Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2008. december 2. 14:2266601.
    jah es mememe, iwiwen megvagyunk egymasnak, ugyhogy ha akarsz, te is el tudsz erni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66594)
    2008-10-31  04:36
  2. 2008. december 2. 14:2066600.
    sziasztok, kozkivanatra irok, mar regen voltam erre, hehe..:)
    eloszor is Tami, gratula az eskuvohoz! Misstick, en is fent vagyok msn-en, irhatsz nekem is barmikor, ha nem erek ra, ugysem valaszolok...:) 
    rolam: Zsofi elegge elfoglalja a napjaimat, persze nagyon edes, meg okos-ugyes-szep, nem mintha elfogult lennek, masok is ezt mondjak...:)
    nem kell megijedni, a begubozason azt ertettem, h nem nagyon hagyom masra, elvagyunk itthon kettesben, persze jarunk baba-mama jogara, meg uszni is 4 honapos kora ota, a multkor parszor otthagytam anyukamnal,  vagy a nagymamamnal 1-1 orara, amikor apukamat mentem latogatni a korhazba, de szegeny Zsofi ugy orditott egy ido utan, mint akit olnek, aztan mikor visszatertem es meglatott, egybol abbahagyta...azota nem nagyon mertem otthagyni, csak az apjaval, vele jol elvan... majd lassan kell hozzaszoktatni a mas arcokhoz, de egyszerubb lesz, ha mar mast is ehet, nem csak anyatejet...
    most 5.5 honapos, eddig csak szopott, 6 honaposan kezdjuk el a hozzataplalast...2.5 honapos kora ota forog, a hasan is fordul korbe, lassan rajon a kuszas-maszas titkara is, egyenlore nem megy neki, es nagyon duhos, ha nem halad :) nezegeti kezet-labat, nagyokat vigyorog, kacag is, nyalbuborekokban meg mindig jo, mar varom, mikor kezd jonni a foga, mert nagyon nyaladzik...
    az uszast nagyon szereti, meg a  jogat is, ott foleg a sok masik baba erdekli, nagyon baratsagos es vidam baba...
    az ejszakak meg nehezek, a masodik feleben gyakran ebred es szopik is, ugyhogy a kisagyban kezdi fel tiz korul, aztan fel egy fele ebred, szopik, es aztan mar velunk alszik, igy konnyebb nekem, nem kell kiugralni folyton az agybol....
    most szegenykem nagyon taknyos, folyton szivni kell az orrat, amit persze utal....
    most meg csoda tortent, mar 2.5 oraja alszik az erkelyen, ennyit meg sosem aludt egyben napkozben, kivancsi vagyok, meddig birja...
    hehe, nem tudom mi erdekel meg titeket a kismamas izgalmakbol, rakok fel par kepet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. ios
    ios
    2008. december 2. 14:0266599.

    Sziasztok lányok!

    Ismét itt vagyok, ezer éve nem léptem be a fórumra. Először is szeretnék gratulálni Tamiéknek az esküvőhöz. Sok boldogságot kívánok nektek, minden vágyatok váljon valóra, és éljetek ezer évig szeretetben, békességben.

    Engem feltétlen érdekel az útibeszámoló, majd küldjél légy szíves elérhetőséget, hogy meg tudjam nézni.

     

    Magunkról pár szót:

    ott hagytam abba, hogy szétvertük a földszinti fürdőszobát, és elkezdődött a fűtési rendszer felújítása. Ezen már túlestünk, aztán ha már úgy belejöttünk a rombolásba, akkor az egész első szintet elkedztük rendbe tenni. Felköltöztünk az emeletre, a bútorok nagy részét kipakoltuk a tárolóba. Lent most a konyha működőképes, meg hozzáférek a hűtőhöz is, de egyébként totál üres minden. Úgy képzeljétek el, hogy ahol kellett, véstünk, aztán kiszedtük a régi ajtókat, aztán emiatt javítani kellett, majd glettelni a festés előkészítésére. A glettelés utáni csiszolást utálom, száll a por, takarófólia ide vagy oda, sosem lennék festő, az tuti. Festve még nincs, mert még kell javítgatni, de most leálltunk ezzel egy kicsit. Egyrészt az időjárás nem kedvez az ilyen munkáknak,  rendesen kéne száradnia, másrészt még az aljaztot is ki akarjuk egyenlíteni, mert nem az igazi, és ahhoz is az kell, hogy az ablakok nyitva legyenek egész nap, stb stb.

    Szóval, most kibírjuk a felső szinten, és tavasszal folytatjuk.

     

    Már csak három hetet dolgozunk, aztán két hétig otthon leszünk. Pihenünk, kiválasztjuk a csempét, parkettát, egyebeket. 

     

    Készülünk lélekben a karácsonyra, már megbeszéltük a menüt (húsleves lesz négy féle husival, kacsasült, hagymás tört krumpli, párolt lila káposzta, apró sütemények és egy gyümölcs torta). Van egy adventi kalendáriumunk, nyitogatjuk rajta az ablakokat, olyan jó készülődni.

     

    Munkaügyileg meg nagyon várom már a szünetet. Négy hónapig volt egy asszisztensünk, mire betanítottam, és kezdett volna belejönni, úgy döntöttek, hogy mégsem az igazi, és keressünk mást. Úgyhogy most ismét keresgélünk. Kapom a rosszabbnál rosszabb önéletrajzokat. Volt olyan, akinek udvarias elutasító választ küldtem, és visszaírt,  'miazhogynemengemválasztanak'  stílusban. A legnagyobb probléma a szövegértelmezéssel van, teljesen egyértelműen összefoglaltuk, hogy kit keresünk, milyen feladatra, milyen tapasztalattal, és teljesen eltérő anyagokat küldenek. Mit gondolnak, hátha mégis jó lesz? A helyesírásukról nem is beszélve. A vége az lett, hogy megbíztunk egy ügynökséget, egy kisebb vagyonért végeznek előszűrést, keresnek nekünk embert. Meglátjuk, mi lesz az eredmény.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. december 1. 09:4466598.

    Sziasztok!

     

    Nem sokat kellett visszaolvasnom....

     

    Jelentem hazaerkeztunk. A 36 fokos Buenos Airesbol a hoesesbe. Az ut hihetetlen volt, a kapcsolatunk szintjen kozelebb hozott egymashoz minket, a sok stressz es munka utan csak egymassal foglalkoztunk, es hat jol erezni magad valakivel 30 napon keresztul 24 oraban, akkor az mar nagy szerelem kell legyen :-))

     

    Meg egy hir: 2009 szeptember 4-en eskuvo lesz :-)

     

    Kintrol jelentettuk be e-mailben a Ket osszeillo ember c. szamra csinaltunk egy fenykepes valogatast es ezt kuldtuk el. Nagy sikere volt, a csalad spanyol fele teljesen be van indulva, hogy vegre magyar eskuvo! (otthon lesz)

     

    Az utazasrol annyit tudnek irni, hogy tele lenne a topik velem, de mar dolgozom az utinaplon fenykepekkel, aki jelentkezik annak elkuldom ha kesz.

     

    Itthon pedig olyan teli a taj, minden hofeher, hogy mar a karacsony jar az eszemben. Meghivtuk a szuleimet ide az uj lakasba, remelem tudnak jonni... Ki hol, kivel tolti a karacsonyt? Baxo ti mit terveztek a picivel? Banyo, nalatok hogy lesz? Misstick hazautazol? Ios, mar latlak kis sutemenyeket sutve, a lakast diszitgetve... :-))  

    előzmény:
    misstick (66597)
    2008-11-24  17:10
  5. 2008. november 24. 17:1066597.

    na gyors visszaolvastam. baxo mi az a begubozas???  tessek legalabb irni :-) iossal neha beszelunk msn-en de te is irhatnal neha, tobbiek ti nagyon elvesztetek. facebookon nem vagytok? ott legalabb par kepet latni neha. en oda rendszeresen toltok.

     

    nalunk annyi van h J idekoltozott egyre inkabb csiszolodunk ossze ami persze surlodassal jar :-) de szep metafora :-) de megvagyunk. tanulom a gorogot, ma mar 2 percet hablaltam a szabonak hogy hogy varrja meg a farmerom.  felet angolul, felet gorogul. de itt konnyu tanulni mert a cipriotak jo parasztosan beszelnek, ezert ertem. porgetik az R-t es hangosak es artikulalnak mintha suket lennek, szoval nem nehez kihamozni mit akarnak....

     

    tami irgyellek a delamcsi utert, mi is terveztuk baratnokkel de le kelltt mondani mert vagy szabi nincs vagy penz, meg J is huzta a szajat....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. november 24. 17:0366596.

    szuzmariaedesanyam. hat bocs h igy belecsapok a lecsoba ismeretlenul de sztem te nem teljesen vagy ok.... Jol ertem, hogy feladtal mindent, nem beszelsz nyelvet,es egy nalad 10 evvel idosebb, kulfoldi pasival gyereken dolgoztok egy 3ik orszagban ugy h nem is igazan tudtok normalisan kommunikalni es csak o keres es o se sokat? sztem te nem bator vagy hanem nagyon nem komplett... megis mire szulsz gyereket? az o nem biztos fizujara??? ezt most ne ugy kepzeld el, hogy otthonrol a meleg fotelbol pampogok. 4 kulonbozo orszagban eltem, hol pasival hol enelkul, es mi is nagyon szeretjuk egymast  6 eve, de ahelyett h eszeveszett reprodukalasba kezdtunk volna, megtanultunk mindketten 2 idegen nyelvet es mindkettonknek volt nemetorszagban jol fizeto es biztos allasa. KULFOLDIKENT! ugyhogy ez a kulfoldi nincs megfizetve duma mese. a SZAKKEPZETLEN kulfoldi nincs megfizetve - ezt alairom. de akkor megint a kerdes: mire akarsz gyereket szulni?

     

    az h egyiptomi es 40 eves ki is hagyom a mesebol mert akkor azzal jonnel h eloiteletek meg rasszista vagyok, de ez mar csak hab a tortan! szakkepzetlenul es nyelvet nem beszelve kulfoldon mindig is a tarsadalom legaljan fogsz vegetalni. ezt fogadd el. semmi felelosseget nem latok a soraidban ugyh hiaba mondanam h tanulj nyelvet es dolgozz 3-4 evet es majd utana szulj, egyik fuleden be, a masikon meg ki, mert vakon bizol a pasiban...

     

    bocs ha kemeny vagyok, de nem vagyok jopofizos egyutterzo passzban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480108 (66595)
    2008-10-31  17:31
  7. Torolt_felhasznalo_480108
    Torolt_felhasznalo_480108
    2008. október 31. 17:3166595.

    Szia.

     

    Talán lesz 1 éttermi lehetőség. Párom betévedt 1 algir étterembe és a koszt nem volt német szintnek megfelelő (szerinte)  Megmondta a tulajnak, aki most fogadja meg a tanácsait, és lehet csinálják majd együtt. (Párom írtó jól főz). Kiváncsi leszek a végeredményre. Na igen, nem adom fel, de neki kell állnom angolt meg németet tanulni agyvérzésig:) Köszönöm a jókivánságokat. Az EU kártyával kötelesek lennének ellátni, utánanéztem. De EU-n belül az EÜ-i országonkénti kompatibilitás nem biztos, hogy megvan pedig meg kéne.... Minden jót Neked! Vadoc

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66593)
    2008-10-31  04:28
  8. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. október 31. 04:3666594.

    Kedves regi forum tagok:

     

    Irtora sajnalom, hogy mar senki nem ir ide. Szerintem jo kis csapat voltunk es nekem hianyozni fog a topic, mivel missticken kivul senkivel nincs kapcsolatom mas mediumon keresztul. Ertem en, hogy minenki elfoglalt, meg a parjaval/gyerekeivel van, de azert akkor is szomoru, hogy ide jutottunk, hogy egy honapig nem ir senki.

     

    Ha estleg meg valaki megis ideteved, es olvassa ezt, kivanom mindenkinek a legjobbakat es orulok, hogy reszese lehettem ennek a virtualis tarsasgnak igy a vilag masik vegerol is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. október 31. 04:2866593.
    Hello! Jo meresz vagy, hogy mindent feladva kikoltoztel a parodhoz, raadasul munka kilatasa nelkul, de talan pl. lehetnel baby sitter, azzal a nyelvet is tanulod es penzt is keresel igy kezdetnek.  En ugy tudom, az Eu-s kartya csak balesetbiztositasra jo (pl. nyaralas alatt). Sok sikert a babahoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480108 (66592)
    2008-10-26  21:38
  10. Torolt_felhasznalo_480108
    Torolt_felhasznalo_480108
    2008. október 26. 21:3866592.

    Sziasztok.

     

    3 hete költöztem ki a páromhoz Németországba. Ő egyiptomi, angolul beszélünk. Én feladtam itthon a munkám, illetve gyakorlatilag mindent. Németül nem tudok, de van 1 olyan sejtésem, neki kell állnom tanulni ezt a nyelvet. Nem tudom meddig maradunk itt, de így sanszom sincs itt melóra, úgy látom.

    Wurzburg mellett vagyunk. Ha valakinek van tanácsa, ötlete, jó szívvel fogadnám...Egyikünk angolja se tökéletes, de szeretjük 1mást. Én 28 vagyok, ő 40. Dolgozunk a babán...:)

    Jelenleg ő dolgozik, de elég kevés a fizuja (nem nagyon tolerálják itt a külföldi népeket).

    Másrészről még otthon megcsináltattam az EU (egészségügyis) kártyát, amit megmutatott a házidokijának, ő beolvasta valami gépbe, és az nem ismerte fel...Doki nem is tudta mi ez...Ha lesz baba, és mennem kell vizsgálatokra (fizetem haza a 4350 -t eü-re)

    Mit tegyek?Légyszi adjatok tanácsot.

     

    Köszönöm. Vadoc

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_428724
    Torolt_felhasznalo_428724
    2008. október 5. 22:2766591.

    Sziasztok,

    ne haragudjatok, hogy csak is betolakodom. en olaszorszagban elek, van esetleg a forumon vmi, aki szinten vagy olasz erdekeltsege van :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66590)
    2008-10-04  22:21
  12. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. október 4. 22:2166590.
    Ios hogy alltok a felujitassal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. október 4. 22:2066589.

