Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészkedők IDE!

Torolt_felhasznalo_411882
Torolt_felhasznalo_411882
Létrehozva: 2005. március 30. 12:09
Sziasztok!
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de alig várom, hogy lehessen végre tevékenykedni a kertben.
Nagyon szeretek növényekkel foglalkozni, de ez eddig a szobanövényekre korlátozódott. Szeretném szépítgetni a kertünket is.
Milyen ötleteitek vannak egy amatőr számára ? Eddig annyit tettem, hogy kitaláltam, hol legyenek virágok a kertben, és vettem különböző virágmagokat.
Üdv.
N
  1. 2013. február 17. 14:0730851.

    NNNAAAA!!!! AZER!!!! abbol mar kaja lesz ))) ha az elso lepest megtetted

     

     Mar en nem tudom kivolt a minap aki azt mondta hogy raerunk mert ketharom het alatt kilevelesedik a batata ,, HÁÁÁTTT

     eleg nyügösen megy mar lassan kethete es megcsak egy hosszu 5cm  es par kisebb hajszalvekony gyokere van ,, kell annak  a harom honap  ahoygy kinez pedig eleg jo helyen van ,, kozel aradiatorhoz es a teve tetejen )))

     

     

     

     Lanyok tenyleg nem kell nagyipari modszerekkel esznelkul telepiteni ))) 

     Mar en ott tartok hogy lassan mindenre azt mondom KEVESEBB IS ELEG

     Tavaj horror mennyisegu paprikam  es paradicsomom,  sutotokom , termett

     

    ja a tok MIND megrohadt

     

    MIAFENENEK ANNYI az iden mindenbol kevesebb lesz . 

     

     Most atterek a hejnelkuli tokre   tavaj veletlenul EGY olyan is volt amin volt NEGY db eleg tekintelyes menynisegu maggal .. NA AZ KELL nekem )))mert kibaku draga lett ..igy magam allitom elö a hejnelkuli tokmagot  a mindennapi kenyerembe ))))

     

    előzmény:
    neta (30850)
    2013-02-17  10:16
  2. 2013. február 17. 10:1630850.

    Szép Vasárnapot Nektek!

     

    Jelentem,ha kicsit megkésve is, de batáta vásárolva (az Al..ban), üvegbe "áztatva". 

    Jó hogy megnéztem a paradicsomos videót is, mert az egyik aggályom az volt, hogy az itthoni kertünk nagyon kicsi és kötött a talaj. A "másik" jó nagy, homokos a talaj, de oda nem mehetek minden nap öntözgetni, ha kell. Ezzel a flakonos csöpögtetéssel lehetne megoldani.

    Remélem, lesz mit öntözni! 

  3. 2013. február 17. 09:0030849.

    Hasonló jókat Neked is és minden erre tévedőnek!(ez napocska, ha már ilyen gyér a kínálat szmájlikból; a sok egyforma helyett inkább igazi választékot szeretnék, ha lehetne)...

     

    Én is imádom, de most egy kicsit aggódom. Ma egy hete ültettem bele őket az üvegekbe, és gyökér, hajtás egy szál se! Két dologra tippelek:

    1) nem a megfelelő irányba raktam őket (pedig mit nézetettem/forgattam -- egyik videó mondja, hogy a hegyesebb végük legyen lent -- hát ezeknek mindkettő olyan...); és

    2) nincsenek megelégedve a hőmérséklettel (csak kb. 14-16 fok van a helyiségben, ahol tartom őket -- ezen könnyedén tudok segíteni).

    Szerinted, Mandy?

     

    Egy nyögdíjas társam meg azért nyaggat, hogy hogyan lehet spárgát telepíteni, Még az éjjel a kicsit megkésett farsangi bálon is szóba került, mikor én előjöttem -- na mivel? Hát persze, hogy a batátával... Most utána is nézek, ha ő töltögetni és éveket várni akar...

    előzmény:
    koboreb (30848)
    2013-02-17  07:20
  4. 2013. február 17. 07:2030848.

    JOREGGELT EBRESZTÖÖÖÖ!!

     Kuldom a fenyeset es meleget ))))

     

     Az aldiban nagyon szep batatat vettem ENNI )))) IMADOM ..

  5. 2013. február 14. 15:4730847.

    veszem az intést... ez van... én még a valóban nem láttam ilyet, nem is ettem.. biztos finom és egyébként elfogadom, hogy nem krumpli... még ha úgy is néz ki... jó tenyésztést kivánok nektek...

    remélem jól fog majd szaporodni!!!

