Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ORVOSOK FEKETELISTÁJA

livilla
Létrehozva: 2004. augusztus 24. 14:52
Sziasztok! Az utóbbi 1 hónap számomra orvosi kivizsgálásokkal és kórházi műtéttel, kezelésekkel telt - egy horrorisztikus elemekkel átszőtt, nehezen átlátható és ma is teljesen zavaros történet lett belőle, aminek még mindig nincs vége. A legborzasztóbb azonban a szembesülés volt azon ténnyel, mennyi az inkompetens vagy nemtörődöm orvosnak álcázott pénznyelőgép, akit minden jobban érdekel a betegnél, elsősorban a saját zsebe; és főleg, hogy mi, betegek mennyire ki vagyunk szolgáltatva a sok pancsernek. TISZTELET A KIVÉTELEKNEK - ők is léteznek!! Tudom, ez a fórum nem a legalkalmasabb e célra, mégis szükség lenne arra, hogy mi - jelenlegi és leendő betegek - legalább magunkat meg tudjuk védeni tőlük, ha már a hazai jogrendszer erre szinte semmilyen sanszot nem ad nekünk és nem védelmez minket, hisz mindegyik lelkiismeretlen "orvos" különösebb retorzió nélkül nézheti betegét levegőnek vagy még hülyének is. Én is gondolkodom pl. régi nőgyógyászom beperelésén. De ez csak egy homályos ötlet, hisz nem sok pert nyert meg beteg még Magyarországon - elég reménytelennek tűnik a dolog, nagy az összetartás az orvostársadalomban - de ez ok arra, hogy ne tegyünk semmit?? Itt most konkrétan egy feketelistára gondolok, ahol mindenki leirhatná elrettentő tapasztalatait az adott orvossal kapcsolatban, nevén nevezve őt, nehogy véletlenül új beteg kerülhessen a karmai közé - jó pénzért. Gondolom, jogilag nem lenne teljesen OK ez, de mi más marad számukra? (Jó lenne egy név alapján kereső lehetőség a website-on belül). Mit gondoltok erről? Vagy rögtön kimoderálnák a topicot? Elkeseritő... Kinek milyen használható ötlete lenne? Esetleg létezik már ilyen feketelista a neten valahol? Egyáltalán, milyen jogi következményei lehetnek?
  1. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2004. szeptember 2. 10:4276.
    Szia!

    Nevet nem tudok, Gyulai Kórház.
    Sajnos a helyzet csak rosszabb lesz, mert az uniós feltételek kedvezőek és Európában is nagy az orvoshiány, sok frissen végzett orvos fogja elhagyni az országot, nagyobb kereset reményében, és akkor mi marad nekünk, gondolom aki tehetséges és megteheti el fog menni. Például volt barátom aki francia és ott is él, 27 éves és orvosként dolgozik, mint rezidens, és már most 2000 eurót keres, nagybátyja radiológusként aki középkorú, le se merem irni, 10. 000 eurót, és ha jól tudom itt még nincs is szó hálapénzről. Ja, és nem Párizsban dolgozik, hanem egy kisebb városban. Ott is ugyan úgy kell ügyelni, kb. 8-szor egy hónapban.
    Engem ami felháborít, az az hogy orvostanoncok ügyelnek, pedig köztudott, hogy általában este lesznek rosszul az emberek. Nekem is volt már esetem hogy a fejfájásommal kórházba kellett mennem és pont tanonc volt, hiába volt a kezembe a papír hogy köteles ellátni, (ezt azon osztály vezető főorvosa adta ki!), le se jött az emeletről, mert hogy ő alszik és menjek máshova.
    Barátnőm orvosin tanul, ő mesélte hogy már az orvosi egyetemeken a profok "oktatják" a leendő orvosokat arra, milyen ügyből hogy kell kibújni, mit hogy kell eltussolni. . .
    Ettől függetlenül vannak tisztességes orvosok, sokan is, én is találkoztam már ilyennel, de valahogy mégis túl sok a negatív vélemény.
    előzmény:
    livilla (73)
     