    Nem nagyon tervezunk elore az utazassal kapcsolatban, sajnos idonk sincs ra. En amugy nagyon tervezos vagyok, de ez most nem mukodik nalam, aludni nincs idom, nemhogy leulni a gep ele es orakat nezelodni... A parommal nevetve mondogatjuk, hogy leszallunk Buenos Airesben beulunk egy kavehazba es mivel ott mar se telefon se munka, se hataridonaplo nem lesz majd ott raerunk ezzel foglalkozni :-) Nagyjabol ugy nez ki, hogy Buenos Airesbol Mendoza fele vennenk az iranyt, es onnan mennenk at Chilebe, Santiagoba. Innentol pedig Patagoniaig es vissza Buenos Airesbe. De se szallasunk se semmink nincs.

     

    Majd lesz valahogy. Annyit teszek, hogy Isabel Allende konyveket olvasok (14 evesen lattam a Kisertethazat, majd olvastam tobb konyvet) most eppen a mi pais inventado (elkepzelt hazam szabadforditasban) c. konyvet olvasom, ami egy az egyben Chilerol szol. Amolyan hosszu monolog es az orszagat mutatja be a gyermekkoran es az emlekein keresztul. 

     

    Mexikoba mindenkeppen megyunk majd (egyszer :-) lakik ott egy nagyon kedves baratunk, aki tobbszor volt mar nalunk es a viszontlatogatas mar evek ota fuggoben van.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66588)
    2008-09-26  03:39
  14. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. szeptember 26. 03:3966588.

    Hello!

     

    Tami> Tok jo, hogy meg van a jegy. Egy egesz honap utazas az nagyon klassz. Azert remelem legkozelebb jottok Mexikoba is Meselj a tervezesrol is, az egesz utat pontsan kitervezitek elore, vagy ha mar ott vagytok akkor improvizaltok bizonyos dolgokat?

     

    Banyo> Nahat ezek nagy hirek, akkor hamarosan koltoztok. Gondolom lassan kezditek is a keresgelest, hiszen december hipp-hopp itt van. Te lakast vagy hazat szeretnel inkabb?

     

    Ios> Nem semmi strapabirok vagytok ezekkel a felujitasokkal. A tesom most tatarozza a lakasat, es hat mind o mind anyukam elegge kivannak tole, pedig ok nem is bent lakva ujitanak, de naponta jarnak fol megnezni, hogy hogy all a dolog, es hat volt mar hogy ra kellett dorrenteni a munkasemberekre, mert semmit nem haladtak egy hetig...

     

    Nekem is van jo hirem: eloreleptem egyet a munkahelyi rangletran, es ezzel egy eleg rendes fizetesemeles is jart.

     

    S. ma tudja meg, o mennyi emelest ill. eloreleptetest kapott.....egy kicsit izgulok miatta, mert ha nem jo akkor nagyon szomoru lesz szegeny, es hat tavaly nem kapott tul sokat, meg a fonoke is eleg hulye.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. szeptember 19. 13:2366587.

    Sziasztok!

     

    Tami:szuper,gratulálok a repülöjegyekhez. Nem csodálom,hogy fel vagy dobva,biztos nagyon sok élményben lesz részetek. És az idöpont is tökéletes,így a karácsonyi készülödésre pont hazaértek.

     

    Baxo:Zsófi nagyon helyes baba,olyan igazi kislány,nagyon finomak a vonásai. Mit jelent,hogy begubózól? Nem nagyon jártok ki vagy csak,hogy nem nagyon találkoztok emberekkel? Babamasszázs,babaúszásra jártok/jártatok vagy mentek majd? Szerintem a kilók miatt ne aggódj,majd ha már nem szoptatsz,vagy nem csak szoptatsz szépen leadod.

     

    Ios:a betegséged nem nagyon hangzik jól,de még szerencse,hogy idöben elkaptátok. Jó,hogy elmentél kivizsgálásra.A benti felújítás miatt le a kalappal elöttetek. Babócát tervezitek?

     

    Mememe:akkor élvezd még ki ezt a nem "annyira" hajtós idöszakot. Nálatok most milyen idö van?

     

    Mi is nagy változások elött állunk, W. tegnap felmondott a munkahelyén,kapott egy jónak tünö ajánlatot, Münchentöl dél-keletre van a cég, elsö idöben be fog járni (jan.1-jén kezd),aztán szeretnénk házat venni azon a környéken. Kicsit félek, a költözös miatt,vérzik a szívem is,mert mostanra vannak barátaim is itt,persze nem a világ végére költözünk.Másrészröl meg nagyon örülök,hogy lezárult ez a keresgélös,bizonytalan idöszak és hogy talán lesz egy szép saját házunk/lakásunk amit majd szívünk szerint csinosíthatunk. Azért egy bérlakás/kert nem az igazi,azt az ember mindig csak átmeneti otthonának érzi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66586)
    2008-09-19  13:12
  16. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 19. 13:1266586.

    Megvan a repulojegy!!!! trallalaa!

     

    Parizs-Buenos Aires okt. 27-tol nov. 27-ig :-))))))

     

    A tervek szerint Buenos Airesbol tovabbutazunk Santiago de Chilebe mert igazabol Chilebe akartunk utazni de oda sokkal dragabb. De igy is atszeljuk keresztben Argentinat, es az Andokot, hgoy Chilebe erjunk :-))

     

    Aprilis ota tervezgetjuk az utazast es vegre megvannak a jegyek!!! :-)))

     

    Teljesen fel vagyok dobva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. szeptember 18. 22:0466585.
    hello, hat nem nagyon segitenek, de ez inkabb az en hibam, szeretek begubozni, el vagyunk Zsofival kettesben egesz nap, jatszunk, alszunk, setalunk, szopizunk, este apukaja furdeti, neha mosok, fozok gyorsan vmit, aztan takaritani hetvegen szoktunk a parommal kettesben, ill o vasarol, masra nem nagyon van szuksegunk...
    Tami, jol vagyok, koszi, csak fogyni kene kicsit, h megtalaljam a regi formam... jo vele itthon lenni, es latni, ahogy fejlodik, hihetetlen, de naprol napra okosabb es ugyesebb lesz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66583)
    2008-09-18  03:06
  18. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 18. 12:4166584.

    Micsoda huncut pillantas!!! :-)) Es az a kep az atlatszo furdokadban :-DDDDD Azzal a pocakkal. nagyon nagyon aranyos.

     

    Es te hogy vagy?

     

     

    előzmény:
    baxo (66582)
    2008-09-18  00:02
  19. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. szeptember 18. 03:0666583.

    Baxo! Nagyon aranyos Zsófi...micsoda nagy, szép szemek :-) És hogy telnek a napjaitok? Van segítséged (nagymama, nagynénik, stb.) vagy hosiesen egyedul? (na nem egyedul, de gondolom a párod dolgozik egész nap).

    előzmény:
    baxo (66582)
    2008-09-18  00:02
  20. 2008. szeptember 18. 00:0266582.
    na meg egy adag
    előzmény:
    baxo (66581)
    2008-09-18  00:00
  21. 2008. szeptember 18. 00:0066581.
    sziasztok, megvagyunk mi is, csak Zsofi elegge elfoglalja minden percemet...rakok fel nehany kepet, egyebkent meg mindjart 3 honapos lesz, nagyon edi, sok mindent tud mar, pl lelkesen fujja a nyalbuborekokat, sokat vigorog es gagyaraszik, mondja, h heo, meg ga, ha hatara tesszuk le, egy ido utan megunja, es atfordul a hasara, szeret furdeni, torulkozni mar kevesbe...ejszaka egesz sokat alszik...rakok fel par kepet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. szeptember 16. 15:3566580.

    Hello mindenki!

     

    Ios, sajnálom hogy találták nálad ezt a problémát, de akkor úgy tunik, hogy ha kontroll alatt tartod, akkor azért nem annyira veszélyes ugye? Mondjuk ezt azért bírom mikor az orvosok minden bajra eloadják, hogy "stresszmentes életmód", mintha az annyira egyszeru lenne a mai világban.

     

    Banyó, tok édi Adam a motoron! Jaj én is kisfiút szeretnék, na jó meg egy kislányt is :-) Errol jut eszembe, Baxo, hahó, mi van veletek????

     

    Egyébként most normális tempó van a melóban (elvileg), a neheze mindig január-június kozé surusodik be. Mondjuk ettol fuggetlenul szombaton délben kaptam a hívást (pont a kozértben voltam) hogy kellene valami hétfore, a beosztottam elutazott hétvégére, úgyhogy csinálhattam én meg este, hogy hétfore kész legyen (bár hétfo nemzeti unnep...). Na de azért most mégis istenes, lehet pihenni :-)

     

    Most megyunk ki a disszemlére, az uram nagyon készult rá, remélem látok is valamit, ha ágaskodom heheheh.

     

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. ios
    ios
    2008. szeptember 15. 13:5866579.

    Nem, gyógyszert nem kell szedni, és ellenőrzés évente egszer, teljes laborral, szívultrahanggal. Ha rosszul érezném magam, akkor hamarabb kell menni. De megfigyeltem, hogy akkor jön elő a zsibbadás, ha valamivel felbosszantanak, vagy stresszes napok vannak.

     

    A munkálatok úgy haladnak most, hogy szétvertük a földszinten levő fürdőszobát, teljesen tégláig, régi csövek kiszedve, radiátor kidobva, elektromos kábelek kihúzva. Ez utóbbi jó nagy káosz volt. Így most minden kötöttség nélkül újratervezzük az egészet. Veszünk egy új gázkészüléket, ami egyben adja a fűtést és a meleg vizet, a régi elektromos boylert elajándékozzuk. Mire beindul a fűtési szezon, kb egy hónap, bár most nagyon lehűlt, addig bekötjük ez az új készüléket, hogy tudjunk fűteni. A következő lépés a villanyszerelő, aztán a burkoló. Ötleteink vannak, de még alakul a dolog. 

     

    Próbálok rugalmasan állni a dologhoz. Szállt a por rendesen, folyamatosan takarítunk, hogy azért emberi körülmények legyenek. Nem egyszerű bentlakva felújítani. Közben dolgozom, este mindig van valami megbeszélni való, vagy jön valaki és ajánlatot hoz, vagy meg kell vennünk valamit. Legyen tiszta ruhánk,  kaja a hűtőben, hétvégén főzök többfélét, és még sorolhatnám. Most még az előttünk álló pár hét ilyen koszoska, aztán véget ér ez a fejezet, utána már tisztább részek jönnek. Addig meg majdcsak kibírjuk valahogy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66578)
    2008-09-13  09:42
  24. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 13. 09:4266578.

    Szia! :-)

     

    Semmi gyogyszert nem kell szedned? Mikor kell visszamenned a dokihoz? Hala az egnek, hogy semmi komoly, de gondolom azert idoszakosan ellenorzik.

     

    Mit csinaltok a hazban, mibol all belso felujitas?  

    előzmény:
    ios (66576)
    2008-09-12  11:03
  25. ios
    ios
    2008. szeptember 12. 11:1666577.
    Nekem is sz.rakodott az nlc, nem hozta fel a fórumok listáját, nem volt elérhető, össze-vissza. Mostmár rutinos vagyok, amint megírok egy hozzászólást, azonnal Ctrl Insert, hogy ha eltűnne az éterben, csak be kell tenni egy újba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66572)
    2008-09-11  02:52
  26. ios
    ios
    2008. szeptember 12. 11:0366576.

    Itt vagyok, itt vagyok, sziasztok. Elnézést, hogy ígértem, hogy jövök, aztán meg mégsem.

     

    Mememe, jó lesz a hosszú hétvége, nagyon kell már a pihenés nektek. Görögország szuper lehetett, a képek gyönyörűségesek. A cicát már biztos visszavittétek. Nem akarsz egyet? Olyan édesek tudnak lenni.

     

    Tami, gratulálok, hogy ilyen szépen helytálltál a hotelben. Nekem is az jutott eszembe, hogy ezek után a sajátotokat megszervezni sima ügy lesz.

     

    Banyóci, még mindig szépek vagytok. Ádám olyan nagyfiú már, és nagyon vagány a motoros képen. 

     

    Magunkról egy kicsit: van jó hír is, meg rossz hír is. A jó, hogy folytatódik a belső felújítás, mégis összejött annyi pénzünk, hogy haladunk tovább a benti feladatokkal is. Érdekes, így bentlakva, dehát ez van.

    A rossz hír, hogy találtak nálam egy kisebb szívproblémát. Elmentem egy teljes kivizsgálásra, mert időnként elnehezült, elzsibbadt a bal karom. Gondoltam, hogy inkább megmutatom egy hozzáértő embernek, mintsem diagnosztizáljak magamnak mindenféle betegséget :-)

    Vettek tőlem egy hordónyi vért, a végén majdnem leestem a székről. Aztán volt ekg, hasi ultrahang, hallgatózás, kopogtatás, üljön le, álljon fel, stb. A végén a szívultrahang igazolta a doki sejtését. Az egyik szívbillentyűm nem úgy dolgozik, ahogy kéne, és ez okozza a problémát. Veleszületett rendellenesség. Nem olyan komoly, mint ahogy hangzik, de stresszmentes, nyugodt életet írtak elő (ha-ha), és a nagy megerőltetésektől mentes sport mehet. Egyébként minden leletem tökéletes volt, szuper vérkép, meg is lettem dicsérve, hogy biztos jól étkezem.  Majd a terhesgondozáson be kell mutatni a kapott papírokat, hogy tudjon róla a szülész. 

    És jó volt ez a teljes kivizsgálás arra, hogy tudjam, alapvetően jól működik a szerveztem, jó karban vagyok, meg érdekes is volt a részletes ultrahang, kivétel a szív része, az azért elég horror, hallani a hangokat, ahogy dübörög, és áramlik a vér. 

     

    Hát kb ennyi újság van nálunk, éppen elég néhány hétre.

     

    Akik eltűntetek mostanában, írjatok pár sort.  Read-onlyk, halljátok? :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 12. 09:1466575.

    Szia!

     

    Koszi az infot, ha mar biztos lesz hogy oda megyunk (szokas szerint az utolso pillanatig nem lehet tudni nalunk semmit) akkor biztosan lesz nagyon sok kerdesem.

