Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Háromnál több gyerek?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. december 6. 22:29

Kedves fórumozók!

Tegnap ültem a villamoson, és egy ötvenes tanárnő állt előttem, aki régi diákjával találkozott éppen. A tanítvány egy régi osztálytársról azt mesélte, hogy az érettségi ótaeltelt nyolc évben  négy(!) gyereket szült. Ezen aztán elszörnyülködtek rendesen. 

Elgondolkodtatott a dolog, és szeretnék írni róla. Hogyan gondolkodtok Ti arról, ha  valaki háromnál több gyereket hoz a világra manapság?

 

Köszönöm, ha írtok nekem: Koronczay Lilla

  1. 2011. február 13. 11:40490.

    Én csak azt kérném tisztelettel a nagycsaládosoktól: ne nézzék le azt, akinek egy gyereke van. Főleg ismeretlenül, körülményeiről nem tudván (nem csupán anyagiakra gondolok). Ne éreztesék vele, hogy kevesebb. Én soha, egy nagycsaládosnak nem tettem fel kínos kérdéseket, ők nekem annál inkább.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2010. december 30. 18:11489.

    Osztom a véleményedet, nagyon jó családban élni!!!!

    Nagyon jó néha összejönni jókat dumálni, emlékezni a gyermekkorra,erről szól a karácsony is.... nagyon jó és szép volt.

    előzmény:
    nyugger (486)
    2010-12-26  23:18
  3. 2010. december 30. 18:06488.

    Lehet hogy igazad van, én már kiléptem ebből a blogból mert ugy erzem nem tudok azonosulni azokkal akik nem akarnak-szeretnének gyereket.

    Tiszteletbe tartom az elhatározásodat kivánom hogy soha meg ne bánd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255363 (487)
    2010-12-28  17:02
  4. Torolt_felhasznalo_255363
    Torolt_felhasznalo_255363
    2010. december 28. 17:02487.

    Nincs értelme egy olyan beszélgetésnek, ahol ha valaki ellenkező véleményen van, akkor legyintünk és a korára fogjuk.

    Relatív, hogy mennyire vagyok fiatal, 24 évesen ha szülnék, már senki nem mondaná (vagy csak kevesen), hogy korai, de ha ugyanebben a korban nem akarok gyereket, akkor még éretlen vagyok, és úgyis megváltozik a véleményem.... Nem fog. Pont úgy nem, mint ahogy egy gyerekre vágyó sem fog lemondani róla, ha csak nem kénytelen társ vagy pénz híján pl. 

    előzmény:
    mamampapam (478)
    2010-12-18  21:38
  5. 2010. december 26. 23:18486.

    A nagycsaládokban legjobbak talán a nagy ünnepi ebédek, amikor sokan ülik körül az asztalt.

     

    Nálunk az egyik nagymamánál a szűk család (gyerekek és unokák) 16 fő, a másiknál 15-en vagyunk együtt, és mindig eljött mindenki. Nemcsak azért, mert nagyon finom, hanem mert van egy meghatározhatatlan zsongó hangulata, amikor sokan vagyunk és mindenki beszélget mindenkivel.

    Szóval nagyon jó sokan lenni!

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-06  22:29
  6. 2010. december 24. 21:22485.

    köszönöm szépen:D a megosztás nálunk

     

    előzmény:
    nyugger (17)
    2010-12-06  23:30
  7. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 21. 13:25484.
    Boldog, Békés Karácsonyt Kívánok Neked is!
    előzmény:
    elsi1 (483)
    2010-12-20  22:50
  8. 2010. december 20. 22:50483.

    Mármint kik tartanak össze Amerikában?

    Ja,igen értem,ott nagy demokrácia van és a texas-i cowboy,a bronx-i fekete melós és a long island-i fehér  belgyógyász főorvos egy helyre jár kártyázni?

    Képzeld ,ha valahol van széthúzás,akkor ott tényleg:))Persze,távolról minden szépnek látszik.

     

    Erre az adózó állampolgárra visszatértve:

    Van ismerősöm, 3 gyereke van,mind3 gyereke külföldön él életvitelszerűen ,haza sem térnek.Ott van a családjuk már.

    Nyugdíjszempontból ez az ember a magyar társadalo mszámára haszontalan,mert egy olyan gyereke sincs,ami a magyar kalapba fizetne be:))))

    Egyébként annyira előttem vagy,amint mondod a férjednek,apuuuuuu,kell a magyar adófizetők számát szaporítanuuunk,naaaa csináljunk még egy kisbabááááát,na tudod,

     

     

     

    Az,hogy mi lesz 30 év  múlva,amikor nyugger leszek,a a jövő zenéje,de a ma kismamáinasze a gyest?Ja,elsike:)) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (482)
    2010-12-19  06:36
  9. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 19. 06:36482.

