Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Quinny Buzz babakocsi

Torolt_felhasznalo_755860
Torolt_felhasznalo_755860
Létrehozva: 2008. február 22. 17:42
Egy várandós barátnőm kérdéseit tolmácsolom, ő nem fórumozó, de kíváncsi a Quinny Buzz-ra. Kérdései:
- A háttámla hány fokozatban dönthető?
- A hátsó felfújható kerekek kilyukadtak-e már valakinél?
- Meddig lehetett használni a mózest? (sok babakocsinál kicsi a mózes)
- mennyire irányítható?
- Belefér-e egy átlagos csomagtartóba? (új opel astra)
- Ausztriában olcsóbb-e, mint Magyarországon?

+ Bármilyen más pozitív-negatív tapasztalat jöhet!!

Előre is köszi mindenkinek!
  1. 2019. július 22. 11:4931.

    Sziasztok, 


     


    Szuper babakocsi. Azt leszámítva, hogy a 12 kilós lányom alatt eltört a tolókar egyik oldala... Így konkrétan használhatatlan. 

  2. Torolt_felhasznalo_805803
    Torolt_felhasznalo_805803
    2008. június 18. 18:3330.

    Sziasztok

     

    Én érdeklődnék, milyen a babakocsi rugózása???????

     

    Terepen lehet vele menni jól? Nem kicsik hozzá a kerekei?

     

    Én most a speedit néztem ki (még csak a neten), az nagy kerekű, arról tudtok valamit?

     

    Ezt a hidraulika dolog az-- hogy magától becsukodik és kinyílik???????

    szerintem az nincs a speedin---------

     

    Tényleg olyan jó ez a kocsi???? Megéri az árát? mert szerintem nem egy olcsó darab. 

    előzmény:
    zsugadam (29)
    2008-03-14  16:10
  3. 2008. március 14. 16:1029.

    Nekünk is BUZZ-unk van, éééés imádom.

    Valóban egy kézzel manőverezhető, saját "tengelye" körül, egyhelyben fordul. Mi most vagyunk 3 hónaposak, mózessel sétálunk...babóm imádja. Alig hogy belefekszik, már alszik is.

     

    Hátsó nagy kerekein le tudom tolni a lépcsőn, és fel is húzom.....úgyhogy még sosem emeltem.(kivéve egy BKV-zás alkalmával a HÉV-re....de a lépcsőn "toltam" )

     

    Sokat shoppingolunk, mindíg autóval megyünk, és akkor csak a hordozót visszük...és klikk, rá a vázra....Suzukink van....belefér a mózes is, ha vidékre utazunk.

    A sportrészt még nem próbáltuk, de a "memóriaszivacs" vagy másnéven "emlékező-hab" felveszi a babó formáját, és megtartja...szóval szupi lehet....

     

    Amit apa nagyon szeret benne, hogy a váz automatikusan hidraulikával nyílik...ez megkönnyíti a dolgát.

     

    Mi az elefániban vettük, jóval olcsóbban, mint máshol.....pl. a mózesből+hordozóból 10%ot engedtek, és a sporteész is 30ezerrel olcsóbb....

    Ja, és mivel külön lehet venni a három "feltétet", nálunk mind más színű...így kicsit olyan, mintha 3 kocsink lenne

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. február 27. 11:0128.
    Köszi a hsz-eket, továbbítom a barátnőmnek. Jövő héten mennek megnézni élőben is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_598674
    Torolt_felhasznalo_598674
    2008. február 25. 14:4227.

    Nekünk is Buzz-unk van. Én nagyon szeretem. Könnyen (egy kézzel) irányítható, szinte helyben megfordul, és mindenféle terepen jól megy!!!! A mózesét nem használtuk túl sokáig, mert refluxos a drágám, és így inkább a hordozód ajánlják. Most hármos és fél hónapos a kisfiam, és a Maxi Cosi hordozóval nagyon jól el van, jókat alszik abban is. Toyota Corollánk van, nem kombi, és befér hátra, plusz még cuccok is. Hordozóval nagyon jó, mert akkor csak a  váz van hátul és az ülés meg elől. Én csak ajánlani tudom.

    Kinyitni könnyű, bezárni nehezebb, de ha megtalálod a taktikáját, akkor már jó. A párom magas, de mivel kihúzható a nyele, így Ő sem rug bele a kerék/táska részbe toláskor, mint más babakocsiknál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. február 25. 11:5126.

