Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tűzhelyrács tisztítás

naty77
Létrehozva: 2004. augusztus 3. 13:59
sziasztok, nemrégen kaptam egy szuper tűzhelyet a férjemtől ajándékba. :-) /elég sokáig sírtam érte/
megfogadtam hogy ezt olyan szép tisztán fogom tartani, vigyázok rá, mindennap lemosom és semmi erős vegyszer nem kerül rá.
valóban használom és takarítom nap, mint nap, de a rácsot nem tudom a mosogatószerrel megtisztítani.:-( próbáltam, feladva elveim a hideg zsíroldóval, de az sem segített.
Ti mit használtok?
  1. 2004. augusztus 25. 20:1843.
    Hat igen, a Well Done zsiroldoban kalium-hidroxid van (ez amugy a honlapjukon az adatlapbol derult ki, minden mas termek is ott van, de azok mar tapasztalatom szerint nem annyira kiemelkedoek - www. welldone-hungary. hu). A KOH ugyan nem mergezo, de mivel lugos, erosen maro hatasu, mert a lugok mindazokat az anyagokat oldjak, amibol az ember bore van :-) Mivel en mar elso hasznalat elott fiam tanacsara utananeztem (http://www. fjokk. hu/magyaricsc/_icsc03/icsc0357. htm), azok utan, amiket itt olvastam, meg sem fordult a fejemben, hogy gumikesztyu nelkul hasznaljam, de igy is megjartam, mert mikor a tuzhelyt tisztitottam, ket csepp a labfejemre ment, de azonnal nem vettem eszre, viszont akkora lyukak keletkeztek rajta, hogy tobb honap elteltevel is voros folt van a helyen. Egyszer pedig a gumikesztyumet tepte ki a tuzley racsa, de sajnos ezt sem vettem eszre azonnal, annyira nagy munkaban voltam, ez is hasonlo, bar kevesbe komoly kovetkezmenyekkel jart.
    előzmény:
    szmisz (33)
     
  2. Torolt_felhasznalo_452084
    Torolt_felhasznalo_452084
    2004. augusztus 13. 11:5342.
    Sziasztok!

    Én is Well Done zsíroldót használok - gumikesztyűben és szigorúan csak nyitott ablaknál!

    Még egy tapasztalat:
    Tavaly költöztünk és a lakás előző tulajdonosa - hát hogy is fogalmazzak, valahogy apró betűvel volt a takarítás a háztartáskönyvében. A konyha csupa zsír volt. A gáz csupa ragacs, fekete poros zsírréteg volt a szekrény tetején és a gáz körül a műpadlón. . . A párom azt mondta, ezen nem segít más, csak ha bedobunk egy bombát :)

    Well Done zsíroldóval takarítottam. Kiderült, hogy a gáztűzhely majdnem vadi új - letakarítva csillogott-villogott. Ezzel pucoltam a konyhaszerkényt is - nem lett semmi baja. Sőt, a műpadlóról is ezzel szedtem fel a ragacsot és annak sem lett semmi baja. (Persze előtte kirpóbáltam nem szembetűnő helyen a szekrényen is és a műpadlón is. )

    Mosdót-kádat DM-ben kapható szórófejes fürdőszobai tisztítóval tisztítottam. Felhabosítja a vízkőoldót és szépen letisztít mindent. (Nem emlékszem mennyibe került, de nem volt vészes az ára. Kipróbáltam utántölteni Tesco-s vízkőoldóval - azt is felhabosította, de hiába, messze nem volt olyan jó az eredmény).

    Azóta már nem kellenek ilyen erős szerek: fürdőben Frosch-t használok (remélem jól írtam), környezetbarát, nem büdös; konyhában egyszerűen ecettel tisztítom a csapot, az kéznél van és Domestossal fertőtlenítem a mosogató medencéjét.

