Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. március 1. 01:5074001.

    Ezt a muskatli visszavagast en is meg fogom probalni, nem is tudtam hogy van ilyen...

    előzmény:
    Zsumi45 (73989)
    2019-02-28  16:33
  2. 2019. március 1. 01:4574000.

    Tudod hogy nekem milyen sok kepem elveszett amikor kompjutert csereltem? Igen, konnyeden lehet fotozni manapsag de azert neha visszasirom a regi valodi fotokat, azok voltak az igaziak, inkabb kevesebbet de az ott a kezemben es nem kell feltenni sehova ha nem akarom. El sem veszett.


    A gyujtemenyembol le fogok fotozni hamarosan nehanyat es felteszem ha sikerul a regi krinolinos fotokat az  1800-as evekbol.


    Megkerestem a Veterat hogy lassam hogy milyen ruhakrol beszelsz, valoban szepek es gyonyoruen allhattak a nokon de nagyon munkaigenyes lehetett elkesziteni, nemcsak magat a ruhat hanem a disziteseket, micsoda aprolekos munka lehetett es mennyi otlet, variacio, ettol aztan borzaszto draga is gondolom hacsak az illeto nem maga csinalt mindent. Ezeket persze viselni is tudni kellett, kecsesen vonulni, lepkedni es persze karcsunak lenni. Nagyon jol nezhettek ki benne a nok.


    Milyen furcsak ezek a ruhadivatok azert. A krinolin elott voltak azok a semmi kis ingruhak, 1700-as evek, tudod mire gondolok ami mell alatt kezdodott es a teljes test meglatszott benne ha kisse gyorsabban lepkedett az illeto vagy rafujta a szel akkor meg a bugyi is. Igaz is, a bugyi! Nem is tudom ezalatt a lenge ruha alatt mifele bugyi lehetett hogy nem latszott meg, valoszinu kicsi. Amikor valtas volt at a krinolinhoz az  1830-as evek korul, ott mar nem volt eleg a nagy puffadt ruha, abroncs, alsoszoknya, meg a bugyi is fellabszarig ert, azert hirtelenul nagy valtozas lehetett a lenge kis ruhak utan, nem tudom ki volt az az erkolcs csosz aki becsomagolta igy a noket. Az utana kovetkezo ruha korszak mar testhez jobban tapado de hosszu, nagy ruhak, fenekparna, ez az, utana meg hirtelenul megint levetkoztek mert jott a 20-40 kozott  a testhez allo terden alatt ero ruhak, meg ujja sem volt, a nyakban azok a meteres lancok, milyen erdekes ez az egesz. Nem is tudom hogy neveznenk azt ami most van.


    Erdekes ez a Vetera, eddig meg nem lattam, felfedeztem a himzes, csipke es finom kezimunkak gyujtemenyemben hasonlo dolgokat amit itt arulnak, most jobban be tudom azonositani hogy mikoriak.

    előzmény:
    klára13 (73985)
    2019-02-28  11:10
  3. 2019. március 1. 01:1973999.

    Hat az a kozepkoru hazaspar nem kis kicsit tulzas. A ferjem 78 eves, en meg ket het mulva 70. Igaz ami igaz hogy itt az Usaban valahogy mindenki lefaraghat nagyjabol 10 evet aki festi a hajat mint ahogy en is barnara mert ez az eredeti szin es mindig is nagyon szerettem ,masfele szin nem is all jol szerintem bar nem probaltam.


    Nezd meg ujra a kepet es kepzeld ra az osz hajat a barna helyett es maris jobban latod az igazsagot. Itt is van aki az osz hajat szereti, raadasul meg jol is all neki de a fiatalabb kinezetet elsosorban a haj szine hozza. Van akinek remekul all a szoke / a voros nemigazan senkinek, az a fiataloknak valo szerintem/ minden arnyalata, a barna, a fekete az kicsit tul sotet, jobban kijon vele hogy az ember bore mar fakobb. Ha leszamitom azt hogy a nyugodtabb, stressz mentesebb elet is segit  kicsit fiatalosabbnak lenni, ez az egesz. Rancaim nekem is vannak mert ellensege vagyok mindenfajta beavatkozasnak ezzel kapcsolatban, semmifele draga kremet nem hasznalok mert alig ernek valamit. Valaki mondta nekem hogy probaljam ki az egyszeru vazelint, na, azota is azt hasznalom mert szepen ki tudja simitani a bort, jobban mint mas kremek. Nem teljesen de teljesen a kremek sem tudjak, ejszakara szoktam bekenni vele a kepemet, nem is minden nap.


