Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért esnek szét a házassá

KoronczayLilla
Létrehozva: 2011. március 11. 16:58

 

Kedves fórumozók!

Arról írunk cikket: vajon túléli-e a házasság a 21. századot. Közben persze azt is nyomozzuk, mi az oka, hogy  egyre-másra esik szét ez a párkapcsolati-forma. Ti mit gondoltok? Melyek a legfőbb okok?

 

Köszönjük a hozzászólásokat! 

 

Nők Lapja

  1. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. március 25. 19:22199.

    Tiltásról szó nincs részemről. Nincs is hozzá felhatalmazásom. Legalábbis a befolyásolással kapcsolatban.

    Úgy emlékszem nem én írtam az ilyen olyan befolyásolásról, hozzáértő, vagy értetlen módon. Ezek szerint szerinted is szükség van rá, legalábbis a vélemények leírására. Eggyel ezelőtti írásodból nem teljesen ez jött le.

     

    A fórumszabályzatban van valami olyasmi, amelynek értelmében bizonyos "reklám tevékenységek" nem megengedettek. Erre próbáltam felhívni a figyelmed. 

    Vannak mediátorok. Ezt és ezt csinálják, ezt és ezt az eredményt várna/remélve. Ez oké.

     

    Én vagyok a mediátor xy. dker mailcimen elérve, az már kicsit reklám szagú.

    Mindenesetre jó sok kuncsaftot, akár itt is összeszedve. Engem nem zavar. Ha egy házasság egyben marad az jó. Még mediátorokkal is. Akkor is, ha én pszichológus párti vagyok. De házasság is.

    előzmény:
    adelklein (198)
    2011-03-25  19:07
  2. 2011. március 25. 19:07198.

    Talán érdemes lenne végezni egy közvélemény kutatást. Vajon hol keresnek megoldást gondjaikra, akik bajban vannak? Szerintem a fórum olvasása győzne.

    Én is hirdetek különböző lap.hu oldalakon, onnan is megkeresnek. És természetesen benne vagyok az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium közvetítői névjegyzékében is.

    Az a véleményem, hogy a fórum olvasóinak szabad döntési joga, milyen fórum válaszok szövegére hallgatnak. Hagyjuk meg ezt nekik!

    Szíve joga befolyásolni az olvasókat, ezt senki nem tilthatja meg. De azt se lehet megtiltani, hogy más vélemények is a fórumban lehessenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (197)
    2011-03-25  08:27
  3. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. március 25. 08:27197.

    És ne befolyásolhassák olyan vélemények, amelyek tudományosan nem megalapozottak.

     

    Azoknak nem itt kell olvasgatni. Ha önálló döntésre van szükség, akkor azon a honlapon kell nézelődni ahol a mediátorok hírdethetik magukat. 

    Illetve a hivatalos névjegyzékekben kell keresgélniük. A szakértőket névvel, cimmel elérhetőséggel megtalálják.  Van benne tapasztalatom, más területről. Azok önálló döntések.

     

    Ezen a fórumon, ha még nem tünt fel, vannak tudományosan megalapozatlan vélemények. Hallgatnak is rájuk. Ha nem tetszik, nem itt kell korteskedni.  Főleg, hogy tudományos szinteddel még te is félremagyarázol mondatokat. Ilyen szintű elértések esetén felmerül bennem, meg tudod e különböztetni, mivel fordulnak hozzád: vagyoni megegyezés, vagy kapcsolati segítség.

     

    Továbbra  is azt mondom roppant tudománytalanul, de saját tapasztalatból, hogy párkapcsolati problémát párterápián pszichológusokkal kell "kezeltetni". Ezzel pedig csak azt fogom tudni ez irányba befolyásolni, akinek a pszichológusok felé van bizalma.

    előzmény:
    adelklein (196)
    2011-03-25  07:59
  4. 2011. március 25. 07:59196.

    Én pedig azt gondolom, hogy aki segítséget szeretne kapni, megtehesse, hogy szabadon választhasson a két lehetőség között. És ne befolyásolhassák olyan vélemények, amelyek tudományosan nem megalapozottak.

    Az a legfontosabb, hogy önállóan tudjon dönteni, akinek ilyen problémája van. Ha ő dönt valamelyik mellett, az lesz számára a sikeresen véghezvihető. (minden ember így működik). Mind két szakmának ugyanannyi az előnye, mint a hátránya.

    Egyébként jelenleg pár- és családterápiát tanulok, hogy továbbképezzem magam. Már a tanulmányaim vége felé járok.

    Így még jobban tudok majd segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (195)
    2011-03-24  18:40
  5. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. március 24. 18:40195.

    Én azt gondolom erről a dologról, ha jogi probléma merül fel, forduljon aki szeretne mediátorhoz. Ha kapcsolati, akkor inkább a pszichológiát részesítse előnyben.