    Nekem még csak a hóvirágjaim viritanak, az amarilisz kezdi dugni a levelét... még a virágbimbó nem mutatkozik... a hagymások kidugták a végüket...  

    előzmény:
    koboreb (30814)
    2013-02-10  07:32
  6. 2013. február 14. 08:5230846.
  7. 2013. február 14. 08:5130845.

     

     ERRE  lazitottalak mar benneteket ??? Van belole kulonbozo teljesitmenyu az enyemet a zsibin vettem  szinte uj allapotban .. A mulcsozashoz es komposztalashoz szinte nelkulozhetetlen ,,

     

     

     

     

     http://www.youtube.com/watch?v=ujGOyuEgusI

     

     

    udv a kertembol )))) 

     hihi itt szinte tavaszi az ido ,, ITT É keleten  ez ritkasag )))

  8. 2013. február 13. 09:4230844.

    Két dolog ötlik egyből szembe:

     

    1) Csodásan laza a talaj,

    2) A hosszú gyökeret elfektetve teszi le (nyilván, hogy szétterüljön és legyen helyük a gumóknak -- ne legyenek majd túl mélyen -- gondolom...).

     

    Mire végignézem a JOBBoldali választákot, hát ki is tavaszodik (pedig végig fogom!) 

    előzmény:
    koboreb (30842)
    2013-02-13  07:01
  9. 2013. február 13. 09:3830843.

    "soha nem ittam kavet" --- nem-e? oszt mér' nem?

    "teleszkopos +fureszes agvago ollo" -- ilet én is nézek, mert a csuklóm kiszakad. 

    " hova teszitek azt az irdatlan mennyisegu fuvet" -- a fűnyírón nincs rajta a doboza, ergó kidobja a nyíradékot balra (ez tényleg BAL), én meg azon az oldalon jövök vissza vele, ergó a nyíradékot is apróra vágja és anélkül, hogy látszana vagy ott száradna, megy vissza a talajba -- ENNYI!

    "a Dunantul meg recseg-ropog a teltol " -- a hó szakad ugyan, de lucskosan elterül a talajon; nem baj, kell a földnek a tartalék (meg a Tónak is). 

    "Szakallasodik a batatam" -- üdv a derék szakállasoknak!

    "miaz a tolcser ???" -- erre a bides életben nem jöttem volna rá... 

    "nem vad paradicsom ???" -- de biza, az lehet! A hibrid növényekről (és ma már szinte csak olyant lehet kapni a bótba) vett magról csak a kiindulási növényhez hasonló valami kel ki, úgy rémlik. Én a magvetéssel azért nem kísérletezem, mert mindig dugába dőlök: megnőnek nagy keservesen 4-5 centisre, aztán annyiba is maradnak heteken át. Ha szétültetem őket, felnyurgult kis sápatag izék lesznek csak, életképtelenek. Beláttam, hogy nekem ez nem megy...

    előzmény:
    koboreb (30839)
    2013-02-13  06:23
  10. 2013. február 13. 07:0130842.
  11. 2013. február 13. 06:4330841.

    Nagyon orulok hogy megnyerte a tetszeseteket a  video . ERRE tavaj juliusban bukkantam ra .

     SZELSEBESEN hogy ne kessek le --lekestem -- egy palantat en is befogtam a FUTASBA)))  de igy is ketes felmeteresre tudtam felnoveszteni.

     Az iden frisebb leszek , es  le akarom utanozni oket ))))

     

     KI tarsul ???

    Ha a boltban lattok spanyol !!! koktelparadicsomot dobozban --kilehet birni 300ft --  de van amikor van a doboz melle kiesve egy egy szem

     

    annak a magjabol  ultettem koktelt es NAGYON NAGYON BEJOTT .. Hamar es gyorsan no ORIASI ternmeshozammal es semmihez sem hasonlithato edes izzel .

     Nekem az ovalis es a korteformaju tetszett a legjobban .EDESEBB !! JOBBIZU.

     

     DE ?? Amint a videon latjatok a honaljhajtasokat kIKELL tordelni . IGY lehet nevelni minel magasabbra .

     A terasz melle ultetem hogy ne kellejen kulon letrazni ))))

     

     LIventa  az az apro paradicsom az nem vad paradicsom ???

     

    ugyanis ha  a magyar F1-es hibrid  magbol  szarmazo paradicsom magja csak ugy elpereg es kikel es terem  az NEM a KOKTEL !!!!

