Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kamionos feleségek...

Torolt_felhasznalo_228235
Torolt_felhasznalo_228235
Létrehozva: 2005. Április 17. 15:02
sziasztok!
rettenetesen nagy gondom van. a szerelmem elkezdett kamionozni külföldön. egy hete nem volt itthon. nagyon hiányzik... :(
ha valaki volt már vagy van hasonló esetben, ossza meg velem a tapasztalatait, és adjon tanácsot, hogy lehet ezt túlélni. lehet egyáltalán? van jövője így a kapcsolatnak? hozzá lehet ehhez szokni? írjatok lécci, mert megőrülök!!!!
  1. 2020. január 23. 22:4233563.

    Én is ugyanebben a cipőben járok. 21 éves vagyok a párom kamionozik, napról napra rosszabbul viselem. Nem mondhatom el neki h mennyire rossz, mert tudom hogy azért csinálja h nekünk jobb legyen, de attól még ugyanúgy szenvedek. Magányos vagyok, azóta szinte elzárkóztam a külvilágtól, nincs kedvem menni sehova, nincs kedvem semmihez sem mindig csak gondolkodok és gondolkodok. Szerintem megszokás kérdése lesz, vagyis mindenki ezt mondja. Reménykedem hogy jobb lesz. Tartsunk ki. 

  2. 2009. december 27. 23:0633562.
    Sziasztok!

    Köszönöm a válaszokat. Igyekszem megszokni, de állati nehéz. Remélem, ha lesz munkám, és kialakul a saját életem, könnyebb lesz. De ahhoz, hogy nélküle kell élnem, sajnos nem tudom hogy fogok hozzászokni. Mert hát valljuk be, ez nem más mint, hogy vele élek nélküle... De hát ezt vállaltam vele együtt, és remélem egyszer majd talál egy olyan munkát, amit legalább ennyire fog szeretni, és akkor majd együtt lehetünk. Áldozat nélkül. Remélem az elkövetkezendő 80 évben még lesz ilyen. :) még jövök majd... Egyenlőre sziasztok.

    javascript:insertEmotion('mosolygos_szoke.gif', 'Mosolyg%C3%B3s');
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_329163
    Torolt_felhasznalo_329163
    2009. december 26. 01:0533561.
    Szia!     Felejtsd el az 5 évet, főleg ha egyébként is ,,csavargó ,, tipus! Nem tudja abba hagyni!   Örülök, hogy itt vagy az oldalon, de szivesen látunk a másikon is!
    előzmény:
    cseeguu (33558)
    2009-12-22  21:56
  4. 2009. december 23. 08:4133560.

    Igy igaz!Cseeguu nincs ertelme ezen agyalni.Ha szereted maradsz,ha nem,akkor meg mesz.

    Ezt el kell fogadni,maskeppen nem megy.

    Kitartas!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376505 (33559)
    2009-12-23  05:06
  5. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2009. december 23. 05:0633559.

    Szia Cseeguu!

     

     

    Nem akarlak elkeseríteni, de nem biztos, hogy abba fogja hagyni. Ha mégis abbahagyja, akkor az neked sem lesz jó. Ha szereti csinálni, akkor szenvedni fog itthon, és ettől te is.

    Választás elé meg nem érdemes állítani, hallottam már ilyenről, és nem a kedves jött ki nyertesen belőle. 

     

     

