Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ORVOSOK FEKETELISTÁJA

livilla
Létrehozva: 2004. augusztus 24. 14:52
Sziasztok! Az utóbbi 1 hónap számomra orvosi kivizsgálásokkal és kórházi műtéttel, kezelésekkel telt - egy horrorisztikus elemekkel átszőtt, nehezen átlátható és ma is teljesen zavaros történet lett belőle, aminek még mindig nincs vége. A legborzasztóbb azonban a szembesülés volt azon ténnyel, mennyi az inkompetens vagy nemtörődöm orvosnak álcázott pénznyelőgép, akit minden jobban érdekel a betegnél, elsősorban a saját zsebe; és főleg, hogy mi, betegek mennyire ki vagyunk szolgáltatva a sok pancsernek. TISZTELET A KIVÉTELEKNEK - ők is léteznek!! Tudom, ez a fórum nem a legalkalmasabb e célra, mégis szükség lenne arra, hogy mi - jelenlegi és leendő betegek - legalább magunkat meg tudjuk védeni tőlük, ha már a hazai jogrendszer erre szinte semmilyen sanszot nem ad nekünk és nem védelmez minket, hisz mindegyik lelkiismeretlen "orvos" különösebb retorzió nélkül nézheti betegét levegőnek vagy még hülyének is. Én is gondolkodom pl. régi nőgyógyászom beperelésén. De ez csak egy homályos ötlet, hisz nem sok pert nyert meg beteg még Magyarországon - elég reménytelennek tűnik a dolog, nagy az összetartás az orvostársadalomban - de ez ok arra, hogy ne tegyünk semmit?? Itt most konkrétan egy feketelistára gondolok, ahol mindenki leirhatná elrettentő tapasztalatait az adott orvossal kapcsolatban, nevén nevezve őt, nehogy véletlenül új beteg kerülhessen a karmai közé - jó pénzért. Gondolom, jogilag nem lenne teljesen OK ez, de mi más marad számukra? (Jó lenne egy név alapján kereső lehetőség a website-on belül). Mit gondoltok erről? Vagy rögtön kimoderálnák a topicot? Elkeseritő... Kinek milyen használható ötlete lenne? Esetleg létezik már ilyen feketelista a neten valahol? Egyáltalán, milyen jogi következményei lehetnek?
  1. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. augusztus 24. 20:1526.
    Szia, látod nekem meg csak jó tapasztalataim vannak K. H. P. ról, én nála szültem 3, 5 éve. Sok a betege ez tény, meg a stílusa is érdekes, van akinek bejön van aki kiborul tőle.
    Azt én se értemn miért nem lehet tudni a műhíba perekben elitélt orvosok nevét, sőt úgy tudom eddig egy orvost függesztettek fel, aki az otthon szüléseket vezette le Geréb Ági , és őt se műhibáért. ( én tisztelem ezt a dokit, hogy szembeszáll az ált. orvosi gyakorlattal)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (20)
     
  2. 2004. augusztus 24. 19:3525.
    sziasztok. . . . . . .

    5. éve fekszik tolókocsiban a kisebbik fiam, a Budai gyermekkórház orthopéd orvosainak hibájából. . . . . . . a műhiba perem hamarosan indul a Markóban. . . . . . szorítsatok nekünk. . . . . . köszönöm. . . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 24. 18:0324.
    Igen, csak tapasztalatom szerint nem mindig a legrosszabb orvost utálják, sőt. . . Van egy ilyen feketelista-honlap, egy bizonyos szakmáról. (Nem adom meg, mert nem akarok neki reklámot csinálni). Magyarország néhány legjobb orvosa szerepel rajta, mint kerülendő bűnöző.
    előzmény:
    livilla (13)
     
  4. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2004. augusztus 24. 17:3723.
    szerintem jót ajánlani lehet teljes névvel is. nem? abban nincs becsületsértő semmise! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. augusztus 24. 16:2022.
    Igen, Kútvölgyi Klinika, és a rendelőintézetben rendel, és B. örsön is (nem magánrendelőben), Dr. H. T. Már sokan hozzá járnak az ismerőseim, rokonaim közül, én is 7 éve, és elégedettek vagyunk. Igaz, elfogadja a pénzt, ha adunk, de ha nem adunk, akkor is ugyanúgy foglalkozik velünk.
    előzmény:
    azték (21)
     
  6. 2004. augusztus 24. 15:5921.
    Szia! esetleg leírnád a doktor úr monogramját, kórházát is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. augusztus 24. 15:5120.
    Akkor felbátorodva én is írok két doktornőt, akikhez ne menjetek: az egyik, MÁV Kórház Budapesten, K. H. P. A másik Rókus Kórház, de a Deáknál van magánrendelője is: P. A. Már pár éve, hogy volt szerencsém e két doktornőhöz, egymás után, megalázóak, lenézőek, nemtörődömek voltak, és 1 év alatt nem tudtak kigyógyítani abból, ami később egy doktor úrnak sikerült 2-3 hét alatt. Ja, és azt se vették észre, hogy van egy méhszájsebem. Ha nem időben keresem fel az említett doktor urat, akkor talán nem is lehetne gyerekem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. augusztus 24. 15:5119.
    Végeredményben az orvosok és a politikusok is olyanok, mint a bikini. A lényeget el kell, hogy takarják, különben kitör a botrány.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. augusztus 24. 15:4818.
    Teljesen egyetértek maszi-val. Én is dolgoztam orvosok között évekig, úgyhogy tapasztalatból beszélek. Igyekszem nem túlságosan gyakran zaklatni az orvosokat. Inkább megoldom magam a problémámat, ha házilag megoldható.
    előzmény:
    maszi (12)
     