     

    Abban teljesen igaza van, hogy a jogi problémát mediációval könnyebben meg lehet oldani, mint párterápiával.


     

     

    Hm. Humornak szánalmas. 

    előzmény:
    adelklein (194)
    2011-03-24  18:30
  6. 2011. március 24. 18:30194.

    Abban teljesen igaza van, hogy a jogi problémát mediációval könnyebben meg lehet oldani, mint párterápiával.

    De azt is érdemes tudni a mediációról, hogy ez a módszer azt a konkrét problémát segít megoldani, amivel párkapcsolatban élők a mediátorhoz fordulnak. És ennek a problémának a megoldása alatt ők is el tudják sajátítani azt a technikát, amivel a továbbiakban már ők is megbírkóznak problémáikkal.

    Természetesen nem szeretnék elfogult lenni egyik módszerrel sem, csak arra utalnék eddigi szakmai tapasztalataim alapján, hogy van akinek a személyisége az egyiket helyezi előtérbe, más a másikat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (193)
    2011-03-24  11:07
  7. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. március 24. 11:07193.

    A párterápia első körön öt, esetleg 10 alkalomból álló "folyamat".

    Én azt gondolom erről a dologról, ha jogi probléma merül fel, forduljon aki szeretne mediátorhoz. Ha kapcsolati, akkor inkább a pszichológiát részesítse előnyben. Egy párkapcsolatban, ha egy egy alkalmas "beszélgetés" segít, akkor azt a javítani akaró, intelligens felek meg tudják tenni kettesben is. Ha komolyabb probléma van egy kapcsolattal,  még mindig a pszichológusok által vezetett párterápiára szavaznék. És páros felállásban. Egy nő egy férfi a szakember részről is.

    Ezzel együtt, vagy ennek ellenére mindenki ahhoz fordul, akihez akar. És ott hirdeti magát ahol akarja, ha a szabályzat nem tiltja. 

    előzmény:
    adelklein (192)
    2011-03-24  07:35
  8. 2011. március 24. 07:35192.
    Így van, ahogy írja. A mediáció a jog és a pszichológia határán lévő tudományág. Az egyetemen, ahol tanultam ezt a szakmát, jogot és pszichológiát is tanultam. És szerepelek az Igazságügyi Minisztérium hivatalos mediátori listáján is.Az a különbség a párterápia és a mediáció között, hogy a párterápia egy hosszabb, hónapokig, akár egy évig tartó folyamat. A mediáció más eszközökkel dolgozik, és csak néhány találkozásból áll. Van olyan is, amikor már egy alkalom után is megnyugtató eredménnyel zárható a mediáció.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (164)
    2011-03-13  19:56
  9. 2011. március 24. 07:31191.
    Így van, ahogy írja. A mediáció a jog és a pszichológia határán lévő tudományág. Az egyetemen, ahol tanultam ezt a szakmát, jogot és pszichológiát is tanultam. És szerepelek az Igazságügyi Minisztérium hivatalos mediátori listáján is.Az a különbség a párterápia és a mediáció között, hogy a párterápia egy hosszabb, hónapokig, akár egy évig tartó folyamat. A mediáció más eszközökkel dolgozik, és csak néhány találkozásból áll. Van olyan is, amikor már egy alkalom után is megnyugtató eredménnyel zárható a mediáció.
    előzmény:
    Werbunga (190)
    2011-03-23  20:31
  10. 2011. március 23. 20:31190.
    A mediátorok nem pszichológusok. Párterápát csak pszichológusok vezethetnek.
    előzmény:
    adelklein (189)
    2011-03-23  20:22
  11. 2011. március 23. 20:22189.
    Az a különbség a párterápia és a mediáció között, hogy a párterápia egy hosszabb folyamat, hónapokig, akár egy évig tartó folyamat. A mediáció más eszközökkel dolgozik, és csak néhány találkozásból áll. Van olyan is, amikor már egy alkalom után is megnyugtató eredménnyel zárható a mediáció.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (163)
    2011-03-13  19:51
  12. 2011. március 22. 08:55188.

    Egyedül nem jó! A házasságok, párkapcsolatok a legfontosabb helyszíne annak, ahol a külvilág okozta problémákat el lehet felejteni, a társsal ki lehet beszélni. A szerelem és szeretet nélkül nem lehet élni. A házasság intézményének igenis meg kell menekülnie!

    Mediátori munkám során sokszor találkoztam már olyan elválni készülő párral, házaspárral, ahol az egyik fél görcsösen próbálkozott mindenféle megoldással, annak érdekében, hogy megmentse a kapcsolatukat. De ez az esetek túlnyomó többségében sikertelen lesz. 

