! Kiulunk a nappaliba, kerdem hany ora van, mondja 4:40 es vigyorog veszettul. Rendben budos kolke, nem keltettel fel, hat estig tanulunk-))) Epp csak elkezdjuk, jon fel a lepcson a baratnom, aki mindennap tanul vele 6 es 7 kozott. Upppsz, veletlenul nem 4;40 volt, hanem 6 ora. Fulig ert a szaja a vigyortol, es amikor agyon akartam csapni, akkor csak azt hajtogatta, hogy de hat anya, szukseged van alvasra!
    Megyek verem Tamaraek ajtajat, hogy miert nem keltettek fel.....hat ok nem tudtak mikor akarok kelni, es egyebkent is szukseged van alvasra anya!
    Bosszubol nem volt fozes es kesz! Volt a hutoben 20 darab tojas megfozve, csinaltam belole gyorsban tojassalatat, azt legalabb utalja a gyerek, ugy kell neki, megerdemli.....a hajmosas meg...hat beleneztem a tukorbe jo alaposan, megallapitottam, hogy egy hajmosas sem sokat javitana az allagomon, max egy szabaszkes szoval igy van minden rendjen ahogy van, legjobb ha elmegyek dolgozni, ott legalabb komolyan vesznek! Az eletemre tornek ezek otthon, harom orat egyhuzamban elvesztegetni az eletembol alvassal, agyban, meg a vegen felfekvesem lesz-)

    Tegnap sokkal egyszerubb volt. Hazamentem, elajultam, fel ora mulva csorgott a telefon, ezzel az alvast le is tudtma aznapra....felkeltem, teblaboltam egy kicsit, aztan foztem minden cel nelkul 20 darab tojast. Ezzel bizonyitva lett a tezis, hogy eletben nem csak ugy tortennek a dolgok, mindennek oka van, minden osszfugg valamivel, ha nagyon akarom-))))) Hat azert kellett nekem tegnap felkelnem, hogy meglegyen az a 20 tojas, ami ma delutan ertelmet nyer tojassalata formajaban-) Ilyen egyszeru es logikus az elet-)
    A telefonhivas meg exem volt, kerte hogy nem tudnank e elcserelni a lathatast. Ezen a hetvegen itthon lett volna a gyerkoc, de szeretne vinni inkabb ezen a hetvegen. Marhara nem vagott a terveimbe a dolog, keszultunk hetvegere sok tanulasra, csavargasra....(ezert kellett vegul gyermeknek tegnap harom szocsoportot megtanulnia, hogy tutira meglegyen).....nekem meg felszabadult a hetvegem. Mivel a dolgok osszefuggenek egy massal, meg aznap este kaptam egy klubbos meghivast a hetvegere...amit garantaltan lemondtam volna, de hat a dolgok ugye osszefuggenek es eletben semmi nem tortenik veletlenul-)))) Pont klubban a helyem-))) Szeretem ezeket az osszefuggeseket es egi jeleket, nagyon meg tudjak konnyiteni az ember eletet....mostmar csak azt a osszefugges sorozatot kellene megtalalnom, aminek a vege egy halal unalmas lotto otos.......jaj, csak azt ne mmondjatok, hogy lottszelveny vasarlassal kezdodik a dolog, mert ennyit meg en is tudok, csak a folytatasra nem vagyok kepes rajonni-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  33. 2012. március 2. 22:448969.

    Azt nem mondhatod ugyan, hogy x osszeget kaphat, de finoman ravezedheted, hogy ne fusson felesleges koroket.

     

    Florida es California, itt szaladt el legjobban a lo. Vegasban barmilyen ar tulertekelt. Az egy nem igazi varos, csak mese. Csoda a sivatagban. A szerencsejatekra epult. Valsagban nincs szerencsejatek. Vagy akkor van igazan?

     

    Irtam par dolgot ejjel. Nem volt netem, most kuldom at.....csak ugy a levegobe, mert nem tudtalak olvasni benneteket, tehat nem valasz semmire.

    előzmény:
    kirandulas (8968)
    2012-03-02  21:17
  34. 2012. március 2. 21:178968.