  10. Torolt_felhasznalo_951204
    Torolt_felhasznalo_951204
    2004. augusztus 24. 15:4217.
    Sziasztok,

    Mensh "doktorhoz" nekem is volt szerencsém. . . .
    Miután egy nem kívánt terhességgel mentem el hozzá, elég megalázó módon bánt velem, majd ( miután láthatta, hogy nem vagyok túl boldog ) megdícsérte a szememet, és meginvitált a magánrendelőjébe.
    Soha többé felé sem néztem. Egyébként ennek az öreg lelketlen disznónak ilyen tekinetben elég nagy híre van. . .
    Optra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_458101 (16)
     
  11. 2004. augusztus 24. 15:3616.
    Akkor én kezdeném is a listát.
    SZTK, 16. kerület, nőgyógyászat. Én kis naív, elmentem Mensh doktorhoz, aki amellett hogy baromira fájdalmasan vizsgált meg, megalázott és lekezelt az asszisztensével együtt, nem tudta megmondani hogy mi a bajom (mint kiderült, sima gomba volt) Olyan gyógyszert írt fel, ami csak ártott és mindezek mellett közölte, hogy ha meg akarok gyógyulni, menjek a magánrendelőjébe és ott majd rendesen kivizsgál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2004. augusztus 24. 15:3515.
    azért ez nagyon általánosítva van. minden szakmában vannak parasztok (emberileg) és normálisak is. nekem nem egy műtétem volt már (epe, bokaszalag stb) de soha nem lehetett okom panaszra orvosilag. Pedig aztán se fia se borja nem vagyok senkinek és anyagilag sem voltunk úgy eleresztve (volt amelyik nem is fogadott el lóvét). Azóta is hozzájuk járok, ha bármi bajom van, sőt már ajánlottam is embereknek. Egyébként olyat is lehetne, hogy akivel elégedett voltál, annak a nevét adod meg. Ez azért mégis pozitívabb, és használhatóbb (hiszen akkor tudsz válogatni, kihez fordulj)
    előzmény:
    maszi (12)
     
  13. 2004. augusztus 24. 15:3014.
    A mostani HVG-ben nyilatkozik Péterfalvy Attila, az ombudsman, aki letiltatta a halapenz. hu-t. . .
    előzmény:
    livilla (8)
     
  14. 2004. augusztus 24. 15:2913.
    Nekem nem is azzal van gondom, ha egy orvos hibázik. A lelkiismeretes, jó orvosok többnyire túlhajszoltak, és ők is csak emberből vannak. Azokra vagyok berágva, akik a kisujjukat sem mozditják a betegekért, nemtörődömök, érdektelenek, akiket nem izgat annak az embernek a sorsa, aki - kényszerű bizalom okán - a kezükbe helyezi az életét.
    előzmény:
    Pirx (7)
     
  15. 2004. augusztus 24. 15:2912.
    Szerintem sajnos nem sokat érsz el. Az orvosok nagyon-nagyon összetartóak. Ráadásul az ember csak még jobban megkeseredik egy ilyen per után, ebben biztos vagyok. Én dolgoztam orvosok között, és megtapasztaltam a másik oldalt is. Voltam már beteg és az apukám annak idején nagyon sokat betegeskedett, rengeteget volt kórházban. Mindig azt mondom, hogy csak orvosok keze közé ne kerüljek, mert még betegebb leszek.
    előzmény:
    livilla (8)
     
  16. 2004. augusztus 24. 15:2811.
    Sziasztok!Azért leegyszerűsitve a dolgot az hogy valaki leirja hogy ebbe és ebbe a műintézményba XY orvoshoz ne menjetek mert ez és ez történt ezt azért meg lehet irni. . . . gondoljunk csak a Hol ne vásároljunk c. topicra. . . itt annyi a különbség hogy a pénzünket nem az üzletben hegyjuk hanem az orvosnál. . . és itt az orvos monogramját kell begépelni. . . ha valaki póruljárt már az adott helyen kapásból felismeri a delikvenst . . . pl. ahol én szültem ott van egy doki ha annak a monogramját ideirná valaki akkor rögtön tudnám hogy róla van szó. . . kösz hogy elolvastátok. . . Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 24. 15:2810.
    Ez az egész, vagyis amikor a beteg rájön, hogy valamit elszúrt az orvos, csak a jéghegy csúcsa. Sokszor ki sem derül, hogy mi zajlott le pl. műtét közben. . . Kb. annyira összetartóak az orvosok, mint a politikusok, az az érdekük, hogy ne derüljön ki az igazság. . . :o(
    előzmény:
    livilla (8)
     