    Sziasztok!

    Leírnám a tapasztalatomat amit pár napja szereztünk.Fiam éppen ma 4 hónapos és a hétvégén úgy gondoltam előveszem a sportülés részét és kipróbáljuk.Hát nagyon szuper,félig fekvő-ülő helyzetben velem szemben aludt benne a kisfiam közel 3 órát.Úgy hogy nagyon kényelmes lehett neki,hogy ha ilyen nagyott aludt benne.Eddig kételkedtem benne(vagy is csak a sport részében),de miután kipróbáltuk teljesen elégedett vagyok vele.Így most már merem ajánlani mindenkinek! 

    u.i:Mi Buzz-ok tartsunk össze! 

    előzmény:
    sveszter (25)
    2008-02-25  10:06
  7. 2008. február 25. 10:0625.
    B.Karolina: Egyáltalán nem zavaró,hogy az egész ülőrész egyben dönthető. Az a forma,mint a bébihordónak, kagylós. Nagyon jó puha,szivacsos, kényelmes lehet benne feküdni. Fiam nagyokat alszik benne. Nem zavaró,hogy nem forog benne-mivel nincs más viszonyítási alapja babakocsi ügyben, ezt szokta meg. Pedig az ágyában pörög folyton. De a babakocsiban elfekszik nyugodtan. A lábtartót lehet több fokozatban állítani, így nem lesz égnek meredő lábbal benne a gyerek!

    grafusz: Egyetértek! Mi Buzzosok tartsunk össze! Mi szoktunk közben BKV-val utazni. Nem volt gond vele. Igaz, a széles hátsó kerekei miatt nehéz vele a lépcsőzés, de mindig segít valaki! Mi ketten járunk villamossal általában, és így egymást segítjük fel,le.

    xcsillag: A váz maga 10kg, a hordozó kb 3kg, a sportrésszel egyben lehet összecsukni, így kb 13kg lehet, a mózes kb 4kg lehet. Volt,amikor a 2.emeletre cipeltem az elején az egészet mózessel. Vidám volt, de nem volt olyan vészes. Használtam nagykerekes, bazi kocsit is, azzal egy rémálom volt a közlekedés. MEgmozdítani is izomból kellett,ehhez képest!

    Én csak ajánlani tudom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. február 25. 09:0624.

    Sziasztok!

    Azt meg tudja valaki mondani, hogy hány kiló lehet ez a babakocsi? Köszi! Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_902778
    Torolt_felhasznalo_902778
    2008. február 24. 19:5923.
    Szia !
    Nekem több babakocsim volt ,de mindegyik közül a buzzt szeretjük a legjobban .Igaz a hordozót már kinőttük , sajnos ,mert azzal kényelmes ,kis verda volt ,jó volt ,mert csak a vázat kellet tárolni a csomagtartóban a hordozót meg be lehet kötni elől .A váz kis helyet foglal külön főleg ha a kerekei le vannak véve .Még egy kis autóban (daewoo-ban )is elfér.Nállunk most van a baj ,hogy most már kell a sport rész ,és külön kell autósülés is így most már elég szűkösen vagyunk a kis autóban . Tömegközlekedni nem lehet vele ez az egyik nagy hátránya én egyszer próbáltam és soha többet (Bazi nehéz ,felrakni mondjuk egy busszra ,mert nehéz is a kocsi ,meg széles is.Nekünk van egy zapp-unk is most azzal próbálkozunk ,de még sürűn elalszik a kicsim így az nem valami praktikus ,de eljön annak is az ideje.Sétálni vele egy álom különben ez az igazi pozítívuma szerintem ,ja meg az hogy szép!! Sok sikert a buzhoz a barátnődnek!!
    Minden jót!
    Üdv:Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. február 22. 20:0522.
    Szia! Gratulálok a kisfiadhoz! Örülök, hogy neked is bevált!
    előzmény:
    takatak (19)
    2008-02-22  19:57
  11. 2008. február 22. 20:0421.
    És az nem rossz, hogy a háttámla csak az ülőrésszel meg e lábtartóval együtt dönthető? Kényelmes az? Hason nyilván nem tud feküdni benne, se oldalt. Elég mély az ülőrésze? Úgy értem, nem ér véget a combja közepénél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (1)
    2008-02-22  17:42
  12. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. február 22. 20:0120.
    Nyugi, van hozzá!!
    előzmény:
    frityikum (18)
    2008-02-22  19:50
  13. 2008. február 22. 19:5719.