     

    Az eppen olyan mint a magrol kelt  barackfa  ))))))))))))))))))))

     

    Nem akarok sohasem okoskodni csak ugy kozlom a sajat tapasztalataimat ))))

     

     IGEN a paradicsomot nagyon JOL lehet vedeni  a budoskevel es nalam nagyon bejott melle a zeller  imadjak egymast )))

  12. 2013. február 13. 06:2530840.
    hihihi NEM BALRA jobbra nezzetek ki ))))
    előzmény:
    koboreb (30839)
    2013-02-13  06:23
  13. 2013. február 13. 06:2330839.

    HALI HO itt csak olvad de halistennek nem esik .

     

    LIventa  okos a kaves talalmanyod is,  de en soha nem ittam kavet es nem is fogok ))

     

    De ittam mar szivoszallal sort dobozbol  

     

     

     Kerlek benneteket hogy MULCSOZZATOK  MINDENT  hova teszitek azt az irdatlan mennyisegu fuvet amit egesz evben lenyirtok ))))

     

     Nekem EZ a megoldas a locsolas potlasara nagyon bejott. JOVAL!! kevesebebt kell locsolni !

     GOOGLE mulcsozas... nezzetek szejjel..

     

     A video a paradicsomfarol ))) ha BALRA kineztek a ott akkor SOK SOK videot lehet talalni es lehet okosodni )))

     

     JÁJJJ nem jottetek ra miaz a tolcser ??? HÁT csapadek --eso-- mero edeny )))

     

     mar en vettem is a kerteszboltban ))))

     FORRO a talaj alig varom hogy kivonuljak a kertbe )))

     

    Egyenlore meg varni kell.

     

    A minap a lidlben  duplan es melyen le volt arazva az teleszkopos +fureszes agvago ollo , lecsaptam  ra es megvettem mert eddig az a regi ruszki ollo volt jo gorbe es rovid nyellel. KINSZENVEDES volt vele dolgozni

     

     Na ezzel elvezet lesz nyesegetni .

     

    DE? az a baj hogy meg almodni sem lehet errol egyenlore.... esetleg jardarol. Ma mar kiprobalom.

     Nem tudom ki osztotta meg eloszor az orszagotDE? az idojaras az JOL megosztotta   itt szinte tavaszi az ido az ALfoldrol meg ne is beszeljunk .

     

    MIG a Dunantul meg recseg-ropog a teltol ))))  

     

    Szakallasodik a batatam a vizben .

     

     

     

  14. 2013. február 12. 22:1830838.
    előzmény:
    Marika07 (30836)
    2013-02-12  20:52
  15. 2013. február 12. 21:2630837.

    Ez a nyár talán csapadékosabb lesz!

     

    Sajnos elég kicsi a kertünk veteményes része.A legfontosabb zöldségféléket termesztjük.

     

    A kertemet megint szeretném felvirágoztatni. A  sok évelő mellett egynyáriak is lesznek szép számmal.

    Már alig várom, hogy kezdhessem.

     

    előzmény:
    liventa (30835)
    2013-02-12  20:19
  16. 2013. február 12. 20:5230836.

    Te kacérkodsz velem?Képzeld homokos a talaj.Milyen is lenne  közel a Tiszához?!

     

    Még megfertőzöl. Vagy csak szemlélődjek? Még nem tudom, de figyelek.

    További szép estét!

    előzmény:
    liventa (30835)
    2013-02-12  20:19
  17. 2013. február 12. 20:1930835.

    Marikám, ilyenkor ez jellemző rám, amíg az iszonyú kánikula és szárazság megint el nem veszi a kedvemet. Ezért filózok azon, hogy a "másik kertet" is be kellene vonni, ahol van hely és víz.

    Majd alakulok...

    Nálad homokos a talaj? Mert a batáta pld. azt szereti..... 

    előzmény:
    Marika07 (30833)
    2013-02-12  17:56
  18. 2013. február 12. 20:1430834.

    Jaj, de szépséges kívül is, belül is a környezeted!

     

    Sportoltam én is rendesen a hóval, különösen, hogy a tehetségtelen közmunkás a kapumba kotorja a havat...

     

    Nagyon tetszik ez a petpalackos paradicsomitatás, de hogy a zöld tölcsér mi lehet...? Talán Mandy tudja. 

    előzmény:
    sea (30832)
    2013-02-12  17:45
  19. 2013. február 12. 17:5630833.

    Sea! A növényeid nagyon szépek, de a második kép, az valami varázslatos!!!

    Nagyon szép helyen lakhatsz, mennyi szépség vesz körül!!!

