Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Piskótatekercs

mikibeus
Létrehozva: 2003. október 9. 16:05
A piskótatésztám már sikerül, de mit javasoltok, hogy az öszetekerésnél ne törjön meg, ne repedezzen be a tészta? Elég bosszantó, hogy nem lesz emiatt szép a sütike.
  1. 2005. május 13. 12:2923.
    Na, ezt én is átszenvedtem az új sütővel.

    Alufólia a rácsra, én négy rétegben tettem, és lisztet váltottam. Nem tudom, te eddig miből sütöttél, én átváltottam félfogós lisztre (direkt sütikhez találták ki) és már hipp-hopp, nem is lesz ragadós a teteje.

    Ahány tojás, annyi csapott kanál cukor és majdnem púpos ek. liszt. Remélem, sikerülni fog.

    pill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_125560 (15)
     
  2. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2005. május 13. 12:1322.
    Tökéletes lesz! 4 evőkanál liszt gyakorlatilag elenyésző különbség egyébként ilyen térfogatú és nedvességű anyagnál. A sütőport meg biztosításnak :-)) a "gyári" tojás néha hagy némi kívánnivalót maga után. . .
    előzmény:
    urino (19)
     
  3. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. május 13. 11:5521.
    Tegyél a sütő aljára 1-2 db tetőcserepet.
    Vagy: a sütő rácsát tekerd körbe-körbe 5-6-szor alufóliával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_125560 (15)
     
  4. 2005. május 13. 11:5320.
    én is úgy tudom, h. ahány tojás annyi liszt.
    előzmény:
    urino (19)
     
  5. 2005. május 13. 09:5819.
    Miért raksz bele ennyi lisztet? Én annyi evőkanál lisztet meg cukrot szoktam bele tenni, ahány tojásból sütöm. Nem lesz túl kemény a tészta? Én sürőport sem teszek bele, szép magasra feljön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907967 (18)
     
  6. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2005. május 13. 09:2818.
    Szia!
    Na, akkor kezdjük a tésztával: 6 tojássárgája kikeverve habosra 5 evőkanál porcukorral. 6 fehérjét keményre verni - ha mégis marad híg az alján: kihagyni! Fehérjét szép, szellős mozdulatokkal, laza csuklóval hozzádolgozni a sárgás részhez, majd még keverni bele 1/2 zacskó sütőport, 1 csipet sót és 10 evőkanál lisztet. A sütő már melegszik. Tepsibe sütőpapír bélésre borítani a tésztát, majd hősokk. Fontos: első 5 perc nagylángon - ekkor szépen feljön - és utána szigorúan kisláng. Összidő cca. 20 perc, nem nyitogatjuk az ajtót nyakra-főre! Száraz konyharuhára borítjuk papírral felfelé és a papírt megkenjük vízzel, majd óvatosan lehúzzuk. Most feltekerjük ruhástul, de nem szorosan, mert megszalonnásodik. Ha már kihűlt: kenhetjük.
    Ha megég az alja, akkor fentebb kell sütni, vagy az öreg sütő alját cseréppel szokták kibélelni. Teteje azért maradhat nyers, mert elmaradt az 5 perc nagylángon.
    Jó piskótázást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_125560 (15)
     
  7. 2005. május 13. 08:5017.
    szilikon?
    előzmény:
    farkasfa (10)
     
  8. 2005. május 13. 08:4416.
    Néhány kérdés az új sütőddel kapcsolatban. Villany vagy gáz? Milyen hőmérsékleten sütöd a piskótát és mennyi ideig? Azt nem teljesen értem, hogy az alja fekete lesz és a teteje nyers marad. Inkább azt tudom elképzelni (ezt csinálja az én sütőm is) hogy a teteje nedves lesz. Erre van egy trükk: egy fakanál nyelével támaszd ki a sütő ajtaját. Ha 6 tojásból sütsz kerek piskótát, akkor 180 fokon kb. 40 percig süsd, 30 percig ne nyisd ki az ajtót, ne kukucskálj, mert összeesik a tészta, piskóta lapnál ez az idő 20 és 15 perc. A tésztát ne a sütőben hagyd kihülni, hanem vedd ki, borítsd ki és tedd rácsra, hogy az alja is hamar hüljön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_125560 (15)
     
  9. Torolt_felhasznalo_125560
    Torolt_felhasznalo_125560
    2005. május 12. 22:3115.

    Sziasztok!

    Megígértem a kislányaimnak, hogy sütök nekik piskóta tekercset mivel sose szokott sikerülni kicsit körülnéztem így találtam rátok végigolvastam amiket írtatok és nekiláttam a tésztának.
    Most lettem kész és mint mindig most is úgy jártam hogy az alja szép fekete a teteje viszont még ragad.
    Meg tudja nekem ezt valaki mondani MIÉRT?
    Hiába csináltam mindent a leírtak szerint mégse sikerült lekapartam az alját levágtam a szélét így sem tudtam rendesen feltekerni, mert eltört (azért feltekertem)
    Teljesen elkeseredtem amit ez előtt sütöttem azt torta formába tettem gyönyörűen megsült bent hagytam kihűlni a sütőben és miután kivettem teljesen összezsugorodott. Ezt sem értem , mit csinálok rosszul emlékszem a mamám régen beledobált mindent egy edénybe összekeverte beleöntötte a tepsibe egy rissz-rossz sütőbe megsütötte és kivett valami csodát én meg itt állok mindent kimértem új sütőbe betettem és reggel nem tudnak a lányok lekváros piskóta tekercset enni.
    Nagyon szomorú vagyok.
    Van valami ötletetek mit nem csinálok jól?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. október 31. 02:4814.
    Álljon itt egy egyszerű :) piskóta recept, ha én meg tudom sütni talán más is. :)
    Előtte a többi fajta nekem is lapos lett. Én pl. mindig ott szúrom el, hogy nem tudom a habot óvatosan belekeverni és ezért esik össze.
    De ebben a piskótába nem is kell habot verni.