     

    Ha a hosszu hetveget otthon toltitek az is jo, relax, keson keles, pakolaszas az is nagyszeru program tud lenni. Ebben az asz Ios, a kertjevel, a haz csinositasaval, kerti sutogetessel hihetetlen hangulatot tud teremteni meg a hetvegejenek elmeselesevel is :-)

     

    Banyo, nem faradsz el nagyon? a kisbabas mamakkal ha beszelgetek altalaban panaszkodnak, hogy jo lenne neha egyedul maradni... Vagy a parod segit ilyenkor?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66572)
    2008-09-11  02:52
  28. 2008. szeptember 11. 13:2366574.

    Sziasztok!

     

    Én is itt vagyok, és igaza van Taminak,ne hagyjuk kihalni a fórumot,nekem is nagyon fontos hely ez itt,tele számomra fontos emberekkel.

    Szóval elveszettek tessék jönni, Misstick milyen az élet Cipruson (ha a blogodban idönként bele is lesek,ide is írhatnál)?, Ancsa ne csak a fözös fórumokra írj,hanem gyere ide is, Reina mi van a babavállalással,beszéltetek róla, Baxo hogy vagytok Zsófival,Athenia együtt éltek már Magyaro.-n, Ios hogy vagytok és még sorolhatnám,gyertek csajok és írjatok,engem nagyon érdekel,hogy mi van veletek.

     

    Mememe:szuperek a fotók,gyönyörü lehetett a görög nyaralás,sajnálom,hogy S. nélkül. Jól hangzanak a terveitek a hosszú hétvégére (én is imádok néha csak úgy itthon lenni és semmi különöset se csinálni) ill. a tengerpart is. Mi is szeretnénk egy tengerparti nyaralást Ádámmal,de addig még annyi minden vár ránk.A munkád még mindig olyan pörgös,nagyon sok a túlórád? A tortát én sütöttem,egy kedves augusztusi babás barátnöm adta a receptet,mindenkinek nagyon ízlett,együltö helyünkben megettük.

     

    Tami:szuper csaj vagy,ahogy intézed a sok szállon futó életedet. A túrázós világjárás nagyon jól hangzik,addig csináljátok,amíg megtehetitek.;-) Mi majd ez 60 évesen folytatjuk,legalábbis ha akkor is még fittek leszünk és nem a kandalló elött akarunk majd ülni.Itt szerencsére soha nem volt olyan nagy höség,hogy Ádám ne tudott volna aludni,ha meg nagyon meleg volt,akkor éjszakára is nyitva hagytuk a teraszajtót. Egyébként nagyon izzadós fajta,föleg most látszik,hogy olyan "hosszú" a haja.

     

    Hétvégén itt volt bátyám,megnéztünk egy kastélyt, vasárnap meg a rossz idö miatt a BMW-Weltben (hatalmas autószalon) ill. a BMW-múzeumban voltunk,a fiúk imádták,de nekem is nagyon érdekes volt.

     

    Egyébként élvezzük az utolsó nyári napokat (holnaptól állítólag beköszönt az ösz), sokat vagyunk a játszótéren, ma strandolni megyünk, Ádám imádja ha nyüzsgés van körülötte,ettöl jól el is fárad és jókat alszik.

     

    Októberben az öszi szünetben jönnek anyuék,úgy néz ki akkor mi is el tudunk menni W.-vel 2 napra kettesben kicsit kikapcsolódni,furcsa lesz,de nagyon ránk is fér.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66573)
    2008-09-11  02:56
  29. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. szeptember 11. 02:5666573.

    Szupi, most sikerult irnom! Na, akkor igy, hogy a technikai problemak is elharultak, tenyleg irhatnatok....Ios, bejelentkeztel a mult heten de aztan nem irtal semmit....Athenia sem irt mar nagyon regen, nem is tudtuk meg, milyen sikerrel jart a parja a Bp.-i allasajanlatokkal.

     

    Nalunk jovo heten 4 napos hosszu hetvege lesz, mar irtora varom. Nem utazunk most sehova, mert tul keson kaptunk eszbe, viszont novemberben megyunk a tengerpartra megint, azt mar irtam? Eskuszom, ha nem lennenek ezek a kilatasok.....nem is tudom mit csinalnek :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66572)
    2008-09-11  02:52
  30. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. szeptember 11. 02:5266572.

    Hello Tami!

     

    En egesz mult heten probaltam valaszolni az utolso hozzaszolasodra, de mindig rosszul jott fel a forum, es mikor irtam valamit es ranyomtam, hogy "mehet", minden eltunt nyom nelkul. Tobbszor is megprobaltam, es ugy latom ma fog eloszor sikerulni (legalabbis most olyan normalisan nez ki minden, a rajzok, stb) Csak nekem volt ez a problemam, vagy masnak is?

     

    Na szoval azt akartam irni, hogy november szerintem nagyon jo ido lesz a mexikoi turatokhoz. Addigra vege az esos evszaknak. Persze itt is ezek az ev leghuvosebb honapjai, ugyhogy ha hegyek koze mentek (gondolom igen) akkor azert vigyetek kabatot, de pl. a tengerparton ez a legjobb idoszak, mert nincs eso, es kellemesen meleg van, nem tul meleg. Ha barmiben segithetek, akkor ird meg legyszi, nagyon szivesen teszem.

     

    Az eskuvovel kapcsolatban meg azt akartam irni, hogy akkor ezek utan a nagy szervezesek utan a sajatod mar meg se fog kottyanni :-) Itt a munkaban egy csavonak novemberben lesz a tobb mint 400 (!) fos eskuvoje.....ahova meghivja a szeretojet is heheheh na az jo lesz, mondjuk ez mas kerdes. Engem mar most kiver a viz ha eskuvo szervezesre gondolok. Ha tehetnem eskuszom en titokban hazasodnek hehehe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66571)
    2008-09-09  14:43
  31. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 9. 14:4366571.

    Es ez a nagy csond? senki sem ir, erre meg a madar sem jar... Mindenki nyaral meg mindig?? Haaaahhhhhhhhhhhooooooooooo!

     

    Kar lenne ezert a forumert ha hagynank eltunni... Hat eve vagyok tag, nagyon sajnalnam ha kedvenc topikom es vele egyutt kedves baratok is eltunnenek az internet utveszojeben...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66570)
    2008-09-05  14:13
  32. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 5. 14:1366570.
    Meselj Ios, reg nem voltal, merre voltatok?
    előzmény:
    ios (66569)
    2008-09-02  13:00
  33. ios
    ios
    2008. szeptember 2. 13:0066569.

    Wow, Tami, ez nagyon jól hangzik. Most csak bekukkantottam, én is jövök hamarosan, mert jó régen írtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66568)
    2008-09-01  13:18
  34. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 1. 13:1866568.

    Banyo, Adam meg mindig tunderi :-)) Hogy birta (birja, nem tudom milyen ido van nalatok) a nagy meleget? Tud aludni ejszaka?

     

    Mememe, le vagyok maradva mi is ez a nagy europai ut, amit meg kell bocsatani?

     

    Es a tobbiek?? Tessek meselni, jonni, misstick, ios, reina, baxo, hogy vagytok??

     

    Nalunk szep lassan lenyugodnak a kedelyek, marmint munka teren, olyan gyorsan elroppent a nyar, hogy eszre sem vettem. mar mar szept. 1-e van... A parom a heten befejezi a nyari turazos munkajat, van ket francia csoportja meg 14-ig aztan pihenes. En meg a szallodaban leszek okt. 31-ig, de mar tul vagyok a legfelelmetesebben, egy 220 fos eskuvon. Nagyon tartottam tole, hiszen itt mindenert a helyszin felel, dekoracio, ultetokartyak szervezes stb... ket hetig ezzel keltem ezzel fekudtem. Egy hetig tartott mire elkeszultunk a teremmel, 660 villa, 660 boroskehely 440 tanyer stb kifenyesitese, az asztalok tokeletes elrendezese, diszitese, egyeztetes a parral... de vegul minden tokeletesen sikerult, a fiatal par ezerszer megkoszonte :-) Nagyon jo erzes volt.

     

    Most mar lassan elkezdunk az utazas temaval is foglalkozni. A datum valtozas miatt (a szallodai munka miatt) csak novemberben megyunk majd, igy Mongolia kiesett. Most elso helyen Mexiko-Cuba? van utana Chile-Argentina.

    Mememe, novemberben milyen ido van Mexikoban? Egy honapunk van (max 5 het) egy hatizsakos korutra...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. augusztus 30. 01:1166567.

    Az utolso kép valamiért kicsi lett. Megpóbálom újra feltenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66566)
    2008-08-30  01:07
  36. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. augusztus 30. 01:0766566.

    Hello Banyo!

     

    Annyira aranyos Ádám :-) Gondolom akkor most rohangálsz utána mindenhova. Az is jó sport. A tortát te sutotted?

     

    Egyébként hello a tobbieknek is, most már tényleg vége a nyárnak és igazán lehet jonni mesélni.

     

    Én el sem hiszem hogy már két hete visszajottem szabiról, annyira hamar telik itt az ido. Magyarországon nagyon jó volt, Gorogországról már nem is beszélve. Rakok is fel egy pár képet. Az egyetlen szomorúságom az, hogy két nappal visszajovetelem után meghalt Kicsi, a cicánk akirol már itt is meséltem tobbszor. 8 és fél éves volt, es valami máj-nyavaja vitte el szegényt. De azért orultem, hogy leglább még láttam most a nyáron.

     

    Kozben S. is megtért a nagy európai útról. Szépen lassan próbálok megbocsájtani. Az utazásról egyébként semmit nem beszélunk, ezt én kértem. A jovo héten lesz a szulinapja, úgyhogy most szervezzuk a partyt, meg majd lehet hogy ha jól viselkedik, akkor sutok neki tortát

     

     

    előzmény:
    banyoci1 (66565)
    2008-08-26  13:21
  37. 2008. augusztus 26. 13:2166565.

    Sziasztok!

     

    Mi ez a nagy nyári uborkaszezon? Vagy senki sem meri megtörni a csendet? Bár tudom,én se szóljak egy szót sem,mert nem írtam már ezer éve......

     

    Ios,nagyon aranyos vagy,hogy köszöntötted Ádámot,igen 9-én volt a születésnapja.

     

    Mi jól vagyunk, Ádám aug.1-jén elindult,azóta folyamatosan gyakorol,mostanara már nagyon szép távokat megtesz,nagyon érdekli a körülötte lévö világ,azért így "felegyenesedve" minden más.;-)

    A születésnapja jól sikerült,bár még reggel sem volt biztos,hogy nem hármasban ünneplünk,8-kor hívtak anyósék,hogy mégis tudnak jönni,így itt volt az egész család.

    A játékok még mindig nem nagyon érdeklik Ádámot,vagyis a más játékai igen,itthon inkább játszik mindennel amit a háztartásban talál,kedvencei a müanyag edények,fazekak,müanyag hulladék,szóval olcsó gyerek.;-) Nagyon szeret kint lenni,ha hallja,hogy gyerekek vannak a játszótéren (itt van a ház elött),akkor megfogja a kezem és elvezet a játszótérre. Ha tehetjük sokat vagyunk kint.

    Megint rendszeresen járunk futni, sokat biciklizünk, járjuk a környéket, augusztusban csak itthon voltunk, most pénteken megyünk majd elöször Ulmba. Nagyon jók voltak ezek a nyugis,mégis eseménydús hétvégék is.

    Enni már mindent eszik Ádám,júl. közepén úgy döntött,hogy neki nem kell a pépes,azóta csak egyfélét fözök. Ma pl. tejszínes-krémsajtos-cukkinis tészta volt,vacsorára vajaskenyeret eszik,sajttal,de mindent meg akar kóstolni amit mi eszünk,így van olyan amit már csak akkor eszünk,ha ö alszik.

     

    Sikerült jó sokat írnom,most már ti jöttök!

    előzmény:
    ios (66564)
    2008-07-31  10:20
  38. ios
    ios
    2008. július 31. 10:2066564.

    Tami kedvéért fotók a rózsákról.

     

    Jövő héttől nem leszek számítógép közelében.  Legyetek jók.

     

    Banyóci Ádámjának nagyon boldog első születésnapot kívánok !!! Ha jól emlékszem, augusztus 9-én született.  Majd kérünk szépen képet az első tortáról és ünneplésről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. ios
    ios
    2008. július 31. 10:1566563.
    Egyszerre csak négyet lehet, úgyhogy lesz még egy külön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. július 29. 20:2166562.

    Egyaltalan nem giccs, sot!! Halkan irigykedem is erte... Naplemente, sutogetes, kettecsken... :-)

     

    Igen, igen kerek szepen kepeket rozsakrol is!!

    előzmény:
    ios (66561)
    2008-07-29  15:55
  41. ios
    ios
    2008. július 29. 15:5566561.
    Ha így örülsz a virágos képeknek, akkor majd készítek párat a rózsákról is. Tele vannak mindig virággal és bimbókkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66559)
    2008-07-28  11:30
  42. ios
    ios
    2008. július 29. 15:5466560.

    Halihó Reina, de jó, hogy írsz. Az egyik emeleti szobát megcsináltuk időközben. A végleges állapotról nincs képem sajnos, egy ilyet találtam, még egy réteg festékkel, szegélylécek nélkül. Halvány sárga a fal, és a papír szerint körtefa színű a parketta. Ezek semleges színek, jó lesz kisfiú és kislány szobának is. Reméljük, minél hamarabb lesz lakója is. Lehet, hogy nem értetek velem egyet, de én nem szeretem a hatalmas micimackóval, mesefigurával, felhőkkel, egyebekkel díszített gyerekszobákat. Nekem az nagyon mű. De elfogadom, ha valaki olyat csinál, ízlés dolga.

     

    Aztán bent mi is változott még? Sok minden nem, mert a szigetelésre gyűjtöttünk, meg növényeket ültettünk. Redőnyöket rendeltünk, egy szobába reluxát. Most hétvégén felméretjük, hogy a két fürdőszobát hogyan lehetne átépíteni, mennyi pénzt kell rááldozni. Úgyhogy folyamatosan haladunk.

     

    Kutty jól érzi magát, a meleget nem szereti, a garázsban hűsöl.

     

    A kertben sokat alakítottunk a dolgokon. Volt egy csomó betonnal megoldott szintkülönbség, itt-ott felesleges kis kerítések, ha emlékszel. Na ezeket emberem mind eltávolította, egybefüggő zöld füves részek vannak. Ültettünk rózsákat, fenyőket, tujákat, fákat. Nagyon jó nekik ez az esős nyár, meg mindig van esővíz is, ha locsolni kéne, amikor éppen átváltunk egy nap alatt a 18 fokból a 38-ba, ami mostanában van. A fűnyírást alig győzzük, csak úgy burjánzik minden. Vettünk kerti bútort, napernyőt, hogy élvezzük is a kertet. És a hétvégén veszünk grillezőt is végre. 