    Kozmetikushoz nem jarok, a fodrasz csak levagja a hajamat vallig erore, ennyi az egesz. Szemceruzat 16 eves korom ota hasznalok, ehhez ragaszkodok  meg neha halvany ruzshoz ha valahova megyek ahol jobban akarok kinezni. Tobbre nincs is igenyem.


    Mostanaban a teveben beszelnek arrol hogy az idosebbeknek micsoda jol all egy kis arcpir, enyhe, inkabb rozsaszines, mindenfele mas kozmetika, festek vagy puder nelkul is  nelkul feldobja az arcot, vagyis a mar fakobb bort. Erre en mar regen rajottem, neha szoktam is hasznalni ha kiteszem a labomat itthonrol, csodalkoztam is hogy a kozmetika csak most fedezte fel hogy a mi korosztalyunknak ez jol all? Lehet persze hogy csak egyszeruen el akarnak adni nehany millio arcpirositot csak azert verik neki a reklamot.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73980)
    2019-02-28  05:31
  4. 2019. március 1. 00:4573998.

    Ez az urhajos ruha tokeletes, elkepzelem mekkora sikere volt, most is megallna a helyet.


    Jelmezt en is keszitettem  a lanyomnak amikor 6 eves volt, legalabb olyan szorakozas volt megcsinalni mint amennyire a viseloje orult neki. Olyan jo vacakolni a gyerekek korul valamit, nem?

    előzmény:
    szizsuzsóka (73981)
    2019-02-28  05:39
  5. 2019. február 28. 19:2573997.

    nomégegyszer

    előzmény:
    Zsumi45 (73996)
    2019-02-28  19:22
  6. 2019. február 28. 19:2273996.

    A képeken dédnagyanyáim láthatók és a nagymamám a gyermekeivel. A kis szöszi a mackóval az édesanyám.

    előzmény:
    Zsumi45 (73993)
    2019-02-28  17:24
  7. 2019. február 28. 19:0873995.

    Ha elférnek a muskátlifák, hagyhatod.A 3. emeleten a szél, vihar tőből törné ki a virágládából a nyurga virágot.

    előzmény:
    klára13 (73994)
    2019-02-28  17:44
  8. 2019. február 28. 17:4473994.

     Nem vagyok rá képes. Nem vagyok rá képes!!!! Hogy szépséges muskátlifáimat letaroljam? Nem megy. Pedig talán tényleg jót tennék velük.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73989)
    2019-02-28  16:33
  9. 2019. február 28. 17:2473993.

    Az ide szánt fényképek lemaradtak, túl nagynak találta a Nlc. Majd megpróbálom kicsinyíteni.

    előzmény:
    Zsumi45 (73992)
    2019-02-28  17:10
  10. 2019. február 28. 17:1073992.

    Különös bele gondolni hogy mit jelent: dédszüleink és dédunokáink élete között félúton vagyunk. Mindezt fényképen látni, s az életkörülményeket áttekinteni- ez már történelem.


     

    előzmény:
    klára13 (73985)
    2019-02-28  11:10
  11. 2019. február 28. 17:0473991.

    Zsuzsa, az általad is említett Budapest ostroma (44-45 telén) bennünket mondhatnám húsbavágóan érintett. Anyukám az óvóhelyen éhezve, fagyoskodva töltött közel 4 hónapot, szíve alatt velem. Februárban több napos vonatozás után tudott vidékre hazatérni, ahol ízületi gyulladással, csont-bőrre fogyva hozott világra. Ez az én életemre úgy hatott ki, hogy időre, de fejletlen csontozattal, 1800 g-mal sikerült megszületnem. Nem részletezem a továbbiakat, de gyerekkoromtól életem végéig hordozom a következményeit. Szerencsére teljes életet mondhatok magaménak, de mindezt a családi összefogásnak köszönhetem.


    Édesanyám később a villámlást , égzengést , háborús filmeket nem tudta elviselni- párnát szorított a fejére, hogy ne hallja. Biztos nincs összefüggés, de 57 évesen hallóideg daganat és műtét következtében elveszítette az egyensúlyát, hallását.


    előzmény:
    leiw (73978)
    2019-02-28  03:14
  12. 2019. február 28. 16:4373990.

    Nálam szépen áttelelt a muskátli, kicsit betakargatva. az árvácskát még takarni sem kellett. A temetőben is minden tő virágzik. Számomra borzongatóak a fagyos képek!