    Van a client es azt mondja hogy neki X osszeg az evi jovedelme. EN nem mondhatom neki hogy Y osszeget kaphat mint mortgage. Beperelhetnek erte...... Elkell kuldjem egy mortgage broker-hez aki kiszamolja neki az osszeget. Ezert nem ertem mi a feneert kell nekem ezt megtanulni sot a compound interest rate calculation-t megtanulni, raadasra vizsgazni belole.........

     

    Vegas es Florida vn a legjobban megutve a haz araknal (legalabb is igy tudom). van egy ismerosom aki Floridaban volt agent (nalunk sales representative-nak hivjak mert agent maga a kormany illetve annak a kepvisseloje ingatlan ugyben). O meselte hogy Floridaban 3 het alat megkapod a licence-t. Azert jott vissza mert nem tud egy hazat eladni ott lent.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (8967)
    2012-03-02  15:39
  35. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 2. 15:398967.

    hat persze hogy a kerdesek kozott sok van "beugrato" is.

    Gondolj bele, nem lehet hogy mindenki aki elment a suliba elvegezze! Nincs szukseg 100000000 agentre!

     

     (sot ez igaz minden szakmara, egyszeruen nincs szuksege annyi vegzettre mint aki beiratkozott) Van itt most egy forum hogy kar volt a diplomajaert, mar megbanta. Tul sok kapta, tul sok most nem tud mit kezdeni!

     

    Nem ertem hogy mit jelent hogy 

     

     miutan kint vagyok az iskolabol nem szabad mortgage-ot szamolni es velemenyt mondani rola

     

    hogy a jo fenebe lehetne eladni hazat, ha nem "szabad" a mortgage-al foglalkozni!?

    en ertem, hogy a mortgage officer is vedi a munkajat, hiszen EZERT nem foglalkozhatsz te vele.. de hogy tudnod kell 1000% az tuti!

    Tudom hogy nalatok kicsit maskeppen megy az egesz, de a lenyeg ugyan az... penz nelkul nincs vasarlas! 

     

    Az pedig hogy miert nem azt mutatjak hogy kell eladni! EZ IS jon majd... Marketing alatt! CSak ezzel fogtok foglalkozni. 

    Es probald beszerzni azokat amit sajnos nem tudtam elkuldeni. 

    De legy kicsit turelmesebb...meglatod fog jonni az a resz is!

     

    ----------

    ha mar ingatlannal tartunk, tegnap hallottam a hirekben hogy Las Vegasban a loanok  60% tobb a hazon mint amit a haz er!!!!

    Kepzeld el ott eladni valamit!

     

     

     

    előzmény:
    kirandulas (8965)
    2012-03-02  11:41
  36. 2012. március 2. 12:318966.

    A vizsgaztatok nok. Ketten vagy harman orkodnek feletunk.

    Kozuluk az egyik azert van ott mert abban remenykedik hogy a halal ot otthon keresi. A multkori vizsgamnal leultem egy szabad szekre ami az egyik osztalytarsam mellet volt. Kozolte velem a draga hogy nem ulhetek senki melle. Nos ezt megint nem ertem mert a vizsga anyag szamitogep dobja ki es szemelyre szol. Szoval az en kerdesem nem egyezik a szomszedomeval nem tudok tole puskazni :)))

    Semmi gond atultem az elso sorba hisz az ures volt. Nem telt el ot perc a draga noszemely (ugyan az akirol az elobb irtam) rajott hogy az elso sorban az asztalok nagyon kozel vannak egymashoz (az egesz soron ketten ultunk) es hozza fogta huzogatni az asztalokat persze engem megint elultetet.  Mikor mar a harmadik szekemet melegitettem mosolyogva megkerdeztem hogy biztos abban hogy itt ulhetek? Nem vallaszolt :))

     

    Vizsga kozben mint a keselyuk jarnak az asztalok kozt. ha elkapnak puskazni kizarnak az iskolabol..... Szoval nem eri meg jatszani vele.

