Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kazan hazilag

Felisia
Létrehozva: 2006. február 14. 17:24
Sziasztok! Vegyestüzelesü kazant szeretnenk es a parommal vitaban allunk. En venni szeretnek ö pedig egy ismerösünkel szeretne csinaltatni  aki  csak hobbi szinten neha-neha csinal ilyesmit. En kicsit felek az ilyesmitöl. Ti mit gondoltok eggyezzek bele, vagy tenyleg inkabb vegyünk. En a vasarlas mellett döntök garancia miatt is. Egy ketszintes hazat szeretnenk igy füteni .
  1. 2021. október 26. 05:0911.

    Hogy döntöttetek?

  2. 2021. október 26. 05:0810.

    Belseje hányszor volt cserélve?

    előzmény:
    Bereczk János (8)
    2021-08-02  11:18
  3. 2021. október 25. 19:329.

    Szia! Szerintem is inkább vegyél, nem éri meg kockáztatni. A felelősséget ki vállalja? Ma már sokféle árkategóriájú kazán közül lehet választani. Biztos találtok kompromisszumos megoldást. 

  4. 2021. augusztus 2. 11:188.

    Több, mint 50 éve működik a saját készítésű kazánom, már írtam ide, valószínű töröltek!!

  5. 2006. február 28. 15:157.

    Röviden:NEEEEEEE!


    Kicsit hosszabban: inkább vegyetek, és szakember kösse be!Egyszerűbb, biztonságosabb, és ti is nyugodtabban alszatok-és a végén még fel is ébredtek. Csatlakozom az előttem szóló valakihez: tényleg túl sokat halnak meg barkács-bekötések miatt.No comment.

    Egyébként apám modhatni szakmabeli, úgyhogy tudom, mit beszélek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. február 23. 13:046.

    Érdekelne,de mi Pest megyében lakunk Pesttől még 30.km-re.
    Sajnos nekünk nagyon messze van.De azért kösz,hogy válaszoltál.Majd nézelődünk közelebb.

    Üdvözlettel:Böbe

    előzmény:
    Felisia (4)
    2006-02-21  13:24
  7. 2006. február 21. 21:015.
    Szia Felisia! Én őszinte ember vagyok. Én vennék. Annyi tragédia van az ehhez hasonló kontár munkából.  El nem tudom képzelni, hogy lehet pl. egy garázsban néha-néha egy kazánt csinálni. Szóval meg lehet kövezni, de én biztosan venném a kazánt, és szakemberrel állíttatnám be. Képzeld el, ha az életetek munkája, a kétszintes házatok felrobbanna, na de hess csúnya gondolat. Azért jól beszéljétek át. Győzd meg a párodat. Szerintem......
    előzmény:
    Felisia (1)
    2006-02-14  17:24
  8. 2006. február 21. 13:244.

    Szia! Baranya megyeben vagyunk, rendszeresen nem csinal ilyesmit de a sajatjat is ö csinalta . Igen megszeretnem nezni azt a kazant amit csinalt. Közeli baratsagban allunk velük ugyhogy ha gond lenne vele biztosan megcsinalna. Rekerdezek ha erdekelne teged is.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    böbe51 (3)
    2006-02-19  13:17
  9. 2006. február 19. 13:173.

    Szia !

    Biztosan ügyes szaki lehet a párod ismerőse. Ha már csinált ilyen kazánt,akkor kérjétek meg őt,hogy hadd nézzétek meg azt,referenciaként,akinek csinálta anno. Ott meglátjátok azt is,hogyan működik,mekkora lakást lehet vele befűteni,milyen vastagságú anyagból,/itt értem a vaslemez vagy öntvény vastagságát/amiből készült,ill-ve késziti. Milyen anyaggal lehet benne fűteni,csak fával,vagy szénnel is. Ha szénnel is szeretnétek benne fűteni,akkor célszerű vastagabb lemezből,vagy öntvényből készíttetni. Érdemes úgy készíttetni,hogy legalább 10-15 évet,netán többet is tudjátok használni. Sajnos az üzletekben mostanában amit lehet kapni elég vékony anyagból készül. Mi 5 éve vettünk egy lemezkazánt,szénnel nem is tüzelünk benne,csak fával,mellette gázzal is fűtünk,és már kilyukadt.Mi is kazán vásárlás előtt állunk. Egyébként egy ügyes jó szakember kazánkovács, jobban megcsinálhatja,pláne ha rendelésre dolgozik,mintha tömeg szériában gyártottat vennél üzletben. Kérjél tőle garanciát,ha valami gond van vele,ő meg is javithatja. Hol laktok helyileg?Engem is érdekelne,vállal másnak is készítést?Hogyan lehetne kapcsolatba lépni vele ?Megkérhetlek írnál róla priviben ?Ha igen,előre is köszönöm szépen.

    Üdvözlettel:Böbe

    előzmény:
    Felisia (1)
    2006-02-14  17:24
  10. Torolt_felhasznalo_267374
    Torolt_felhasznalo_267374
    2006. február 14. 21:032.
    Szia! Meg kell nézni azt a akazánt ,amit házilag készítettek, egy olyan helyen ,ahol az működik.Most itt a fűtés szezonban kíválló lehetőség van erre.  Ja és nézzétek meg a helyiség nagyságát is és a tiétekkel hasonlítsátok össze!!  Egyébként a házilag készített kazánok is lehetnek kiválóak! Több ismerősömnek is van ilyen és nekük BEVÁLT!!   
    előzmény:
    Felisia (1)
    2006-02-14  17:24

Címlap

top