    előzmény:
    cseeguu (33558)
    2009-12-22  21:56
  6. 2009. december 22. 21:5633558.
    Sziasztok!
    Most találtam rá erre a helyre,de mégis azt kérem tőletek, adjatok nekem reményt, hogy lehet így élni. + éve vagyok együtt a párommal, és 1,5 éve kamionozik. Borzasztó volt ez az évünk, semmilyen ünnepen, hosszú7végén, évfordulón, szülinapon nem volt itthon, bár elvileg minden 7végén haza kellett volna jönnie. Azt ígérte nekem, hogy csak 5 évig akarja ezt csinálni, de egyre jobban elbizonytalanodom, mert imádja a munkáját. Nem akarom választás elé állítani, mert az szerintem gerinctelen dolog, de talán elvárható, hogy betartsa az ígéretét, és ehhez is tartsa magát. Most ráadásul csak 24-én este jön csak haza,ami borzasztóan kiborít, mert nem vok még gyakorlott háziasszony, mert 23 éves vok, és csak 1 éve lakunk együtt, és nagyon nehezen megy a szervezés, ráadásul nálunk lesz 24-én este a családi vacsora is. Na, mind1 végülis, csak azt szeretném megtudni, bár kissé naív kérdés, hogy így 23 évesen, várjak-e az 5. év végéig, hogy kiderüljön, abbahagyja-e a kamionozást, vagy hagyjam el életem szerelmét. Bár az tuti, h abba belehalnék. És ahogy őt ismerem, sosem mutatná ki, hogy ő is..... Kicsit hosszúra sikerült ez, de épp elég mély gödör alján ülök. Remélem senki nem veszi rossz néven, hogy ilyen hosszú lett a bejegyzésem...
    javascript:insertEmotion('siros.gif','S%C3%A Dr%C3%B3s');
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. december 18. 21:2533557.
    Csak egy botlas volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_881107 (33556)
    2009-12-18  16:52
  8. Torolt_felhasznalo_881107
    Torolt_felhasznalo_881107
    2009. december 18. 16:5233556.
    Nahát... a 2 csavargó! Szomszédolunk, szomszédolunk?
    előzmény:
    bodnaraniko (33555)
    2009-11-26  17:24
  9. 2009. november 26. 17:2433555.
    Gyere haza KirszaMi már nem itt lakunkAki akar megtalál
    előzmény:
    kirsza (33554)
    2009-11-25  13:32
  10. 2009. november 25. 13:3233554.

    Szia!

    Zavard el a francba!A tobbiek nem ilyenek...

    Felesleges ra idot pazarolnod.Gondolom a szennyeset nalad szorja le,es a kajat is te adod neki,es te mit kapsz tole?Egy kapcsolatnak nem igy kellene mukodnie...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876747 (33553)
    2009-11-25  07:37
  11. Torolt_felhasznalo_876747
    Torolt_felhasznalo_876747
    2009. november 25. 07:3733553.

    Sziasztok!

     

    Új vagyok itt. Nekem is kamionos az élettársam. Mikor megismerkedtünk is az volt, csak hétvégente hazajárt. Most egy nagyobb külföldi cégnél dolgozik, igaz csak 2 hónapja lesz. Most 4 hetente tud hazajönni. Ez még nem is lenne baj, mert ehhez hozzászoktam, elfogadtam azt, hogy ő ezt nagyon szereti csinálni. Ő most nagyon élvezi ezt az életet. De amikor hazajön fontosabbak neki a haverok, meg a szórakozás, mondván, ő csak ritkán van itthon. Nagyon nehezen tudom tolerálni, hogy a második helyre vagyok szorítva, hogy az éjszakát szórakozással tölti inkább, mint hogy velem legyen. Igazából azért írom ezt, hogy valakitől nébi bíztatást halljak arra, hogy ez meg fog változni, csak a nagy változás hozta magával mindezt. Én sok mindent feladtam érte, azért főleg, hogy ő megtalálja a munkájában a boldogságot, de most úgy érzem, hogy ő ezt nem tolerálja, hanem épp hogy visszaél a helyzettel. Veletek is volt ilyen, vagy csak nekem jutott ez a megtiszteltetés? Néha már abban sem vagyok biztos, hogy igazából kellenék neki. Nem tudom megértetni vele, hogy nézzen kicsit magába, és értékelje át a dolgokat, és esetleg döntse el, hogy mit is szeretne valójában. Tudom, itt nem erről kellene beszélni, de azt csak itt tudom meg, hogy a kamionos pasik ezen vajon mind átesnek e, vagy csak az én párom nem igazán elkötelezett felém. Hogyan lehet ezt a helyzetet kezelni?

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 11. 18:0433552.
    ElköltöztünkKi ide, ki oda. Válogathatsz, hova szeretnél menni beszélgetni
    előzmény:
    Tonácska (33551)
    2009-11-09  23:37
  13. 2009. november 9. 23:3733551.

    Hahó!!!

     

    Nem hiszem el, hogy minden kamionos egyedülálló, azaz hol vagytok lányok?

    Ne hagyjuk, hogy kihaljon a topic, hiszen úgysincs más, aki megért bennünket, a problémainkat, gondjainkat, csak mi magunk. Legalábbis én ezt tapasztaltam. A "civilek" azt gondolják, hogy itt aztán dől a pénz, és nekünk itthon semmi okunk panaszra, kipurcanásra stb, mert apa tolja a sok pénzt haza.