    Finom ételekben és kellemes beszélgetésekben gazdag vendégséget, örömteli autókázást kívánunk!

    előzmény:
    Sheriff-2 (73988)
    2019-02-28  16:25
  13. 2019. február 28. 16:3373989.

    Klárám, az én muskátlim hagyományos, álló fajta, a futó muskátlihoz nem értek. Ezt lehet télen pihentetni, öntözés nélkül, fagymentes , lehetőleg fényszegény helyen. Én évente kétszer is vissza szoktam vágni. Ősszel,inkább ritkítom mielőtt "elaltatom", ilyenkor dugványozok belőle. Február- márciusban, amikor életre keltem, akkor az elszáradt szárakat levágom, de az élőket is 3-5 cm.-ig visszavágom. Így szinte tőből meg tud újulni.


    Remélem idén is így lesz. Nem fagyott meg, de a levelei leszáradtak, a tő mind életben maradt. 


    Vásárhelyen a lépcsőházban egész télen hajtott, virágzott, de azt is időnként kegyetlenül vissza kellett vágni.

    előzmény:
    klára13 (73984)
    2019-02-28  10:45
  14. 2019. február 28. 16:2573988.

    Vasárnap éjszakára itt is minusz 10-11C-fokot jósolnak,majd meglátjuk.


    Mi a lake Michigan tóparthoz közel vagyunk,ami befolyásolja az időjárást olyan 15 kilométeren belűl.Nagyon vad tud lenni amikor vihar van,vadabb mint az óceán,nagy óceánjáró hajót tud elsülyeszteni,amik bejárnak ide Saint Lawrence csatornán.


    Most pedig eltűnök pár napra,sokat főzök mert vendégeim vannak,meg vettem egy új kocsit is,amikkel nagyon el vagyok foglalva.


    Jó szórakozást mindenkinek,azért néha majd olvasok.

    előzmény:
    margaret3711 (73987)
    2019-02-28  15:53
  15. 2019. február 28. 15:5373987.

    Szervusztok!


    Kozel elunk az Otario tonal. Harom napon at nem tudtunk kimenni a hazbol.


    Ma reggel 7kor -14 fokra ebredtunk.

    előzmény:
    Sheriff-2 (73986)
    2019-02-28  15:32
  16. 2019. február 28. 15:3273986.

    Hát igen,nagyon sokat változott az élet mióta minket pelenkáztak.


    Van itt pár érdekes kép,ami tulajdonképpen ugyanabban az időben történik.Pl.nekem még kell várni pár hónapot mielőtt elkezdem az idei palántákat,amikből vagy lesz valami,vagy nem.


                   NY house covered in ice after wind gusts caused freezing spray from lake to envelope home | Daily Mail Online

    előzmény:
    klára13 (73985)
    2019-02-28  11:10
  17. 2019. február 28. 11:1073985.

      A digitális technika most majd rendesen megritkítja a régi képeket. Nem sok öregszik meg a mai felvételekből, többségük elvész az elromlott, kiselejtezett komputerekkel és egyéb kütyükkel együtt. Persze a színes képeknek nincs is meg az a hangulatuk, mint a barna, megfakult tónusúaknak. Krinolinos képeid is vannak? Azokat én csak divatrajzokról ismerem.
      Megértem, hogy kedveled a régi fotókat. Olyan sok mindent elmondanak, és lehet elmerengeni a változásokon is, amelyek a felvétele keletkezése óta bekövetkeztek. Néha eltűnődöm, hogy majdnem háromnegyed évszázados emlékeim vannak, elreppent az idő, és ha még ennyit visszamegyünk, akkor már egészen más korban járunk.
      Szecessziós képeket látok a Vaterán, gyönyörű hímzésekkel díszített ruha a hölgyeken. Ez az a stílus, amely engemet mindig ámulatba ejt. Csodálatosnak találom.
     
      


     


     

    előzmény:
    leiw (73978)
    2019-02-28  03:14
  18. 2019. február 28. 10:4573984.

      Zsuzsika, nagyon jók ezek a felvételek. Különlegessé teszi őket, hogy valójában enteriőrök, de virágképek is. Gratulálok.
      A muskátlik átteleltek gond nélkül? Mondd, hogyan kell őket visszavágni? Ezt sosem tettem, és némelyik már égig ér.

    előzmény:
    Zsumi45 (73969)
    2019-02-26  21:54
  19. 2019. február 28. 06:2573983.