    Ja, és régi törölközőt szétvágtam, a megkopott részét kidobtam, a maradékból csináltam kis törlőkendőket, amivel fürdés után egy mozdulattal szárazra lehet törölni a csapot. (De jó erre mosdókesztyű is. ) Nem nagy erőfeszítés, nem rakódik le a vízkő és nem lesz foltos a csap. Ezt tényeg elég időnként áttörölni a Frosch-sal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 13. 01:3641.
    Ha már a Well Done-ról beszéltetek.
    Nem tudtam egy kismama barátnőm miért mondta, hogy inkább az anyukájára bízta ezzel a tűzhely tisztítást, hogy ne szagolja. Most már tudom. :(

    Én a szanitter tisztítóját vettem meg.
    Elkezdtem vele a fürdőszobát takarítani.
    A mosdó nagyon szép lett. A légy segre ült volna olyan fényes lett és lejöttek körülötte a csempéről a szappan foltok ill. a penész foltok. Nagyon megörültem, hogy ok. működik. Kimostam vele a kádat is. Akkor ért a meglepetés és a csalódás. A kád kifejezetten csúnya lett. Lemarta és fehéren kifoltosodott, bármennyire is átsikáltam. Miután halvány barna látszik is nagyon rajta.
    És sajnos nem azt történt, hogy mondjuk koszos volt (azért takarítja az ember) és lemarta volna a koszréteget, mert matt is lett, nem szép fényes.

    A másik meg olyan büdös, de olyan büdös, hogy hányni kell a szagától. :( És hiába mosod le mint, ahogy írja is, két nap mire elpárolog a szaga, de addigra az összes családtagok húzszor megkérdezi, "anya mi ez a szag?". :( :( :(
    előzmény:
    bigacsiga2 (40)
     
  4. 2004. augusztus 13. 01:3440.
    Én is csak ajánlani tudom Anettd által ajánlott szert. Hihetelen makacs odaégett zsíros maradványok feloldására képes. Nagyobb hatásfokkal tud dolgozni, ha a kezelendő felületet egy kicsit felmelegíted.
    Kesztíű itt is ajánlott, mert nátrium hidroxid van benne és a bőrődet is leoldja. :) :(

    előzmény:
    anettd (39)
     
  5. 2004. augusztus 11. 18:3739.
    Sziasztok!
    Ami nekem bevált, egy nem túl olcsó szer, (és nem vagyok üzletkötő vagy ilyesmi) az Amway sütőtisztító gél. Kb 1800 Ft egy 500 ml-es flakon, de sokáig elég. Régebben én is MrMuscle-t használtam, de nagyon büdös volt, és a trutyit a sütőről többszöri kezelgetés után sem tudtam leszedni. Ez a szer szintén maró, nem tanácsos a bőrrel érintkezésbe kerülnie, de nagyon kényelmes. Van hozzá egy kis ecset, azzal be kell kenni a sütő belsejét meg a rácsot, és ha nagyon koszos akár 1 órán át rajta kell hagyni. Utána vizes szivaccsal vagy folyó víz alatt le kell mosni a felületet. A kosz habos-zselés állagú lesz és tükörsima. Én amikor új lakásba költöztem még a tűzhelygombokat is bekentem és nem marta meg. Ha jót udom csak alumíniumra nem szabad rákenni. Amióta kipróbáltam csak ezt használom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2004. augusztus 5. 19:1938.
    A takarítónő nállam is befujta a gázrózsát csunya matt azóta is.
    előzmény:
    neszeri (35)
     
  7. 2004. augusztus 5. 16:4237.
    Köszönöm!:)))

    Nekem hagyományos gáztűzhelyem van, így nem tudom, mi lehet az oka.
    előzmény:
    neszeri (35)
     
  8. 2004. augusztus 5. 13:2736.
    soha ne keverjetek tisztító szereket !!!
    kettő között mossátok jól le a felületet, mert képesek pl. az aluminiumot örökre fénytelenné marni.
    előzmény:
    neszeri (35)
     
  9. 2004. augusztus 5. 13:2435.
    A múltkor a gázrózsára is szórtam, utána olvastam el, hogy oda nem szabad. Azonnal letöröltem, de csúnya matt szürke lett.
    Gyorsan szappanos acélgyapottal - kizárólag a rózsák oldalát!!! - elkezdtem fényesre súrolni. Szerencsére még sikerült visszaállítani a szépségét.
    Többet oda nem szórok, mert lehet, hogy 5'-es várakozás után visszafordíthatatlanul megszürkül a gázrózsa.
    A rácsra is ilyen hidegzsíroldót fújtam, de azért még át kellettf súrolni szappanos acélgyapottal, hogy minden ráégett zsírt leszedjek.