     

    Szóval gyertek csak elő, és folytassuk. Ne csak olvasgassatok - mint én is eddig - hanem gyertek dumcsizni, tapasztalatokat cserélni stb.

    Oké?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. november 8. 23:4533550.

    Hát újra sziasztok!

     

    Azért is újra, mert bár néha-néha beleolvasgatok a topicba, korábban - talán 1-2 éve - még írogattam is, akkor még egy másik csapat alakult ki itt, de most megint erőt vettem magamon. Meg hát azt látom, hogy nagyon leállt a topic, pedig sokszor hasznos dolgokat is megtudhatunk egymástól.

     

    Volt régebben olyan is, hogy így segítettünk a fiúknak másik céget találni. Most azért akarok írni, mert Évimanó felvetette még augusztusban, hogy máshol miket vonnak le a fiúktól. Hát az én párom cégénél mindent amit csak lehet. Pl.: ételutalványt kap, amit levonnak a fizetésből, balesetbiztosítást kapnak, amit szintén levonnak a bérükből, üzemanyagmegtakarítást ugyan nem vonják le, de nem is kapják meg, pedig aláírják hogy felvették. Levonják a bérükből a válságot - de ezt szó szerint - mivel hogy csökkentették a béreket a válságra való hivatkozással, de a fuvardíjak nem csökkentek. ????

     

    Szóval nagyon jó helyen dolgozik a párod Évimanó. Lehet tudni, hogy hol található ilyen cég?  

    előzmény:
    Évimanó (33545)
    2009-08-17  21:54
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 20. 11:0633549.
    Szia Évimanó! Én nem mászok bele ebbe a témába, hogy mikor mehet és mikor van tilalom. Ezt a kordinátor csajjal elintézik. Bár a a csaj nem a szívem csücske, de már elviselem. / bepróbálkozott a páromnál még márciusban, én meg láttam az sms-t/ Na de én megbizom a páromban, és különben is csak látni kéne a csajt. Semmi esélye! Írtad az egyik hozzászólásodban, hogy az úton sok a kisértés. Nem tudom, de úgy olvastam ki a szavaidból, hogy azoktól a lányoktól félted a párod. Hát eszerintem meg az a férfi aki azokra fanyarodik, az megérdemli, hogy soha ne legyen normális kapcsolata. Az én párom még a látványukat is utálja. Ha úton vagyunk én szoktam mondani, hogy látta a csajt ott állt. Erre az a válasz " Kit érdekel, nekem tudod, hogy csak te vagy, és különben is nem lenne gusztusom, hisz mindenki belejár. Ezek csesznye nők." Na ennyit erről. Mi már 23 éve élünk boldogan, van három gyerek, de  még ma is vigyázunk arra, hogy a kapcsolatunk ne laposodjon el. Szerintem ez nagyon fontos. Ja és a bizalom. Meg kell tanulni bízni a másikban, és nem nyaggatni. ha két ember feltétel nélkül szereti egymást, senki és semmi nem állhat küzéjük akár milyen csábításnak is vannak kitéve. lehet, hogy csak én látom igy a világot, de mi nagyon jól megvagyunk és tudjuk egymásról, hogy nem árulja el e másikat. próbáld te is letisztázni a pároddal és magaddal a dolgokat. Hidd el neki sem szivecsücskei az útszéli nők. Na mára ennyi . Legyetek jók, pihennyetek jól a hosszú hétvégén.
    előzmény:
    Évimanó (33548)
    2009-08-19  22:30
  16. 2009. augusztus 19. 22:3033548.

    Szia!

    Ismeretlenül is mielőbbi gyógyulást kívánok az ismerősötöknek!Nemrég írtam ugyanitt, hogy állandó aggódás az élet, mert a hírműsorok tv-ben, rádióban tele vannak hasonló esetekkel.

