Gödöllő és környékbeliek

mézessüti
Létrehozva: 2005. február 5. 14:44
Sziasztok!

Ha Gödöllő vonzáskörzetében élsz, akkor itt a helyed, hogy új barátságok kötődjenek!
26936 hozzászólás
  1. 2021. június 21. 00:4126936.

Rafi!

Tényleg itt lenne az ideje!

Heltai Bálint 

előzmény:
    rafi (26923)
    2017-03-28  08:02
  2. 2021. június 20. 21:5626935.

Kedves Lia! és Társad!(Renigir?)

Már 2021-et írunk, és még mindig nem adtátok neveteket és arcotokat a véleményeitekhez.Sok év elmúlt, sok víz lefolyt

különféle folyókon és patakokon, de én még mindig nem érzem azt a frenetikus fölényt, amit morálisan és szakmailag

vindikáltok magatoknak. Miután nem függünk egymástól, szeretném tudni biztosan, kik vagytok. Nemcsak találgatni.

Persze további munkámban nem tudom hasznosítani kritikáitokat, mert már régóta nyugdíjas vagyok. Ez persze nem azt

jelenti, hogy tétlenül élek: szakmámmal kapcsolatos dolgokban (irodalom, nyelvészet, folklór) végzek munkát.

Korábbi tanári munkámat illetheti kritika, de nem voltak olyan kolosszális tévedéseim, amelyekről ti írtok [NÉVTELENÜL!!!]

A névtelen intrika rövid távon hozhat előnyt az életetekben, de a dolgok téves megítélése, és a könnyelmű fecsegés könnyen 

visszaüthet. Ezt a figyelmeztetést még hajdani tanárként írom nektek, hátha nem késtem el véglegesen a figyelmeztetéssel.

Üdv. Heltai Bálint      

előzmény:
    Lia* (275)
    2005-02-25  21:39
  3. 2021. május 1. 14:5326934.

Végre kézbe vehettem a hatvani Móricz-tanulmányomat. A járvány miatt csak most tudtam átmenni érte Hatvanba.(Móricz Zsigmond: Hatvani átszállás című novellájának elemzése. Megjelent a Hatvani Kalendáriumban.) Közben írtam egy költészetnapi jegyzetet (Kész a leltár, Reménytelenül, Költőnk és kora összefüggéseiről. Később lehet belőle nyilvános anyag is) Most egy Ady tanulmányon dolgozom, meglehetősen szoros határidővel.Aprólékos, sok időt igénylő munka, de sok örömöm van benne. Megállapodásom van a publikációról.

előzmény:
    erődlipótkapu (26932)
    2021-03-06  19:54
  4. 2021. március 11. 16:0026933.

Gödöllőre szeretnék költöznic családostul, valakinek van pár tippje mire érdemes figyelni?

5. 2021. március 6. 19:5426932.

Két napja (2021. március 4-én) megjelent Hatvanban a Móricz-tanulmányom. Móricz Zs.: Hatvani átszállás című novellájáról írtam. Az elbeszélés különleges prózapoétikai problémákat vet fel: például az irodalmi pop art módszerének korai alkalmazását. De azért mindenekelőtt klasszikus irodalmi szociográfia. Néhány jellegzetes csak Hatvanra jellemző figura (a cukorgyár volt alkalmazotta, a vasúti váróterem kapuőre - vasutas is megjelenik benne. De végső tanulsága általánosabb:miért elviselhetőbb úgy az élet, ha beszélünk egymással?  

előzmény:
    erődlipótkapu (26931)
    2021-01-20  12:57
  6. 2021. január 20. 12:5726931.

Néhány napja elküldtem a kisújszállásiaknak Arany János: A pusztai fűz című verséről írt tanulmányomat. Második kidolgozásban lett igazán meggyőző. Ez Arany János egyetlen szerelmes verse. Valóban: A Toldi szerelmét segítségül híva lehetett jól átvilágítani. Egy íróval és egy "docens úrral" kontrolláltattam. Azt mondták: elég jó.

előzmény:
    erődlipótkapu (26929)
    2020-12-15  23:56
  7. 2020. december 30. 19:5726930.

Tegnap megjött egy József Attila tanulmányom.("József Attila, hidd el nagyon szeretlek") Ez Érden jelent meg a

helyi folyóiratban. Folytatható. Szeretnék még dolgozni rajta, és a folytatását is megírni. 

előzmény:
    Lia* (275)
  8. 2020. december 15. 23:5626929.