    És akkor mi van? Annak nem kell gyes, betegállomány, nyugdíj?

    Bár tagadhatatlan amit írsz...de még is az a mérvadó, hogy magyar állampolgár e, avagy sem... De félő, hogy ennek a nagy széthúzásnak a titka ebben rejlik...nem abban, hogy ki mennyit szült, vagy sem...

    Bár Amerikában sem amerikai senki, /gyökereiket tekintve, senki.../ még is micsoda összetartás és egymás segítése a jellemző...pár száz évesek és olyan nemzettudatuk van, hogy irigylésre méltó...nem is sorolom tovább a lényeget leírtam...

    előzmény:
    elsi1 (481)
    2010-12-19  01:04
  10. 2010. december 19. 01:04481.
    mai Magyarországon kevés olyan embert tudsz mutatni,aki 100%-ig magyar 
    előzmény:
    mamampapam (480)
    2010-12-18  22:03
  11. 2010. december 18. 22:03480.

    Tökéletesen egyetértek Veled.

     

    Az Én gondolatomat fogalmaztad meg csak sokkal szebben.

    előzmény:
    nyugger (479)
    2010-12-18  21:58
  12. 2010. december 18. 21:58479.

    Nagyon igazad van, de ezt már annyiszor elmondtuk:

    - hogy az öngöndoskodás jó dolog, csak sokan nem veszik figyelembe, hogy a pénz még mindig nem ehető

    - hogy a magyar lakosság fogy, és nem biztos, hogy a túlnépesedett ázsiaiak, afrikaiak bevándorlása lesz a legjobb megoldás

     

    - és az értékvesztés is - mind, mind igaz.

     

    A sok gyerek nevelése egyet jelent a jövőbe vetett bizalommal és az optimizmussal: nem lesz baj.

    Talán ez a különbség a nagycsaládosok és az egy-két gyereket nevelők között.

    előzmény:
    mamampapam (477)
    2010-12-18  21:29
  13. 2010. december 18. 21:38478.
    Lehet ogy most igy gondolod ,mert még nagyon fiatal vagy , ezt én természetesnek tartom de eljön az idő amikor már más lesz fontos az életben mint most csak az idő kerekét nem lehet vissza forgatni......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255363 (471)
    2010-12-18  18:16
  14. 2010. december 18. 21:29477.

    Itt nem a bolygo lakosságárol van szo hanem magyarországrol. Sajnos az utolso évtizedekben nagyon megváltozott az értékrend itt is.

     

    Hogy ki mit tart sikrélménynek és sekélyesnek erről nemigen nyitnék vitát.

     

    Én is kiszálltam , tudomásul kell venni hogy ebben az értékvesztett viágban élünk , ahol a család és a gyerek az nyüg és pup  a hátán nagyon sok embernek. 

    Csak azt sem kellene elfelejteni hogy nem magyarországon van a tulnépesedés-és az idegen emberek mennyire fogják tudják majd az igényeit kielégiteni azoknak akik abban biznak hogy a pénzükért most is és majd akkor is mindent megkapnak.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (472)
    2010-12-18  18:21
  15. 2010. december 18. 21:04476.
    (vérnyomásproblémáról sem írtam, miket találsz ki még?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (474)
    2010-12-18  20:42
  16. 2010. december 18. 21:01475.

    Hihihi.

     

    Én is kiszállok, mert már rég a semmiről vitázunk, másrészt te úgy hazudsz, mint a vízfolyás.

    Ritkán látni ilyet, mit mondjak.

     

     

    "sokadszor kérlek másolj ide olyat amiben megbántom az egykéket vagy az egy gyermeket szülő anyákat...

    Utoljára bár sokadszorra elmondom, másold ide azt a szöveget amiben ezt tettem...olyan ügyesen másolgatsz egy egy szavakat, ezt miért nem teszed? pedig az igazán igazolhatná az állításodat."

     

    egy-egy szót? bekezdéseket másoltam be az előbb 

     

     

    én: "anyanyúlnak neveznek"

    te: "és örülök, hogy végre bevallottad te saját magad, hogy miket írtatok..."

     

    nevezNEK, többes szám harmadik személy

    én sosem írtam ilyet

     

    "húzzon a picsába az, aki tetű..."

     

    no comment

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (473)
    2010-12-18  20:38
  17. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 18. 20:42474.

    Örülök, hogy jobban vagy! Valamelyik nap, vérnyomás problémádról írtál...