    Ismét kérdésem lenne hozzátok: ti szoktátok figyelmeztetni a párotokat ha az derül ki, hogy rosszul tudja a tilalmi időszakokat? Pl. azt írja, hogy aug.20-án kell leraknia az árut. Megnéztem a korlátozást, és nem értem miért akar holnap vezetni amikor ma este 22-től nem közlekedhetnek. Azt írták a neten, hogy kedden változott a rendelet, de ő akkor már úton volt. Lehet hogy nem kapta meg a fuvarszervezőktől az új listát? Nem egyszerű eset, mert ha megírom neki és nincs igazam, mert épp ez a fuvar a kivétel, akkor ideges lesz, amit szeretnék elkerülni. Ha nem írom meg, és megbünteti a rendőr akkor meg rám haragszik, mert tudtam róla és nem értesítettem.

    Na, holnap kiderül.Mindenkinek jóéjt!

    előzmény:
    Ági42 (33546)
    2009-08-18  21:34
  17. 2009. augusztus 19. 06:5833547.

    Szia ÁGI!

    Gratula az új verdához,használd egészséggel legyen benne sok örömöd.

    Nagyon sajnálom a kollégát,így ismeretlenül is mielőbbi gyógyulást kívánok neki.Sajnos ez mindenkinek benne van a pakliba,a mi apánk 2002-be döntötte oldalra a kamcsit Lengyelbe ő is be aludt,de hála az istennek ő azért szerencsésen +úszta némi zúzódásokkal .

    Na legyen szép napod,puszi

    előzmény:
    Ági42 (33546)
    2009-08-18  21:34
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 18. 21:3433546.
    Sziasztok Lányok! Látom újra él a topik, és ürülök neki! Sajnos egy nagyon szomorú eset történt a cégnél. A párom társa, akivel szokott járni egyedül csinált egy fuvart és az árokba hajtott / aug 12/. Még a mai napon is küzd az életéért. sajnos az egyik kezét elvesztette: Innen is üzenem "ZS " gyógyulj meg a családodnak szüksége van rád! A szomorú esményt megnézhetitek a www. szoljon.hu/téma/balesetek.  Keressétek " kamion az árokban a 442 úton"  Na de váltsunk! Meló megy ezerrel, apácska állandó fuvarban a másik kamionon maradt. Így továbbra hűtővel fog járni. Alig látom, talán ma éjszaka hazaesik de holnap délbem már mennie kell. Ez van! EDA!!!!! Képzeld megvettem álmaim kocsiát. Renaul senic, 2 éves és maga az álom. Éppen most jött a telefon 1 óra mulva indulhatok apácskáért. Hurrá itthon lesz kerek 10 órát!!!!Na akkor most lassan lépek, majd mostmár jövök sűrűbben mert látom él a topik! Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. augusztus 17. 21:5433545.

    Köszi,és ismét csak KÖSZI!Amikor először véletlenül megtaláltam ezt a csapatot és a saját problémáimat olvastam a hozzászólásaitokban még nem gondoltam hogy egyszer én is köztetek leszek és Ti fogtok engem vigasztalni a nagy lelki bánatom közepette.Az a gond, hogy mivel a férfiember nem egy szerelmes alkat és hát valljuk be, nekik azért igen könnyű megoldások kínálkoznak a parkolókban (mit kínálkoznak,bekopognak) nem egyszerű okosnak lenni,mert ezen a téren mindenki pótolható bizonyos mértékig.Az egyéb területeken,mint sms-küldés,lelkivilág pátyolgatás mikor Prágában áll két órája a csúcsban,és "hogy mondják szlovákul azt,hogy állandó hőmérsékleten tartandó gyógyszert szállítok",mert ezzel talán hazaengedik tilalom idején,na ezek a dolgok már nem szerezhetők be egy parkolóban sem.Ezekből talán tudok építkezni,mert ezek az "apró" segítségek néha nagyon sokat,mondjuk egy itthon töltött hétvégét jelenthetnek.

    Olvastam néhol,hogy mindenféle címen levonnak a sofőröktől irdatlan mennyiségű pénzt.Ez nekem magas.A maszek cégnél,ahol Ő dolgozik,semmi ilyesmit nem hallottam.20ft/km,és még megkapja az üzemanyagvisszatérítést,állásidőre viszont nem fizetnek neki.Nyáron általában többet kap vissza az üzemanyagelszámolásnál,mint amennyit télen a fűtés és a hó meg a szélvihar elvisz.Mire vonnak le más cégeknél a fiúktól?

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    eda65 (33543)
    2009-08-17  15:22
  20. 2009. augusztus 17. 15:2633544.