     

    Hogy alltok a spelling-el? Mikor van a contest? Tudom hogy irtad de elfelejtettem, bocsi!

    előzmény:
    PG13 (8964)
    2012-03-01  23:13
  37. 2012. március 2. 11:418965.

    Vizsgaban ugyan azt csinalom amit te is leirtal kiveve a harom ora kiuleset. Egyszeruen keptelen vagyok tovabb ulni a szeken.

    A tanarom is azt mondta mint te hogy azert adjak azt a harom orat hogy kiuld. At tudod ujra nezni a kerdeseket es a vallaszokat amiket adtal. Ezzel csak egy gondom van hogy automatikusan ugyan azt a vallaszt adom mint elsore.

     

    Meggyozodesem hogy a vizsga kerdeseket ugy irjak hogy minel tobb ember elbukja. Itt szuletet canadaik is bele esnek. Az iskolaba volt egy srac melletem, itt szuletet itt jart iskolaba. Egyszer nagyra nyilt szemekel megszolal hogy nem erti mit irnak a kerdoiven. Elkezdtem nevetni mondvan mit gondolsz hanyszor tortenik meg velem?! :)) A fene essen az angol nyelve es annak finomsagaba......

     

    a masik amitol kiakadtam hogy az elozo vizsgamon volt mortgage calculation kerdes nem is egy. Nos ez mind szep es jo kiveve hogy nekem miutan kint vagyok az iskolabol nem szabad mortgage-ot szamolni es velemenyt mondani rola!! Mi a fenenek vizsgazok akkor belole?! Annyira akarjak csinaljak meg a tantargyban mint 'erdekeseg' oszt hagyanak beken vele. Inakbb arrol tanitanank hogyan tudok majd client-eket kapni, hogyan tudok egy hazat eladni. De nefelj, arrol egy szot sem tanulunk!! :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (8963)
    2012-03-01  17:24
  38. 2012. március 1. 23:138964.

    Ahhoz, hogy valaki sikeresen vizsgazzon ket dolog kell: tudas es onbizalom.

    Az utobbi legalabb olyan fontos mint az elobbi.

     

    Lattam mar embereket, akik tanulnak, tudnak, es keptelenek vizsgazni, mert nem hisznek magukban.

     

    Es kozepes tudassal is lehet remekul vizsgazni - szoban. Irasbeli vizsganal csak tenyek vannak.

     

    Egyszer nagyon kibuktam. Akkor szereztem a jogositvanyomat. Otthon nagy ronda cecot csinalnak az egeszbol, tanfolyam, vastag konyv, es az elso alkalommal rogton a fenyegetes, hogy a tanulok hany szazaleka bukik meg. Nem volt idom ilyen ostobasagokkal foglalkozni.

    Sokat beszelgettunk rola valamelyik eppen soros ferjemmel. Probalt tanacsokkal segiteni, hat ilyeneket mondott: ....majd ha mesz potvizsgazni.....amikor meghuznak elmeletbol....... Ez ment ugy ket heten keresztul. En pedig rangattam a vallamat. Aztan egyszer valahol rossz pillanatban kaphatott el. Iszonyatosan orditottam. Hogy tan jo lenne, ha eldontene vegre, hogy vegulis kinek drukkol, nekik vagy nekem! Merthogy nekem meg sem fordult a fejemben olyan lehetoseg, hogy engem itt akar meg is huzhatnak, en meg soha a budos eletben nem buktam meg semmibol!

    Szerencsetlen csak allt es pislogott nagyokat, aztan vegul kinyogte, hogy az a normalis, ha meghuznak, mindenkit meghuznak a kresz vizsgan valamibol. Az o apjat 17-szer huztak meg.

