Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mp3 lejátszó kisgyermeknek

mister3
Létrehozva: 2008. január 9. 20:48
Véleményetekre vagyok kiváncsi,

Van e olyan ,akinek kisgyermeke gyakran hallgat fülhalgatón keresztül pl játék közben zenét,meséket,verseket?

Javítja ez a szókincskébzést,tanulást? (nálam kétnyelvüek a kicsik)

  1. 2008. január 10. 00:038.
    valószínüleg igazatok van,arra gondoltam,ha a gyerek fülhallgatóval hallgat valamit,jobban tud rá koncentrálni,és így egy csomó mindent meg tud tanulni szerintem gyorsabban.a kicsi gyerekeim 7 és 9 évesek ,otthon magyarul beszélünk ,iskolában németül beszélnek.

    Azért gondolkodtam ezen a módszeren,mert föleg a kisebb gyereknél látom,hogy mindkét nyelvben még nem elég választékos a szókincse
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. január 9. 21:297.

    Ahogy elnézem, egyelőre ez itt az általános vélekedés.

    Legfeljebb még annyit, hogy ha az egyik szülő egy nyelvet, a másik egy másikat beszél, akkor jó lehet, ha mindkét szülő külön-külön minél több időt szán a gyerekekre - már ha mindkettő anyanyelvként beszéli az adott nyelvet.

    előzmény:
    -babzsák (5)
    2008-01-09  21:10
  3. 2008. január 9. 21:206.
    Szia! Azt nem hiszem, hogy fülhallgató jót tenne egy pici gyereknek, de normális hangfalakon miért ne hallgathatnának mesét. Nálunk van a gyerekszobában is egy lejátszó és szívesen hallgatnak rajta meséket, zenét. Ha fejleszteni nem is fejleszt, mindenesetre jobb, mintha a tévét bámulnák egész nap. Szerintem.
    előzmény:
    mister3 (1)
    2008-01-09  20:48
  4. 2008. január 9. 21:105.

    Nekem is pont ez jutott eszembe.

    A közvetlenül fülbe sugárzó zajterhelés nem éppen egészséges. Engem pl. el is tiltottak a fülhallgató használatától, igaz enyhe halláskárosodásom van, de a doki szépen elmagyarázta, hogy felejtsem el, vagy rövidesen nem alig észrevehető lesz a halláskárosodásom. Pedig hogy vágytam gyerekkoromban walkman-ra...

    előzmény:
    Glacier (2)
    2008-01-09  20:58
  5. 2008. január 9. 21:104.
    Szia!
    Olvass el 1-2 Vekerdy könyvet (ő gyermekpszichológus) és tudni fogod a választ még akkor is, ha erről úgy emlékszem nem írt konkrétan. Szerintem tök fölösleges ezzel terhelni mind agyilag, mind "hallásilag" a gyereket.
    előzmény:
    mister3 (1)
    2008-01-09  20:48
  6. Torolt_felhasznalo_592270
    Torolt_felhasznalo_592270
    2008. január 9. 21:063.

    Szia!Szerintem is káros a gyereknek a fülhallgató használata!Ismerek olyat akinek emiatt halláskárosodása lett!De ugye mindenki maga dönti el!

    előzmény:
    mister3 (1)
    2008-01-09  20:48
  7. 2008. január 9. 20:582.

    Szia,

    Hátha lesznek jártasabbak is ilyen témában. Először is tudtommal eléggé káros a fülhallgató használata. Játék közben gondolom otthon vannak - nem lehet olyankor hangszórókon keresztül lejátszani nekik az adott hanganyagot?

    Nem írtad, hány évesek, de kell egy néhány éves kisgyereket már ilyen módon terhelni? (Itt az eszközre gondolok, nem a hangképzés javításának elősegítésére.)

    előzmény:
    mister3 (1)
    2008-01-09  20:48

Címlap

top