Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kettlebell vs. TRX

g.o.m.b.a
Létrehozva: 2011. szeptember 3. 08:51

A kérdés azt hiszem egyértelmű. 

 

A kettlebellt csináltam viszonylag hosszú ideig, a TRX- et eddig csak kipróbálni tudtam.

 

Most el kellene döntenem, hogy melyikre járjak. Sajnos a kettő nem fér bele időben, bár tudom, hogy az lenne a legjobb.

 

Nincsenek nagy álmaim, csodákra nem számítok. Szeretnék az úszógumimból 2 mérettel kisebbet, kicsit feszesebb feneket-lábat. Azt hiszem nagyjából ennyi.  

 

Most el kell mennem, de amint tudok mindent visszaolvasok, és igyekszem válaszolni.  

  1. 2014. Április 10. 13:1514.

    Üdv!

    TRX edzésről egy kis videó  

  2. Torolt_felhasznalo_240505
    Torolt_felhasznalo_240505
    2011. szeptember 3. 19:3513.

    szerintem a kettlebell hatékonyabb, mint a trx. Nekem a trx volt egy kicsit uncsi (bár nem volt túl jó edzőm), a bell pedig izgalmasabb (bár ott meg egy naggggggggyon jó edzőm volt). 

     

    Kár, hogy messze laksz Budapesttől. De szerintem ne add fel. Ha jó edződ van bellből, kérdezz rá, nem jön-e be neki a trx és nem akar-e fusion órát tartani. Most a kettlebellhungary eléggé nyomja a trx-et, úgyhogy lehet, hogy akár az edződ már végzett trx-es is, csak még nem prbálkozott csoporttal.

     

    De ha muszáj lenne választani, akkor én inkább a bellt választanám és amikor éppen lehet, beesnék egy-egy trx edzésre a változatosság kedvéért.  

    előzmény:
    g.o.m.b.a (11)
    2011-09-03  19:26
  3. 2011. szeptember 3. 19:2612.

    a válasz: kettlebell fusion :)

    ötvözve a kettlebell a trx-szel. Nem tudom, hogy sok helyen van-e, de Budapesten az egyik teremben tuti ;)  

    idézet:
    r.m. (10)
    2011-09-03 19:19:08

     Hát, ez tényleg szuper lenne! Ha nem Bp- től 100 km- re laknék...   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_240505 (10)
    2011-09-03  19:19
  4. 2011. szeptember 3. 19:2611.

    Úgy gondoltam, hogy olyanok leírják a tapasztalatikat, akik mindkettőt kipróbálták már. De úgylátszik ilyen nagyon kevés van, és nem járnak erre. 

     

    A futás szép is, jó is, van is rendes futócipőm, de valamiért rám nincs olyan hatással a futás, mint minden más emberre.

     

    Vagy keveset futok, vagy lassan, vagy gyorsan, vagy nem tudom, de pl. nálam a kettlebell sokkal gyorsabban hozott eredményt. Nagyon hamar megéreztem. Viszont tényleg nagyon unalmas.

     

    Az, hogy izzasztó, fárasztó nem zavar. Az ilyen sportokat szeretem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_240505
    Torolt_felhasznalo_240505
    2011. szeptember 3. 19:1910.

    a válasz: kettlebell fusion :)

    ötvözve a kettlebell a trx-szel. Nem tudom, hogy sok helyen van-e, de Budapesten az egyik teremben tuti ;)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. szeptember 3. 14:259.
    Az edző, akinél tanultad a kettlebellt/bizony kedves forumozok, az edzők is csak így emlegtik:)/tud javasolni neked olyan feladatsort, amely az úszógumidat tünteti el. tehát fordulj hozzá bizalommal. Nekem egyébként a golyó szimpatikusabb és minden hátfájósnak gyógytornaként felírnám.
    előzmény:
    g.o.m.b.a (1)
    2011-09-03  08:51
  7. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. szeptember 3. 11:248.