     

    Lizám! Örülök, hogy ilyen lelkes vagy!

     

    előzmény:
    sea (30832)
    2013-02-12  17:45
  20. sea
    sea
    2013. február 12. 17:4530832.

     

    Az ablakban ezek a legszebbek most, kedvelik a hűvösebb előszobát.

    A másik képen, ha feljebb nézek az ablakon.

     

    előzmény:
    sea (30831)
    2013-02-12  17:38
  21. sea
    sea
    2013. február 12. 17:3830831.

     

    hali,

     

    ez a futó paradicsomos videjó eszméletlen jó. A mellé dugott flakon öntöző gondolom, meg volt vmi más tölcsérke is, az bogárfogó? Meg a büdöskék is talán ilyen rovarűzők.

     

    Ma is esett vagy 0,5 m hó. Ezek korábbi felvételek, lehetett ma is lapátolni.

     

    üdv

    előzmény:
    liventa (30830)
    2013-02-12  09:17
  22. 2013. február 12. 09:1730830.

    Akkor én is így fogok kiflizni jó korán (hogy megelőzzem az aszályt), és készülök venni fekete fóliát takaráshoz. 

    Már nézegetem a magasra futó koktélparinak való helyet is. Támnak megvannak a hosszú nádszálaim, létrám is van -- már csak a tavasz jöjjön.

    A tavalyiról hollott, nem tudom, kikel-e belőle valami. 200-ért szokták mérni a palántát, 6 db-nál ez se vág földhöz.

    Tavaly ültettem palántáról Campbell 33-at is; nagyon korai, nagyon egészséges, és nagyon finom fajta. 

     

    Fiamék társasházi kertjének hátuljában mindig kikel piros és sárga nagyon apró koktélpari, senki se foglalkozik vele, és csak burjánzik-burjánzik a földön egymást támogatva --- vödörszám lehet szedni róla a csillogó szemeket.

     

    Én imádom az ilyen önállósodott növénykéket is, meg a vadon termőket. Sikerült rengeteg bodzát és csipkebogyót begyűjtenem tavaly (az udvarban lévőkön kívül), a lekvárjuk valami fenomenális. A levendulás őszibarackom is nagyon finom (az őszi befőttem viszont rendre megbuggyant). 

    Tényleg, ma lecsót fogok főzni magamnak... 

    előzmény:
    koboreb (30828)
    2013-02-12  07:42
  23. 2013. február 12. 09:0230829.

    Na ugye, hogy ugye!

    Van még 1-2 ilyen eretnek ötletem, de Isten őőőőőrizzen, hogy bűnbe vigyelek: a reggeli kávémba megy kevéske cukor + tej (tejszín jobb) + 1 aprócska löttyintés az s.k. gyümiből s.k. cefrézett jóféle pálinka...

    Mert ugye minden népnek megvan a maga nemzeti itókájával higított kávéja (ír kávé, rüdesheimer Kaffee stb.), akkor nekünk is dukál.

     

    Hajrá batáták! Itt meg előbb porhó esett és vitte a szél, most éppen nagy pelyhekben hullik --- az agyatlan hókotró pedig kotorja bele a kapumba.

     

    előzmény:
    koboreb (30827)
    2013-02-12  07:29
  24. 2013. február 12. 07:4230828.

     Tavaj  vetttem learazva mert mar csirazasnak indult sarga  kifliburgonyat ,,---egyebkent NAGYON BOTERMO---

     

    orultem neki hogy mar beindult   hamar elultettem ugy hogy huztam egy arkot beraktam  a kifliket 

     

    JOL feltoltottem es aztan mivel igencsak marcius volt betakartam egy hosszu eloszoba szonyeggel amit kifejezetten takarasi celbol örzok ...

     

     ejjere meg foliat is tettem ra ...  nappal meg csak felhajtottam a napos oldalon a foliat meg a szonyeget , es a napocska JOL melegitette a deli oldalrol este visszatakartam .

     Nakeremszepen a gondossagomnak koszonhetoen amikor 600   ft volt az ujburgonya a boltban,   mar en is szedtem fel es allandoan ettuk NAGYON FINOM volt .. erdemes volt vele dolgozni ...

     

    Az iden is ezt a modszert kovetem   hogy akkor legyen ujkrumplim amikor  nem vehetem meg meg a horror ara miatt ))))

     

     De mar mivel van dobozban elocsiraztatott krumplim mar szedem le a csirakat a JELENTES ))) szerint  es mar azok is beindultak.. 