    Meg mielott kitorne valami altalanos felhordules, az ex-aposom egy csodalatos ember, akit tobb mint 25 eve ismerek, es az elmult 25 evben csak felnezni tudtam ra. Az egyetlen ember peldaul, aki kivetel nelkul MINDIG megvert sakkban, pedig eveken keresztul jatszottam vele. Ha olyan kedve volt, akkor nem megvert sakkban, hanem ugy beszoritotta az osszes sakkfiguramat, hogy amikor ram kerult a lepes sora, akkor egyszeruen semmivel nem tudtam lepni, es fel kellett adjam. Szabolcsi volt, es abban az idoben, azon a videken nem volt tul nagy divat az iskola. Hat a hatodik osztaly utan elment dolgozni a foldekre. Kesobb pedig felment pestre rakodomunkasnak es fatelepre. Mar iskolas volt a ket gyereke, amikor jogositvanyt akart szerezni, de nem lehetett, minimum kovetelmeny volt, meg legyen a nyolc altalanos. Hat visszault meg felnott fejjel az iskolapadba es a gyerekei segitettek neki letenni a hianyzo ket osztalyt. A jogsi pedig 17. alkalomra sikerult. Akkoriban meg lehetett menni akarhanyszor vizsgazni. Az altalanos muveltsege nem volt eppen toppon, ellenben logikai dolgokban nem volt ember, aki tultett volna raja. Barmiben.

     

    Mindamellett, hogy tudtam, hogy ot pl. 17-szer huztak meg, meg sem fordult a fejemben a bukas gondolata. Egyszeruen nem keszultem ilyenbol-) Eszembe sem jutott, hogy velem ilyen elofordulhatna. Aztan mikor elkezdtem orditozni es ajtokat csapkodni, akkor a ferjem fejeben sem fordult meg ez a keptelen otlet tobbe-)))

    Egyebkent levizsgaztam elsore, kb husz perccel hamarabb vegeztem a teszttel, mint barki mas a csoportbol. Es nem csak ott, itt amerikaban is. Vagy negy kulonbozo alkalommal elsore atmentem a vizsgan. Nekem az elso het evben nem volt itt jogsim, mert illegalis voltam. Volt ugy, hogy bementem valamiert a DMV/be, aztan mikor kiderult, hogy nincs jogsim, akkor kerdeztek, hogy de hat miert nem teszem le, csak menjek oda az ablakhoz, adnak tesztlapot, oszt nosza.....oda mentem....adtak....oszt nosza....pillanatok alatt kitoltottem es at is mentem. Barmifele felkeszules vagy stressz nelkul. Aztan neztek, hogy ja, nincsen SSN, hat akkor sajnos tenyleg nem lehet jogsim, de nem baj, egy evig ervenyes a vizsga. Hat egy ev mulva sem volt.....

     

    Valojaban soha semmibol nem huztak meg. Mindig mindennek ugy mentem neki, hogy tuti megcsinalom. Ha meg megis keptelenseg lett volna levizsgazni, akkor ahhoz mindig volt eleg eszem, hogy egy egesz puska arzenalt vonultassak fel, es csak azertse tudjanak meghuzni-) Egyszeruen betegesen imadok csalni. Belepusztulnek, ha nem haghatnak at valamifele torvenyt, egyszeruen akkor erzem csak jol magam, ha tutira csobe huzom valahogy a vizsgaztato tanart-)))

     

    Ugy hogy ha vizsgara kerul a sor, szolj nyugodtan, mindig tele vagyok tuti befuto tippekkel, hogy mit  hogyan kell csinalni-))

     

    előzmény:
    kirandulas (8962)
    2012-03-01  11:06
  39. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. március 1. 17:248963.

    Eva, arra gondolj, hogy ha 80% megbukik, az NEM TE VAGY!

     

    TE leszel a 20% 

     

    a vizsgaknal nagyon sokszor nem is annyira a tokeletes tudas, mint a vizsgazni tudas a lenyeg. 

    Meg kell tanulni hogy kell vizsgazni, azzal mar eleve nagyon sokat nyersz. 

     

    megnezed mennyi ido van, hany kerdes.

     

    (gondolom komputeren vizsgaztok? vagy papiron?) a lenyeg ugyan az.

