Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anya

deniz10
Létrehozva: 2020. július 12. 10:25

édesanyám iszik mióta 


Megszülettem hiába megy elvonóra úgy id amikor ki engedik iszik és ezzel mindent -tökre tesz 


Néha nem ismer fel amikor fel hivom 


Már nem tudom mit tegyek vele 


Testvérei se tudjak 


 

  1. 2020. július 14. 16:028.

    Szia!


     


    Ha a 10 a korodat jelenti, külső segítségre van szükséged. 


    Kerestem neked ilyen elérhetőségeket.


    ecsosz.hu@gmail.com


    https://hogyanmondjamelneked.hu/hova-fordulj?szakterulet=&eletkor=&megye=&helyseg=3164 


    Megyénként másik hely az illetékes. Töltsd ki és segítenek. 


     


    BÁTRAN lépj. Te nem vagy hibás! 


     


    Marcsi


     


     


     

  2. 2020. július 13. 19:247.

    Szerintem sem kell túlzottan a kiváltó okot keresni - jelenség egyébként azóta van, amióta a TI megszületett - mert az alkoholizmus betegség. Okkal, ok nélkül isznak /dohányoznak/ az emberek, mert a szervezetük megszokta a méreg bevitelét, és egy idő után már kívánják az alkoholt /vagy a nikotint/.


    Az is tény, hogy nem a gyermek feladata az anya alkoholizmusának a megszüntetése - persze jót tesz az édesanyjának, hogy ha megkisérli. Erre vannak szervezetek, lehetőségek.


    Egyébként elég baj, hogy az állam egyfelől korlátlanul lehetőséget ad a szeszesitalok megvásárlására, másfelől viszont az alkoholbetegek ellátása közel sem ilyen zökkenőmentes.

    előzmény:
    Mozdonj (5)
    2020-07-13  14:55
  3. 2020. július 13. 16:196.

    Még mindig az a véleményem, hogy nagy szerencséd van, hogy nem volt közeli családtagod ilyen helyzetben. Ez nem olyan egyszerű mint azt te felvázolod. És nem a gyerek dolga megoldani az anyja problémáját. Valamint nem vagy tisztában azzal sem, hogy bevett terápia alkoholistáknak beültetni a bőr alá egy gyógyszert, ha arra iszik olyan rosszul lesz, hogy sose próbálja meg még egyszer. Ez nem gyógyszerezés.


    Ha én tele vagyok kiütéssel a kiütést is kenegetem, de a kiváltó okot is megszüntetem. Ez igaz. De ezt ne hasonlítsuk már össze a felvetett problémával.

    előzmény:
    Mozdonj (5)
    2020-07-13  14:55
  4. 2020. július 13. 14:555.

    ?


    ????????


    Nem latom az ellentmondast ... Nemde azert nyitotta a topikot , mert nem tudja mit csinaljon az anyjaval ?
    Korrekt valaszom az , hogy meg kell oldani a problemakat , ami miatt iszik... Nem ?


    Szerinted az a megoldas , hogy gyogyszerezzek , es akkor majd nem iszik .
    Ezzel nem ertek egyet .
    Szerinted maga az ivas a problema , vagy az ,hogy valami miatt iszik


    Ha tele vagy kiutessel , akkor a kiutest kenegeted/gyogyitod , vagy a kiutest kivalto betegseget ? 


     


     

    előzmény:
    huncut (4)
    2020-07-13  12:09
  5. 2020. július 13. 12:094.

    Jó kis ellenmondásban keveredett az egetrengető nagy tanácsod. Nagykorú az anyja, nem léphetnek közbe, ugyanakkor miért is a lányának kell megszüntetni a problémáit? Szerencsére a te anyukád nem lehetett alkoholista, mert akkor tudhatnád hogy ez nem így működik.


    Itt sajnos nem sok segítség van.  Elvonó? Visszajön és folytatja. Az én anyám az elvonóra se jutott be, olyan tagadásban volt. Egy kolléganőmet a bőr alá ültetett gyógyszer hozta ki ebből a helyzetből. 

    előzmény:
    Mozdonj (3)
    2020-07-12  11:19
  6. 2020. július 12. 11:193.

    Hany eves ?
    Apad ?
    Testvereid ?
    A testverei miert nem tudjak ?
    Telefonkapcsolatot tartasz vele ? Miert ? 
    Te hany eves vagy ?
    Pontosan mit varsz egy nyilvanos forumtol ?
    Te nyitottad az elobbi csokolomos topikot?


    Nagykoru .
    Nem lephetunk kozbe : jogai vannak , mint minden embernek .
    Azt valasztotta , hogy a nyomorat es az agyat alkohollal erzesteleniti . 
    Szuntessed meg a problemait , es lehet , hogy leall az ivassal .


     

  7. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. július 12. 10:502.

    Persze hogy iszik, ha szomjas.


    Miért baj az ha valaki limonádézik? Vagy éppen málnaszörpöt szürcsölget? Néha egy egy  turmix is milyen jól esek, te jó Ég!!!

Címlap

top