     

     SZINTE barmit kilehet probalni persze csak kicsiben ... jatszva lehet IGAZAN KORAI zoldsegekhez hozzajutni .. Hozzaallas kerdese az egesz)))) az hogy akarjuk vagy nem akarjuk ))))

     

     JA akinek van tavaji hagymaja frankon ne dobjatok ki

     

    ami csirazik SOT neveljetek elöre es finom zoldhagymahoz juttok  

     

    PL ha nincs otthon akkor a zoldsegesek boldogok ha megveszik toluk a hajtos hagymakat 

    előzmény:
    liventa (30825)
    2013-02-11  08:20
  25. 2013. február 12. 07:2930827.

    MIVEL !! zabfalatkam nem volt itthon)))) igy babapiskotaval inditottam az uj borfogyasztasi projektet ))))

     

     széles, igaz hogy fuletlen de csesze ))))))))))))))   es sotetveresbor ....

    HMMM nagy elvezet volt JOHET maskor is de csak modjaval

     

     

     

    JON JON A vizben aztatott  batata feneken a c sok sok csira ))))   a mi a foldben az lassabb ... de él vagyis nem akar megrohadni ))))

    előzmény:
    liventa (30826)
    2013-02-11  08:33
  26. 2013. február 11. 08:3330826.

    Kedvenc borfogyasztási technológiám: ülök a tévé előtt, bal kezemben szélesebb csészében f. vagy v.bor, jobb kezemben édes keksz (pl. Zabfalatka v. Győri Édes), amit komótosan mártogatok a borba és tartom benne, míg majdnem szétmegy. Ekkor becuppantom és veszem a következőt (na mondjuk 4-5 db-ot fogyasztok így el egyvégtében, mert fő az egészség). 

    Nagyon sajnálom, hogy tatádat megint ilyen baleset érte. Remélem, már javul a gondoskodásod hatására, hogy mire kitavaszodik, segítségedre lehessen a ház körül, mert így nehezebb a dolgod, mint nekem egyedül.  

    előzmény:
    koboreb (30821)
    2013-02-11  04:33
  27. 2013. február 11. 08:2030825.

    Pontosan erre gondoltam, hogy ezt a hajtatási módot értékesebb fajta (pl. kifli vagy egyéb finom saláta-) krumplival is szívesen kipróbálnám. És lám... 

    Szép napos a reggel, vidám és termékeny napot kívánok! 

    előzmény:
    koboreb (30820)
    2013-02-11  04:15
  28. 2013. február 11. 06:2930824.

    JAJJDEJO nezegetni ..(((

     

     http://www.youtube.com/watch?v=wk6A1-zJlXo&feature=related

     

    http://www.youtube.com/watch?v=wk6A1-zJlXo&feature=related

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411882 (1)
    2005-03-30  12:09
  29. 2013. február 11. 06:1530823.

    Meg van ketto batatam az egyikkel  ezt is kiprobalom ,, ugyis RENDES tocsnit akarok reggelire  teaval

     

     

     

     

     http://edeseskeseru.blogspot.hu/2010/0 9/edesburgonya-ami-nem-burgonya.html

  30. 2013. február 11. 04:3930822.

    SEA  nekem tavaj volt ultetve igaz nem roccola hanem a lollosalata..

     

    szep piroslevelu finom,, egy felmagzott  es a magokat szetszorta ,, na en is segitetetm neki mert a foliahazba is szortam belole ,, nagy meglepetesemre egesz telan nem fagyott ki takaras nelkul sem es a bent  pedig kifejezetten NOTT szep leveles ...

     

     eddig azt hittem errol  hogy jujdekenyes lehet mert horror aron adjak ,,,a legegyszerubb salatak koze tartozik ..

     

     nekem egyszer volt ruccolam de ladaban sajnos nem figyeltem ra es ott is hunyt el mind )))) na majd megegyszer nekiugrom )))

     

     most egyenlore van egy dobozzal  feleron vetetm az aldiban  ma akarom megenni meg nem tudom mit es hogy... na majd utana nezek )))

    előzmény:
    sea (30818)
    2013-02-10  21:08
  31. 2013. február 11. 04:3330821.

    ÁÁÁ nyugodtan vehettel volna ket db-ot  ha vizbe teszed megszivja magat )))  azert ha rendeltek Asotthalomrol, akkor a keves db -nak is ugyanannyi a posta koltsege MAJDNEM! Hmm azert nem akarom a posta zsebmeretet nagyitani tömni ..((

     

     Erdekes a mit a krumplirol irnak a  kuldott linkben , en mar osszek egy csirat CSAKUGY magaban bedugtam a foldbe nem is viragzott es megis ketdb krumplim lett )) IGAZ EZT A NYAR VEGEN CSINALTAM ES NOVEMBERBEN LETT A KRUMPLI

     

     eGYKIS LELEMENNYEL DESOKMINDENT MEGLEHET CSInalni ))) csak akarni kell....