    Hétfőtől otthon leszek szabadságon. Napközben bepácolom a húst, készítek salátát, este megsütjük együtt, és nézzük közben a nyugágyból a naplementét ... tiszta giccs, nem? :-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. július 28. 11:3066559.

    Szia!

     

    Igen, ez a szerencse, nagyreszt mindenki tudja mi a dolga, a rendezvenyszervezest meg elvezem :-)

     

    Nalad mi ujsag? Meg mindig nagyon sokat dolgozol, vagy most  a nyaron nagyobb a nyugalom?

     

    Ios, nagyon tetszik a haz, es a viragok!!! Mindig feldobsz a viragos kepeiddel.

    előzmény:
    reina (66558)
    2008-07-27  22:34
  44. 2008. július 27. 22:3466558.

    Tami

    Jo hir hogy hivtak a szállodába, gondolom anyagilag is jol jártok, és a tapasztalat is jol jön. Az étterem vezetésétől meg nem kell félni, mert eleve már mindenki tudja mi a dolga. Hamar belejössz szerintem. A rendezvényektől megszervezésétől sem kell tartanod, ugy emlékszem hogy a legutobbi szállodában ahol dolgoztál ( vagy lehet ez ugyanaz) ott is voltak esküvők...

     

    Ios,

     

    Jo lett a ház, a szine is szép lett. Kiváncsi vagyok a kertre...Belül is változott valami? Megcsináltátok azt a szobát amelyik az emeleten van, és van terasz hozzá? Hogy van a kutyátok?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. ios
    ios
    2008. július 23. 11:1466557.

    Helló, lányok! Tami, gondolatolvasó vagy. Most jövök a képekkel, eddig nem jutott idő rá. Van köztük este készült kép is, jellemző, hogy olyankor érünk haza ....

     

    A kardvirágokat májusban én ültettem, azóta locsolgatom, pátyolgatom őket, és meghálálták a gondoskodást. Ilyen szépek lettek.  

     

    Tami, gratulálok a helyettesítős munkához. Biztos nehéz, de sokat profitálsz belőle. Meg azért jólesik az ember lelkének, ha hívják, nem? Ügyes vagy. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. július 23. 10:1066556.

    Sziasztok!

     

    Ios, akkor mikor is latjuk a kepeket?

     

    Baxo, meselj, hogyan telnek az elso hetek?

     

    Misstick is nagy csondben van.

     

    En annyit dolgozom, hogy idom sincs semmire, azt hiszem azt meg nem volt idom mondani, hogy az osszes ceges munkaink melle nekem bejott meg egy visszautasithatatlan ajanlat. A volt fonoknom babat var (jul 28-ra van kiirva) es megkeresett, hogy tudnam-e ot helyesettesiteni a negy honapos szulesi szabi alatt, mint a szalloda igazgatoja. Oktober 31-ig. A hotel az uj lakasunktol ot percre van setalva, a munka erdekes valtozatos. Szoval most itt is dolgozom. REggelente megyek az mi irodankba, megbeszelesekre, utana jovok a szallodaba es altalaban este kilenc-tizig itt vagyok. De az oneletrajzomban azert ez jol fog mutatni, es akkor meg nem beszeltem a tapasztalatrol, es mindarrol amit itt tanulok nap mint nap. Nem sokat tudok az etteremvezetesrol itt pedig egy 300 fos es egy 50 fos ettermet kellene iranyitani. Felelmetes, neha en sem tudom mit keresek en itt... De hala az egnek nagyon profi csapat dolgozik itt, csak a rendezvenyeket kell osszehangolnom es osszeulni veluk, hogy hogyan is valosithato ez meg.

    A szeptemberre tervezett nyaralas igy most csuszik novemberre, tehat Mongolia mar biztosan kiesik.

    Kozben itt volt a nagymamam ket hetig latogatoban, nagyon orultem neki, ejszakaba nyuloan csevegtunk.

     

     

    előzmény:
    ios (66555)
    2008-07-17  09:45
  47. ios
    ios
    2008. július 17. 09:4566555.

    Sziasztok! Jól eltűntem, az ígért képekkel együtt. Már készen vagyunk, ma reggel fizettük ki az utolsó fázist a szakiknak. Elvitték minden cuccukat, végre rendet lehet tenni a ház körül. Nem bírom a kupit. Hétvégén ablakot mosok, függönyözök, szépek leszünk.

    Képeket is hozok hamarosan. Olyan jó érzés, hogy haladunk előre. Már a következő lépést tervezgetjük, csak ahhoz ismét jó sok pénz kell, úgyhogy hajrá gyűjtögetés. Emberem éjjel-nappal dolgozik, az utóbbi időben nagyon sűrű lett a munkahelyi beosztása. Na de augusztusban tudunk szabadságot kivenni, és pihenünk, élvezzük a munka gyümölcsét.

    Vettünk fel egy új kolleganőt, leadtam neki egy csomó feladatot, így most könnyebb az életem. Nem rohanva csinálom a dolgokat, hanem normális tempóban.  

     

    Banyó, már biztos nyaraltok. Remélem, nem futottatok bele a viharokba. Itt vasárnap még 38 fok volt, aztán hétfőn 18 és szakadó eső, napközben is viharok. Ma úgy tűnik, megint kánikula lesz. Megvisel rendesen, két napja fáj a fejem.  

     

    Meme, azt szokták mondani, hogy ha elveszítünk egy háziállatot, akkor a következőt sosem szabad hozzá hasonlítani, mert csalódás lesz. Nincs két egyforma egyéniség köztük sem, még ha ugyanaz a fajta is lenne például. Időközben már nem aktuális, visszavitték a cicát, csak eszembe jutott, ahogy olvastalak.

     Tegnap este süttötem lenmagos kenyeret. ilyen tuti lett.

     

    Baxo, hogy vagytok a nagylánnyal?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. július 5. 01:5066554.

    Hello!

     

    Egy hete irtam egy hozzászólást, aztán elszállt az éterbe, és azóta sem pótoltam.

     

    Baxo, Zsófi nagyon szép kis nyugodt babának tunik, kb. mintha egy magazinból vágták volna ki :-) Hogy telnek a napjaitok?

     

    Banyo, látom Ádám nagyon élvezi a nyarat :-) És miket olvasol? Nem gondoltál rá, hogy most hogy így otthon vagy Ádámmal tanuljál valamit? Én mindig azt tervezem, hogy ha majd otthon leszek gyerekkel akkor csinálok egy doktorit, vagy egy mastert, vagy megtanulok valami más nyelven. Persze ezen csak képzelgek, lehet hogy ha odajutok akkor már nem lesz hozzá ekkora kedvem

     

    Ios, nagy munkában vagytok akkor, de ez a szigetelés megéri. Nagypapám megcsináltatta vagy 15 éve, és rengeteget spórol a futésen, nyáron pedig jó huvos van a szobákban. A vasalásért nem irigyellek, én is utálom, ezért aztán nem is vasalom csak azt, amit nagyon muszáj.

     

    Képzeljétek van egy kolcson-cicám. A barátnomék elmentek nyaralni, és két hétig én vigyázok a cicájára, aki még csak 3 hónapos. Nagyon vártam már, mert imádom a cicákat, tudjátok nekem is volt vagyis van csak most Mo.-on van, de eléggé csalódtam, mert tisztára az agyamra megy ez az új cica. Ha otthon vagyok állandóan nyávog, megállás nélkul, és mindig vele kell foglalkozni. Most is hogy írok, itt kapkod az ujjam után a billentyuzetre. S.-el ugy kell elbújnunk a másik szobába és úgy tenni, hogy nem vagyunk otthon, hogy tudjunk egy kicsit egymással is foglalkozni. Az én cicám nem volt ilyen, kicsi korában sem....na de sebaj, 11.-en már elviszik hehehe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. július 3. 14:3266553.

    Sziasztok!

     

    Baxo:Zsófi nagyon helyes lány.Remélem azóta a szopis gondok is megoldódtak,majd írj ha van egy kis idöd.

     

    Ios:látom szépen alakul a ház,milyen színt választottatok?

     

    Misstick:teljes mértékben igazat adok,tényleg nagy eröpróba egy baba,én mostanra érzem úgy,hogy W.-re is van szabad vegyértékem és ezt egy újrakezdés után lehet,hogy nem élne túl a kapcsolat.

     

    Mi jól vagyunk,élvezzük a nyarat,sokat vagyunk kint. Az éjszakák mostanában nem olyan jók,többször ébred Ádám,egynlöre még nem jöttem rá mi lehet a baj,így kelünk,ö meg napközben pótolja a nemalvást,én olyankor próbálom csinálni a dolgom,ill. megint nagyon rákaptam az olvasásra.

    Jövö héten megyünk Karintiába 5 napra. Anyumék jönnek Magyaro-ról,mi innen és ott találkozunk.Már nagyon-nagyon várjuk,reméljük az idö is kedvez majd nekünk.

     

    előzmény:
    ios (66552)
    2008-07-03  11:40
  50. ios
    ios
    2008. július 3. 11:4066552.

    Csak négy képet lehet egyhez beszúrni, ezért ez külön jön.

     

    Szépen haladnak minden nap, jó látni a különbséget este, amikor hazaérünk. Kicsit káosz van az állványok, létrák, vödrök miatt, de igyekeznek összepakolni maguk után, mielőtt elindulnak haza. Csak úgy férfiasan pakolnak össze, de értékelem az igyekezetüket.

     

    Majd még jövök a kész állapottal is. 

     

    Jól van mindenki? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. ios
    ios
    2008. július 3. 11:3766551.
    Ha nem ír senki, majd én írok, hogy ne haljunk ki. Halad a szigetelés, kaptok róla pár képet. Szoktunk ilyen előtte / utána képet készíteni. Éééés, kinyílt egy újabb gyönyörűséges virág a kertben. Liliom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. ios
    ios
    2008. június 30. 11:0766550.

    Sziasztok!

     

    Baxo, Zsófi édes baba.

     

    Misstick, jó régen írtál, örülök, hogy bejelentkeztél. Szerintem te gondolod jól, higgadt fejjel ezt a gyerek dolgot. Még várjatok vele, ismerve a történetet.

     

    Tami: gratulálok, Spanyolország képviseletében megnyerted az EB-t!  Banyócié a vígaszdíj.

    Kicsit örülök, hogy véget ért a foci, legalább ki tudom aludni magam rendesen, nem bírom az éjszakázást :-) 

     

    Nálunk nagy munkálatok vannak. A múlt héten elkezdték a ház külső szigetelését. Szombaton még megrendeltünk pár dolgot, új párkányokat, lábazati követ, vasárnap csak pihentünk.

    Én pihenésképpen vasaltam két órát, azt hiszem, megérdemelnék egy kitüntetést érte. Kint ezer fok van, tombol a nyár. A redőnyök sokat segítenek, és a hálónk jó hűvös, de vasalni kéz mazochizmus volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. június 27. 17:2866549.

    Szia!

     

    Pont most olvastam errol egy cikket itt az nlc-n, azt taglalja, hogy mi tortenik amikor hazaviszik a babat :-) Rad gondoltam :-) Gondolom az oszton majd ravezeti a Zsofit arra mit is kell csinalnia. Tegyel fel majd meg kepeket, es meselj milyenek az elso napok.

     

    Misstick,

     

    Mar megint jot nevettem a hozzaszolasodon, az osszeszokos szosszeneteiden :-) Nalunk ilyen tema a mosogatogep... A piszkos edeny a mosogatoban aszalodik, mikor onnan 20 cmrrel lejjebb talalhato a mosogatogep, ami bolcsen elrejtene ami nem latnivalo, de ez a paromnak nem megy valahogy.. :-) Es hasonlo aprosagok, gondolom mindenkinel vannak ilyenek?

     

    Egyetertek azzal, hgoy a gyerekvallalas nem valami kis lepes, egy orok kotelek egy parnak. Viszont tulmisztifikalni sem jo, az utobbi evekben ezt latom leginkabb, mindenki tart tole, varjuk meg vele, majd ha ez is meglesz, az is meglesz, es hogy mikor jon el a tokeletes pillanat? Es hogy a baba pont akkor akar majd jonni? Ezt senki sem tudja. Bar a te esetedben egyetertek, hgoy eloszor ujra meg kell hogy szokjatok egymast, hogy kialakuljon az a harmonia amibe minden babanak bele kellene szuletnie.

     

     

     

     

    előzmény:
    baxo (66547)
    2008-06-25  15:08
  54. 2008. június 26. 09:1966548.

    jhaaaaaj de edes :-) mekkora szemek!!! es pihehaj. jhaaaj :-))

    itt is nagy gratula - remelem belejottok a szopiba is gyorsan. youtube-on van fent csomo szopizos video de szerintem korai meg neki netezni :-)))

     

    nalunk hirek vannak. J atkerte magat ciprusra eleg sokaig vartuk az eredmeny. megvan vegre. juliusban jon par hetre, augusztusban otthon lesz de igy tudunk mindketten szabit kivenni es nyaralni es utana hivatalosan szeptben kezd itt. ujra ossze kell szoknunk megint jon majd a nyitott ablak vs csukott, hol nyomjuk a fogkremtubust es a hogy setalnak a zoknik a szennyeskosarba szosszenetek...

     

    kozben volt egy nogyogyaszati problemam ill mar van regota amire szedek gyogyszert aminek hatasara megint csontsovanyra fogytam. J kitalalta hogy essunk neki a babanak most, es ha nem sikerul gyorsan legalabb idoben elkezdtuk....persze arra a kerdesre h es mi van sikerul egybol mar nem vagta csipobol a valaszt... en most nagyon nem vagyok babazos kedvemben. 2 eve meg legyartottam volna egy focicsapatot sorban, de most annyi rossz anyat lattam, meg tonkrement kapcsolatot hogy 3x is meggondolom, h mikor meg hogy.... J meg imadja a gyerekeket es nem igazan van tisztaban a dolog arnyoldalaival... komolyan nem tudom mi tortent vele amig nem voltunk egyutt de neha csak nezek mint rozi a moziban olyanokat tud mondani... sztem egy kapcsolatot 2 dolog tehet nagyon probara; egy gyerek meg egy epitkezes. mindkettot csak nagyon biztos alapokra lehet bevallalni. na ez meg nincs meg. jo lenne ugy mint itt banyo meg baxo nem csak igy ukkmukkfukk a balkanon majd megoldjuk alapon... na probalok visszaolvasni kicsit...

    előzmény:
    baxo (66547)
    2008-06-25  15:08
  55. 2008. június 25. 15:0866547.
    sziasztok, na itt vagyunk, ket napja jottunk haza, csakhat eleg faraszto az osszerazodas, egyenlore a szopizas nem nagyon megy Zsofinak, remelem, hamarosan belejon, rakok fel kepeket
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. június 21. 18:0966546.

