Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Környezetbarát értékesítés

castaneasativa46
Létrehozva: 2020. május 4. 12:20

Néhány napja tarkababot kerestem az egyik neves áruházban. Volt, 1/2 kg 300 forint, és elégedett voltam, hogy kaptam /és viszonylag olcsón/ 


 


Otthon azután nézem: "Származási ország: Kína"


 


No, feltettem - beáztatás után - főni, másfél órát főtt /forrástól számítva/ utána bizony még mindig eléggé kemény volt...az íze a bab ízére emlékeztetett...


 


Egy hét múlva egy másik multinál próbálkoztam, ott többféle bab is volt, persze magasabb árfekvésben.


 


360 forintért etióp babot kínáltak... No, ahhoz képest, hogy Afrikából jött nem is drága - gondoltam. Nem mertem megvenni, annyifélét hall az ember az afrikai betegségekről..


 


Volt egy hasonló kategória is, de hamar kiderült - az ellenőrző leolvasásával - hogy a polcon feltüntetett ár téves, 370 ft helyett 580 ft volt a félkiló bab ára, és kanadai illetőségű volt.


 


Most már csak egy a kérdés? Hová tűnt a magyar bab? /Arról nem beszélve, hogy nem kimondottan környezetbarát megoldás, hogy a magyar terméket exportáljuk, a kínait, afrikait, amerikait pedig behozzuk!/

  1. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. május 17. 17:206.

    Egyébként pedig kimész a piacra és Mariska/Icuka  néninél megveszed a magyar babot  annyiért amennyiért adja és főleg annyit amennyire szükséged van. 


    Igen, akkor meg az a probléma, hogy vajon ezek a mamák miért adják olyan drágán mikor a kínai sokkal olcsóbb,


     


    Épp ma hallotam  ilyen siránkozást és épp bab ügyben.


     


    Szóval és tettel: semmi sem jó.


     

  2. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. május 17. 17:165.

    Rettenetes! Milyen borzalmak vannak, tényleg.


    Hányszor eszel bablevest egy évben, hogy ennyire megvisel 1/2 kg bab megvétele, mely kb 3x -ra ad levesnek valót?


     


     


     


     

  3. 2020. május 11. 08:494.

    En nem ertem , hogy nem lehet megerteni , miert nincs ma "kornyezetbarat megoldas"


    Van a vallalkozo , aki penzt fektet be , a befektetesevel penzt akar keresni .
    Nem hulye , hogy ott csinalja a babot , ahol kevesebbet keres tonnankent...
    Köt a nepere szaro  afrikai gazdaggal egy szerzodest , kihuzza az ottani emberek laba alol a talajt es ket/3/4/10/100 -szor annyit keres a babbal , mint keresne Magyarorszagon vagy Europaban termelve ...


    Eredmeny :  TE ehetsz olcson babot , paradicsomot , paprikat , spargat , articsokat , zoldborsot  egesz evben . Sot : VALASZTEK van


                       A babot termelo teleteszi a zsebet


                      A terepet szolgaltato teleteszi a zsebet


                       Jon a migrans a bab utan , mert miattunk nincs foldje , es nem tud ultetni krumplit/maniokat  stb-t

  4. 2020. május 11. 08:303.

    Az etiop es egyeb afrikai zoldsegek sosem latjak kozelrol azt a szegeny etiopiait , aki betegseget adhatna neked...
    Delafrikaban pl az ottani ehezok elol szogesdrottal , dronnal es fegyveres orrel van orizve minden bevetett terulet.

  5. 2020. május 11. 08:252.

    Egy nagyon erdekes cikk a magyar babrol ... nekem az jon be , hogy erdemesebb a mezogazdasagi vallalkozonak Magyarorszagon kukoricat siloznia. Kevesebb idovel , kevesebb befektetessel , kevesebb munkaerovel , kevesebb eloirassal , kevesebb rizikoval ugyanannyit keres...


     Franciaorszagban majdnem minden paraszt atallt meregdraga "tanyasi bio" zoldseg es allat termesztesre/tenyesztesre  de a jonepet nem ezek a bio-termekek etetik naponta.
    50 millio emberhez nincs eleg "bio" termotalaj : ezt venni es ezt kifizetni csak a jomodu "elit" engedheti meg...
    A masszanak marad az ugyanolyan fincsi telen-nyaron elerheto maroccoi vagy delafrikai stb kizsakmanyolt teruleteken termesztett  friss bab , paradicsom , paprika stb es reggelente a repulovel erkezo frissen vagott rozsa...

Címlap

top