  2. 2004. szeptember 1. 22:3975.
    Sziasztok!
    Sajnos itt is azt tapasztalom, mint a legtöbb orvos ellenes fórumon, hogy eléggé kisarkítva álltok a legtöbben a témához.
    Tény, hogy vannak műhibák és akikkel történik azoknak mindegy, hogy amúgy a statisztika elenyésző és 0. 001% volt az esélye, hogy baj legyen. Na de a teljes háttér ismerete nélkül rágalmazni orvosokat, az nem túl emberhez méltó, különösen olyan felhanggal, mintha mindegyikre vonatkozna. Nagyon is sok lelkiismeretes orvos él, aki elviseli, hogy annyit keres, ha nem ügyeli szét az agyát, mint az utcáról beszabadult takarítónő és próbál a körülmények ellenére körültekintően dolgozni. Nem biztos, hogy az megoldás, hogy látatlanban szidkozódunk, hanem ha akkor is az orvosok mellé állnánk mikor a kórházak sorsáról döntenek a nagyfejesek, talán akkor kevesebb lenne a műhibákból is, ha megfelelő emberek, megfelelő képzettséggel irányítanák az egészségügyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 1. 21:3174.
    Szia!
    Agyi infarktus után az első hét a legkritikusabb, az elsö hónap végére már nagyjából lehet látni, hogy milyen működések térnek vissza vagy javulnak majd a továbbiakban; de a teljes kép még 6-12 hónapig is változhat. Ami ez után sem tér vissza, az már valószínűleg nem is fog. Nyugalom, ha bizonytalan vagy, inkább keress másik orvost is, de ilyenkor még türelmesnek kell lenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544227 (72)
     
  4. 2004. szeptember 1. 16:3773.
    Na ez is felháboritó! Azt nem akarod leirni, ki és hol követte ezt el?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544227 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2004. szeptember 1. 16:3072.
    Sziasztok!

    Én is olvastam Kende Péter mindkét orvosi műhibáról szóló könyvét, és elég felháborító. Konkrétan emlegeti a neveket is, bennem Zalányi Sámuel nőgyógyász neve maradt meg, aki vagy 5 halálos kimenetelű szülést is lebonyolított a könyv szerint.
    Nekem az a negativ tapasztalatom, hogy apukám 4 napja kapott agyi infarktust, már picit beszél és a lebénult lábát is megmozdította, az orvos 2. CT-re hivatkozva kijelentette, hogy sose épül fel, mire felháborodtunk, mert a környezetemben van több olyan ismerős is, aki hasonló vagy még rosszabb állapotból felépült. Kikértük a leleteket, és mit ád isten kiderült, hogy nem is csináltak második ct-t csak az orvos hasracsapásszerüen küldte volna el az 55 éves apukámat 3 nap után az elfekvőbe, mikor még azt is meg tudja mondani, még ha csak másodjára értjük is meg, ma épp melyik számlát kell befizetni. . .
    előzmény:
    livilla (70)
     
  6. 2004. szeptember 1. 10:0771.
    Vele mi volt a gond?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876958 (64)
     
  7. 2004. szeptember 1. 10:0670.

    Ehhez én azt tudom hozzáfűzni, hogy a hibák egy részéért nyilván a törvényi szabályozás hiánya is felelős. A mostani nőgyógyászom pont most mesélte, mennyit kötelező túlóráznia, ügyelnie, hulla fáradtan műtétet végeznie, mert erre a kórház kötelezi; ugyanakkor pl. Svédországban egy orvosnak 8 ledolgozott munkaóra után tilos műtétet végeznie, és ha hibázik, a biztositónak az első dolga az, hogy megnézi, aznap hánytól hányig dolgozott a doki, és hánykor volt a műtét; és ha pl. a 9. munkaórában volt, akkor rögtön nem fizet egy vasat sem a kórháznak. Na ez is egy óriási különbség a hazai állapotokhoz képest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200244 (66)
     
  8. 2004. szeptember 1. 10:0069.
    Jaj ezt a kinek a szakmái ér többet féle összehasonlítgatást úgy utálom. Zsarolás szaga van.