    Hello!

     

    Gratulálok Baxo és kispapa! Remélem hamarosan jossz fényképekkel. Sok-sok boldogságot nektek!

     

    Aneis, te is elokerultel, bar nem irtal semmit magadrol. Hogy vagytok?

     

    Tami, hát bizony a saját vállakozás sem egyszeru, gondolom hogy rengeteg munkátok van, de látod, meg van a gyumolcse :-) Gratula a pályázathoz! Sajnos engem nem áldott meg a sors vállakozó szellemmel, semmi jó otletem sincsen, hogy ha esetleg rávenném magam, akkor mégis milyen irányba mennék....heheheh. A mostani munkámnak talán csak az az elonye, hogy biztos és jó pénz, gyorsan lehet elore haladni és rengeteget tanulok azoktól a cégektol akik az ugyfeleink. De hát tényleg elég nagy strapa....

     

    Ios, láttad már a Sex and the City-t? Naggggyon jó! Tok vicces, rengeteget nevettem rajta. Jó hosszú is (asszem ezzel azért nem lottem le a poént)

     

    Most megyunk, mert S. múlt héten vett egy oltonyt, ráigazították, aztán most azt mondja mégsem jó így, és újra le kell adni a szabóhoz. Nem semmik a férfiak sem....De utána megyunk enni a kedvenc olasz éttermembe, utána meg a barátnomhoz. Végre egy kis kikapcsolódás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. június 21. 13:3766545.

    Szisaztok!

     

    Isten hozta Zsófit,nagyon sok boldogságot kívánok az egész Baxo családnak!

     

    Tiszta libabörös lettem,nemrég született meg Ádám és most már nagy cula és itt az új földlakó akit köszöntünk.Nagyon örülök Baxoéknak.

     

    Most csak ennyi,még ma egyedül vagyok (2 hétig volt Kínában W.),igyekszem jönni és mindenkire reagálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66544)
    2008-06-20  14:37
  58. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. június 20. 14:3766544.

    Megorulok ettol az uj nlc-tol, nem szoktam meg meg (lassu vagyok? :-) es nem talalom en sem az uj hozzaszolas gombot.

     

    Gratulalok Baxo es Zsofi!!! Ha majd tudsz irjal legyszives. Isten hozott Zsofi!

     

    Ios, Meme, Reina, van az eletnek olyan szakasza, ahol ezt az idobeosztast el lehet viselni, de megertem, hogy nehany ev utan kiegtek tole, nem normalis ez. Tulajdonkeppen csak a munkanak elni hiszen szinte semmi masra nem jut ido. Vannak idoszakok, amikor ez anyagilag megeri, illetve szakmailag meg is valosit, de hosszu tavon nem lehet, vagy nem szabadna fenntartani. Ilyen munkabirassal barmi sajat vallalkozasba vagtok bele az mar fele siker...

     

    Ios, szerintem bizd a termeszetre az idopontot, ha ti megadjatok neki a lehetoseget, akkor az el fog jonni, amikor keszen alltok ra.

     

    Mi tegnap jottunk haza otthonrol, a batyam eskuvojen voltunk, nagyon jol sikerult. A parom is jol erezte magat, a barati kor rogton befogadta, o is nagyon nyitott volt mindenre, meg a vofely jatakaiban is reszt vett, nagyon elvezte. Utana pedig a "saros lett az uj cipom" es hasonlo magyar zenekre buliztunk hajnalig, a parom szerint a magyar eskuvok sokkal szorakoztatobbak mint a spanyolok. meg nem akarok elkiabalni semmit, de masnap mi is megneztunk egy helyszint :-)))

     

    A ceg nagyon beindult most, egyfolytaban megallas nelkul dolgozunk mindketten, nyarra megnyertunk egy nagy allami palyazatot, az itteni megyeszekhely (comarca) ingyenes napi kirandulasokat szervez a turistaknak, es ennek a teljeskoru szervezeset nyertuk meg egy masik ceggel kozosen. Eddig minden evben beadtuk a palyazatot, de mindig egy nalunk sokkal nagyobb ceg vitte el. Most egesz aprilisban ezen dolgoztam es sikerult!! :-) A masik ceg csendestars, mi allitottuk ossze az egesz palyazatot es mi vagyunk a fo szervezok. Nagyon orulunk neki. (mar azert is mert igy van anyagi fedezet az "esetleges" meg nem hivatalos eskuvore jovore)

     

    A lakas alakul bar most nem volt ido semmire, meg eleg sok minden hatra van, majd juliustol lesz egy kis idonk. Addig nincs egy szabadnapunk sem. A sajat ceg sem egyszeru, itt is megallas nelkul kell dolgozni, hogy legyen eredmenye, de megsem erzem azt mint a szallodaban, hogy iszonyu sok munka volt es nagy felelosseg, mert ez a mienk... nincs egy szabadnapom sem, de meg tudtam oldani, hogy foszezonban elmenjek a batyam eskuvojere, az en dontesem volt es nem a fonokome. Mindennek megvannak az elonyei es hatranyai, de en ezt most nagyon elvezem, meg akkor is ha nagyon faraszto.

     

    Teszek majd fel kepeket az msn-re az eskuvorol a lakasrol, de meg le kell toltenem oket.

     

    Ios, a viragos kepeket en nem unom meg, ha mindennap tennel fel az is keves lenne. Nagyon hianyzik nekem a kert, de most meg a kis teraszunkkal sem tudtam foglalkozni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239106 (66543)
    2008-06-19  19:57
  59. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2008. június 19. 19:5766543.
    Orommel olvastam a hirt, en is nagyon sok szeretettel gratulalok Baxoeknak!
    előzmény:
    ios (66542)
    2008-06-19  08:46
  60. ios
    ios
    2008. június 19. 08:4666542.

    Csajok, kaptam sms-t Baxotol:

    Tegnap megszületett Zsófi, villámgyorsan, császárral. 2950 gr, 54 cm, és minden oké, jól vannak.

     

    Nagyon-nagyon gratulálunk, és ha már otthon lesztek, gyere, és mesélj.   Ezt a virágszálat küldöm nektek, és természetesen apukának is hatalmas gratula!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. június 17. 14:2666541.
    sziasztok... en meg mindig egyben...15-ere voltam kiirva, de Zsofi ugy latszik jol erzi magat odabent, ugyhogy meg varakozunk...minden nap ugy kelunk, h na, hatha ma, este meg ugy fekszunk, h na, hatha ma ejjel lesz vmi...:) egyszer csak bejon, baba meg nem maradt bent...:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. ios
    ios
    2008. június 16. 16:4866540.

    Halihó, nekem letelt a pár nap pihenés otthon. Lustálkodással, fűnyírással, olvasással telt. Megsütöttem életem első kenyerét, és máglyarakást is sütöttem, szintén először. Képet a kenyérkéről tudok mellékelni. Meglepően jól sikerült.

    A kutty tiszta boldog volt, hogy otthon voltam, egész nap lustálkodott.

     

    Mememe, akartam írni, hogy sajnálom az anyós dolgot, elég faramuci helyzet. Jó lenne belelátni az emberek fejébe, hogy miért tesznek dolgokat, úgy, ahogyan.

    A Szex és NY-ot nagggyyon szeretném megnézni, ne meséld el, ha már láttad azóta, csak annyit, hogy tetszett vagy sem.

     

    Ma vagyunk egyéves házasok az urammal :-) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. június 11. 04:4666539.

    Hello Fatimama. Azota is várom, hogy mikor írsz tobbet, de úgy látom elfogyott az inspirációd az Oysho hírekkel :-) Azért remélem most nem tunsz el honapokra a kovetkezo bejegyzésig. Hogy van Luca? És a párod? És te hogy állsz munkaugyileg?

     

    Én meg szólóban nyomom most, mert S. Costa Ricában van munka miatt egész héten. Hétfon hajnalban ment el és csak szombat délben jon vissza. Sebaj, úgyis sok a munka, így esténként még ráhuzok itthon egy kicsit.

     

    Lányok, láttátok már a Sex in the City filmet? Én holnap megyek megnézni a fonokommel. A plázaban ahol az irodánk van szerencsére van mozi is, és szerdán fele annyiba kerul! Tok izgatott vagyok. Nektek hogy tetszett? (már ha láttátok, de ha jól emlékszem akkor tobben is rajongói voltatok a sorozatnak)

    előzmény:
    fatimama (66538)
    2008-06-08  20:20
  64. 2008. június 8. 20:2066538.

    Mememe, az Aréna Plázában van Oysho bolt. 

     

    No, azért majd írok többet is. :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66537)
    2008-06-07  17:16
  65. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. június 7. 17:1666537.

    A munka témához annyit, hogy Reina leírta az én érzéseimet is. Itt tok normális 8-ig, 9-ig bent lenni. Én kb. fél éve hogy nem jutok ki 8 elott az irodából (pénteket is beleértve!), és nem azért mert rosszul néznének rám ha hamarabb elmennék, hanem mert egyszeruen annyi a munka, hogy nem tudom hamarabb befejezni, az ugyfelek meg állandóan uldoznek. Én nem is tudom hogy tudnak így az emberek a családjukkal foglalkozni. Bár mondjuk itt az is igaz, hogy a nok szinte nem dolgoznak, úgyhogy a pasi éjszakáig az irodában, a no meg gondolom rendezkedik otthon. Ez sem optimális, de ha belegondolok, hogy mi azért nem élnénk meg szimplán S. fizetésébol, akkor meg ki lesz otthon? Az a pár no aki gyerek után is dolgozik (foleg egyedulállo anyukák, vagy kulfoldiek) 3 hónap után johetnek vissza dolgozni, ha szerencséjuk van félmunkaidobe, ami félreértést elekrulve, nem 4 hanem 6 óra, arányos fizetéssel. Szóval ezért mondom, hogy bár otthon sem rózsás a helyzet, ennél csak jobb lehet, ezért tervezunk mi hazakoltozést úgy 5 év múlva gondolom.

     

    Más. Valaki meg tudná nekem mondani, hogy létezik-e Magyarországon az Oysho nevu foleg pizsama és fehérnemu bolt? Azért kérdezem mert itt van, és tok cuki cuccok vannak, és gondoltam hogy ezt viszem ajándékba a tesómnak de csak akkor ha otthon nincs.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. június 7. 17:0566536.

    Reina!!! Na, addig idéztunk mig elokerultél :-) Orulok hogy minden jol alakul T.-vel, az irasobol úgy tunik hogy nagyon jól kijottok egymással. Szerintem is elobb-utobb vesd fel a gyerek témát, mert ugye néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Nagy valószínuséggel o is akar gyereket, a legtobben akarnak, úgyhogy nem hiszem hogy rossz lenne a reakció. Csak jól idozítsd, ne amikor rohantok, rosszekdvuen munkabol hazafelé etc. A nyaralás jó otlet!

     

    S. családjával az a baj, hogy sokszor az az érzésem, hogy talán azért mert nem vagyunk hivatalosan osszeházasodva, vagy talán azért mert kulfoldi vagyok, nem értik, hogy mi már kvázi egy másik család vagyunk, komolyan gondoljuk egymást stb. (Itt korombeliek vannak hogy évek óta járnak a pasijukkal de még nyaralni se voltak soha egyutt, csak hétvégénkét találkoznak...tiszta kozépkor). Nem nagyon akartam ezzel dicsekedni, mert elég gáz és volt belole oriási veszekedés, de a nyáron S. megint nem jon velem Mo.-ra, mert az anyja betervezte, hogy mivel a húga megy Franciao.-ba osztondíjra, a három testvér utazza korbe Europát. Engem persze senki meg se hívott....kosz.  Szoval az ilyen dolgokat azért nem értem. 8 éve járok a fiával, de a családi korutba be se vesznek. És ebbe az a legrosszabb hogy S. se hivott, mert hogy ez most "az utolso lehetosege hogy a testvéreivel utazzon". En ezt sem értem hogy miért, én aztán nem tiltom neki hogy a családjával legyen. Na mindegy, ezt a témát azóta lezártuk, én megyek Mo.-ra és Gorogo-ba anyukamekkal, o meg a tesoival....és utána osszel mi kettesben megyunk a tengerpartra.

    előzmény:
    reina (66534)
    2008-06-05  00:13
  67. ios
    ios
    2008. június 5. 11:3666535.

    Reina, végre, végre. Úgy örülök, hogy írtál. És nagyon örülök, hogy jól megvagytok T-vel, és megint utaztok. Anyukád jól van?

    Gratulálok az új feladathoz. Mit lehet róla tudni, mit fogsz csinálni?

    A munkahelyi dolgok leírását akár én is írhattam volna, itt is ez van, és még most vesznek fel új embereket. Tele van velük a zsákom. A gyerektémához jól állnak, csak tudom, hogy egy fenékkel két lovat nem lehet megülni.  Úgy érzem, hogy eljött az az idő, amikor másra akarok koncentrálni. Dolgoztam éppen eleget, nem lesz bennem űr, ha otthon maradok pár évig, nem lesz hiányérzetem a hétfő reggeli videokonferenciák miatt, stb stb. Jó munkásasszony kidolgozta magát, nyugodt lélekkel tud új, nagyon szép feladatokra figyelni :-)

     

    Még nem árulom el, hogy mik a tervek hosszabb távon, babonából.

     

    Sportolni most nem járok, hanem otthon csinálom, ha időm engedi. Nem olyan gyakran, mint szeretném. És ne izgulj, mert nálunk sincs soha rend, hétvégén végigrohanunk  a lakáson, tegnap reggel 6-kor keltem, hogy elmosogassak (már ezerszer megbántam, hogy otthagytam az előző lakásban a mosogatógépet, és azt kérek a jézuskától vagy nyuszitól, vagy ami legközelebb lesz), este 10-kor szoktam teregetni, és vasalni csak azt, amit nagyon muszáj.