    Te is vicces vagy! Ezek szerint akkor jók vagyunk nagyon, mert jól megnevetettjük egymást...

    Akkor mi itt a bibi...nevessünk jókat...

    előzmény:
    emma33 (458)
    2010-12-18  15:54
  18. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2010. december 18. 20:38473.

    Nagyon sajnállak!

    Újfent nem tudtál újat mondani és már sokadszor jössz elő még mindig ugyanazzal....miért akarod rám húzni, hogy bántani akarok bárkit is...sokadszor kérlek másolj ide olyat amiben megbántom az egykéket vagy az egy gyermeket szülő anyákat...

    Utoljára bár sokadszorra elmondom, másold ide azt a szöveget amiben ezt tettem...olyan ügyesen másolgatsz egy egy szavakat, ezt miért nem teszed? pedig az igazán igazolhatná az állításodat. 

    Nos a beszélgetésbe akkor kapcsolódtam bele, amikor Te és Elsi úgy vélekedtetek, hogy aki több gyermeket szöl az szülőgép, ill. jó popó toló...

    Arra kértelek benneteket, ne bántsátok az anyákat az Anyát tisztelni kell!

    Nem magamra vettem, te helyes ügyes lyóravaló ember, hanem az Anyák védelmében kértelek, viselkedjetek!

    Tehát mellé fogtál ismételten! 

     

    "Csak amiatt, amikor téged zavar hogy szülőgépnek, ügyes popótolónak, segélyért kuncsorgó anyanyúlnak neveznek - a gyerekeidet meg elhanyagolt, koszos nélkülöző szerencsétleneknek.  

    Itt tiltakoztál korábban ezek ellen, akkor ez is mind igaz rád? Különben nem is zavarna, ugye?"

     

    Hálisten nem zavar, mert nem így van...és örülök, hogy végre bevallottad te saját magad, hogy miket írtatok...

    Kedves fórumozók, akik itt akár egymásnak, vagy egymás ellen feszültök...látjátok, hogy hol kezdődött, vissza sem kell olvasnotok az elejére...legyen valaki 1-2-3 vagy több gyermekes...komolyan úgy gondoljátok, hogy ezt így szabad, hogy ezt így lehet...bemásoltam, kiemeltem, amit eme kedves hölgy leírt..ez az helyes ügyes lyóravaló ember....

     

    Na innen indult a parázs vita! 

    Mindegy, hogy gyermektelen, vagy akárhány gyermeke van, akiben egy csöppnyi jó érzés van és ember...az ezt elutasítja!

    Még annyi végezetül, hogy a nagycsaládosok nem szapulták a kis családosokat...csak beszélgetés volt, hogy mi a különbség a kettő között...mert ugye az van.... miért ne lenne...de senki nem mondta még akkor, hogy rosszabb....beszélgetés amit egyesek itt kiforgattak...majd a fent kiemelttel vagdalkoztak, aztán it-ott ezektől a helyes ügyes lyóravaló emberektől, néhányaknak elpattant a húr és talán, nem helyesen...és biztos vagyok benne, hogy már bánják is...

    Csak ne veszekedjünk a semmin...és már a támogatásig is eljutottatok, valóban 5000 Ft-okon kéne veszekedni? Sokkal több az aki a gyermekét egyedül neveli, mindegy 1 vagy 2 gyermeket azok is ugyanúgy felveszik a támogatásokat...a támogatások sem nagycsalád függők....könyörgöm...ebbe akartok bele menni?  Akkor kezdhetnénk oda is vissza menni, hogy az egykét nevelő anyukák miért nem tudták megtartani a férjeiket, hogy ne kelljen segélyért és támogatásért kuncsorogni....vannak, nagy és kis családok akik segélyért támogatásért állnak sorba és vannak mindkettőben akik nem...

    De itt nem is erről volt szó...mindegy...ilyen alapon a gyermekteleneket hozom ki győztesnek, mert ők biztosan nem kuncsorog sehol gyermeknevelési támogatásért....

    Viszont ha magánügy, hogy valaki nem szeretne gyermeket...ami igaz...akkor az is az hogy valaki igen és hányat...

    Az utánpótlás pedig szükséges...még akkor is ha ön gondoskodok, mert ha nem lesz aki dolgozzon,nem lesz bankunk sem ahol szaporíthatom a pénzem...szal azé ez szar duma, hogy nem kell az utánpótlás...! Bocs, de ez komolyan az!

     Ha javasolhatom, kezdjük újra a beszélgetést, vitát...mert azt érdemes...nyugodjon meg mindenki és húzzon a picsába az, aki "tetű"...