    HAHÓ ÁGI ELVESZTÉL?

    Mi van veletek?Apának hűtőzés be jön?Gondolom most sokkal kevesebbet látjátok ugye?Egyedül jár vagy négykézbe?És merre?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. augusztus 17. 15:2233543.

    ÉVAMANÓ!

    Nagyon jól látod a helyzetet,ezért is próbáljátok+rendezni a dolgotokat és örülni az eggyüt tölthető rövid kis időnek is.

    Annyira rövid az életünk,ne pazaroljuk azt a csöpp kis időt is el,holmi félreértésekkel.

    Legyél te az okos,elvégre te vagy a így az irányító is.

    előzmény:
    Évimanó (33542)
    2009-08-17  11:41
  22. 2009. augusztus 17. 11:4133542.

    Sziasztok!Köszönöm a vigasztaló szavakat!Ez egy olyan se veled, se nélküled kapcsolat,sokszor összevesztünk már,de leginkább sms-ben,mert hát így éltük a "családi életet".Képesek voltunk fél napig sértetten üzengetni egy félreértés miatt,ami ugye egy közönséges mindennap találkozós kapcsolatban nem jellemző,élőszóban más,ott rögtön kiderül a félreértés.Nagyon különböző az alaptermészetünk, én alapvetően nyugodt és megfontolt vagyok, ő pedig hirtelenharagú,de 5 perc múlva már fogalma sincs hogy miért volt mérges.Az eszem tudja,hogy ennek a kapcsolatnak nincs jövője a körülményeink miatt,na de a SZIVEM,és az emlékeim nem hagyják hogy könnyen szabaduljak.Az a baj,hogy egy férfiembernek nem kell feltétlenül szerelmesnek lenni egy kapcsolathoz,míg szerintem a nők 90%-a csak úgy tud létezni.Ezt az állandó várakozást,készenlétet,aggódást máshogy nem is lehetne túlélni.Főleg amikor azt írja,hogy "3000 liter robbanásveszélyes lötyi van a hátam mögött".Már kikapcsolom a rádiót ha az útinform következik és nem nézek Híradót.Mindegyikben van valami "felborult,összeütközött,kiesett,meghalt".Borzalmas,hogy a kamionbalesetekkel kapcsolatban micsoda szenzációhajhászás megy,nem gondolnak bele hogy a hozzátartozóknak milyen lehet a szétszóródott ruhákat,személyes dolgokat látni a tv-ben.A filmekben ez olyan "happy" dolog,hogy valaki kamionos.Amikor együtt mentünk,akkor derült ki számomra,mennyire nem az.Naponta többször volt olyan helyzet,amikor mások hülyesége miatt már régen alulról szagolnánk az ibolyát,persze hogy magas a vérnyomása az állandó stressztől.

    Most van egy halvány reménysugár,hogy rendeződünk ismét,de nem tudom ezt hányszor lehet eljátszani.Soha nem lehetek biztos benne,hogy holnap is lesz még nekem Ő.

    előzmény:
    eda65 (33541)
    2009-08-15  07:49
  23. 2009. augusztus 15. 07:4933541.

    Szia ÉVAMANÓ!

    Én is sajnálom ami veled történt,de próbálj egy kicsit vígasztalódni és +nyugodni.Előbb utóbb ugyis rájön a volt párod hogy mit veszített és akkor majd könyörögne vissza.Ha +nem hát nesajnáld mert nem érdemelt meg téged.Azt gondolom hogy örülnie kellet volna,hogy rád talált,mert ezt a fajta életmódot ami a kamionosoké,nem sok nő válalja be és tolerálja az életvitelüket ritmusukat.Tehát csak nyugi még bármi lehet.

    Üdvözlet a csapatban és örültem neked.Gyere bátran vígasztalódni,vagy vidulni bármikor.

    előzmény:
    Évimanó (33539)
    2009-08-14  22:50
  24. 2009. augusztus 14. 23:0533540.
    SAjnálom, ami veled történt. Ez valami járvány most? Egy másik topicon is most volt egy hasonló történet, meg előtte még egy. Vajon mi van ezeknek a fiúknak a fejében, hogy abba rúgnak nagy magányukban, aki hazavárja őket??
    előzmény:
    Évimanó (33539)
    2009-08-14  22:50

Címlap

top