    Azt hiszem a nők valahol ott rontották el, amikor szavazati jogot követeltek, munkába állás lehetőségét, elkezdtek nadrágot hordani és rövidre vágatták a hajukat :-))) Hát tessék, ez lett a vége. Kellett ez nekünk?

    Jövő héten három, azaz három nap szabadságot tudok kivenni. Szerintem végig fogom aludni. Ááá, azért nem. Pihenni fogok, olvasni, kozmetikushoz megyek, lógatom a lábam.

    Baxo, várom nagyon majd a jelentkezésed sms-ben, ha esetleg közben akarna Zsófi a világra jönni. Jól vagy egyébként? Tessék jelentkezni.

     

    Mememe, gratulálok a 8 éves évfordulóhoz. Nálunk is vannak ilyen béna ugratások a párom családjában, főleg apukája tud kiakasztani ilyenekkel. Azért a nővérei is időnként. 40+ évesek , és olyan vicceik vannak, hogy ajtó mögé elbúljva megijesztik egymást, hangos húúú kíséretében.  Ezen mindenki a térdét csapkodva nevet, én meg nem értem, hogy ebben mi a poén. Annyira gyermeteg, vagy én vagyok a merev, aki nem érti a viccet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2008. június 5. 00:1366534.
    SziaJo a lakasotok, foleg az tetszik hogy van fent ablak, vagy uveg. Nahat, mar 8 eve vagytok egyutt, hogy elrepult az ido, es meg mindig milyen fiatalok vagytok.Mar a multkor is akartam kerdezni hogy mi a baj a S. csaladjaval? Bar sejtem. Nekem az nem tetszett annyira hogy tulsagosan sok idot tolt egyutt a csalad. Engem ez egy ido utan idegesitett volna, mert nem kell allandoan egyutt lenni. De lehet az a normalis es en vagyok tul antiszocialis. Meg az ugratasok. Tenyleg mindig ugratjak egymast, faraszto az is egy ido utan..Na most hogy belegondolok jobb is hogy nem kerultem oda, de nem ertsd felre, valtozatlanul nagyszeru helynek tartom Mexikot. Mondtam is T. nek hogy menjunk oda nyaralni, de nem igazan vagyik oda, ot valahogy nem csabitja az orszag, na majd egyszer.Olvasom hogy sokat dolgoztok, es nem tudtok elore tervezni semmit, mi sem tudunk meg egy szinhazjegyet se megvenni elore mert lehet eppen akkor fog ideutazni valaki, es kotelezo vacsoran kell reszt venni a T. nek, amit persze elotte 2 nappal kozolnek vele, mert aki ideutazik az inkognitoban jon, lapulva. Minel magasabb a pozicioja annal jobban bujkal.Na errol ennyit.Mikor terveztek hazajonni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66529)
    2008-06-01  18:35
  69. 2008. június 5. 00:0166533.
    Nem ertem miert nem tagolt a szoveg amit irok, minden egyben van, pedig hagyok helyet...na mindegyTami, szerintem nagyon jo ez a tervezgetes, lakberendezes. Barna lesz a fal a haloban? Ez lesz az az oldal ahova az agyat teszitek? Majd tegyel fel kepeket.jok lesznek a szinek.Mikor utaztok haza? Ketten jottok?Ez a Mongolia meresz huzas, de kepzeld, a volt spanyol tanarom, aki egyebkent Kolumbiai, de Magyarorszagra nosult, naszutra Mongoliaba ment. Ez nem most volt, hanem vagy 30 eve. A magyar felesege teljesen kiakadt,tiltakozott hogy nem akar odamenni mert nincs ott semmi, de utolag bebizonyosodott hogy nagyszeru valasztas volt, a felesege nagyon jol erezte magat, azt mondta az Enrique hogy ez volt az egyik legjobb utazas egesz eletukben. Remelem ti is ilyen pozitivan fogtok nyilatkozni.Majd kivancsi leszek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66518)
    2008-05-07  11:42
  70. 2008. június 4. 23:5266532.
    Ios,A gyerek majd akkor fog erkezni amikor eljon a megfelelo ido, a fontos dolgok mindig idoben erkeznek egy perccel sem kesobb es nem elobb.Legalabbis Marai szerint, de en is hiszem hogy igy van. Eleg ha az ember orzi a vagyat, a tobbi majd jon magatol. Szerintem hamarosan megtortenik az amire vagytok,es majd egyszer csak olvasni fogom hogy jon a baba!A munkahelyed egyebkent hogy viszonyul a gyerek temahoz?Nalunk szerencsere kedvezoen veszik, nincs belole gond, addig marad otthon az ember ameddig akar.Ez a rohano tempo nem valo annak aki kisgyereket nevel, az biztos...Mik a terveid a jovore nezve? Kivancsi vagyok, vagy meg titok?A viragok nagyon szepek, mi is ultettunk sokat, T. nagyon szeret kerteszkedni, meg barkacsolni is, meg mindent ami az otthonnal kapcsolatos ( nem veletlen, rak mint te).Tornazni mar nem jarsz? En szokatm futni , de jo ha hetente 1-2 szer eljuotk, meg szerencse hogy alattunk van fitness, es ebedidoben ha raerek lemegyek tornazni.En is elo akarok hozakodni a gyerek temaval, bar mar volt burkolt celozgatas a T. reszerol, de en meg soha nem hoztam fel. Ugy erzem hogy szeretne o is elobb utobb, a hangsuly persze azon van hogy elobb kellene , nem utobb, mert nekem nincs sok idom, de talan meg nem keso...Ugy terveztem hogy a nyaralas alatt valahogy felhozom a temat...Mivel o velem kepzeli el az eletet, igy ugy erzem hogy ellenvetese nem lesz, a gond csak az idozitesen lehet, de remelem megerti hogy nem varhatok mar sokaig. Kicsit izgulok azert hogy hogy fog reagalni, de szerintem megiscsak tisztazni kell, nehogy azt gondolja hogy engem nem is erdekel ez a dolog, hisz meg egyszer sem kezdemenyeztem ilyen iranyu beszelgetest...
    előzmény:
    ios (66525)
    2008-05-23  13:07
  71. 2008. június 4. 23:3566531.
    Szia,Nagyon aranyos a gyerek. Nem akartok neki kistestvert?Epp valamelyik hetvegen voltunk Vacon kirandulni.Nagyon tetszett a varos, ettunk a Duna parton halaszlet is. Megneztuk a varos nevezetessegeit, mint pl. a T. ovodaja :-), meg a szuleid hazat is megmutatta !Egyebkent most szombaton lesz Vacon altalanos iskolai osztalytalakozotok, nem tudom tudsz e rola?
    előzmény:
    banyoci1 (66524)
    2008-05-23  12:02
  72. 2008. június 4. 23:2966530.
    HelloElolvastam az utobbi hozzaszolasokat vegre, igy updatelve vagyok. Mar regen akartam irni, de egyszeruen semmire nincs ido.Ez a rohano tempo kezd az idegeimre menni.Egyszeruen soha semmire nincs ido! Sokat dolgozunk,gyakran vagyunk bent 7 ig vagy 8 ig.Ja, es van ugy hogy aki feláll idoben,mondjuk 6-kor, az erzi magat kellemetlenul, es meg magyarazkodik kinjaban hogy miert kell elmennie. Nem normalis eletvitel ez. Nalunk a lakasban soha nincs rend, soha nincs kitakaritva normalisan, ha esetleg valami hivatalos ugyet kell elintezni azt is csak rohanva...Mar alig varjuk hogy megszabaduljunk a melohelyrol, 19 en megyunk Firenzebe, vagyis ezuttal nem ott leszunk hanem a tengerparton, es majd kirandulgatunk onnan ossze vissza. Mar alig varjuk.Ez nekunk azert jo mert majdnem ingyen van. En meg az iden egy napot sem vettem ki, mar nagyon unom.Az amerikai mentalitas is kikesziti neha az embert, na meg a multinacionalis hierarchia es tarsai, a viselkedesi szabalyok, a keep smiling filofia, az hogy soha ne legyel oszinte mert akkor megnezheted magad.Senki nem bizik senkiben, falak vannak az emberek kozt. A munkat is unom mar, kezdett rutinna valni, szerencsemre a fonokom epp ma ajanlott fel egy masik poziciot, ami tetszik, el is fogadtam. Jo lesz egy kis valtozatossag, bar mar epp ideje, honapok ota mondom neki hogy el akarok mar menni ebbol a csoportbol, egyszeruen kinottem mar a jelenlegi poziciomat.Mi jol vagyunk amugy, nagyon boldogok meg mindig!! A T. is most kapott uj poziciot , most megint fentebb ment a rangletran, de meg is erdemli mert nagyon ugyes!Na most jol kipanaszkodtam magam, remelem nem huztam le senkit:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. június 1. 18:3566529.

    Hello!

     

    Ios, szerintem senki sem unja a virágos képeket :-) Megértelek a munkával kapcsolatban, itt is tiszta orultek háza van. Oszintén, nekem már nagyon elegem van belole. Az utobbi idoben komolyan gondolkodom azon, hogy új állást keresek. Persze ez sem egyszeru, meg nem is vagyok 100%-osan biztos abban, hogy ezt akarom....na majd meglátjuk. Anno olyan tipus voltam, hogy minden már évekre elore el volt tervezve, de az utobbi idoben orulok, ha a kovetkezo napot el tudom kepzelni.

     

    Tenyleg, Reina hol vagy? Ott maradtunk le, hogy oszekoltolztel a lovagoddal.

     

    Szerdan volt S.-el a 8 éves évfordulónk. Sajnos nem volt ido megunnepelni, mert én egész nap ugyfélnél voltam, o meg egy kurzuson, de azért aranyos volt, és estére hozott nekem tiramisut (imádom!).

     

    Na jó, nem untatom a népet tovább. Irjatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. ios
    ios
    2008. május 26. 11:0066528.

    Mememe, lehet, hogy megoldható lenne a part time, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy vesznek fel embert hasonló munkakörre, mint az enyém, szabadságra is nehezen tudok elmenni. És ahogy mostanában itt alakulnak a dolgok, nem biztos, hogy vissza akarok ide jönni.

     

    Az óvoda kérdés nem egyszerű. Sokat bezártak, mert egyre kevesebb gyerek született, most meg nincs elég férőhely. Oda viheted elvileg beíratni, ahol az állandó lakcímetek van. Előnyt élveznek az 5 évesek az iskolakezdés miatt, vagy a 3 gyerekesek, ha már kettő oda jár, és a hátrányos helyzetűek. Itt nagyjából be is telítődnek, és utána jönnél te a gyerekeddel. Önmagában az, hogy vissza szeretnél vagy kell menned dolgozni, nem elegendő indok. Vannak magánovik horror áron, amik biztos nagyon jók, csak keveseknek elérhetőek. Valahogy mindenki megoldja a dolgot, nagymama bevonásával, babysitterrel, fogalmam sincs hogyan zsonglőrködnek, hogy mikor ki viszi és hozza haza. Mi is biztos meg fogjuk oldani, csak a jelenlegi munkámmal nehéz lenne. Minden nap 6-ig dolgozom, és az ovik olyan 5 körül zárnak. Férjem hasonló beosztásban dolgozik. És ha te vagy az utolsó, csúnyán néz a dadus.

     

    A meleg ide is megérkezett, a hétre már 30 fokot jósolnak. Ma kiírok magamnak szabadságot június közepére. Aztán nyár közepén Tihanyba megyünk pár napra. 

     

    Hoztam nektek pár képet, amit a hétvégén készítettem. Szóljatok, ha unjátok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. május 25. 22:3866527.

    Sziasztok!

     

    Hello Baxo, jó volt hallani feloled. Orulok, hogy jol megy a terhesség, így a célegyenesben is :-)

     

    Banyo, Adam tovabbra is a mintagyerek szamomra, bar az enyem biztos nem lesz ilyen kis szoszi. Orulok, hogy jo idot fogtatok ki. Parodnak hogy tetszett?

     

    Ios, tényleg nem egyszeruek a dolgok, amiken gondolkodol. Elvileg ha az édesanya visszamegy dolgozni, akkor fel kellene az ovinak venni a gyereket, nem? Vagy hogy van ez? És akkor mi itt S.-el abban reménykedunk, hogy majd ha eljon az ideje Mo.-ra koltozunk, és ott mennyivel egyszerubb lesz a gyerek-kérdés....hát....mondjuk az itteninél biztos csak jobb lehet, de akkor azért otthon sem éppen rózsás a helyzet. A mostani munkádat nem lehetne félmunkaidoben folytatni? (bár tudom, hogy ez nehéz).

     

    Itt olyan meleg van hogy csak na. Most nyomtam be egy nagy adag fagyit :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2008. május 23. 20:5466526.
    hat igen, az ido az mar csak ilyen...repul...:)
    kerdesedre a valasz: felek, izgulok, es varom is, egyszerre es felvaltva erzem ezeket...:) majd jovok, ha van fejlemeny...
    előzmény:
    banyoci1 (66524)
    2008-05-23  12:02
  77. ios
    ios
    2008. május 23. 13:0766525.

    Ádám, ahogy túrázik ... édes.

    És ezek a kalapok. :-)

     

    Örülök, hogy tetszett a hotel. Izgultam, hogy elégedettek legyetek. Szegény Ádám, egyszerre négy fog. Nagyon megviseli?

    Jó utat hazafelé.

    előzmény:
    banyoci1 (66524)
    2008-05-23  12:02
  78. 2008. május 23. 12:0266524.

    Sziasztok!

     

    Tegnap megérkeztünk a nyaralásból,nagyon jól sikerült az idő kitett magáért,csak egy fél napot voltunk a hotelba zárva,azon kívül igazi szép kirándulóidő volt. Ádám nagyon jól viselte, bár érezhetően elfáradt,azért elég sok volt neki az új dolog,ráadásul szegényemnek felül egyszerre jön négy foga,ez még az ilyen rugalmas babát,mint Ádám is megviseli.

    Minden jót kipróbáltunk,voltunk 2-szer kisvonatozni (egyszer oda-egyszer vissza),lovaskocsikázni,ettünk pisztrángot, voltunk masszázson,úsztunk is (Ádámmal együtt),voltunk a kilátóban,Egerben,Bélapátfalván,láttuk a ménest,szóval tényleg nagyon sok belefért a négy napba.