    Nagyon szomorúan olvastam  . Szakember véleménye .


    Lesújtó adat jött a magyar egészségügyről
  20. 2019. február 28. 05:4373982.

    Most is fáj a szívem, hogy amikor a Balatonról eljöttünk,több száz képet elégettem ,Nem tudtuk elhozni, és nem akartam , hogy illetéktelen kézbe jusson. Itt nem ilyen képgyűjtőre gondoltam , akik szeretik a régi képeket. Sajnos az olyan nehéz időszak volt 2 háztartás felszámolása, hogy nem tudtam vele megnyugtatóan megbirkózni. Így maradtak a fájó hiányok.

    előzmény:
    leiw (73978)
    2019-02-28  03:14
  21. 2019. február 28. 05:3973981.

    Zsuzsikám ! Még lányruha is kevés volt, hát még fiú. Én is magam varrtam fiaimnak. Részben ezért, no és át tudtam alakítani felnőtt ruhából nekik.Kötöttem , átkötöttem .... Sőt még jelmezeket is varrtunk, készítettünk. Ezt az" első úttörő a holdon " nevű jelmezt is mi készítettük. Férjem a sisakot , én a ruhát régi ingből lepedőből.


    Érdekes, hogy a gyerekek az új ruhát gyakran elutasítják, lassan szokják meg .

    előzmény:
    Zsumi45 (73977)
    2019-02-27  09:30
  22. 2019. február 28. 05:3173980.

    Zsuzsa ez az igazi. Az előkészített képek mesterkéltek. Én egy középkorú házaspárt látok. Nyugodtak, harmonikusak. Egészségesnek néznek ki . Gratulálok ! Még sok együtt töltött évet kívánok ! 

    előzmény:
    leiw (73971)
    2019-02-27  00:30
  23. 2019. február 28. 03:1773979.

    Tenyleg morcos kepet vag ez a tundike baba.

    előzmény:
    Zsumi45 (73977)
    2019-02-27  09:30
  24. 2019. február 28. 03:1473978.

    Szep csalad, igen, edesanyad  meg ugy altalaban a  haborus nemzedek sokat nyelt, anyam is meselte hogy amikor karacsony napjan feljottek az ovohelyrol egyszeruen nem talaltak a lakasukat, szetvitte a bomba, a romok alol halasztak ki azt a keveset ami maradt, mindenuket elvesztettek. Mi ezeket csak elbeszelesbol ismerjuk bar egyszer mikor Virginiaban voltunk es megneztuk Wilson elnok emlekhelyet,/ az elso vilaghaboru alatt volt elnok hazat, eletutjat bemutato helyet es ott epitettek egy bunkert,bemutatva hogy a haboru alatt, illetve Europaban mit jelentett az hogy bunker,  kialakitottak valahol a haz  alatt, homokzsakok korben a helyisegben meg a mennyezeten is, zart helyiseg es ugy volt a hang megcsinalva mintha kinnt folyna a legitamadas, rettento elethu volt es ijeszto, nem volt hangos, csak annyira amennyire az eletben is volt de jo ha 5 percet ki tudtam ott birni, csak pislakolo feny volt valahol, egyebkent homalyos, azota is ha konyvekben olvasok ilyesmirol mar elottem is van hogy milyen lehetett.


    El sem tudom kepzelni ott lenni heteken at es rettegni, esetleg ehezni is. A szuleink meg at is eltek.


    Szeretem a regi fotokat, gyujtom oket, 1900-as evek elejetol, vissza az 1800-as evek kozepeig, illetve a krinolinos korig, a fotok korat csak a ruhajukbol tudom megallapitani. Sokszaz van, nagyon szeretem oket nezegetni. Bolhapiacokon, garazsvasaron es antik boltokbol szedegettem oket ossze. Van koztuk egy egesz kitejedt csalad, 1880-as evek,nem tudom miert arultak oket, valoszinu kihalt a familia, meg nevuk is rajta van mindegyiken ceruzaval. Furcsa, amig a tinta fakul, a ceruza orokos...


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73976)
    2019-02-27  09:07
  25. 2019. február 27. 09:3073977.

    Tünci tiltakozott ugyan a meleg, bélelt kezeslábas ellen, de ezt is anyukám varrta, azidőtájt hiány volt gyerekholmikból. 

    előzmény:
    Zsumi45 (73976)
    2019-02-27  09:07

Címlap

top