Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrmandula és fül probléma

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 31. 14:51

Sziasztok! 

A 3.5 éves fiamnak nov. elején eldugult az orra, illetve levegőt kapott ,de orr hangon beszélt. Szinte nem volt beteg mostanáig.Ez a helyzet nem lett jobb csak még valami orrfolyásos cuccot is összeszedett és a tünetek fokozódtak.Aztán egyik alkalommal észrevettük a párommal hogy amit halkan mondunk azt nem hallja.Elmentünk dokihoz aki antibiotikumot és Nasonex szprét írt fel neki.Picit javult a helyzet ,de az orrhang maradt.Kontrollon mondta a doki ,hogy lehet ,hogy ki kéne venni az orrmanduláját ,de várjunk vele mert nem beteges.Viszont a füle nem szellőzik és ezért csökkent a hallása.A szpré nem nagyon használt kapott mellé egy folyadékot Aeriust.Ezzel szinte egyidőben elkapott az oviba egy vírust és iszonyúan köhög + megint folyik az orra.Ma reggel észrevettem ,hogy nem hall(ismét) rendesen!Volt már valaki hasonló helyzetben?Nagyon agódom a hallása miatt!Arról nem is beszélve ,hogy eddig szinte nem is kapott gyógyszert az életében és alig volt beteg! 

Köszi ha tudtok valami megoldás félét!!!!!!

  1. 2008. Április 3. 00:1539.

    nem írtatok.....

    talán most ......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_405526
    Torolt_felhasznalo_405526
    2008. március 31. 08:3838.

    SZiasztok!

     

    Mi is hasonló cipőben járunk 4 éves kisfiunkkal. 40%-os a halláscsökkenése , de félünk a műtéttől nagyon. Utána mire kell vigyázni? Meddig nem ugrálhat stb.?

     

    Hallott valaki Dr-Vass Zoltaan szegedi orvosról?

     

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. március 24. 12:2937.

    sziasztok,

    tudna valaki ajánlani egy jó fül-orr-gégészt?

    ill. ha valaki ismeri a csáthy drnőt, vagy a huszka dr-t -istván kh- akkor elmondaná, leírná a véleményét róluk.

     a 3,5 éves kisfiamnak (aki most itt ül az ölemben és ezért néha félregépelek) mondták, hogy ki kell venni az orrmanduláját. eddig nem fájt a füle csak most, de nátha után mindig egy hónapig tartott amíg helyre jött. nem folyt az orra csak a beszédén lehetett észrevenni + tavaly rossz volt a hallása, de helyrejött.

    most először fáj a füle és úgy gondoltam nem halogatom tovább a műtétet.

    előre is köszönöm    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. január 31. 16:4936.
    most indulok haza, otthonról még benézek. köszi  
    előzmény:
    birek2 (35)
    2008-01-31  16:48
  5. 2008. január 31. 16:4835.
    egyenlőre csak az orrmandulájáról lenne szó. szegénykémet már dártvédernek hívjuk annyira szuszog (mint a verebes), orrhangon beszél, stb. a gyerekorvos és a szakorvos is hüledezett hogy hatalmas. én is félek hogy esetleg visszanő, de az esetleges szövődményektől is tartunk.
    előzmény:
    bébinyusz (34)
    2008-01-31  16:42
  6. 2008. január 31. 16:4234.
    Szerintem meg fogsz lepődni, milyen gyorsan javul. ez ha "csak" orrmandula ,akkor két csippantás és kész. én emlékszem a sajátomra és az orrmandulával szerintem nem fog sokat szenvedni...fájni se fájt utána....nekem.
    előzmény:
    birek2 (32)
    2008-01-31  16:40
  7. 2008. január 31. 16:4033.
    egyre nagyon vigyázzatok! egészséges legyen tökéletesen mikor kiveszik. nekünk is doki mondta hogyha nem teljesen egészséges akkor semmit nem ér a műtét.

    nekünk 3 éves a fiunk, túl vagyunk ezen a korszakon!!! műtét nélkül. én húznmi fogom a műtétet mert nem akarom hogy visszanőjön neki, és felnőtt fejjel úgy szenvedjen vele mint én.
    előzmény:
    birek2 (30)
    2008-01-31  16:37
  8. 2008. január 31. 16:4032.
    még egy kérdés, bár ezt gondolom holnap is megkérdezhetem. műtét után ha minden rendben van, mennyi idővel mehet újra közösségbe? előre le kellene szerveznünk a felügyeletet a családon belül. én sajna pár napnál többet nem tudok otthon maradni vele  
    előzmény:
    birek2 (30)
    2008-01-31  16:37
  9. 2008. január 31. 16:3831.
    NEkem négy véesen vették ki, torok és orrmanduláimat. 30 évesen körberöhögött a dokim hogy nemá, magának mindkét mandulája ép!!!! visszanőtt...
    előzmény:
    Gibusz (28)
    2008-01-31  16:04
  10. 2008. január 31. 16:3730.

    sziasztok!