     

     

     

     

    előzmény:
    emma33 (458)
    2010-12-18  15:54
  19. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2010. december 18. 18:21472.

    Ugyan...ne nevettesd ki magad. Ameddig a bolygó lakosság túlvan a 7 milliárdon, addig épeszű ember nem gondol arra, hogy majd nem lesz, akit megfizessen ápolónőként. Ez abszurd.

     

    Sapiro: valóban nem illik ide, ezért csak érintőlegesen említettem én is.

    Nehéz az öngondoskodás, ám az egyetlen reálisan járható út, ezek már nem azok az idők, mint régen s ez nem is baj.

     

    Én kiszálltam ebből a topicból, több már nincs benne, ismételgetni fölösleges. Ha valakinek élete egyetlen sikerélménye az, hogy leírhatja ide még hússzor, hogy ő jobb, mert több vagy kevesebb gyereket szült, mint a szomszédasszonya vagy egy idegen egy fórumon, hát legyen az az ő sekélyes életének kis sikerélménye, én nem tagadnám meg tőle. Ha már csak ennyi jutott... 

     

    előzmény:
    mamampapam (470)
    2010-12-18  17:58
  20. Torolt_felhasznalo_255363
    Torolt_felhasznalo_255363
    2010. december 18. 18:16471.

    Azért felesleges itt erről beszélni, mert senki nem a társadalom érdekében szül, hanem önző okokból kifolyólag.

    Könnyű olyan nőknek ezzel dobálózni, akik mindig is nagy családra vágytak, ergo mentek a saját álmaik után, ami egybevág a társadalom érdekeivel, de jó lenne megérteni, hogy annak, aki nem vágyik gyerekre, vagy csak egyre, azt nem jogos ostorozni. Pl. nekem akkora büntetés lenne egy gyerek, mint ha annak aki vágyik rá, nem lehetne.

    Sokkal több tolerancia kellene mindenki részéről mások felé.

    És jó lenne nem mindig a társadalom érdekei szöveggel jönni, mert az embernek elsősorban a saját boldogságával kellene törődnie. (Tényleg vicces, hogy a sok gyerekre vágyók is így tesznek, mégis önzőzik a másik tábort) 

    előzmény:
    mamampapam (470)
    2010-12-18  17:58
  21. 2010. december 18. 17:58470.

    Csak azt felejtetted el hogy hiába gondoskodol önmagadról  ha nem lesz aki megtermelje az élethez a javakat és vagy ápoljon, etessen, gyógyitson, megtermelje eladja az árut, egyáltalán aki biztositsa a pénzedért azt amit elvársz.

    Ugy gondolom hogy ha megöregszel elvárod majd hogy a fiatal segitsen neked,mert meg tudod fizetni????

    Ha lesz kinek.

    És ezért gondolom hogy nem magánügy a gyermek vállalása.

     

    Hiszen nem hiába az elcsépelt szlogen::A gyermekünkben a jövő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (465)
    2010-12-18  17:12
  22. 2010. december 18. 17:47469.
    Hogy bőven sok? Szerintem ne menjünk bele az állam szerepébe ebben a topikban, de azért fizetünk adót, hogy az állam működtessen bizonyos intézményrendszereket. Ilyen magas adóterhelés mellett nehéz az öngondoskodás. De ez egy másik topik, nem illik ide.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (466)
    2010-12-18  17:14
  23. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2010. december 18. 17:29468.

    Mélységesen kiakadok, amikor azzal jön valaki önigazolásképpen, hogy ő bezzeg Valaki, MERT 0-1-2-3-4-5 gyereke van esetleg emiatt igaza van ebben s abban vagy mert a gyerek a majdani közjó alapja stb.

     

    Tudomásul kellene venni, hogy a család magánügy, a nyugdíj öngondoskodás kérdése, a szülés pedig hormonokat termel és nem agysejteket. Okosabb nem azáltal lesz az ember.

     

    Nem kell önigazolást keresni: akinek rendben van az élete, az nem próbál haverokat toborozni egy fórumon ahhoz, hogy az is ugyanazt hajtogassa, mint ő és ettől majd hű, de igazuk lesz.

     

    Mindenki úgy él, ahogyan neki jó. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255363 (467)
    2010-12-18  17:20
  24. Torolt_felhasznalo_255363
    Torolt_felhasznalo_255363
    2010. december 18. 17:20467.
    Igen, és aki nem vállal gyereket, az ezekben nem részesül, ellenben egész életében dobálja a közösbe a pénzt. De aki olyan naiv, hogy azt képzeli, lesz még állami nyugdíj 30-40 év múlva, azon csak röhögni tudok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (466)
    2010-12-18  17:14

Címlap

top