Arany János: a Pusztai fűz című verséről kell tanulmányt írnom a kisújszállásiak felkérésére. Helytörténészeik szerint a költemény élményalapja városukhoz köthető. Ez Arany János egyetlen szerelmes verse, igaz többszörösen kódolva. Többeket felkértek: írják meg, mit jelent számukra ez a költemény, mert tanulmánygyűjteményt szeretnének kiadni róla. Nem merek rá vállalkozni, hogy "kikutassam", ki a múzsa, bár van tippem. Ehhez levéltárazni kéne, el kéne utazni Kisújszállásra és Nagyszalontára, és a járványhelyzetben egyébként sem járható út. Viszont egy irodalomtörténeti dogmát mindenféleképpen cáfolni akarok. A 19. század óta Arany János szemére vetik az irodalmárok, hogy nincs szerelmi költészete, ezért az életmű nem teljes. HÁT A TOLDI SZERELME MICSODA? Jórészt a szerelemről szól. A Pusztai fűz értelmezésének kulcsa is véleményem szerint a Toldi szerelme. Sok lapszéljegyzetem van, a végleges szöveget is elkezdtem már írni. Karácsony előtt kell leadnom.  

9. 2019. május 21. 03:5626928.

Kedves Lia!

Rólam beszélsz [Heltai Bálint, magyartanár - volt 2014-ig] Rád jellemző módon, most sem adod neved, arcod

a véleményedhez. Naív nem voltam, csak József Attilával szólva: "Sikáltam a hajót/ Rántottam az ampát/ Okos urak

közt játszottam a bambát."  Szóval az átverések: én azzal nem törődtem, hogy puskáztok, 30 feletti osztálylétszám esetén

zsúfolt osztályteremben semmiféle ellenőrzésnek nem volt értelme, irreális volt. Az ellenőrzés hasznos lehet, de én eleve

nem a szisztematikus ellenőrzéstől (ami különben hasznos és kell!) vártam a problémák megoldódását. Más utak is vannak

szerencsére. Az kudarcom, hogy te ebből semmit se vettél észre. De végül is leérettségiztetek, méghozzá jó színvonalon.

És például egyik osztálytársad volt a szöveggondozója ebben az évben megjelent tanulmánykötetemnek egy élvonalbeli      könyvkiadónál. Konkrétabban azért nem írom ki, hogy névtelenség mögé bújva, nehogy ezt is mocskos szádra vegyed.

És a helyedben a csalással szerzett iskolai eredményeiddel pedig nem dicsekednék. Lia, silány véleményeiddel szállj már le rólam! 

előzmény:
    Lia* (253)
    2005-02-25  09:29
  10. 2019. május 21. 03:2326927.

Kedves Lia!

Végül is nem tudom, hogy az rángatódzós hangulatjel mit akar jelenteni. 

előzmény:
    rafi (26923)
    2017-03-28  08:02
  11. 2019. május 21. 03:2026926.

Kedves Lia!

Leszállhatnál már rólam.Nem hiszem, hogy bárkinek olyan kárt okoztam volna, hogy még 16 év után is beszélni kéne róla.

Üdv. Heltai Bálint

u.i. Halálig sérelmezem, hogy felnőttként sem adod neved, arcod a véleményedhez.

előzmény:
    Lia* (275)
  12. 2018. szeptember 22. 01:0426925.

Lia! Vetesd már le innen az NLCAFÉRÓL, amiket rólam írtál Majd húsz év eltelt azóta, hogy ezeket írtad, sokat ártottál vele, és még most is sokat ártasz. Sokmindenki rámkeres az interneten, és az első, amit olvasnak a nevem mellett, azok a te írásaid. És a te írásaid egyoldalúak. Nehézségeim voltak a suliban eleitől a végéig, de abban a tükörben, amit te tartasz elém, nem ismerek magamra. Így visszamenőleg sem hasznos kritika, vélemény. Aztán, nagyon sokan voltak, akiknek énrám volt szüksége, és azok meg is találtak. Kár lett volna, ha én nem vagyok kéznél. És az a fölényes gőg, megalapozatlan magabiztosság, ami írásaidra jellemző, rossz fényt vet rád. Másfelől pedig egyértelműen sugalmazottak a véleményeid, kollégák általam jól ismert szófordulatait, véleményeit használod. Forrásaid előttem ismertek. Azokban az osztályokban, ahová nem ért el a kezük, egész más volt a helyzet. Drága érintett kollégáim is inkább az intrikára fordított energiáikat használták volna szakmai fejlődésük biztosítására, és hogy nyújtsanak nektek valami jót, maradandót. Intrikára, becstelenségre megtanítottak benneteket. Az iskola nem erre való.

előzmény:
    Lia* (275)
  13. 2017. augusztus 20. 12:2626924.