  18. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2004. augusztus 24. 15:279.
    Sziasztok! Nem védeni szeretném az orvosokat (egy sincs a családomban), de azért gondoljatok bele, hogy aki az orvosit kettessel végezte ugyanúgy praktizál, mint aki ötössel. Ha azt szeretnéd, h. a prof műtsön és ne a gyakornok, akkor arra áldozni kell. Amíg a pancser és a hivatástudattal megáldott dokik ugyanannyit keresnek nehéz lesz kiszűrni a bénákat, pénzhajhászokat és a lelketleneket. Az én javaslatom az ajánlás (vagyis ismerősök ajánlanak dokit. ahogy pl fodrászt is) és bennük megbízom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 24. 15:228.

    Tudod a monogram pont azért nem jó, amiért nem törvénysértő: mert nem lehet beazonositani vele senkit. Igy nem is tölti be az információ a megelőző funkciót, aminek szánnám.
    Mivel forrong bennem a tehetetlenség, azon filózok, hogy érdemes-e bevállalni akár 1-2 becsületsértési pert is ezért a célért? Elmozdulna-e valami a hatására? Talán észbekapnának az illetékes törvényalkotók? Ha ez nem felel meg nekik, mondjanak jobbat! Persze azt értem, hogy igy mindenki évtelenül, alaptalanul is bemószerolhatja pl. orvos szomszédját, mert mondjuk nem tetszik neki a képe. Ez benne van a pakliban. Sajnos a gond az többnyire, hogy a beteg még bizonyitani sem igen tudja az igazát.
    előzmény:
    maszi (6)
     
  20. 2004. augusztus 24. 15:197.
    Ismerek néhány peres ügyet. Ezeket nyilvánosságra lehet hozni. Sajnos a tapasztalatom az, hogy a perek és a szakmai tudás csak nagyon távolról függ össze. Szinte minden orvos követ el élete során egy-egy bakit, hogy melyikből lesz per, azt inkább dönti el az, hogy a beteg milyen ügyvédhez fordul és az orvos milyen pontos nyilvántartást vezet, mint a valódi szakmai dolgoktól.
    előzmény:
    toblerone1 (5)
     
  21. 2004. augusztus 24. 15:166.
    Nekem is rögtön a hálapénz. hu oldal jutott az eszembe. Óriási volt a botrány, ombudsmani vizsgálat, rendőrség, jó hírnév megsértése perekkel való fenyegetőzés lett belőle. Azonnal törölték az oldalt. Pedig szerintem nagyon hasznos volt és pont azért indult el, hogy a kismamák képben legyenek, hogy melyik orvosról milyenek a vélemények, kinél mennyi kb. a tarifa, stb.
    Persze, ha fórum szerűen írna mindenki a saját rossz tapasztalatairól, az úgy már itt az nlc-n is működött.
    Volt pl. a nőgyógyász magatartása, vagy volt még egy másik amire nem emlékszem mi volt a címe. Írd le a történetedet, kórházzal és az orvos monogramjával. Úgy nem hiszem, hogy kimoderálnák.
    előzmény:
    livilla (1)
     
  22. 2004. augusztus 24. 15:155.
    A halapenz. hu botrány után próbáltunk ilyen oldalt létrehozni, az mondták okos jogászok, hogy ebből becsületsértési és rágalmazási perek sora indulhat el. :-(((

    Pedig legalább a bíróságok, vagy szakmai fórumok előtt, bizonyítottan elítélt műhibás orvosok listáját nyilvánosságra kellene hozni!!! :-(
    előzmény:
    livilla (1)
     
  23. 2004. augusztus 24. 15:104.
    Nem tudom, mik a lehetőségek, de gyanítom, hogy akár perre is viheti az orvos a olgot, ha úgy érzi, sértik a jó hírhez való személyiségi jogát.
    Sajnos teljes mértékben egyet kell értsek Veled, mert rengeteg rossz tapasztalatom van nekem is. Egy megoldást látok: csak ismerős által ajánlott helyremegyek és inkább fizetek, de ne nézzenek kísérleti nyúlnak. Volt hogy nem így gondoltam (nem is lett volna pénz rá . . ) és sajnos egy vetélés volt az eredmény. . .
    előzmény:
    livilla (1)
     
  24. 2004. augusztus 24. 15:103.
    Igen, de talán az mégis más, mert végül is mindenkinek a magánügye, kitől mennyi pénzt kap - ha megérdemli és rendesen megdolgozik érte. Annak adóvonzatai voltak, stb. De itt a betegek érdekeinek a védelméről lenne szó, amit senki sehol nem képvisel, sajnos a törvény sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. augusztus 24. 15:022.
    Emlékszel a kismamás hálapénzes oldalra, mekkora botrány volt belőle? Szerintem esélytelen lenne egy ilyen oldal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top