     

    elosztod hogy fele idore, 50 % a kerdesnek meg kell lenni...

     

    vagyis, mesz kerdesrol kerdesre, amit 100% tudsz, azonnal valaszolsz.. ami ketes, azt felirod, hogy ide vissza kell gyere.. es mesz a kovetkezore. 

     

    Nagyon fontos hogy az idobol ne fuss ki, tehat mikor megvannak az osszes amit tutira tudtal, akkor elkezdesz visszamenni ami ketes... nem biztos, vagy szamolni kell... 

    es ha vegkep nem tudsz vele dulore jutni, ha semmi kepen nem tudod a valaszt, bejelolod a C valaszt... 

     

    Az pedig soha ne zavarjon - mert igen zavaro tud lenni, mikor korulotted levok elkezdik beadni a papirt, vagy ha computeren vannak, elkezdenek szallingozni kifele..vagyis hogy ok mar megvannak.

    Arra gondolj azok lesznek a 80% 

    te toltsd ki az idod, ami van, dolgozz azokon amik ketesek voltak szamodra. 

     

     meglatod fog sikerulni!

     

    nalatok van az iskolaban elovizsga proba? Nalunk volt, meg volt szabva hogy hanyszor teheted le, de abbol nagyon sokat lehet tanulni. Ha ilyen eselyed van, azon gyakorolj, idobeosztast, es kerdeseket ... 

    Es mint irtam, ha egy kerdes nem megy, ne allj le totojazni, menj a kovetkozore. 

    Nagyon sokan azert nem jutnak el a vegeig, mert tul sok idot forditanak arra a kerdesre amit nem tudnak. 

    Nem szabad megallni. 

    Ezek a vizsgak nem csak a tudast merik, hanem hogy AZT idore tud. Azert van kevesebb ido adva mint kellene.

     

     

    Olvasom hogy szulinapod volt, utolag kivanok neked nagyon sok boldog evet, eroben, egeszsegben!

     

    előzmény:
    kirandulas (8962)
    2012-03-01  11:06
  40. 2012. március 1. 11:068962.

    40 db. paradicsom to. Nos kerlek az mar-mar ipari mennyiseg :))

     

    Irod hogy : "

    Most megis meregetem a helyet, hogy az iden hova fogom ultetni.

    Adjatok mar ra valami ertelmes magyarazatot, hogy miert tesz ilyet az ember. "

     

    Ertelemes magyarazat : az ember hulye.

     

    Nem ertelmes magyarazat :  mert olyan jo erzes a sajat termesedet leszedni es dicsekedni a szomszednak hogy nezd nekem mi van :)))

     

    En a tavaly 10 dollart fizettem a paradicsom palanta darabjaert. Igaz szepek voltak es termet is rajta rendesen. Anyagilag viszont nekem sem erte meg hisz locsolni, tapozni, kotozgetni, stb. joval dragabb volt mint az uzleti :)) Az iden mutragya helyet rendes tragyat fogok hasznalni es ha igaz amit tudok az izekel kapcsolatosan akkor nagyon finom lesz a paradicsomom es a paprikam :))

     

    Szeritenm a paprika magot nyugodtan hasznalhatod mert eleget pihent ahoz hogy csirazasnak induljon. Csak eloszor palantat nevelj mert nem igazan lehet paprika magot csak ugy kiszorni es varni hogy mi lesz belole.

     

    Nagyon nagy az elbukasok szama ezen a kurzuson. Valami 80% aki nem fejezi be az elso 4 vizsgat. Kulombozo okok miat de akkor is remiszto. Az egesz iskola nagyon szigoru. Masfel evem van arra hogy az elso negy vizsgan tul legyek. Ha nem csinalom meg ennyi ido alat akor az egeszet elorol kell kezdeni. Egy-egy konyvbol ket vizsga lehetosegem van. Ha mind a kettszer elbuktam akkor az egesz tananyagot (amibol megbuktam) elorol kell venni. Uj konyv, uj tanorak, uj penz kifizetes.