    De akkor, ha rátalálnak erre a lehetőségre - a mediációra - az első, társukkal közös megbeszélés után már oldódik a görcsös megfelelni akarás. a következő találkozásnál már kezdenek mindketten oldódni. És az érzelmek megfelelő légkörben történő kibeszélése következtében közösen megtalálják azt a lehetőséget, ami mindkettőjük számára a legmegfelelőbb.

    Ha részletesebben érdeklődne ezután a megoldási lehetőség után, írjon nekem a natonek.gabriella (kukac) upcmail.hu címre, szívesen válaszolok a kérdéseire, segitek megoldásukban.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-11  16:58
  13. 2011. március 17. 04:41187.
    Maganugyed, mit gondolsz, engem nem erdekel. Fobia, igen, hogy szegeny mamat nem hagyjuk egyedul, egy percre sem, nehogy valami baj erje. Mindegy. Hogy te engem uldozol? Ki vagy te? Kit erdekelsz.  Nagyon bekepzelt vagy, ha azt hiszed, egy hajszalat is szamitol. Abszolute nem erdekelsz. Es ne firkalj nekem tobb suletlenseget. Megvagyok nelkuled, dehogy felek toled. Szoval magyarul es erthetoen, talan felfogod, de nem vagyok benne biztos, ahhoz esz is kellene: KOPJ LE ROLAM.
    előzmény:
    Werbunga (186)
    2011-03-16  13:49
  14. 2011. március 16. 13:49186.

    Mamafóbia? :-) Fóbia = alaptalan rettegés valamitől.

     

    (És itt most nem írom le mit is gondolok, mert Neked meg az a fóbiád, hogy üldözlek.:-))) Pedig csak nem bírom elviselni a sületlenségeket...)

    előzmény:
    Selloke (181)
    2011-03-15  09:37
  15. 2011. március 16. 13:02185.
    En soha nem utaltam a pasikat, ok mindig szerettek engem, meg jottek utanam. Nem errol van szo. Tudjak azt ok is, hogy milyenek ok.
    előzmény:
    bycom (183)
    2011-03-16  04:53
  16. 2011. március 16. 12:59184.

    En nem utalok senkit. Meg a legocsmanyabb embert sem. Csak nem szeretem a szemet embereket. Nem, nem csak egy szomszed volt. Mikor valtam, dongtak korulottem a nos pasik. Dehogy mondtam volna meg az assszonyoknak, nehogy megbantsam oket. Sajna, elofordult, hogy a baratnoim ferjei is. Volt, amelyik csak kufircolni szeretett volna, de volt olyan is, hogy miattam elvalik, kesz tervei voltak velem, persze, mindez az en tudtom nelkul, csak ugy jottek a kesz tervekkel. En meg nem gyoztem lelepni, nekem a hazassag tabu, meg eletem nagy szerelmet is ott hagytam. Hogy en miert mentem ferjhez, asszem, magnugyem, de nem volt semmi extra okom ra, csupan ami altalaban tortenni szokott, szerelmes voltam, mint egy agyu, es azt gondoltam, ezzel az emberrel fogom leelni hatralevo eletemet. Azt hittem, az illeto is ugy gondolkodik, mint en, anyagiak nem voltak, csak mi ketten voltunk. Semmi megcsalas vagy ilyesmi, de mi a fenenek magyarazkodok en itt. Aki elvalik, jobb ha tudod, hogy nem leszbikus es nem feminista. A nos pasik jottek hozzam csellel, trukkel. Kerdeztem, most az asszony mit hisz, hol vagy? Tulorazom, sufnizok...., haverokkal....Mennyi asszony hiszi, hogy bezzeg az o ferje, azt mondom, haha!!!!!Szidtak az asszonyt, hogy kover, oreg vagy lusta, iszik, Jehova.... Aztan mikor kiabranditottam, hogy velem itt aztan kufirc nem lesz, akkor kezdte mondani, hogy megy is haza az o draga Evikejehez. Hat menjen, kar is volt tole eljonni a reszeges venasszonytol.

    Nem, nem utalom a pasikat. Lesz meg nekem hazibaratom, boyfriendem, de ferjem, na az nem lesz.

    Ja, pasik kozt nem kutakodok, soha nem tettem,nem volt ra szuksegem. Jonnek azok, mint a legyek, ha kell, ha nem.

    Azt csinalok, amit karok. Orulj neki, hogy legalabb en ilyen vagyok, hogy nem kufircolok a hazas asszonyok hata mogott a szereto ferjecskeikkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (182)
    2011-03-15  11:39
  17. 2011. március 16. 04:53183.

    eltertetek a tematol.a mai vallasokrol van szo.vissza lehet menni adamhoz es evahoz,de minek?