    Nekem is buzz van és nagyon szeretjük.  Jól ki tudtuk használni  a 6,5 hónapos kisfammal. A mózes nagyon kényelmes volt, jókat aludt benne, ha a szélvédőt fölé hajtottam télen, jól tartotta bent a meleget és teljesen védett volt odabent. Aztán nekem is kinőtte 5 hónapos kora körül a mózest és a sport részében közlekedik azóta. Mindig menetiránnyal háttal, nekem szemben. Mivel még nem ül, csak próbálkozik, még én is döntött pozícióban szállítom, hogy védjem a gerincét. Én szoktam vásárolni és túlélő dolgokat is vinni alul a kosárban leginkább, amit szintén lehet venni hozzá. a pelenkázótáskában az esővédőket tárolom, és a tolókarra ráteszem a nagy váltáskámat. Kényelmes, könnyen irányítható, praktikus rekeszei vannak, mi nagyon szeretjük. és még defektünk se volt.

    előzmény:
    sveszter (17)
    2008-02-22  19:44
  14. 2008. február 22. 19:5018.

    jaaaaaaaaaaaaa, csak a háló meg a táska nem volt ott.

     

    akkó má világos

    amúgy kinézetre tényleg állat jól néz ki

    előzmény:
    sveszter (17)
    2008-02-22  19:44
  15. 2008. február 22. 19:4417.
    ehhez a kocsihoz tartozék a pelenkástáska,ami nincs a képen.
    Elég nagy, sokmindent elnyel. Pontosan ezeket a dolgokat,amiket leírtál. Magyarán a babás-túlélőfelszerelést. Valóban a bevásárlást nem ezzel a kocsival kell megejteni, de 1-2 dolgot haza lehet vele vinni. Mert az alján lévő bevásárló-hálós is hiáynzik a képről.Én napi 2x2órát sétálok ezzel a kocsival, nincs semmi bajom vele! Tapasztalat!
    előzmény:
    frityikum (15)
    2008-02-22  19:35
  16. 2008. február 22. 19:3816.
    BOCSI: nem cumisüveges, hanem CUMIS lázmérő   
    előzmény:
    frityikum (15)
    2008-02-22  19:35
  17. 2008. február 22. 19:3515.

    Nekünk nem ilyen kocsink van, de hogy nézem a képeket, arra gondoltam, hogy én napi min. 2 órát sétálok a lányommal. de mindig van nálam nedves törlőkendő, ha összekenné magát, meg papirzsepi, kicsi dobozos üditő, ha szomjas lenne, nekem egy fél literes ásványviz, irataim, pénztárca, egy vékony pléd, ha elaludna, akkor be tudjam takarni, és ha veszek valamit a boltban, akkor azokat is mind a kocsi bevásárló részébe pakolom. (graco kocsink van) és úgy elgondokodtam, hogy ha mondjuk ilyen Quinny kocsink lenne, akkor ezeket a dolgokat mind hova tenném? autónk nincs, tehát a bevásárlást is gyalog kell megoldanom, meg pl.: ha megyünk dokihoz, akkor ugye van nálam pelenkázó alátét, pelenka, popsitörlő krém, stb. szóval ezekre is érdemes odafigyelni. sztem én úgy jártnék sétálni, hogy közben hátamon lenne egy hátizsák. de 2 órán keresztül?

    amúgy ezeket azért irtam le, mert pl: amig valakinek nincs gyereke, nem tud mindent végig gondolni. Énis megvettem dolgokat, amiket nem is használtunk, mert használhatatlanok voltak - pl.: kézi pumpás orrszivó, cumisüveges lázmérő, stb.