    Holnap sajnos megyünk haza,de július közepén anyuékkal megyünk Karintiába kirándulni,így most az a cél.

     

    Baxo:hu,már ennyire a végén jársz,nagyon elrepült az idő. Mindenetek megvan? Lelkileg hogy állsz,félsz,izgulsz,vagy nyugodtan várod a nagy napot? Nagyon sokat gondolok rátok,meglátod nagyon ügyesek lesztek. Várjuk a híreket.

     

    Ios:nem is te lennél,ha nem lennél tele tervekkel. Nekem is nagyon sok tervem van,hogy hogy oldjuk meg a jövőt,egyszer majd megbeszéljük ki-mire gondol,még az is lehet,hogy azonosak a terveink. Mi a vetélés után 6 hónap múlva próbálkoztunk újra,én így is végigrettegtem az első 12 hetet,utána tudtam csak felhőtlenül élvezni a terhességet,szóval lehet, hogy jól gondolkodtok ti is. Idén mentek nyaralni vagy a kertben és az új házikóban lesz a nyaralás?

    előzmény:
    baxo (66522)
    2008-05-22  15:00
  79. ios
    ios
    2008. május 23. 11:2366523.

    Sziasztok, nem vesztem el, itt vagyok én is. Keresnem kellett az új hozzászólás gombot, ez nagyon béna? Látszik, hogy régen írtam.
    Nagyon zajlik az élet, éjjel-nappal dolgozom, ez minden erőmet kiveszi. Emellett elkezdtem újra sportolni. Vettem otthonra egy fitballt, emlékeztek, régen ilyen órára jártam, most felelevenítem a dolgokat. Van egy lépcsőzőgépünk otthon, de kevés volt, nem mindenhol mozgatott át. Ez meg valami fantasztikus, úgyhogy minden másnap este csinálom a tornát.

     

    Banyóci, remélem, jó időtök van azért. A nagy viharok két nap alatt elvonultak, biztos tudtatok azért kisvasutazni és hát a pisztráng, azt ott nagyon tudják. Lelkileg hol így, hol úgy vagyok. Optimista vagyok továbbra is, de lehet, hogy csak az év vége felé próbálkozunk ismét. És nagyon foglalkoztat, hogy a baba megérkezés után hogyan tovább. Ebbe az állásba nem akarok majd visszajönni, mert hiába fizetnek jól, nekem nem ér annyit semmilyen állás, hogy ne lássam a gyerekemet felnőni, és egy állandó rohanás legyen az életünk a lakás-ovi-munkahely között. Körbenéztem bölcsi, ovi téren is. Elkeserítő a helyzet, mert azokat a gyerekeket veszik fel, akik vagy hátrányos helyzetűek (értsd etnikum), mert így legalább naponta kapnak meleg ételt és valamilyen szinten el vannak látva, vagy iskolakezdés előtt egy évvel állnak, őket azért, mert kötelező. Úgyhogy nagyon nehéz bejutni. A párom szülei ugyan közel vannak, de nem szívesen bíznám rájuk mindenféle okokból.

    Tele vagyok ötletekkel, hogyan oldjuk majd meg, mivel szeretnék foglalkozni, mihez kell kevés tőke az induláskor. Majd ha már letisztult bennem, megírom, most még nem akarom elkiabálni.  

     

    Baxo, örülök, hogy bejelentkeztél. Pihenjél sokat, és beszéld meg a leányzóval, hogy ügyes legyen majd a nagy napon. Kérek szépen egy sms-t, amint történik valami. Tisztára izgalmas így a vége felé. Volt időd kismama jógára járni?

     

    Tami, tetszik a lakás, ahogy leírtad, jók a színek. 

     

    Reina jutott eszembe a napokban. Mi lehet vele? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2008. május 22. 15:0066522.

    sziasztok, itt vagyok en is, par hete itthon teszek-veszek, elegge lefoglal a feszekrakas, pakolaszas, takaritas, meg eleg hamar el is faradok mar, kicsit nagy sulyt kell cipelni, nem vagyok mar olyan virgonc, mint regen...:) a babaval minden rendben, tegnap voltam ultrahangon, most 2800 g-ra becsulik a sulyat, elvileg hetente no 200 g-ot, es hatra van meg 3 het, ha idoben erkezik, 3400 g lesz...majd meglatjuk...:) majd teszek fel kepet, ha meglesz...
    Iosnak nagyon szep a kertje, irigylem is erte, bar most nekem is van egy kisebb fajta, az erkelyen van par fuszernovenyem, miniparadicsom, meg egy cserepes eper, azokat locsolgatom, hehe, kivancsi vagyok, meddig birjak a strapat...sajna eleg sok noveny kipurcant mar nalam...:O
    Mememe, ti nem jottok haza vmikor? Tami, eskuvo nem lesz iden? Jo nagy utazast terveztek...:)

    Misstick, nalatok hogyan alakulnak a dolgok? es tobbi elveszett kulfoldi leany? mi lehet veluk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66519)
    2008-05-18  20:56
  81. 2008. május 18. 21:1666521.

    Bocsi Ios téged,meg kihagytalak.

     

    Nagyon szépek a kertes fotóid,úgy szeretem olvasni,hogy te így tud lelkesedni,már korábban is mindig azt olvastam ki a soraidból,hogy ha te csinálsz valamit azt teljes szívből teszed. Nagyon jó tulajdonság. Már mindjárt itt a június,nagyon szorítok nektek. Jól vagy már lelkileg is?

    előzmény:
    banyoci1 (66520)
    2008-05-18  21:14
  82. 2008. május 18. 21:1466520.

     

    Sziasztok!

     

    Csak egy gyors életjel,mert már ég a pofámon a bőr,hogy bár olvaslak benneteket,de már megint ezer éve nem írtam.

     

    Itthon vagyunk Magyaro-n, 4-én jöttünk és jövő szombaton megyünk haza,sajnos még ez a majd 3 hét is olyan hihetetlen gyorsan elmegy.Sajnos közben még betegek is voltunk (fosós-hányós víruson estünk át mindannyian),de azért ennek ellenére nagyon élvezzük az itthonlétet.

     

    Holnap megyünk 4 napra Szilvásváradra (Szalajka Liget Hotel).Anno mikor Ios írta,hogy itt voltak nászúton felírtam és most mi is kipróbáljuk. Nem ígérnek csúcs időjárást,de én úgy döntöttem,hogy mi csakazért is jól fogjuk érezni magunkat.

     

    Egyébként jól vagyunk,Ádám nő és okosodik,már elmúlt 9 hónapos,még mindig nagyon jó baba,minden nap tartogat valami meglepetést,néha könnyekig meg tud hatni. A nagyszülők teljesen oda vannak érte,ilyenkor még jobban fáj a szívem,hogy ilyen messze vagyunk.

     

    Tami:gratulálok a lakáshoz.A leírásod alapján gyönyörű lesz. A nyaralásotok is nagyon jól hangzik,én nem vagyok ilyen nagy kalandor,de a beszámolótokat kíváncsian várom.

     

    Mememe:sajnálom a kellemetlenségeket. A lakásotok nagyon szép,nekem a legjobban a nagy magasság tetszett. Ügyes vagy a hortobágyi palacsintával.

     

    Athenia: örülök,hogy mégis úgy tűnik itthon telepedtek le. Én mindig azt mondom,hogy most már szeretek kint is élni,de ha valaki azt mondaná,hogy tudunk itthon élni,akkor másnap indulnék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66519)
    2008-05-18  20:56
  83. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. május 18. 20:5666519.

    El se tudom hinni, hogy majdnem két hete nem írt senki :-( Bar remélem, hogy mindez csak azért van, mert már szép ido van otthon, és nem akartok a számítógép elott gyornyedni.

     

    Nálunk megvolt az anyáknapja múlt hétvégén (itt mindig fixen majus 10.-én van). Meghívtam S. anyukáját és tesóját ebédre, hortobágyi palacsintát csináltam (mert abban legalább már van gyakorlatom) és hát teljesen elkápráztattam oket, a lakás is nagyon tetszett nekik, úgyhogy kész siker volt.

     

    A mostani hétvége egy kicsit zurosebb, ugyanis az 1.-es ajtó alatt lakó volt szomszédunk úgy ment el, hogy nem fizette ki a villanyszámláját, ezért aztán kikototték az áramot abban a lakásban, ami azért rossz nekunk, mert a víz bomba a o lakásukhoz volt kotve, ergo most nincs víz az egész házban. És az elektromos ajtónyitó sem mukodik a kerti kapun. A tulajno nem is tudta, hogy nem fizetett, mert neki azt mondta, hogy mindent rendben hagyott, persze a no meg naívan nem kért számlát róla...Szóval így vagyunk. Viszont találtam egy kerti csapot, ami az utcárol jon direktbe, nem kell hozzá a bomba mukodése, így most onnan hordjuk vodorben a vizet.

     

    Athenia, milyen volt az út?

     

    Akik már ezer éve eltuntek (Fatimama, Misstick, Baxo) is igazán irhatnának pár sort, foleg a kismama :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66518)
    2008-05-07  11:42
  84. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. május 7. 11:4266518.

    Hmmm erzem is az orgona illatat. Nekem az anyak napjarol automatikusan az orgona jut eszembe, aktualis a kep, koszonom a tavaszi hangulatot :-)

     

    En nem is tudom milyen kepet kellene, hogy kuldjek, itt harom napja nyar van, 30-32 fok, en pedig meg elo sem vettem a nyariasabb ruhakat.. Ket hete meg kabatban jartam, most meg hirtelen mar a bikini kellene??

     

    Ios, a lakas ket szobas + a nappali-etkozo, konyha, es furdoszoba. A kisebb (pici) szobat szeretnem a haloszobanak, a valamivel nagyobbat pedig dolgozo-vendeg es multifunkcionalis szobanak. A haloszobaba a parom keresere az egyik fal csokiszinure lesz festve, a tobbi fal feher es a padlo is kremszinu. Ide en vajszinu es turkiz kiegeszitoket (agytakaro stb) kepzeltem.

    A nappali tegnap dolt el, megvettuk a kanapet es az narancssarga. Itt feher falak, narancssarga es piros kiegeszitok lesznek, sotet fa butorokkal kombinalva. Ide mondjuk nem lesz sok butor, csak az alacsony tv szekreny es az etkezogarnitura. Talan nehany polc, de ez majd kesobb derul ki. A multi szobat meg nem tudjuk, oda lesz egy futon jellegu ketszemelyes kanape a vendegeknek. A nappaliban is kihuzhato a kanape.

     

     

    előzmény:
    ios (66517)
    2008-05-06  19:05
  85. ios
    ios
    2008. május 6. 19:0566517.

    Halihó! Tami kedvéért, hogy jó napja legyen kaptok egy orgonás képet. Kicsit fújt a szél, ezért nem tökéletes a kép, de nagyon jó tavaszi hangulata van. Az illatot képzeljétek hozzá.

     

    Jó volt a négynapos hétvége, és szerencsések voltunk az időjárással is. Tettünk-vettünk, kirándultunk, temetőben voltunk, és végre lefestettük a kerítést. A végeredmény mellékelve. Eddig szegény csupaszon állt, csak gombaölővel lekezelve, ahogy megvettük még ősszel. Nem ecsettel kenegettük, pedig az volt az eredeti terv, de az emberem lebeszélt róla. Vettünk  egy szórópisztolyt és egy óra alatt kész is volt az egész. Megérte az árát.

     

    Athenia, szerintem is jobb, ha Magyarországon tervezitek a közös életet elkezdeni. Jöjjön már az a fiú, drukkolok nagyon.

     

    Mememe, kicsit ijesztő ez az oltás meg járvány dolog. Nem voltatatok utána lázasak? 

     

    Tami, mi az elképzelés a lakásbelsőre? Milyen színek tetszenek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. május 4. 12:5466516.

    Ios, teljesen feldobsz ezekkel a kepekkel, meg is ertem, hogy minden reggel vegigsetalsz kozottuk, igy kezdodik jol a nap... En a teraszunkon is hosszasan el tudok kerteszkedni, plane ha meg kertunk is lenne!!

     

    Athenia, drukkolok, hogy osszejojjon az allas a parodnak, ha egyszer mar osszekoltoztok, akkor mar konnyebb lesz egyutt donteni, hogy hogyan tovabb ha megsem erzitek jol magatokat Mo-n.

     

    Mi ma megyunk a parom szuleihez Zaragozaba, ott leszunk harom napot, mert megyunk butornezobe! Ikea es tarsai. Vannak mar terveink, otleteink, most vegignezunk mindent es ha minden jol alakul akkor vasarolunk is mar.  

    előzmény:
    ios (66513)
    2008-04-30  12:36
  87. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. május 3. 15:3266515.

    Hello!

     

    Na akkor drukkolunk V.-nek! Szerintem is egyszerubb lenne Mo.-on, mert az mégis legalább az egyikotok anyaorszaga, nem úgy mint Anglia, ahol mind a ketten idegenek lennétek. Ráadásul itthon van is hol laknotok, és nem kellene bérelni, nem? Gondolom, hogy Angliában jó drága a lakásbérlet. Jó utat!

     

    Ios, gyonyoruek a virágaid. Az én nagymamámnak is volt ilyen szív vírágja! De nem tudom hogy hívják. Nekem olyan keletiesnek tunik, persze lehet hogy hulyeséget mondok.

     

    Ki mit csinál a hosszú hétvégén? Itt nincs hosszú hétvége, csak csutortokon nem dolgoztunk, de pénteken igen. Persze még így is orultunk legalább az egy plussz szabad napnak. Ma meg nem tudom, de olyan rossz passzban ébredtem. A héten beoltottak minket Rubeola és Kanyaró ellen, mert járvány van, lehet hogy attól?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66514)
    2008-05-01  22:28
  88. Torolt_felhasznalo_736849
    Torolt_felhasznalo_736849
    2008. május 1. 22:2866514.