    PISKÓTA (bigacsiga Kata)

    hozzávalók:
    6-8 egész tojás
    3 dl kristálycukor
    5 dl finom(sima) liszt
    1 cs. sütőpor
    1/2 citrom héja leve
    A tojásokat felütjük és jó habosra kikeverjük a cukorral (fehéredésig). Csinálhatjuk robotgéppel vagy kézi habverővel is. Belekeverjük a citrom levét és a finomra reszelt héját, majd a sütőporos lisztet. Ha géppel csináljuk mehet bele egyszerre, ha kézzel kanalanként szórjuk bele.
    Kizsírozott kilisztezett tepsibe öntjük és 180 fokon húsz percet sütjük ill. tűpróba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. október 13. 08:3613.
    Valószínűleg fejből tudja, hogy 1 tojáshoz 1 evőkanál cukor, és 1 púpozott e. kanál liszt kell, és így is jól ki lehet keverni.

    Én szódabikarbónával szoktam a tésztákat "megemelni".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582889 (12)
     
  12. 2003. október 11. 12:3112.
    Sziasztok!
    Mindig minden szakirodalomban szorgalmasan elolvasom a piskótakészítés trükkjeit, és vagy sikerül, vagy nem :) Ezzel szemben a volt anyósom elővesz egy tálat, beletesz annyi tojást, amennyit éppen gondol ( semmi szétválogatás fehérjére és sárgájára), saccra hozzáönt valamennyi cukrot és lisztet, aztán az egészet pár percig keveri, sütőbe bele, és egy idő után MINDIG istenien szép és finom tészták kerülnek ki a sütőjéből. Ti ezt értitek?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2003. október 11. 12:1211.
    :-))))))) A kerdes is es a tortenet is jo volt!
    előzmény:
    moonik (8)
     
  14. 2003. október 10. 20:2610.
    Tegnap voltam a Sugár Keravillban, ahol egy teljesen új fajta sütőt mutattak. Olyan mintha gumiból lenne, gázsütőben is lehet használni, és állítólag nem ég le benne semmi. Egyszerűen ki lehet borítani. Ismeri valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. október 10. 08:279.
    ÉN is jól kicsavart, vizes konyharuhára borítom a tepsit. Annyi még a "titkom", hogy sütőpapírral bélelem ki a tepsit, abba öntöm eleve a piskótamasszát. Előnye, hogy ha picit odaégett, vagy sötétebb színű lett az alja, akkor az a lehúzott sütőpapírral lejön és alatta síma marad a tészta. Valahol olvastam azt is, hogy ilyenkor a 6 tojás, 6 k. cukor mellé csak 5 kanál liszt kell, hogy könnyebb legyen tekerni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. október 10. 08:218.
    bocsi! ezt nem hagyhattam ki:-) kislánykoromban ugyanis nem értettem ezt a konyharuha dolgot??!!! és senki nem magyarázta el minek is kell az.
    Hallottam egy aranyos történetet, ha megengeditek elmondom.
    Benke Laci bácsi, a mesterszakács mesélte, itt Szegeden egy bemutató alkalmával:
    Rétest sütni tanította valamelyik francia hercegnőt. Előre gyártott réteslapot használt amelyet szintén konyharuha segítségével tekert fel. . . . nagyon finom lett a süti, mindenkinek ízlett stb.
    a következő napokban a hercegnő is megpróbálkozott a rétessel, akkor már Laci bácsi nélkül:-)
    Laci bácsinál csörög a telefon! "megsült a rétes , nagyon jól néz ki! De hogyan kell kivenni belőle a konyharuhát?"
    Laci bácsi utasítása a szemetes kukát javasolta. . . majd egy óra múlva személyesen sütötte meg a rétest:-)
    ennyi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. október 10. 08:157.
    és a konyharuhát is fel kell szeletelni amikor kihül? ha nem akkor hogyan veszem ki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. október 9. 21:426.
    én úgy szoktam, hogy a konyharuhát vékonyan megszórom liszttel, arra borítom ki a tepsiből a még meleg tésztát, és utána tekerem fel óvatosan. Igy hagyom kihűlni. Bevált. ÷))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2003. október 9. 18:385.
    En egy kicsit benedvesitem a konyharuhat es egyszer-ketszer ki-betekerem a piskotat. De ha Nektek annelkul is. . . . akkor en se maceralok tobbet ennyit. :-)))))
    előzmény:
    mikibeus (1)
     
  20. 2003. október 9. 18:024.
    Én mindig az alját hagyom kivül igy a külseje tuti sima lesz.
    Ha repedezik továbbra is akkor lehet hogy túl lapos a tésztád és nagyon megsül. Ahogy kiveszed akkor rögtön tekerni kell.
    előzmény:
    mikibeus (1)
     
  21. 2003. október 9. 16:533.
    Nekem is.
    előzmény:
    Pomat (2)
     
  22. 2003. október 9. 16:142.
    En ugy szoktam csinalni, hogy amig meg meleg a piskota ovatosan feltekerem egy tiszta csak erre a celra hasznalt konyharuha segitsegevel, amit elotte beszortam porcukorral. Ha kihul utana ovatosan kibontom, es ugy toltom meg, igy nem torik meg a teszta. Nekem ez valt be. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top