    Most úgy őszintén, nem szemét dolog, hogy a betegeken (mert azokon a legkönnyebb) kell behajtani a + pénzeket. Nem a magánrendelésekre gondolok, hanem ami az állami kórházakon, rendelőkön belül folyik munkaidőben. Nagyon komoly pénzekért. Milyen ember az, aki csak pénz ellenében hozza ki a legjobbat magából, különben emberélet ide vagy oda nem strapálja magát túlzottan sem szakmailag sem emberileg? (Van aki még pénz ellenében sem egyébként. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200244 (66)
     
  9. Torolt_felhasznalo_200244
    Torolt_felhasznalo_200244
    2004. augusztus 31. 19:3468.
    (Nem kellene ennyire ellenségesnek lenni vele. 1. nem ismered 2. azért mert orvos még nem jelenti azt, hogy egy szemét pénzmániás dög. ) Jó éjszakát!
    előzmény:
    Gizi06 (63)
     
  10. Torolt_felhasznalo_200244
    Torolt_felhasznalo_200244
    2004. augusztus 31. 19:3267.
    Én nem fizetek neki, mert a húga vagyok.
    előzmény:
    Gizi06 (63)
     
  11. Torolt_felhasznalo_200244
    Torolt_felhasznalo_200244
    2004. augusztus 31. 19:3066.
    Elhiszem. :) De vegyük észre, hogy az orvos nem egyenlő egy minimálbéren élő avagy arra bejelentett és közben többet kereső emberrel. Este 7ig dolgozni nem olyan mint 32 órát (+ a következő napi 8 óra) megfeszített tempóban dolgozni életeken. Csak gondoljunk bele mi van ha az orvos hibázik és mi van ha pl egy titkárnő. Ilyenkor bezzeg nem jut eszünkbe, hogy mekkora felelősség van az orvoson és talán nem kéne egy lapon említeni egy olyan munkát végzővel, akinek a hibája nem okoz maradandó bénulást, esetleg halált. :((
    Ma pont voltam nála -tudom elfogult vagyok, mert a bátyám- és annyira büszke vagyok rá, hogy jó orvos, hallottam imádják a betegei, mert finom a stílusa és kedves mindig bármennyire fáradt, hogy a nő ne érezze magát az amúgyis kínos helyzetben még rosszabbul. Örülök, hogy ezt a munkát választotta, hogy lelkiismeretesen segíti az anyákat és elszomorít, ha támadják mint orvost. Tudom, nagyon nagyon sok rossz, csaló doki van és nem kellene pont őrá értenem a tv-ben elhangzó támadásokat, de ha egyszer őt is meg akarják rövidíteni egyes szabályokkal akkor feltámad bennem az indulat.
    (Valamint nem mondhatja meg hogy 20 ezer. Annyit kap amennyit a beteg ad. Tilos megmondania, ha kiderül a főnök azonnal kirúgja. )
    A másik, hogy valóban a beteg szemszögéből is nehéz a döntés. A betegnek méginkább, mint az orvosnak. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. augusztus 31. 16:2865.
    OK, egyetértek, d e ha én megfizetem az ő magánrendelését, ő meg fizeti a nővért, meg amit kell, nekem meg mond egy árat, amit én zokszó nélkül kifizetek: akkor abban is egyetértünk ugye, hogy ő meg "szolgáltasson" a pénzemért. Ha ő azt mondja, hogy mondjuk 20 ezer, akkor én eldöntöm, ha csak 5ezer, akkor is eldöntöm: de rendesen lásson el. Nem?
    Ha meg otthon akar csücsülni, akkor ne legyen magán rendelése, de akkor nincs is mire fizetnem neki 5-20 ezer ft-ot.
    Ilyenkor megyek máshoz, nem?
    Hidd el, a beteg szemszögéből is nehéz a döntés, nem csak az orvosok vannak kényszerpályán, hanem a betegeik is. Szerintem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200244 (62)
     