     

    előzmény:
    PG13 (8959)
    2012-03-01  01:58
  41. 2012. március 1. 10:428961.
    Irod hogy : "

    Adj fel ra egy hirdetest, pl: Alig hasznalt, meg igen jo allapotban levo ferjemet lakokocsira cserelnem....(a lakokocsi tetszes szerint barmilyen kivant termekkel helyettesitheto-)"

     

    Igen ez jo otlet csak az a baj a dologban hogy nem jutna a kapuig mar sirnek utana :)))) En New Orleansban sem gondoltam komolyan a dolgot, Jancsi ott allt melletem mikor ezt a nagy otletemet eloadtam a jegyarusnak. Hidd el en voltam a legjobban meglepodve hogy komolyan vette.

     

    Bakfis versus baksis. Igazad van!! Amikor elkezdtelek olvasni akkor mar nekem is beugrott. Azert jo hogy valaki kozulunk leglabb tudd magyarul. :))))

    Igaz Misitol varnam el a magyar nyelv helyes hasznalatat , hisz te is regota elsz mar itt es legyunk oszintek sokat felejtunk.

    ne tudd meg hogy romanbol mennyit felejtettem. Az osszes tanulmanyaim romanul vannak. Ennek megfeleloen azert illene tudjak valamit. Nos beszelni meg beszelek de mar irni ......a fogalmazasrol mar ne is beszeljek. En szegyelem amikor irasban kell valamit megfogalmazak, nekem is santit el tudom kepzelni azt aki olvassa........

    A magyar helyesirasrol pedig...... mar ott tartok hogy nem is izgatom magam vele. Feladtam.  De beszelni meg tudok :)))))

     

    előzmény:
    PG13 (8958)
    2012-03-01  01:37
  42. 2012. március 1. 02:028960.

    Nem fogsz elbukni. Meg fogod csinalni. Azt hsizem azert fogod megcsinalni, mert meg akarod csinalni. Mert magadtol vallaltad, nem egy kotelezo dolog, nem kenyszer, azert csinalod, mert ezzel akarsz foglalkozni. Azok a dolgok amiket magunktol csinalunk, mindig konyebben mennek. Amit akarunk, amit szeretunk, amiben hiszunk.

     

    Majd jovok meg, de ot ora van.....menetrendszerinti spelling kovetkezik-)

    előzmény:
    kirandulas (8955)
    2012-02-29  22:53
  43. 2012. március 1. 01:588959.

    Mar en is elkezdtem a hetvegen. Szegyen gyalazat, de ugy tort rank az esokkel az osz, meg a sok munkam, hogy minden maradt a kertben ahogy utoljara kimentem. En most hajigaltam ki a kertbol az ottmaradt paradicsom es tarsait. Nagyon jo ido volt mult szombaton, a vegen mar menekultem a naptol. Bezzeg most folyamatosan esik az eso.

     

    Tettem el osszel magogat. Nagyon jo es biztonsagos helyre. Annyira biztonsagos, hogy most aztan en sem talalom.

    Ellenben talaltam kint a kertben ket arva paprikat, ami kint veszelte at a kokemeny Californiai telet. Semmi baja nincs, csak megszaradt. Es tele van maggal. Szerinted azt fel lehet meg hasznalni?

     

    Brampton tokeibol is hagytam egyet kint megszaradni. Magnak. Most feltortem egy egyetlen szem mag sincs benne, felrobbanok a pipatol, inkabb ettem volna meg!

     

    Ahogy rendeztem kint a terepet, komolyan azon gondolkodtam, hogy miert is csinaljuk mi ezt. Miert jo az nekem, hogy a 99 centes paradicsom helyett mondjuk 5 dollaros paradicsomot eszek?????

     

    Ha nem en ultetem a magokat, hanem a kesz palantat veszem....nos, tavaly nekem 40 to paradicsomom volt. A legdragabb 3.99, a legolcsobb 50 cent volt. Ha nem is atlagolom, csak mondjuk veszek 1.50-et palantankent, akkor is minimum 60 dollar.