H.B. - azaz Heltai Bálint vagyok. Igen: 4 évig vittelek benneteket. Persze tisztességesebb volna, ha nevedet, arcodat adnád a véleményedhez. (Arcodat: nem arcképre, fényképre gondolok.) - Nem volt könnyű társaság a tiétek. 2017-t írunk. Halványulnak már az emlékek. Ami infó eljut hozzám rólatok, azt mutatja, hogy sikeres életutak indultak el abból az osztályból. Legalábbis azoké, akik még most is tartják velem a kapcsolatot - azoké az, és sok örömöm van benne, ha ilyenekről értesülök. Amiket pedig írsz rólam: 1.) Becstelen, mert nem vállalod a nevedet. 2.) Gondolj vissza rá - akkoriban azt éreztem, hogy erőteljesen hangolják a gyerekeket némely kollégák, akik riválist látnak bennem. Ebben a kedvezőtlen közegben azért mégis sok minden "átment", amin tkp. én is meglepődöm. Mostanra azért körvonalazódik, hogy ki adott nektek maradandót és ki nem. A problémák dacára, amiket veletek átéltem [és megoldottam!!!], az a véleményem, hogy bennetek (és itt nem rád gondolok!) - több morális tartás volt, mint az utánatok jövőkben.

előzmény:
    Lia* (275)
  14. 2017. március 28. 08:0226923.

2005-ös a topic.... 

előzmény:
    erődlipótkapu (26922)
    2017-03-27  23:31
  15. 2017. március 27. 23:3126922.
    Jah. . . :( Azt hittem, hogy a 4 osztályosba felvételiznek! Én nem akartam Törökös lenni. . . Aztán mégis így alakult! 4. évvégén meg úgy kellett minket elzavarni, mert nem akartunk menni magunktól! Jó kis osztály volt! :)))) Bár van egy-két idióta tanár, akit csak azért "tartanak", mert az igazgató rokona és például nehogymár kirúgja a nagybácsit! :((
    idézet:
    Lia* (249)
    2005-02-25 09:01:21

Kedves Lia!

Én Heltai Bálint vagyok. A volt igazgató testvéröccse. Nem nagybácsi. Ez is mutatja tájékozottságod elmélyültségét, véleményed megalapozottságát, és megnyilvánulásod felelősségteljes voltát. Sokra viszed! Ezek a tulajdonságok hasznosak az érvényesüléshez. Különben már én is nyugdíjas vagyok. Negyven éves munkaviszonnyal a hátam mögött, amiből harminchat évet a Török Ignác Gimnáziumban töltöttem. Valamit jól is kellett csinálnom, hogy ezt elmondhassam magamról. Nem? - Különben a Csendes-óceánnál még nem értek véget a csaták, amelybe téged is belerángattak. De nem ez most a legfőbb gondom. Amíg dolgoztam, gyerekeket neveltem nem volt érkezésem internetezni. Most válaszolgatok ezekre a hasznos véleményekre - bár attól tartok: nincs sok nevelő hatása. Hogy is énekelte a Republik?

előzmény:
    Lia* (249)
    2005-02-25  09:01
  16. 2017. március 17. 05:1226921.