  13. Torolt_felhasznalo_876958
    Torolt_felhasznalo_876958
    2004. augusztus 31. 16:1164.
    Akkor hát bővíteném a listát: dr. Nagy Lajos a Rókus Kórházban. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 31. 16:0163.
    O, igen milyen igazad van. Akkor csak egy kerdes:miert es mit fizetsz neki zsebbe , amikor a korhazban vagy a rendelöben van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200244 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_200244
    Torolt_felhasznalo_200244
    2004. augusztus 31. 09:5262.
    A probléma ott van hogy ő magánrendelést folytat, azt pedig te nem fizeted semmiből. Ahelyett ő otthon csücsükélhetne a gyerekeivel, csak abból nem lesz vacsi az asztalon. Ő fizeti a nővért is aki segít neki közben és a klinika nem ad érte semmit szintén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138795 (56)
     
  16. ppp
    ppp
    2004. augusztus 29. 20:3661.
    Nagyon nehéz olyan szisztémát kialakítani, ami működik ezen a téren. Az Egyesül Államokban egyrészt kb 17x annyit fordítanak az egészségügyre, mint nálunk, másik oldalról perek garmadája zajlik az orvosok ellen, és ha beszélgetsz a betegekkel, nem annyivel elégedettebbek, mint a fenti adatok alapján várható lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138795 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. augusztus 29. 19:2960.
    Lehet, hogy történni fog valami ebben az irányban? Tudod, az a fura, hogy mindenkit tudja, hogy milyen feketegazdaság van Magyarországon - nem csak az orvosoknál, de ezt hiszem, most kicsit divat ezt felemlegetni- és mégsem történik semmi.
    Még mindig azt modom, hogy nagyon sok mindent el lehetne érni, csak akarni kellene. Az is fura, hogy nagyon kevés orvos mondja meg, ha az ember nagyon beteg. Inkább csak kerülgetik a forró kását, pedig biztosan vannak olyan betegek is (belátom, nem mindegyik) aki szertne partner lenni a saját gyógyításában.
    előzmény:
    ppp (59)
     
  18. ppp
    ppp
    2004. augusztus 29. 18:4459.
    Dehogy értettelek félre: az első bekezdés éppen azzal az esettel foglalkozik, hogy mi van, ha fizetsz érte. És nekem is az a véleményem, hogy érthetetlen, hogy sok kolléga még kérésre sem írja le a részletes véleményt.

    Egyébként éppen most tiltott el fél évre az orvosi kamara etikai bizottsága egy orvost, éppen ilyen hiányosságok miatt (egy ülésen 5 vagy 6 orvost függesztettek fel, de a többieknél nem tudom a hátteret).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138795 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. augusztus 29. 13:3258.
    Félreértetted, vagy én nem mondtam egyértelműen: magánrendelésen fizetek, de ott sem kapok részletes írásbeli értesítést, vagy valami egyéb leírást. . . . . . . pedig ott fizetek. . . és min den más beteg is fizet. Egyébként az ember azért jár maszekhoz, mert amilyen balga, azt hiszi, hogy ott jobban figyelnek rá, jobban látják el.

    HNa SAZTK-ba megyek egyébként, akkor soha egyetlen fillért sem adok. Miért is adnék? Erre neki fizetése van (??-olyan amilyen) én meg fizetem a TB-t. (A maximumot évek óta). Kvittek vafgyunk.

    Ilyen alapon elvárhatom, hogy írja le részletesen, hogy mi a bajom a magánrendelésén? Később akkor nincs vita, ill. ha van vita, akkor mehetek bíróságra, nem?
    előzmény:
    ppp (57)
     
  20. ppp
    ppp
    2004. augusztus 29. 09:1757.
    Válasszuk szét a dolgokat: Ha valaki eltesz 5-10e forintot egy vizsgálatért, kutya kötelessége lenne ezért meg is dolgozni - beleértve a részletes magyarázatot és írásos szakvéleményt.