    Az 60 lb paradicsom lett volna az uzletbol. En egesz evben nem vagyok kepes 60 lb paradicsomot megenni.

    Ezt a nehanyszaz kilot sem tudtam, ami termett-) De befozni sem volt idom, hat osztogattam boldog boldogtalannak.

    Nem tudom mennyibe kerult a locsolas, de gondolom az is lehetett egy kisebb vagyon, mert locsoltam reggel es este is.

    Ha hozzatennem az orak szamat oraberben, amit a kertben toltottem el......ha osszeadnam ezt az egeszet, hat megvehettem volna egy egesz zoldseges boltot.

     

    Az egeszet levezetve lehetett vagy 5 dollar a paradicsomom poundonkent-)

     

    Most megis meregetem a helyet, hogy az iden hova fogom ultetni.

    Adjatok mar ra valami ertelmes magyarazatot, hogy miert tesz ilyet az ember.

     

    Mondjuk az teny, hogy orom van benne, reggel a kertbe vezetett az elso utam es este oda az utolso. Naponta nezegettem hogy nonek, egyre szebbek...

     

    Mondjuk a paprika es a tok nagy mutatvany volt, mert annak csodajara jartak-)

    előzmény:
    Csalf a Romeo (8954)
    2012-02-29  22:48
  44. 2012. március 1. 01:378958.

    Adj fel ra egy hirdetest, pl: Alig hasznalt, meg igen jo allapotban levo ferjemet lakokocsira cserelnem....(a lakokocsi tetszes szerint barmilyen kivant termekkel helyettesitheto-)

     

    Bakfis! Mar mikor Roccoma irta, akkor is megragadta a szemem, de nem voltam akkoriban internetkepes hosszabb hozzaszolas erejeig.

    Most a te torteneted megerositett benne, hogy talan itt valami masrol van szo. A bakfis az fiatal lanyt jelent, ti viszont talan baksisra (kenopenz, borravalo) gondoltatok.

     

    Ez csak egy beszuras volt, mielott megint elfejtem....na, megyek olvasok tovabb-) 

    előzmény:
    kirandulas (8953)
    2012-02-29  22:33
  45. 2012. március 1. 00:008957.

    Nálunk ma a magas hőmérsélet kb. +10 fok volt, kicsit esik most az eső.

    Tegnap éjszaka pedig Wisconsin északi felében volt sok hó. Délebbre csak eső.

    Chicagó környékén csak eső. Mult héten voltam ott, akkor is nagyon szép időt fogtunk ki.

     

    A paprika palántáknak most hűvös kell, és sok fény, nélküle pedig jövök a temetésükre.....

    előzmény:
    kirandulas (8956)
    2012-02-29  23:17
  46. 2012. február 29. 23:178956.

    Nekem kikeltek a magok. Most egy tepsiben vannak a furdoszobaban majd ha elkezdenek noni leszek bajban veluk :)

     

    Nalunk ma esik az eso. Megkaptuk a Colorado Low-t es igertek egy csomo havat. Az este mar ovatosak voltak mondtak hogy nem biztos hogy ho lesz lehet hogy csak eso es ho es jeges eso. Csak eso volt semmi mas :)))

    Ti mit kaptatok a Colorado Low-bol? Ugy hallottam Chicagoban havazot

    előzmény:
    Csalf a Romeo (8954)
    2012-02-29  22:48
  47. 2012. február 29. 22:538955.

    Kulomben neked is ebreszto am! Te sem irsz en meg itt magamban mit csinaljak?! Malmozni nem szeretek...... :)))

     

    En is megfigyeltem mar hogy amikor erdekese vallik a tema akkor Misi szepen felbe hagya.  Mar-mar perverz szorakozas ez nala. Elhuza az orrunk elot es 'nesztek semmi fogd meg jol' alapon hagy minket.