Arany Lia! Olyan sok örömöm nem volt a ti osztályotokban. Ja, H.B. - azaz Heltai Bálint vagyok. A nevelés oktatás bipoláris folyamat - tehát egy tanítási óra nemcsak olyan, amilyenné én teszem, hanem olyan is, amilyenné ti teszitek. Hát... volt több szerencsém is egy-egy osztállyal - ahol érdeklődő, együttműködö gyerekekre találtam. A tiétek? ...? Nem egyedüli tényező voltam abban, hogy milyenek voltatok.. Azért az osztályt, mint a rossz lovat neki hajtottam a vizesároknak. Az érettségi tanári és osztályszempontból elég jól sikerült. És úgy tudom: három magyar szakos került ki az osztályotokból -pedig az nem divatszakma. Persze mindezt erős ellenszélben. Hataloméhes és versengő kollégák intrikája állt a háttérben

- akik visszamenőleg is szégyelljék magukat. Arról, hogy ebben az osztályban "differenciálnom" kell, az győzött meg, amikor egy Arany János által írt jegyzőkönyvet próbáltam felolvasni nektek(nyelvészeti szakfolyóíratban találtam), amelyben gyönyörű, ízes szalontaisággal hallgatott ki egy lótolvajt, még jegyző korában. A sztori, különben a Nagyidaiban visszaköszön. Arany költői anyanyelvét szerettem volna bemutatni. Sajnos trágár bekiabálásokkal, előre gyártott becsmérlésekkel telt el ez az óra. Illetve: "Hogy kerül ez ide?" bekiabálásokkal. Onnantól kezdve elsősorban azoknak tanítottam (megtaláltam a módját), akik a magyar szakot választották. [A "Hogy kerül ez ide?" XY és Z kolléga szakmai nullák előre gyártott szövege volt, akik velem kapcsolatban hangoztatták, hogy nem magyarórákra tartozó dolgokat tanítok. - nem írom ki a nevüket - Petőfi sem írta ki a "Goromba tábornok" nevét. Hogyisne: hogy ezzel tegyenek hírnévre szert, illetve, hogy nekem bíróságra kelljen járnom. Még nem évült el! De én sem oldottam és oldok. De Lia, te is kapható vagy rágalmazásra. Ez elsősorban jellembeli dolog, de az ellenszolgáltatás sem kizárt.

előzmény:
    Lia* (275)
  17. 2017. február 7. 12:3826920.

Heltai Bálint vagyok. Én itt több véleményben meglehetősen negatív módon meg vagyok említve. Ezekre én eléggé alaposan válaszolgattam. Mi dolog az, hogy az engem gyalázó megjegyzések évek óta fenn vannak a Nők Lapja Cafén jólláthatóan, az én válaszaimból meg semmi sem látszik. Milyen munkát végez az admin? Nem kéne kirúgni? 

előzmény:
    Lia* (249)
    2005-02-25  09:01
  18. 2016. december 9. 12:5426919.

132419-hez. Amikor a jelzett hozzászólás íródott, akkor épp agyi infarktussal a hatvani kórházban feküdtem. A bejegyzést író szíve vágya akkor betelt. Különben nem az ilyen [132419] jellegű internetbejegyzésektől lettem beteg. Bár éppen lehettem volna. - Muszáj volt anno [1978] odamennem, és ott végig kitartanom [2014]. Nem is volt hova mennem, és három gyermekemet fel kellett nevelnem. [És mellesleg érvényes diplomám volt középiskolai működéshez.] És nem biztos, hogy a bejegyzést írónak rálátása volt, van minden dologra, ami ott velem kapcsolatos volt. Nem is kötelessége. Persze felelősségteljesebb lehetett volna: élő embert, és családot érintett az, amit ő könnyelműen odavetett, (remélem saját indíttatásból). Mégis itt vagyok. Mióta nyugdíjas lettem igyekszem távol tartani magamat volt munkahelyemtől. Nem sikerül. Nem nosztalgia (lehetne az is, mert nagyon sok pozitív élményem volt munkám során) - nem törleszkedés [szigorú törvények szabályozzák a nyugdíjas pedagógus részmunkaidős vagy teljes foglalkoztatását, amely előírások szinte kizárják ezt a lehetőséget], pedig Bartókkal szólva: teli kofferrel mentem el. Lenne bőven mondanivalóm még bőven tantárgyammal kapcsolatban is, és emberileg is. Ez a lehetőség bizony hiányzik nekem, noha voltak komoly problémáim is. -Mégis: miért nem sikerül a távolságtartás, az elhúzódás? - Nyugdíj utáni dolgaim olyanok, (irodalomtörténet, nyelvészet, 48/49-es hagyományápolás), melyekért nagyon hálás vagyok Istennek, hogy adta ezeket a lehetőségeket nekem, melyek okán sokak együttműködését kell kérnem , és sokan kérik együttműködésemet. Így aztán idősödő koromban még talán jobban megtapasztalom, hogy az élet társas (és semmiképpen sem játék.) Nem beszélnék magamról annyit, ha például ezzel a 132419-is nem lettem volna megszólítva. Meg hát a seb, amit a bejegyzés mégis okozott, úgy látszi mégsem múlt el.  