    A másik oldal, hogy ezt minden beteg esetében szinte lehetetlen megtenni. Dolgoztam például olyan szakrendelésen, ahol 30-40 beteg volt naponta, és időnként különböző szervezési okokból 3 perc maradt egy betegre. Ha munkaidő után mondjuk csak a betegek felének írtunk volna részletesebb írást, és egy betegnek 10 perc alatt írtuk volna meg, az akkor is 3-4 óra ráadás. És sajnos nem adott minden beteg 5-10e forintot, ennyi egy hónap alatt se jött nálunk össze (nem vitatom, hogy van olyan hely, ahol adnak ilyen összegeket - de ez csak egyes szakmákra és egyes intézményekre jellemző)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138795 (55)
     
  21. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. augusztus 29. 08:2756.
    BVocs, de az orvosoknak a pénzt abból kellene kapniuk, amit én egész évben befizetek a TB-be és fizet utánam a cégem is. Ehhez képest, ha tényleg orvoshoz kell mennem, akkor mindent zsebből fizetek, mint a katonatiszt.

    Egyébként a munkaidőről: az a baj, hogy mint a rabszolgákat, úgy dolgoztatják az embereket kis hazánkban. Nem csak az orvosokat. Ha valakinek végre van egy munkahelye, akkor este 7-kor nagy kegyesen elengedi haza a főnöke, és az illető minimálb. érre van bejelentve. . . . . . . . ez ellen kellene tenni, majd mindjárt az orvosok is rendes bért kapnának. . . . . de addig. . mindenki ki van szolgáltatva: orvos, munkavállaló, beteg. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200244 (49)
     
  22. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. augusztus 29. 08:2155.
    Egy sima nőgyógyászati vizsgálatnál az ember fizet 5-10. 000 forintot. Akkor úgy gondolom, legyen arra is idő, hoyg akár 1-2 oldalas "bonyolult" leírást kapjon az illető a betegségéről. Ez szerintem tuti nem idő kérdése, mert rendelés után is meg lehetne írni, és postázni.

    Itt inkább arról van szó, hogy azért nem kap senki semmit, mert az orvosok csak azomkról vezetnek nyilvántartást akiknek adnak számlát, nem? Hiszen ha mindenkiről lenne feljegyzés, akkor könnyen el lehetne őket kapni, hogy mennyi adóforintot nyeltek le. Nem?
    előzmény:
    ppp (45)
     
  23. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. augusztus 29. 08:0154.
    Kérdés: a hálapénz. hu-nak lett valami konzekvenciája? Vagy csak simán letiltották?
    Szerintem azért azon el tudna az APEH is indulni, nem? Vagy csak a sima becsületsértési perek maradtak meg?
    előzmény:
    toblerone1 (14)
     
  24. 2004. augusztus 28. 13:1853.
    Akkor az unokatesódnak szerencséje volt éppen, mert ez nem így van itt Németországban sem! Semmit nem csinálnak úgy, ahogy kellene, ez nekem új, amit Te írsz. . . . És van egy pár ismerösöm még itt, akiknek ugyanaz a véleményük, mint nekem. Most meg, az új egészségügyi reform óta, csak a privát betegek kapnak rendes ellátást. . . .
    előzmény:
    livilla (44)
     
  25. 2004. augusztus 28. 13:1552.
    Figyelj, én 25 éve élek itt és még mindíg nem találtam egy jobb orvost, aki kb. úgy csinálja a dolgát, ahogyan kell. Mint ahogyan írod, anamnézist (kórkép) állít fel. És így irogatnak mindenféle nehéz gyógyszereket fel, azt sem tudja mit szed az ember már. . . . Csodás egy orvosi ellátás! (Én is Németországban élek)
    előzmény:
    waldfee (51)
     

Címlap

top