    ne haragudj Éva, hogy bepofátlankodom a topikodba, de mi holnap reggel megyünk vissza a fül, orr, gégére megbeszélni a fiam műtétét. decemberben volt 3 éves, kb 1 éve mondja több orvos is hogy ki kell venni az orrmanduláját, mert az orrán keresztül szinte nem is tud lélegezni. éjjel horkol, felületesen alszik, állandóan iszik, stb. azt mondták olyan nagy, hogy nem érdemes várni vele, bár eddig fülproblémát nem tapasztaltunk nála.
    akinek műtötték az ilyen kicsi gyermekét megírná nekem hogy zajlott? hogy viselte a gyerek a vérvételt (gondolom náluk is csinálnak előtte) meg minden egyebet? be vagyok kicsit sz...va.

    mégegyszer bocsi a pofátlankodásomért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 31. 16:0729.
    Értem!Mondjuk nekem is kivették annó és vissza is nőtt! 
    előzmény:
    Gibusz (28)
    2008-01-31  16:04
  12. 2008. január 31. 16:0428.
    Minél hamarabb veszik ki, annál nagyobb az esély, hogy visszanő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221900 (26)
    2008-01-31  16:01
  13. 2008. január 31. 16:0427.
    Szia!

    Az én lánykám tavaly kezdte az ovit; áprilisig, míg végül mindkét (garat és orr) manduláját kivették, 6 hetet tudtunk oviba járni. Azóta alig volt komoly gond. Ő is halláscsökkenéssel kezdte, amiről a második fülész állapította meg, hogy savós fülgyulladás, ami nem fáj. (Meg persze horkolt is szegény)
    Kezdtük Nasonexel, meg napi 3 orrmosással (Salsol oldattal), de a hallásán alig javított, és a garatmandulája is állandóan begyulladt. Úgyhogy végül műtét, de utána rögtön megoldódott minden. Ha az első fülészen múlik, még meg is süketülhetett volna, mert az azt mondta, ne csináljunk semmit, csak melegítsük 3 hónapig. Azalatt meg összenőttek volna a hallócsontocskák.

    Hozzátartozik, hogy most mondta a háziorvos, hogy egy darabka visszanőtt a garatmandulából, de még nincs gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 31. 16:0126.
    Mért nem veszik ki szívesen 6 éves kor alatt???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221900 (1)
    2008-01-31  14:51
  15. Torolt_felhasznalo_720045
    Torolt_felhasznalo_720045
    2008. január 31. 15:4925.
    Sziasztok! Mi is évekig kínlódtunk hasonló problémákkal.kétszer felszúrták a fülét,legalább 6 alkalommal kifakadt.Betöltötte a 6évet és megkérdezte a fül-orr-gégész hogy mi a döntésünk.Kivetettjük az orrmandulát vagy sem.Két hét múlva túl volt rajta.A doktornő azt mondta hogy ekkorát még nem látott.Csoda hogy hallott a gyerek.lAzóta minden oké.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. január 31. 15:4724.
    Szia

    Mi is küzdöttünk ilyennel, de 3 évesen kivették a manduláját a kisfiamnak. Nálunk úgy deróült ki, hogy ha náthás volt, akkor az egyből a fülére is ment, és nem egyszer fel is kellett szúrni miatta. Ja és rettenetesen horkolt a gyerek. Az allergológus megnézte, de háziporon kívül semmit nem talált, amire allergiás lehet. A fül-orr gégész vette észer, egy vizsgálat alkalmával, hogy az átlagtól nagyobb az orrmandulája. Majd a műtéten a doki majdnem elájult, amikor meglátta, hogy mekkora. Ja és állandan hányt a mandulája miatt.

    Ha kiveszik manduláját fiadnak, biztos jobban lesz, és a hallása is visszatér. Még is izületei is begyulladhatnak tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221900 (1)
    2008-01-31  14:51
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 31. 15:4723.
    Mi az a tubus????
    előzmény:
    zsoffi (21)
    2008-01-31  15:40
  18. 2008. január 31. 15:4522.

    Szia!

    Persze,idén lesz 10 éves.

    Koraszülött volt,1150gr-mal született,és azért lett a hallójárata szűk,mert nem fejlődött ki.

    Nem,nem kaptunk tubust,havonta egyszer a fülészeten tisztítják!

    előzmény:
    zsoffi (21)
    2008-01-31  15:40
  19. 2008. január 31. 15:4021.

    Szia, megkérdezhetem, hogy hány éves a kisfiad? Az én fiamnak is kivették az orrmanduláját és kapott tubust mindkét fülébe? Nektek ajánlotta az orvos a tubust?

    előzmény:
    Nénje (15)
    2008-01-31  15:29
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 31. 15:3820.
    Köszi az eddigieket mindenkinek!Holnap irány az orr-fül-gége!Majd meglátjuk ,hogy alakul!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221900 (1)
    2008-01-31  14:51
  21. Torolt_felhasznalo_349885
    Torolt_felhasznalo_349885
    2008. január 31. 15:3719.

    Szia!