     

    olvasd ela hozzaszolasokat es ledobbensz,hogy mennyire utaljatok a ferfiakat.mindenert oket okoljatok

    hat akkor ok miert szeressenek?

    kicsit lightosabbra kene venni a himsovinizmust lanyok.vagy akkor nem kell epilalni ,szepitkezni.legyetek.lesbik.

    eljenek a nok es a diesel motorok. 

    előzmény:
    Selloke (179)
    2011-03-15  09:31
  18. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. március 15. 11:39182.

    Ilyen tudás birtokában miért kutakodsz a férfiak között? Minek mentél férjhez egyeltalán. 

    Hogy az emberek bunkók az nem a házasság intézményének hibája.

    Ha a szomszéd, az ismert ember félrekefél, elválik, mi köze annak az én életemhez?

    Gutaütést is szoktak kapni szomszédok, mégsem megyek sírhelyet rendelni. 

    előzmény:
    Selloke (177)
    2011-03-15  09:22
  19. 2011. március 15. 09:37181.
    Neked mama fobiad van. Kepzeld, mindenkinek van anyja, de attol meg van sajat elete is.
    előzmény:
    daisy (165)
    2011-03-13  20:34
  20. 2011. március 15. 09:33180.
    Anyukad hogy jon ide? O is hazas, vagy CSAK UGY LETTEL? Honnan megy hova, hazulrol megy haza?
    előzmény:
    daisy (165)
    2011-03-13  20:34
  21. 2011. március 15. 09:31179.
    Hataz akkor az volt. Miutan eladtak egy eladolanyt egy kozepkoru tisztesseges embernek, aki aztan egesz eleteben nyomogatta a no micsodajat, ha az akarta vagy sem, kotelessege volt engedelmeskedni. Nem csoda, hogy szegeny no osszeszoritotta a fogat, csak legyen minel hamarabb tul rajta. Szerintem ez eroszak. Nesze neked hazassag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (163)
    2011-03-13  19:51
  22. 2011. március 15. 09:24178.
    Ez Zeusz az Olymposz folott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (176)
    2011-03-15  05:17
  23. 2011. március 15. 09:22177.

    Pontosan, a lanyom azt szokta mondani, hogy na, vegre kimutatta a foga feherjet. Mert ugye addig csak a megjatszas volt. Sokan eleg sokaig kepesek a megjatszasra, szineszkedesre. Pl Arnold Schwarzenegger 7 evig hordta a zsebeben a karikagyurut, es szamtalanszor megkerte leendo felesege kezet, aki mindig nemet mondott. 7 ev utan aztan igent mondott swarci nagy meglepetesere. Majd 4 gyerek utan derult ki, hogy mikozben swarci olyan hevesen udvarolt leendo nejenek, kozben halalosan szerelmes volt egy szinesznobe. Nem csoda, hogy szegeny feleseg idegosszeroppanast kapott.

    Vagy az a szegeny kis no, akinek az eskuvoje elott a pasija mar 6 honappal osszeszurte a levet az o legjobb baratnojevel. Hogy minek vette el? Egy gyerek utan aztan lelepett az urge a novel, miutan kiderult a kufirc. Aztan se ferj, se baratno, dupla vagy semmi.

    Az en egyik esetem, lakascseret kerestem, a pasi ajanlott, aztan kiderult, lakas nincs, csak magat ajanlotta. Kesobb mentem a cimere, mert ujra hirdetett, es nem jottem ra, hogy o ugyanaz, hat egy szep kis no nyitott ajtot ket kis tunder gyerekkel.

    Masik esetem: csupan szembe szomszedom volt a pasi, sose beszeltem vele. Mikor valofelben voltam, kaptam tole egy levelet, hogy holnap este jon hozzam, mar megvette az uveg bort is, behutotte. Mennek disznotorba, az asszonyt elore kuldte, o meg majd utana megy, gondolta, ha velem kikufircolta magat.

    Nem volt a10 emeletes hazban nos urge, aki ne ajanlotta volna magat melegen. Nesze neked hazassag. Ugye mindnek rongy volt a hazassaga, de azert benne elt, volt, amelyik meg a gyereket is le/megtadagta. Engem meg kozben abuzolt a volt ferj, hogy mondjak le a lakasrol.

    Lanyom nagyapjarol halala utan derult ki, hogy neki is volt noje. A feleseg egyszer csak kapott egy telefont egy notol...nekem tatva maradt a szam, ez az urge, aki a legynek sem artott es mindig otthon ult? Na, ja, alamuszi nyuszi.....

    előzmény:
    daisy (175)
    2011-03-15  04:29
  24. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2011. március 15. 05:17176.

    hogy Neked milyen fura elkepzeleseid vannak Istenrol!!!! egyebkent az sem igaz, hogy nagy szakalla van es a felho tetejen csucsul :)

     

    sztem se hazasodjatok ossze egyebkent, mert ha semmit sem jelent szamotokra akkor tenyleg "minek?"...........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (6)
    2011-03-11  17:29

Címlap

top