     

    Jaj írtam nektek egy hosszú hozzászólást és eltűnt Most már nem írok újat mert holnap korán kell kelni mert 6kor megy a gép. Majd jelentkezek ha hazaértem. Ios, szívvirágja a nagymamámnak is volt, még néha Jézus szivének hívták...V-ről meg még röviden hogy van cég kilátásban Pesten, elég jók az esélyei rá úgyhogy benyújtja a jelentkezést mert van épp olyan nyitott pozíció amit keres. Azért kell még maradnia szept végéig mert amikor beköltözött márciusban az új albérletbe akkor aláírt egy szerződést hogy 6 hónapig legalább marad, és utána 1 hónappal kiköltözés előtt értesítenie kell a landlordot. Akkoriban még úgy volt hogy én megyek ki úgyhogy nem tűnt bajnak a dolog, de most azért kicsit zavaró. Bánni nem bánnám ha Mo-on élnénk, kényelmesebb lenne, itt az anyukám stb, max az életszínvonal nem olyan magas mint külföldön..meg persze jó lenne ha nem lennének tele az ujságok mindig rossz cikekkel a magyar gazdaságról mint most is a figyelőben, hogy korrupció, béna politikusok, magas adók, és akkor ezek a BKV sztrájkok is...

    Jó pihenést mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. ios
    ios
    2008. Április 30. 12:3666513.

    Helló lányok, újabb képekkel szolgálhatok. A sok esőnek majd napsütésnek köszönhetően úgy beindultak a növények, hogy öröm nézni. Ne nézzetek bolondnak, de minden reggel végigsétálok, és egyenként megnézem, hogy melyik mekkorát fejlődött. Tele vannak rügyekkel a fenyők, bokrok, minden nap egyre jobban kint vannak a földből a kardvirágok. Már úgy várom, hogy virágozzanak. Hoztam pár ma reggeli fotót. A múltkori lilás sokkal szebb, és van még egy kékes, egy sárga. A rózsaszín szív alakú valami abszolút kakukktojás. Felástuk ősszel azt a részt, ahol él, de úgy látszik, egy túlélőbajnok. A nevét nem tudom, de megszavaztunk neki még egy esélyt, maradhat, ha már ilyen szépséges.

     

    Mememe, nem lenne szabad ilyen sokat dolgozni, mondom én, aki hasonló helyzetben van. Hulla fáradtan érek haza, a párom vár, mint téged. A múlt héten íratott velem egy listát, hogy mit csináljon meg, mire hazaérek. Édes. Porszívózik, port töröl, egyéb apróságok. Nem nagy dolgok, de nekem nagy segítség, meg maga a gesztus, hogy nem várja a sült galambot.

     

    Tami, Mongólia érdekes lesz. Gondolkodtam, hogy mit is tudok róla, de nem sokat. Hogy fogtok felkészülni az útra? Gratulálok a párodnak a hegymászás eredményekhez, nem is tudtam, hogy ilyen komolyan csinálja.

     

    Athenia, hogy van az embered, döntött, hogy költözik, mikor, merre, hogyan?

     

    Mindenkinek nagyon jó hétvégét, ahol hosszú hétvége jön.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. Április 28. 01:1666512.

    Hello!

     

    Ios: ja igen, ez az egyik Ikeas agynemunk. Anyukam felvasarolta az osszes letezo variety-t hehhe. Nagyon szépek a virágaid! És akkor sportnak is jó a kertészkedés.

     

    Athenia: Sajnálom, hogy V. rossz hangulatban van. Talán tényleg az lenne a legjobb, ha váltana, de már ha vált, rogton johetne is Mo.-ra nem? :-) Orulok, hogy tetszett anyudnak Mexikó. Oszintén, szerintem is gyonyoru, változatos és mágikus ország ez. Volt tengerparton is ugye?

     

    Tami: Egy hónapos ázsiai út!! Nahát, ez nagyon jól hangzik, ilyet sem csinál az ember minden nap. El tudom képzelni milyen gyonyoru képeitek lesznek, remélem majd felrakod oket.

     

    A lakás nem tetotéri, de jól láttad hogy a szokványos magasságban nincsenek ablakok. Nehéz leírni, de ez ugy van, hogy tulajdonképpen ez egy naaaaaaaaagy ház, amit négy részre osztottak, így van 4 kulonállo lakáska, de ugye így nehéz lett volna, hogy mindenkinek legyen ablaka, így aztán a plafonon mindenhol fénnyelok vannak. Eloszor mikor megnéztuk este volt, és aggódtam hogy talán nappal sotét lesz, de egyáltalán nem, sot egy csomó fény van már hajnalban is, ja és finom meleg is az uvegházhatás miatt :-) A novényeink is jól bírják.

     

    A kocsis képet csak azért raktam fel, hogy látszódjon a garázs is, ugyanis a háloszobából rogton nyílik a garázs, ez is egy érdekes megoldás, de mindenesetre kényelmes reggelente, és arra felé szelloztetunk, ráadásul senki nem lát be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66509)
    2008-04-23  20:13
  91. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 23. 20:5866511.
    Miert kell negy honapig meg a lakasaban maradnia? Ha vegul Budapesten kottok ki... Te melyiket szeretned jobban? Van eselye, hogy itt munkat kapjon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66509)
    2008-04-23  20:13
  92. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 23. 20:5666510.
    Hmmm de finom tavaszi hangulata van a tulipanoknak, elmeny nezni oket! Nekem is vannak a teraszon, de ebben az evben nem viragoztak... Valamit rosszul csinaltam, majd utananezek.

    Itt is kisutott ma a nap vegre, annyira jo kedvem lett tole! A parom meg mindig nincs itthon, mar kisse nehezen viselem, de hat ez van. Elvileg vasarnap er majd haza. Most megint izgulhatok egy sort, mert kitalaltak, hogy az eddig megmaszott negyezres csucsok meg nem elegitettek ki oket, ha mar ott vannak, akkor irany a Mont Blanc. A parom megmaszta mar ketszer, de most ott meg tel van, folyamatosan havazik, tegnap is egy kisebb lavinaba keveredtek, hala az egnek nem lett semmi baj. De orulok miatta, mert o annyira boldog! Szoval aggodom, ez van, igyekszem inkabb a falfestekekkel, szovetmintakkal, butorkatalogusokkal lekotni magam. Akkora nagy szerencsem van, hogy egy nagyon kedves baratnom vegzett lakberendezo, es napi tobb e-mailben agyalunk a szoba joheto szinekrol, meretekrol es butorokrol.
    előzmény:
    ios (66508)
    2008-04-22  12:29
  93. Torolt_felhasznalo_736849
    Torolt_felhasznalo_736849
    2008. Április 23. 20:1366509.

    Sziasztok!

    Latom azért picit élénkülget a fórum!

    Ios, hangulatosak a tulipánok. Mi is otthon sokat kertészkedünk mostanában, jó sok gond van vele. Hétvégén meg is vettük a muskátlikat.

    Tami, örülök hogy olyan gyorsan átadják a lakást. Eső itt is van bőven, eléggé lehangoló, annyira elálmosodok tőle hogy munkába menet tegnap még a megfelelő metrómegállóban is elfelejtettem leszállni.Tesóm most vett mosógépet, szépen lemérte hogy befér-e a zuhanyfülke mellé a sarokba, erre jön a mosógép, jó hatalmas, és kérdezi a csávó hogy tesóm az ajtót is lemérte-e...uuuupsz...szóval jó nagy szerencsénk volt, az ajtó és mosógép kicsit összekarcolódott de befért.

    Mememe, nagyon tetszik a kőpadló, mindig a gyengém volt a fabútor-kőpadló kombináció. Nem tudom írtam-e már hogy anyukám visszajött Mexikóból és olyan jó kézi festésű kerámiadolgokat vett, nagyon feldobja a konyhát. Biztos jól belehet ott rendezni a lakásokat. Amúgy anyukám azt mondta Mexikó a legszebb ország ahol eddig volt, gyönyörű képeket csinált. Most majd megyünk 1,5 hét múlva a nagyszüleimmel nyaralni, nagyon várom hogy megint lássak tengert. Anglia ügyileg komplikálódik a dolog, V-nek iszonyat elege van a munkájából, világvégehangulata van folyton, tegnap munkahelyéről írt hogy mindjárt felmond. Még kb 4 hónapig kéne a lakásában maradnia a szerződés miatt, utána már mehet bárhova, és jelenleg ott tartunk vagy mindketten London vagy Budapest. Attól függ V hol talál állást, de hétvégén megírja a CV-jét, Londonban van egy cég ami már kereste. Nem rég voltam kint meglátogatni 9 napra, nagyon jó volt, bár nem tudtunk sehová menni és persze volt jégeső, szél, hó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. ios
    ios
    2008. Április 22. 12:2966508.

    Sziasztok! Ime a képek, ahogy tegnap ígértem. Két tulipános csokor, és egy sziklakerti növény.

    A házról nincsenek képek egyelőre, nagyon átalakulóban vagyunk. Az elődeink a konyha, étkező, fürdőszoba kivételével kicserélték az ablakokat. Mi ezeket is kicseréltük a múlt héten, most nem túl szép a régi keretek helyén, mert körben javítani kellett. Majd ha szépek leszünk, kaptok képeket.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. ios
    ios
    2008. Április 21. 14:1266507.

    Mememe, jó a lakás, és a kisautód is aranyos. Szerintem ugyanilyen ágyneműnk van.

     

    Tami, vannak képek, a hétvégén fotóztam, direkt nektek. Holnap behozom a gépet, és felteszem ide a képeket. A sziklakertben elkezdtek virágozni a kékes-lilás nem tudom micsodák. Nem tudom a nevét, de szép nagyon. És elvirágzottak a tulipánok, kiástam a hagymákat, és át is tettem az új helyükre. Olyan sok lett, hogy huhh, és nagyon elfáradtam az ásásban. Nem vagyok hozzászokva, látszik.

    A lakásnak örülök, tényleg jó, hogy hamarabb átadják, ilyet még nem is hallottam.

    Az esőket sajnálom, itt pont jó arányban van eső és napsütés, úgy nő a fű, hogy öröm nézni. Csak nincs még fűnyírónk, úgyhogy egy kicsit leállhatna, míg meg tudjuk venni. Tegnap olyan szépen sütött a nap, olyan 22-24 fok volt, hogy kifeküdtünk a teraszra. Olyan jó volt. 

     

    Nyaralás: még nincs ötletem. Kapunk a munkahelyemen üdülési csekket, egész jó összegben. Ezzel belföldönk tudunk menni, júniusra terveztük be, hogy elutazunk valahová. Aztán még nem tudom.

    Ha választani kell, hogy nyaralás vagy folytatjuk a felújítást, akkor lehet, hogy győz a józan ész és a csempét meg a festést választom.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 21. 13:4766506.
    Ios, mikor hozol kepet a kertrol? Hogy all?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 21. 13:4566505.

    Nyaralas tema: mi nyaralni nem nagyon megyunk, legalabbis sosem nyaron :-) Most kivetelt teszunk es juniusban hazautazunk a batyam eskuvojere, nagyon, nagyon varom mar. Miota itt elek, ot eve, nem voltam otthon nyaron. Es hat az eskuvo.. :-)))))

     

    Utana mi szokas szerint oszre tervezzuk az utazast, remeljuk osszejon, eddigi terveink szerint Pekingen keresztul Mongolia lesz az uticel, egy honapra kb. Pekingbol vonattal utaznank Ulanbatorba. Meg nem vettuk meg a repulojegyeket, a nyari munkainktol fugg. Ha sok munka lesz, akkor utazunk, ha nem akkor lehet, hogy egy egy honapos erdelyi, moldav korut lesz belole, oda azert olcsobb eljutni.

     

    Gorogorszag is jol hangzik foleg most vagynek ra nagyon, itt nagyon hideg van, 5 fok, es harom hete szakad az eso. masra nem is tudok gondolni, mint finom melegre es simogato tengerparti homokra... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66503)
    2008-04-19  17:05
  98. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 21. 13:4066504.

    Szia!

     

    Azert kell huto meg minden mert eddig alberletben laktunk es sem a huto sem a mosogep nem a mienk. Van ugyan nehany butorunk, de a nagyreszet venni kell.

     

    Nagyon jopofa, fiatalos a lakas. A nappalis kepen latom, hogy fentrol jon a feny? Tetoteri lakas?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66502)
    2008-04-19  16:50
  99. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. Április 19. 17:0566503.

    (Reszletekben irok hogy fel tudjam rakni az osszes kepet. A haloszobait egy kicsit szegyenlem, mert nincs rendes agyunk, bocsi)

     

    Banyo> Olyan edes Adam hogy az nem igaz. Remelem nekem is ilyen szep kisbabam lesz majd egyszer. Gratulalok a sogornodnek, o az aki a kepen Adamot fogja?

     

    Ios> Junius mindjart itt van, meglatod minden rendben lesz. Mik a tervek a nyarra? Hova mentek nyaralni? En augusztus elso ket heteben megyek Mo.-ra, es egy Gorogorszagi utat is hozzakotottunk anyukammal es tesommal. Mar nagyon varom.

     

    Velunk annyi van, hogy en most rengeteged dolgozom (min. 12 ora minden nap), szegeny S. meg var estenkent ram, de szerencsere jol birja, tenyleg nagyon aranyos es megerto. Ezt most igy junius 31-ig kell kihuznom, akkor vege a busy seasonnek. Azert a hetvegeket megprobalom szabadon tartani, eddig sikeresen. Elhataroztuk, hogy bar hetkozben nincs idonk sportolni, hetvegenkent mozgunk egy kicsit. Ma az a terv hogy veszunk tollas utot es labdakat, holnap meg korizni megyunk.

     

    Athenia veled mi van? Hogy alakulnak az angliai tervek?

    előzmény:
    banyoci1 (66498)
    2008-04-07  07:45
  100. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. Április 19. 16:5066502.

    Sziasztok!

     

    Tami, nahat te is elokerultel! Igen, emlekszem hogy kisorsoltak titeket. Hamarabb kesz lett a lakas mint ahogy mondtak? Ez olyan fura, inkabb mindig az szokott lenni hogy kesnek, vagy csak nagyon megszoktam mar a latinos tempot?  Mindenestre ez nagyon jo hir. Es miert kell uj hutot meg mosogepet venni? A regi nem fer be? Dekoralni meg lehet olcson is, csak jo otletek kellenek, de gondolom mar vannak.

     

    Akkor most felrakok en is par kepet az uj lakasunkrol, igeretmhez hiven (bar kb. egy honapja irtam hogy felteszem oket, mondom hogy atvettem a latinos tempot hehehe)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66501)
    2008-04-11  12:20

Címlap

top