Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Paradicsom ivólé

neszeri
Létrehozva: 2004. szeptember 8. 14:12
Sziasztok!

Tudja valaki, hogyan kell csinálni?
Érdekelne más ivólé-recept is (őszibarack stb.)

Ha van ötletetek, ne kíméljetek.

  1. 2004. szeptember 9. 14:3612.
    Sziasztok!

    Köszi az ötleteket, többet is kipróbálok majd.
    Szép napot, Szeri
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 9. 13:2311.
    Valóban a "békebeli" de ma is kapható paradicsomdaráló a legpraktikusabb és legjobb. Megmosva le lehet vele darálni a nyers paradicsomot és felfőzni a rostos levet(ezzel a darálóval sűrű rostos marad a lé) és lehet izesíteni sóval, cukorral, zellerszálakat is szoktam belefőzni , üvegbe töltés előtt a zellerzöldet kidobom. Nagyon finom ivólének, levesnek, főzéskor izesítésre, töltött paprikához, alföldi töltött káposztához, paradicsomos káposzta főzélekhez, olasz paradicsomos szószokhoz sokkal ízesebb mint a kész levek vagy sűrítmények. Ezt a ledarált sűrű levet főzéssel tovább sűrítve a legkülönbözőbb izeítésű ketsup féléket lehet készíteni.
    Üdv:Irén
    előzmény:
    neszeri (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_678821
    Torolt_felhasznalo_678821
    2004. szeptember 9. 12:4610.
    Én sima konzerv sűrített paradicsomból szoktam csinálni. +Víz, só bors, pici zeller néha. Egyetlen hátránya, hogy így megcsinálva nem áll el sokáig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 9. 11:559.
    Szia!
    bigacsiga2 leírta akkor helyettem is, mert én is így szoktam csinálni. Annyi különbséggel, hogy én teszek bele sót is. Így mégjobban eláll, csak a felhasználásnál kell ügyelni. 2 éve úgy teszem el a lekvárt, meg a paradicsomot is, hogy a tetejére a 2 két celofán közé szórok egy kis szalicilt, és úgy csavarom rá a tetejét az üvegnek. Így amikor kibontjuk, kidobom a celofánt, és tartósítószer mentes lekvárt, vagy bármi mást tudunk enni.
    Szia P.
    előzmény:
    neszeri (7)
     
  5. 2004. szeptember 9. 11:248.
    Őszibaracklevet már két éve rakok el, az alábbi recept alapján:
    A barackot meghámozom, magozom, merülőmixerrel pürésítem, majd minden 6 dl-hez adok 1 liter vizet, 15 dkg cukrot, 1 mokkáskanál citromsavat. Felfőzöm, a végén kevés szalicilt keverek bele, üvegekbe töltöm, szárazdunsztban hagyom kihűlni.
    előzmény:
    neszeri (7)
     
  6. 2004. szeptember 9. 11:117.
    Szia!
    Olyanra gondoltam, amit a boltban is lehet kapni. Természetesen ami el is áll, mert akkor egyszerre többet is lehet csinálni.
    Szia, Szeri
    előzmény:
    Perla. (3)
     
  7. 2004. szeptember 9. 06:536.
    Én aprítógépbe belerakok félbevágott paradicsomot, pici zellert, sót, borsot, pici citromlevet. Olyan koktélt csinál, valami isteni. Jó sűrű, no persze nem lucullus paradicsommal jó, aminek nincs leve. De nagyon üdítő tud lenni. Még csak meg se hámozom a parikat, nem venni észre a héját. Fokhagyma is mehet bele. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. szeptember 8. 21:045.
    Anyukám a negyed paradicsomokat felmelegíti és egy kicsit megroggyantja őket, utána paszírozza.
    Úgy sokkal könnyeben lehet paszírozni, darálni.
    Aztán a lét újra felforralja, üvegebe tölti és száraz dunsztban hagyja kihülni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261864 (2)
     
  9. 2004. szeptember 8. 20:484.
    Olyat én is szoktam csinálni, ha sok a paradicsom és nem akar fogyni, hogy simán bedobom a turmixba és kiöntöm a pohárba. Nagyon finom.
    előzmény:
    neszeri (1)
     
  10. 2004. szeptember 8. 15:113.
    Befőzésre, vagy csak rögtöni ivásra gondoltál?
    Nekem van egy paradicsompaszírozóm, eltenni azzal szoktam. De ha nincs ilyened, meg azonnali ivásra szerintem akár egy turmix is megteszi, és azután át kell szűrni szőr szitán. Én inkább rostosan szeretem, ezért jobb a paszírozós módszer nekem.
    Szia P.
    előzmény:
    neszeri (1)
     
  11. Torolt_felhasznalo_261864
    Torolt_felhasznalo_261864
    2004. szeptember 8. 14:262.
    Van az a bekebeli paradicsomdaralo, ami husdaralo is lehet, szoval multifunkcios.

    Felnegyeled a parikat es beledobod. A sallangot kikopi elol a le pedig belecsorog a talba.

    Szombaton keszitettem ilyet ugyanis szintiszta, hazi paradicsomleben keszitem a toltott paprikat!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top