     

     LIVENTA  nekem van SK sotet  szaraz veresborom, ezt a csokis megoldast kiprobalom, 

     

     MOST ugy igazitom a szajam izehez  a szarazsagat hogy SK ribizliszorpot teszek hozza ISTENI NEDU  az alenyeg hogy ne egjen a gyomrom tole )))

     

    Nekem a batat  kockara vagva alegjobb EDDIG !! egykis vajon megparolva , BARMI fuszert lehet hozzatenni   ...

     

     Itt nagyon komisz ido volt ket napig OMLOTT a ho, a fiam eljott seperc alatt ellpatolta VOLTMIT (((

     

     na en csak az ablakbol neztem .. meg a tatam is ..

     

     az oreg luzer ))))

     

    mert karacsony elott egyhettel elesett Miskolcon es vakumagyban vittek a sebeszetre azonnali mutet vaslap csavarok HMM  az oreg luzer megint megszivta de fOLEG EN  mert ami veleegyutt jart az nem volt setagalopp.. meg most sem az 

     

     DE en azert vagyok hogy megoldjam a gondokat ))))))))))))basszus ...((((

     

     Figyeltetek az idokepet ?? janyok jon a tavasz a honap vegefele ...

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    neta (30816)
    2013-02-10  15:03
  32. 2013. február 11. 04:1530820.

    EZT

     

    MOST KAPTAM

     

    http://cuccos.com/hobby/index.php?op=dyncont&contid=43

     

     

     

     http://cuccos.com/hobby/index.php?op=dyncont&contid=43 

     

     

    nezzetek meg rajta masodik varaiaciot is ...

     

  33. 2013. február 10. 23:0430819.

    Szia, Sea! Biztos vagyok benne, hogy "kis" családodnak is ízleni fog a batáta, ha belekóstolnak. Én csak ma ültettem le a gumóimat és sütöttem egy részükből róseibnit (2 db-ból rengeteg lett), de Kóboreb (lánynevén Mandy) már előbbre tart, több tapasztalatot gyűjtött be --- figyeld az ő híreit is.

    Nálunk csak mára lett megint egy kevés hó, pedig kell a földnek még víz. Én is körülnézek időnként a kertben: fölszedek csicsókát, kihúzok néhány egészen zsenge hagymát és fokhagymát, holnap talán letöröm a fél marékra való kelbimbót ---- és tervezgetek, hová mi kerül majd.

    Pedig a tavalyi kegyetlen nyár után azt mondtam, ezután semmit se vetek/ültetek, mert drága csapvízzel nem győzöm. Aztán az embert mégis hajtja valami ősi ösztön és folytatja ott, ahol tavaly abbahagyta.

    Gondoltam jó korán elvetem, amit lehet, hogy versenyt fussak a kánikulával.

    Jó éjt! 

    előzmény:
    sea (30818)
    2013-02-10  21:08
  34. sea
    sea
    2013. február 10. 21:0830818.

     

    Sziasztok,

     

    szia Liventa,

     

    aranyos vagy, hogy toborzol batáta projektre, egyenlőre csak olvasom írásaitokat, számoljatok be róla, s majd fényképezzetek. Ha utamban akad, bíz Isten veszek, megkóstolom, ha bejön az íze, teszek a kertbe.

     

    A héten néztem ki a kertbe, fixen hó alatt minden.

    Kíváncsi vagyok, a rukkola sali kikel-e majd magától v újra kell vetni.  Szívesen venném,  ha a sárga paradicsomból is bújna valami palántának való, úgy is szóródott el elég.

     

    HAJRÁ BATÁTA!

     

    Sea

    előzmény:
    liventa (30784)
    2013-02-04  17:03
  35. 2013. február 10. 20:1630817.

    Igen,--- bár én a vörösborra esküszöm, de az ebédemhez most a fehér passzolt.

     

    Van egy izgalmas receptem, ki kellene próbálni:

    Borcsokoládé

    2 dl vörösbor

    10 dg jóminőségű étcsoki

    szegfűszeg, fahéj (én tennék bele kevés mézet is)

    Össze kell olvasztani és állítólag rendkívül finom ital. 