     

    En kerlek tanulok es dolgozok a cegemen. A tankonyvem az akkora mint a hazam es a sulya meg annyi mint en vagyok.

    Mar azon gondolkoztam hogy megkellene tanuljak verekedni vele lehet jobb sikerem lenne mint megtanulni a tantargyat. Es meg szotarozni is kell amire anno nem szamitottam. En aki azt hittem hogy de tudok angolul itt feladtak a lecket. Igaz hozza tartozik hogy olyan szavakat kell megtanulnom amit elote sosem hallottam, amik nincsenek a koznyelvben. Most a fold jogokat es a tulajdonjogot tanulom. Mivel angol gyarmat voltunk(szerintem vagyunk is- a koronahoz tartozunk!) a torvenyek a regi angol feudal idobol szarmaznak. Ennek koszonhetoen olyan angol szavakat hasznalnak amit jozan ember nem vesz a szajara.... Ebbol az uj konyvbol juniusban fogok vizsgazni.

    Lehet hogy a fiadat kellene magam melle vegyem es egymast push-olnank a tanulasban.... Biztos hogy jo hatasal lenne ram mert kepzeld azt a szegyent hogy egy kicsi gyerek megnyer egy spelling contest-et en meg elbukok egy vizsgan. Mondhatnam magamra hogy nagy szamar! :((

    előzmény:
    PG13 (8951)
    2012-02-29  01:36
  48. 2012. február 29. 22:488954.

    Sziasztok lányok/fiuk.

     

    Január-február, és itt a nyár.

    Már végleg eldöntöttem, hogy az idén használom az üvegházat a palántákhoz. Ma pl. nagyon jó meleg van/volt, már viszket a tenyerem a kertben kapigálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  49. 2012. február 29. 22:338953.

    Koszi szepen a jokivansagokat es en is kivanok Andreanak Boldog Szulinapot igy megkesve is. Azt hogy hany eves lett nem kerdem mert azt egy holgytol nem illik megkerdezni eleg ha mindenki annyit tudd hogy egy igazi no olyan mint egy jo minosegu cognac. Az ido csak jot tesz a minosegenek es az ertekenek!! :))

     

    Kulomben orulok hogy megkerultel vegre mert mar attol tartottam hogy betartod igereted es narancssarga lepedobe bujsz hisz afelol ketsegem nem volt hogy Andrea se noket se piat es se drogot nem fog neked hozni :))

    Irigyelek a Nepali utert. Azt en is szivesen megcsinalnam meg akkor is ha ott fent a hegyekbe mindig hideg van. Egye fene meg az aramszunetel is elboldogulnek tobbe-kevesbe...

    Varjuk a reszletes beszamolokat es a kepeket.

     

    A bakfisrol nekem is van egy jo tortenetem. New Orleansba tortent. Elmentunk a swamp-ba (mocsar?!) Tudni kell hogy a legnagyobb es legveszelyesebb swamp naluk van. Aligatorok, merges kigyok, futo homok, es merges rovarok meg amit ember eltudd kepzelni. Olyannyira veszelyes hogy az orszag legerosebb bortone ott van es keves orel mert ember elve meg onnan nem jott ki. Allitolag egyszer harom rab kiszokot es sosem talaltak meg. Szoval amikor vettuk a jegyet (tarsas csonakazas kereten belul visznek) mondtam a holgynek hogy ha a ferjemet ott felejtjuk akkor tobbet fizetek. Erre a holgy nagyon komolyan kozolte velem hogy sajnos de ebben nem tudd segiteni! :))) Azt hittem meghallok a nevetestol. NEm attol volt felhaborodva amit mondtam, szerintem nem eloszor hallotta ezt. En miutan lenyugodtam a nevetesbol elkezdtem komolyan gondolkozni az elozoleg viccnek szant beszolasomrol :))

    előzmény:
    roccoma (8950)
    2012-02-27  19:53
  50. 2012. február 29. 02:008952.

    Ebresztooo-)

     

     

    előzmény:
    kirandulas (8945)
    2012-02-26  00:03

Címlap

top