     

    A nagylányomnak mi is kivetettük. Azért hozzáteszem, hogy mi jobban bevoltunk sz.rva, mint a gyerek..   

    Nálunk frankó megfázással kezdődött, ebből lett fülgyulladás. De már nagyon régóta horkolt is, mindenképpen kivetettük volna. Szóval itt is sorozatos légúti nyavajái voltak, plussz Ő is rosszul hallott. Elküldtek a fül-orr-gégére, audiológiára, no itt ki is bukott a halláscsökkenés.

    De a feketeleves a műtét után ért... mindkét fülében savós középfülgyulladása volt, tele volt mindkettő váladékkal, ami már (a doktornő szavaival élve) szövetesedett, és írtó mákunk volt, mert, ha nem visszük el, talán mára már süket lenne...  

    Mindenképp vidd el, nem ijesztgetni akarlak, de az ördög nem alszik.

    Egyébként az én gyerekem sem volt sohasem beteges...addig... de a műtét óta sokkal jobb már, és nem horkol, alszik egész éjjel, pedig előtte mindíg felkelt (gondolom nem kapott levegőt   ) szóval a helyzet csak javult azóta.

     

    Minden jót Nektek!!

     

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 31. 15:3518.
    A tej dologgal én nagyon egyet értek!!!!!Nem is nagyon kapott eddig!Az oviban(mint utólag kiderült)nyomatta minden nap a dobozos tejet! 
    előzmény:
    jtb (13)
    2008-01-31  15:16
  23. 2008. január 31. 15:3517.
    Sziasztok! Mi tavaly május óta kinlódtunk mindenféle betegséggel (2x tüdögyulladás, arcüreggyulladás, szinte állandó orrfolyás, stb. Nehezen kapott levegöt, ejszaka sokszor felébredt, horkolt stb. Egy rémálom volt a tavalyi év. (Addig semmi baja nem volt, tavaly áprilisban kezdte az ovit). Hetente orvoshoz jártunk. Én már többször mondtam a dokinak, hogy nem lehet, hogy meg kellene nézetni az orrmanduláját? A válasz mindig az volt, hogy nem, nincs semmi baja, ez az ovi hatása (!) majd kinövi. Tavaly decemberben már nem birtam tovább, elvittük egy fül-orr-gégészhez, azonnali mütétet javasolt. Elvittük egy másikhoz, ö adott 2 hetet, ha nem javul javasolja az orrmandula mütétet. Január elején kivették a kisfiunk az orrmanuláját. A mütét 7 percig tartott, - persze az altatást leszámitva- este már kutya baja nem volt a gyereknek. Regggel 8-kor volt a mütét 1 órakor már otthon voltunk. Ja és a mütét után rögtön észre lehetett venni a válozásokat! Rendesen vette a levegöt, azóta alszik éjszaka! Jó tudom, hogy még nem telt sok idö el, azóta sem volt beteg. Már 3 hete jár folyamatosan oviba, amire ezelött nem volt példa. A mütéttöl természetesen nagyon féltünk, de utólag visszagondolva, nem volt olyan vészes. Nagyon nem akartuk mi sem, de most már örülünk, hogy mégis rászántuk magunkat. A fiamnak semmilyen rossz éménye nincs a mütéttel kapcsolatban. Nem voltak fájdalmai utánna, az altatás viselte meg egy kicsit. Persze ilyen kis korban ( az én fiam márciusban lesz 4 éves) nem nagyon javasolják az orrmandula mütétet sem, csak ha nagyon muszáj. A doki szerint viszont egyre több 3 éven aluli gyerek is van, akinél el kell végezni a mütétet olyan állapotban van. Ja a lényeg a fent leirt betegségek az orrmandula miatt voltak, ugyanis állandó racüreggyuladása volt a gyereknek, ami fertözte a légcsövét, a tüdejét. szóval nagyon csúnya betegségeket tud okozni. Mielöbbi gyógyulást kivánok nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. január 31. 15:3116.
    Nekem gyerekkoromban állandóan fülgyulladásom volt. 4 éves voltam, amikor kivették az orrmandulámat. Azóta visszanőtt. A fülemet állandóan föl is szúrták. Legalább 10-szer. Ez addig tartott, míg óvódás voltam. Aztán egyszercsak elmúlt. Kinőttem. Pár éve, mikor a 2. gyerkőcömet vártam, és az elsőszülött még óvis volt megint volt kétszer fülgyulladásom. Egy gyerekorvos ismerősünk azt mondta, hogy az ilyen gyerekbacik rám így hatottak/hatnak. Más gyereknek torokgyulladása, tüszösmandula-gyulladása lesz (nekem soha sem volt egyik sem) nekem meg rögtön a fülemre megy. Ez sajna hajlam kérdése. Remélem a te gyerkőcöd is hamar kinövi. Ha van orrszívó-porszívótok, azzal segíthetnél neki, amikor ennyire taknyos, hogy ne fújjon bele még több trutyit a fülébe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221900 (1)
    2008-01-31  14:51

Címlap

top