Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Liba kérdés

castaneasativa46
Létrehozva: 2021. november 2. 04:15

1. Egy liba összetalálkozik egy egész csapat libával. "Jó napot száz liba" köszön illendően. "Nem vagyunk mi száz liba - mondja a csapat vezére - ha mégegyszer ennyien volnánk, meg még feleannyian, meg még negyedannyian, meg Te is hozzánk tartoznál, akkor lennénk száz liba"


Hány liba volt a csapatban?


2. Egy ember így szól egy másikhoz:


" Én kétszer olyan idős vagyok, mint Ön volt akkor, amikor én olyan idős voltam, mint Ön most. Amikor Ön olyan idős lesz, mint én vagyok most, nekem hét évem fog hiányozni ahhoz, hogy kétszer olyan idős legyek, mint Ön most!


Hány évesek?


3. Meghal az öreg mollah. /Arab állattartó gazdálkodó./ Három felnőtt fia illőn eltemetteti, utána felbontják a végrendeletét. Ez áll benne:


"A legidősebb fiam örökli a tevéim felét, a középső a harmadát, a harmadik, legkisebb a tevék egykilencedét." /Az arab országokban a leszármazók nem egyformán örökölnek, a legidősebb általában többet kap, a sorban következők pedig kevesebbet/


A mollahnak 17 tevéje volt.


Persze a fiúk sehogyan se tudtak osztozkodni, elhívták hát a kádit. Az - teveháton - meg is érkezett, elolvasta a végrendeletet, egy perc alatt elosztotta ennek szellemében a tevéket, majd visszaült a saját tevéjére, és eltávozott.


Hogyan csinálta?


 


 

  1. 2021. november 4. 20:379.

    A "gugli" tudja....

    előzmény:
    cinkefogó (8)
    2021-11-04  07:16
  2. 2021. november 4. 07:168.

    Most már csak a középsőt kéne megfejteni valakinek.

  3. 2021. november 3. 17:097.

    Az öreg állattartó biztosan értett a tevetartáshoz, de a törtekhez már kevésbé. Ugyanis a végrendelettel nem rendelkezett a teljes állomány felett, csak annak 17/18-ad része felett. /Mert ugye a fél rész, az 1/3 rész és az 1/9-ed rész összesen az nem az egész/


    Ezt használta ki a bölcs kádi, aki kiegészítette a saját tevéjével az állományt 18-ra, elosztotta a végrendelet szellemében, majd miután így maradt egy teve, visszaült a sajátjára, és elrobogott.


    előzmény:
    cinkefogó (4)
    2021-11-02  08:21
  4. 2021. november 3. 17:016.

    Így van.


    előzmény:
    cinkefogó (5)
    2021-11-02  08:28
  5. 2021. november 2. 08:285.

    Ha jól számoltam, 36 liba volt.

  6. 2021. november 2. 08:214.

    Csak a tevéset tudom:


    A kádi hozzáadta a saját tevéjét, így lett 18


    Fele : 9


    1/3-a : 6


    1/9-e : 2


    Ez 17, a kádi meg elvágtatott a 18. (saját) tevéjén.

  7. 2021. november 2. 06:123.

    A mollahnak nem 18 teveje volt ? 17 tevenek mi a fele ?

  8. 2021. november 2. 06:012.

    // off  Nagyon jo a topikcim. Bravo .
    Az ugrott be rola , hogy itt jo ido ota csak libatopikok nyilnak , s  azonnal libazo kedvem lett // 



    Reszemrol "szabad a gazda" 

Címlap

top