     

    Neta, végül is lehet néhány palántát rendelni utánvéttel Ásotthalomról és máshol is hirdetik, ha nem akarsz vacakolni a hajtatással. 

    előzmény:
    neta (30816)
    2013-02-10  15:03
  36. 2013. február 10. 15:0330816.

    Sziasztok!

     

    Csütörtökön én is voltam az Al....i-ban, de nem igazán szép batáták voltak, igy nem vettem. Meg aztán úgy gondoltam Pató Pál módjára, hogy "ej ráérünk arra még". Én is azt olvastam, hogy 2 hét   csirázás, 2 hét hajtások vizbeni gyökereztetése - és májusban ültetés. 

    Úgy látom, tévedtem! 

    Szóval a tanulmányozást én is elölről kezdem, alaposan megtanulom a leckét Mandy tanító néni kérem. aztán igyekszem az elméletet átültetni a gyakorlatba.

     

    Liventa! Fincsi kis ebéded lehetett. A szőlőlé is elfogyott? 

     

    1. Itt is esik a hó. 

    2-3. Szerencse, hogy már becsempésztem egy kis tavaszt a szobába. 

     

     

  37. 2013. február 10. 12:1730815.

    Kísérleti ebéd isteni volt (rozmaringos-fokhagymás pipicomb, tejfölös-sajtos brokkoli batáta-roseibnivel.

    És a kipeckelés is megtörtént, most már csak lesni kell (főleg ha eltaláltam, hogy melyik az alsó és melyik a felső végük...)

    Vidám vasárnapot! 

    előzmény:
    koboreb (30814)
    2013-02-10  07:32
  38. 2013. február 10. 07:3230814.

    Joreggelt fenyeset es meleget  itt szakad a ho !!!!es hordja rendesen a

     

    kokemeny durva eszaki szel IGAZI TEL VAN de nem am a szivemben ))))

     

     HURRAA ugyes  a neniLiventa

     

     jaj en ugy tudok orulni ha szorgalmas es kitarto emberekkel kerulok szembe !!!BATATáRA FEL !

     

    Az enyemen mar latni NÉMI kis dudorocskakat  meg egy pilincke 3mm gyokeret ami a vizben levo reszen van, de  fent meg semmi .

     

     

     

     

    RADVANYA !!!!! megvagy intve !!!! figyelmetlen vagy gyerekem !!!!!

     

    Nem eleg az infokra csak odapillantani,  azokat magadeva is kell tenni .

     

     

     Hazifeladat otthonra !!! 

     

     nezd at megegyszer Holnap kikerdezem !!!!

     

    mellekbuntetesul vegyel az  mind a kettobol harmadiknak assal hozza csicsokat is  hogy kezzel is tapinthassad a kulonbsegeket , mert kulonben megszakad a szivem

     

     

     

     

     

    előzmény:
    radványa (30811)
    2013-02-09  16:39
  39. 2013. február 9. 17:5930813.

    Húha, ez tényleg ennyire bonyolult?!

     

    A batáta = édesburgonya, de NEM BURGONYA. Nem is rokona a normál burgonyának = krumplinak, sem a csicsókának, hanem a hajnalkafélék családjába tartozik.

    A csaj egyszerű lilahúsú burgonyából készített pürét a műsorban --- de itt föladom....

     

    (Bocsánat, tudom, hogy nem engem kérdeztél...) 

    előzmény:
    radványa (30811)
    2013-02-09  16:39
  40. 2013. február 9. 16:4530812.
    kutymutyok... 
  41. 2013. február 9. 16:3930811.
    aha  szóval a batáta azt jelenti burgunya.. néztem a képeket , hát elég sok fajta van.... talán még a lila is belefér amit egyszer valamelyik kajacsatában készitett valaki.. csak arra emlékszem, hogy nem akarták neki elhinni,, még a kukából is ki kellett vennie a héját... , hogy bizonyitsa nem festette be a krumplipürét--
    előzmény:
    koboreb (30801)
    2013-02-09  07:21
  42. 2013. február 9. 14:3530810.

    Nagyon köszönöm az infót, Mandy. Most értem haza, pont oda vetett a sors és lőttem is 8 db-ot (szomszéd is kap). A lelkemet is kibuszoztam/gyalogoltam --- mert ugye szombaton ritkább is a tömeg- (bocsánat: közösségi) közlekedés, szét is fagytam, de teljes a siker. Indulhat a projekt!

    Nagyon fain ebédetek volt, kedves egészségetekre! Én most pihizek egyet -- mert megérdemlem-- aztán folytatom.

    előzmény:
    koboreb (30808)
    2013-02-09  13:46
  43. 2013. február 9. 13:5330809.