    Apropó, nekem vegyes a tűzhelyem, fölül gáz, a sütő villany. Az utóbbi időben sütéskor folyik ki a sütő ajtaján alul a víz, ami kicsit zsíros is. Túl sok pára képződik odabenn? Ti tapasztaltatok már ilyet? Mi ilyenkor a teendő?
    előzmény:
    Clarissa04 (31)
     
  10. 2004. augusztus 5. 09:2434.
    a TEscoban biztosan van és korábban írták itt a száz forintos boldotka.
    igen a kesztyű kötelező.
    a régi tűzhelyem azzal takarítottam, de pl a kapcsolókat megmarta. . .
    előzmény:
    dirnixx (32)
     
  11. 2004. augusztus 5. 09:1733.
    A Well done-os hidegzsíroldót lehet Coop-ban és a háztartási boltokban lehet kapni, de szerintem DM-ben vagy Rossmannban is kapható. Én mindent lefújok vele (rózsát is). A kesztyűt tényleg fel kell venni. Nekem már megmarta a kezemet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 4. 09:2932.
    Konkrétabban?
    Ajánlották már nekem, de Kaiser's-ben, G. Roby-ban nincs.
    előzmény:
    naty77 (30)
     
  13. 2004. augusztus 4. 09:2731.
    Sziasztok! De jó!!! Ezek szerint ez nem csak az én gondom!:))))
    Nekem is a Well Done St. Moritz Hideg Zsíroldóm van. Nagyon jó, de a kesztyű használata kötelező! Szörnyen mar!
    Ti a gázrózsára is kenitek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 4. 09:2230.
    ahhoz már csak mosogatógép kéne. :-)))
    Well done szinte mindenhol kapható.
    előzmény:
    dirnixx (28)
     
  15. 2004. augusztus 4. 09:1029.
    Szia!
    Hol lehet kapni a Well-done-t?
    előzmény:
    ianiko (25)
     
  16. 2004. augusztus 4. 08:4928.
    Én be rakom a mosogató gépbe, nagy programra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_539932
    Torolt_felhasznalo_539932
    2004. augusztus 4. 08:3927.
    Anyósom a COOP boltokban kapható hideg zsíroldóra esküszik. Neki bevált. Az egyik, eddig használhatatlan gázrózsája is működik azóta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 4. 08:3626.
    van ilyenem és mint írtam nekem nem használt. :-((((
    előzmény:
    ianiko (25)
     
  19. 2004. augusztus 4. 08:3225.
    Én is a Well-done hideg zsiroldót használom tényleg nagyon jó , és sokáig elég egy flakon. Nem túl olcsó, de hatásos szer. kb. 700. -Ft
    előzmény:
    Crystal_ (19)
     
  20. 2004. augusztus 4. 08:0724.
    köszi mindenkinek, sorban midnent ki fogok próbálni!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. augusztus 3. 23:4923.
    Enablitz tűzhelytisztító - szennyeződéstől függően kell rajta hagyni a habot, ha nagyon zsíros, akár 24 óráig, utána csak le kell törölni. Ez is erős, gumikesztyű és maszk ajánlott:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 3. 15:1422.
    Ez volt az egyetlen ami erős súrolgatás nélkül levitte. Ráfújtam, és vártam vele fél órát, aztán szépen letöröltem!! oldotta ezerrel mintha akkor öntöttem volna oda valamit.
    A nagy márkák a töb éves koszt már nem birták levinni.
    Amúgy mindennapos használatra a cif-et használom, az is "erős" hatásilag(nem büdi, krémállagú), mert ott se kell kaparnom a tűzhelyet, csak szépen törölni kell amit feloldott ez nálam sokat számít.
    előzmény:
    Lillaréka (21)
     
  23. 2004. augusztus 3. 15:0721.
    Tiszta lúg??? az nagyon büdi és maró hatású. . . nyálkahártyák bőr. . . .
    előzmény:
    diddo- (18)
     
  24. 2004. augusztus 3. 15:0320.
    Nálam bevált! :-) Tényleg vastagon fel kell rá fújni a habot, min. 2 flakon kell a teljességhez, és rajtahagyni nagyon sokáig. . . :-)
    Előszörre szétmarta a kezem. . .
    :-)
    előzmény:
    naty77 (12)
     

Címlap

top