    Ááááááááááááá, dánke sőőőn! :)))

    Igen, gondoltam, hogy rákeresek, de még ahhoz is lusta vagyok :DDDD

    előzmény:
    kkata (7)
    2011-09-03  11:21
  8. 2011. szeptember 3. 11:217.

     

    Na jó, azt elismerem, hogy a futás is kezd übertrendi lenni, de azért meg lehet oldani úgy is, hogy ne legyen az. Pl. zéró hatvanrugós cipő, viszont pörköltszaftos mackóban a háztömb körül. 

     

    RKC: Russian Kettlebell Challenge, az az edzés, amit a kettlebellel végzel. (a kettlebell olyan súlygolyó, aminek van kis fogantyúja, és lehet lóbálni.) Nekem nem nagyon tetszik, túl férfias. 

     

    TRX-et nem tudom elmagyarázni, de ha beírod a youtube-on, akkor kidob ezer tutorial videót, ott látszik, nagyon sokféle dolgot lehet tényleg vele csinálni.

     

    5: Nem tökmindegy. MInd a kettő szenvedős-izzadós, de szerintem pl. egyik sem fogyasztós.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (6)
    2011-09-03  11:05
  9. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2011. szeptember 3. 11:056.

    1. A futás mostan übertrendi. :))

    2. Mija rossebb az kettlebell?

    3. Mija nyavalyatörése az TRX?

    4. Mija sistergős istennyila az RKC?

    5. Nem tök mindegy, ha mindkettő szenvedős-izzadós-fogyasztós dolog? :))))

     

    előzmény:
    kkata (5)
    2011-09-03  10:46
  10. 2011. szeptember 3. 10:465.

    Látom, sikerült bekopizni a gugli által kidobott első találatot. Aztán meg itt menőzöl vele. De bééééna. 

     

    Számomra amúgy teljesen egyértelmű a kérdés. Egy szavazat a TRX-re, mert sokoldalúbb. Talán nem annyira unalmas, viszont mivel a gyakorlatokat a saját testsúlyoddal végzed, nem nagyon lehet könnyíteni, szóval elég kemény. (Nekem pl. túl kemény) Ezzel szemben a kettlebellnél gond nélkül variálhatod a súlygolyók nehézségét.

     

    Egyébként ez a trendi-nem trendi dolog is olyan hülyeség. Nyilván nem azért vált az ember, mert übertrendi akar lenni, hanem azért, hogy ne unja magát betegre 3 éven keresztül ugyanazon az edzésen.

     

    Ja, és a kitartó felülésektől nem fog eltűnni az úszógumi, viszont a háj alatt szép izmos lesz az ember. Ha már mindenképpen valami "nem trendi" dolgot akarsz javasolni, akkor ilyen esetekre ajánld a futást. 

    előzmény:
    fórumozok (3)
    2011-09-03  10:28
  11. 2011. szeptember 3. 10:294.
    rendi = trendi ... a t betűt elnyelte az nlc
    előzmény:
    fórumozok (3)
    2011-09-03  10:28
  12. 2011. szeptember 3. 10:283.

    a kérdés marhára nem egyértelmű

     

    az ide járó nagy részének fingja nincs arról, hogy miről írtál 

     

    természetesen a google jóbarátunk még mindig 

     

    na szóval a katlebell csak az eszköz, amit meg csinálsz vele az az RKC 

     

    tehát a kérdésed helyesen: RKC vagy TRX?

     

    én meg azt mondom, hogy ha elég rendi vagy, akkor mindkettő ... ha meg nem, akkor pont elég, ha otthon, kitartóan felüléseket csinálsz, hogy elfogyjon az úszógumid 

    előzmény:
    g.o.m.b.a (1)
    2011-09-03  08:51
  13. 2011. szeptember 3. 08:582.
    Annyit még szeretnék hozzá tenni, hogy a kettelbellel nem volt semmi bajom, azon kívül, hogy kicsit talán unalmas. 
    előzmény:
    g.o.m.b.a (1)
    2011-09-03  08:51

Címlap

top