    na, szal csak egy észrevétel volt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (1)
    2008-02-22  17:42
  18. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. február 22. 19:2914.
    Köszi az infokat Neked is!!!
    előzmény:
    sveszter (11)
    2008-02-22  19:17
  19. 2008. február 22. 19:2613.
    Barátnőmnek is ilyen van ő gyereke tavaszi 4 hónapos korától kölcsönkérte az én gracomat mert nem fért bele a gyerek viszont ülni még nem tud..Cipelni nehéz én gracot vennék de ha ezt akarja ausztriában olcsóbb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (1)
    2008-02-22  17:42
  20. 2008. február 22. 19:2212.
    Ja és mi Bécsben vettük. Akciósan most is ki lehet fogni sok helyen jó áron van. Mi akkor mindent megvettünk,és majdnem 50ezerrel olcsóbban vettük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (1)
    2008-02-22  17:42
  21. 2008. február 22. 19:1711.
    Szia! Nekem Buzz-om van. Nagyon jó kocsi, szeretem. A mózest mi kb 5hósig használtuk,mert a fiam elég hosszú, így hamar kinőtte. De a sport részt döntve, velem szembe fordítva használtuk. Így olyan testhelyzetben volt,mint a bébihordóban, nem terhelte a gerincét.
    Irányitani egyszerű, bár néha elcsúszik az első kerék a kövön pl a boltban,lépcsőházban. De lefixálom,és megyünk tovább.
    A háttámlát én 2 fokozatban használom. Ülve csak menetirányba lehet állítani. Döntve meg mindkét felé fordítva. De egy mozdulat ez is.
    A bébihordós verzió is nagyon praktikus, szerettem én is abban vinni- csak rápattintottam a vázra.
    A kerekekkel volt gondom. 10hónap alatt 3 deffektem volt. De ez a nagyvárosnak köszönhető. Vagy a kutyaszarba tolom bele, vagy az üvegszilánkokba.... De ennek lehet venni bármelyik bicajszervízbe pótbelsőt. Nekem alaptarozák már a pelenkázótáskába a pótbelső! És hamar kicseréli bármyik bicajszerelő,nem kell Quinny szervizbe vinni.
    A bevásárlokosara kicsi. De engem nem érdekel nagyon. Babakocsit vettünk,nem bevásárlókocsit!
    Én csak ajánlani tudom!!!!
    A sportrész sem kicsi. Kényelmesen elfér benne a fiam. Nekünk a 2007-es változat van,ami nagyon puha szivacsos az ülőrésze. Nincs baj vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (1)
    2008-02-22  17:42
  22. 2008. február 22. 19:0310.

    Szia!

    Nekem pont az van,mint a képeken.Én nagyon meg vagyok elégedve a mózes részével meg a bébihordózójával is(igaz az maxi-cosi).Most 4 hónapos a kisfiam és még a mózest használjuk,igaz a jó időre való tekintettel a bébihordóba raktam ma és tök jót aludt ebben is és persze ő már szeret nézegetni .DE!!!!Megmondom őszíntén,hogy nem vagyok biztos abban,hogy a sport részével meg leszek elégedve.Mivel elég szűknek tűnik és a lábtartója is furi nem tudom,hogy kényelmes lesz-e a fiamnak.A nagyobbik fiamnak Graco babakocsija volt és nagyon jó volt szinte minden szempontból.De azért Quinnym van most,mert nekem fontos volt,hogy legyen mózeskosár mivel téli baba a kisebbik fiam.

    Hát nem is tudom jó is meg nem is.Ajánlom is meg nem is.És az a pláne benne,hogy leginkább a sport részt használjuk amíg babakocsis a gyerkőc.A kerekeivel még nem volt semmi gond,felfújható.Amúgy a babakocsi váza szerintem minden kocsi csomagtartójába belefér,nagyon könnyen és picire összecsukható.

    Remélem tudtam új információval szolgálni,de mindenképp érdemes kipróbálni vásárlás elött.Igaz én bele szerettem és lehet emiatt nem a legjobb választás lett.Na de majd kiderül.Ha esetleg kell tapasztalat pár hónap múlva vissza térhetünk rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (1)
    2008-02-22  17:42
  23. 2008. február 22. 18:299.

    Tényleg nem tudják a hibáikat. A jobb boltba azért értenek egy kicsit a kocsikhoz, de egy csomó helyen még össze sem tudják csukni őket.

    A kerékkel még nem volt semmi problémánk. Egyébként felfújható a kereke és egy sima gumisnál javítani is tudják ha baj van vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (8)
    2008-02-22  18:19
  24. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. február 22. 18:198.
    Szia! Köszi az info-kat! El fog menni élőben is megnézni a babakocsit, csak az eladók nem mindig mondják el őszintén a hibáit a babakocsiknak..lehet, hogy azért, mert ők sem tudják(?), vagy mert nem szabad nekik. Ezért lenne kíváncsi olyanokra hogy pl. kilyukadt-e már a kerék...stb
    előzmény:
    Pempem (6)
    2008-02-22  18:08

Címlap

top