19. 2016. október 16. 17:0826918.

Heltai Bálint vagyok. Van itt a Nők Lapja Kafén néhány személyemet érintő, nevemet kiíró, ocsmány hozzászólás. Most, hogy nyugdíjas lettem, megfelelgettem nekik - de az én válaszhozzászólásaimból semmi sincs kitéve - az álneves ocsmánykodóké mindegyke tovább is fennmaradt, látható, olvasható - nevemmel együtt. Kérem a könnyelmű, mások sorsát, jó hírnevét könnyedén tönkretevő, felelelőtlen Nők Lapja Kafé adminokat, tegyék láthatóvá a válaszaimat! A Nők Lapja Kafénál megvan a tönkre tevés lehetősége, és nincs meg a válaszadás lehetősége. És azért a Nők Lapja kafénak volt vagy tíz éve, hogy levegye ezeket az egész családomat tönkre tevő, felszínes hozzászólásokat. - Heltai Bálint

előzmény:
    gyerkőcök (250)
    2005-02-25  09:09
  20. 2016. szeptember 3. 18:4326917.

Kedves "Lia"! Jó lenne, ha a rólam szóló diskurzusba engem is bevonnátok. És ha nevedet is adnád véleményeidhez, észrevételeidhez. Mert az a véleményed, ami. (Bár konkrétum, amiről írsz, hogy csak három évig vihettem egy osztályt, írja valaki megalapozatlanul, [26 évig tanítottam teljes óraszámban, előtte könyvtáros voltam] - szóval 26 év alatt sokféle variáció megtörtént, de az csak egyszer, pályám végén, hogy két osztályt 10. után nem vihettem tovább. De abban bizonytalannak ítélt egészségi állapotom is közre játszhatott, és a megsokasodott intrikák is természetesen. A kisgimnazistáknál pedig rotáció volt, hogy a két tanár közül melyik viszi tovább azt osztályt. "Fent" is "lent" is tanítottam - és ha egy kisgimnazista csoportot hetedik után leadtam, a nagyok maradtak (9-től 12-ig) egyszerre három négy osztály is, akiket vittem érettségire egymás után. Annak, hogy a kisgimnazista osztályokat én általában nem vittem tovább, anyagi okai is voltak. Voltunk néhányan magyar szakosak, akiknek meg volt az általános iskolai és középiskolai diplománk is. Ha fent is lent is tanítottunk, akkor 4 ezerrel több volt a fizetésünk, mintha csak az egyik korosztályt tanítottuk volna. Amikor a csoportösszevonás volt, akkor még nyolcadik következett, járt a nagyobb pénz egy évig. Némelyik kollégám ölni tudott azért, hogy azt a havi négyezret ne veszítse el. Én inkább félre álltam ilyenkor, hiszen másik csoportot úgyis kaptam. De kétség kívül presztízsveszteség volt számomra. De volt négy csoport (osztály), akik az én kezembe jobb kezekben lettek volna felsőbb évfolyamos korukban, függetlenül attól, hogy ki hány krajcár fizetést kapott. Ezek a dolgok sajnos nem szakmai szempontok szerint dőltek el. - Heltai Bálint

előzmény:
    Lia* (275)
  21. 2016. szeptember 1. 23:0226916.

Az nem jó, ha egy tanár közutálatnak örvend - ugyanakkor az egyik legsúlyosabb pedagógiai hiba a népszerűség keresése.

előzmény:
    gyerkőcök (250)
  22. 2016. szeptember 1. 22:5826915.

Már nem vagyok ott! És egy tanárnak nem kell feltétlenül népszerűségre törekednie. 

előzmény:
    gyerkőcök (250)
  23. 2016. szeptember 1. 04:0926914.

Hányszor mondjam már, hogy nincs ott! - H.B.

előzmény:
    gyerkőcök (250)
  24. 2016. szeptember 1. 00:5626913.

Én erre válaszoltam. Hol van? Heltai Bálint

előzmény:
    Lia* (275)
1 2 3 4 5

Címlap