    NNNa igaz hogy meg nem mondtam mar van a vizesnek, egy hajszalnyi gyokere )))))

     

     MINDENRE felvagyok kesyulve  a cserepezesre is ,, mire a foldbe kerul komoly novenyt nevelek igy lesz ideje begumozni ((((

     

     megvolt az ebed  sulthus parolt kaposzta es batata fokhagymaval keves voroshagymaval vajon parolva es meg raadasul volt a hutoben parszam fekete olivabogyo  itt volt az ideje hogy felhasznaljam

     

     

      LANYOK  ez a batatacska nekem nagyon bejon)))))))))))) ISTENI izevan es semmivel sem lehet elrontani ...

     

     az zoregem kerrdezte mieza sarga ??? mondon zoldseg egyed !!!ezentul sokszor lesz , megette es  mondta hogy JO ))))

     

     

    előzmény:
    liventa (30807)
    2013-02-09  09:59
  44. 2013. február 9. 13:4630808.
    Akkor lehet hogyvalamit felreolvastam ???))))))))))))))))) Most kaptam az ifot hogy a veszpremi aldiban van batata  ,,599 ft
    előzmény:
    liventa (30807)
    2013-02-09  09:59
  45. 2013. február 9. 09:5930807.

    Ja, és ő még szereti kiültetés előtt lecserepezni őket -- májusig még az is belefér.

    Azt mondja, a nagyanyjánál mindig tele voltak a párkányok batátahajtató üvegecskékkel, majd ampolnákban fölakasztva még dísznövénynek is nevelte őket (amilyen szépek a levelei és virágai, lehet is).

    előzmény:
    liventa (30806)
    2013-02-09  09:55
  46. 2013. február 9. 09:5530806.

    Nem, nem! Azt írja ez a nagyon jó angol oldal, amit föltettél, hogy 2-4 nap múlva megjelennek a gyökerek, kb. 1 hét után a levélhajtások, és 3-4 hét múlva akkora, hogy le lehet tördelmi a hajtásokat (szinte a tövük alá benyúlva kivájni az "anyjukból") és másik vízben gyökereztetni. Itt még kb. 2 hét, mire kimehetnek a kertbe -- mondjuk az összesen már 2 hónap, az se kevés...

    Kiültetni viszont úgyis csak májusban kell, mondják az ásotthalmiak. 

    előzmény:
    koboreb (30802)
    2013-02-09  07:28
  47. 2013. február 9. 09:4630805.
    Bocsánat, de a batáta és a csicsóka két tökéletesen különböző dolog --- még rendszertanilag is...
    előzmény:
    radványa (30800)
    2013-02-08  21:43
  48. 2013. február 9. 08:4830804.
    előzmény:
    koboreb (30803)
    2013-02-09  08:48
  49. 2013. február 9. 08:4830803.

    ....ahhoz kepest  hogy a magyar  LILA salata burgonya egy kilo ezer ft!!!! arra meg nem szantam el magamat hogy vegyek )))))) felkilo -a zosanban- 500ft HMMM

     

     

    HMMM ez a perui batata  mar fillerekert van )))))

     

     http://www.tutitippek.hu/blog/batata-tippek.php

     

      en egyre jobban belezsongtam .. ma azt eszem VALAHOGY ))) 

     

     a fokhagymas nagyon tetszik ))) ja es a tocsnit belole azt is megprobalom )))

  50. 2013. február 9. 07:2830802.

    LIVENTA !! igen  igen mozdulj ))) magad uram ha szolgad nincs ))))az a tuti amit TE valogatsz !!!

     

     VAN tobbhelyen ...

     

    nem kell neked egykiloóóóó eleg negy db kettot szaporitani kettot megkostolni )))))))))))

     

     ne varjal!!!!mert SOKAIGtart  mig kihajt ,, ezt irjak ...hogy harom honap ??nekem hihetetlennek tunik,,, ???

     

    Mindennap megnezem kiszelloztetetem --mert nylon zacskos takarasban  van  a para miatt

     

     MEG ÉL !! ude egeszseges!

     

      Azert ketto van mert az egyik homokos tozeges talajban a masik meg poharvizben kipeckelve )))

     

     MAGAMnak kell kikiserletezni hogy nekem melyik a jobb )))))))))  Udv a kertembol.... egyenlore meg bentrol ))))

    előzmény:
    liventa (30799)
    2013-02-08  18:58

Címlap

top