Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Inkább lemondok a nasiról

KoronczayLilla
Létrehozva: 2011. július 7. 19:57

Kedves fórumozók!

Most, hogy az állam megadóztatja a fölös szénhidrátokat, chipset, hamburgert, csokit, stb. gondolkodtatok-e már azon, hogy inkább lemondtok a nasiról? 

 

Köszönöm a válaszokat: 

Koronczay Lilla

  1. 2011. október 19. 21:55151.

    Eddig se éltem ilyeneken, ezután se fogok.

    Aki ilyet kitalál az inkább azon gondolkodjon, hogy "monnyon le"!

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  2. 2011. július 17. 23:33150.
    gyümölcslénekk = gyümölcslének
    előzmény:
    Werbunga (149)
    2011-07-17  23:22
  3. 2011. július 17. 23:22149.

    Nem veszek ilyesmiket, leveskockát olykor viszont igen. (Bár ezt nem nevezném nasinak, mivel ritkán szoktam ilyesmit csak úgy "szopogatni":-))).

    Ja, és nem is mondok le róla, mivel egy hat-nyolc személyre való főzésnél extraízesítő gyanánt belefér 1-1 belőle mind a lábosba, mind pedig a "kasszába".

     

    Arra viszont felkészülhetünk, hogy ha a 12%-os gyümölcslé (eddig sem vettem, mivel ezt nem tekintem gyümölcslénekk) annyiba fog kerülni, mint az 50 és 100%-os. (Ezeket viszont a gyereknek eddig is vásároltam.)

    Így előbb-utóbb megugrik az utóbbiak fogyasztása is annyira, hogy a kereslet és kínálat szabályai szerint az utóbbiak árát majd az egekbe emelik (nem mintha már most nem ott lenne...:-(((

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  4. 2011. július 17. 13:22148.

    Igazad van. Az a zsíros fastfood nem egészséges.

     

    Viszont akkor nem az lenne a kézenfekvő, hogy az egészséges kaja ára niszont monndjuk ÁFA mentes legyen? Hiszen azt kellene ennünk. Jelenleg viszont azt látom, hogy az egészséges, teljes kiőrlésű rozskenyér ára pl.: 0,25 kg = 340,- Ft.

     

    Ennyit a Hamburger-chips adóról.

     

     

    Azon kívül, vannak gyerekek, felnőttek, idősek, akiknek már a zsíroskenyér is csak akadozva jut. Az annyira egészséges? Vagy a zsíroskenyeret is meg fogják adóztatni? A végén még kiderül, azért ilyen alacsonyak a fizetések, azért ilyen magasak a lakás és egyéb fenntartási költségek, hogy az ember "böjtöljön" - mert az az egészséges!

     

    Ne nézzenek már minket hülyének! 

    előzmény:
    AlmaLatina (146)
    2011-07-16  15:08
  5. Torolt_felhasznalo_916738
    Torolt_felhasznalo_916738
    2011. július 16. 21:12147.
    Ez egy akkora baromság, amekkora csak lehet! És az sem volt komplett aki kitalálta. Mi történne, ha egyszer arra koncentrálnának, hogy az országban több ezer éhező gyerek van, akin segíteni kéne. Azok ilyen "nasikhoz" sosem jutnak hozzá, de ahhoz sem amire szükségük lenne az egészséges fejlődéshez!
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  6. 2011. július 16. 15:08146.

    Én ezeket az ételeket ezidáig sem fogyasztottam. 1 évben egyszer fordul elő, hogy hambucit eszek, akkor viszont nagyon jól esik.

     

     

     

    Szerintem jó dolog, ha akár még ilyen módszerekkel is próbálják az egészséges táplálkozást népszerűsíteni. Lehet szeretni, meg lehet nem szeretni, de az ember fia úgysem ért a szép szóból. Ha beszélünk káros alkoholfogyasztásról, káros UV-fényről, akkor sajna beszélnünk kell (másnem a teljesség kedvéért, hogy ne fogják ránk, egyoldalúak vagyunk) a káros elhízásról és a káros ételekről is. Arról meg nem is beszélve, hogy az állam zsebe üres, így inkább ilyenekből jöjjön be még egy kis lóvé erre meg arra, mintsem felemeljék az ÁFA-t. Az ölné meg az életünket, nem a hamburgeradó. 

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  7. 2011. július 15. 20:17145.

    Még annyit, hogy a megadóztatni szándékozott termékek nem az alapvető élelmiszerek, hanem un. kényelmi, felesleges, holmik, a "nassolni valók".

     

    Ne keverjük össze a valós szükségleteket a luxuscikkekkel.

     

    Ami a "hurka-kolbász-szalonna" kérdést illeti: Ha ezek természetes nyersanyagokból- "tiszta" húsból készülnek, módjával nem károsítják az egészséget. Megfelelő mennyiségű zöldséggel, savanyú káposztával táplálékok. Nem hasonlíthatók a mértéktelenül rágcsált chipsszel, vegyi úton előállított "édességekkel".

     

     http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek /betegebbek_a_gyerekek_a_felnotteknel/2230175/

     

     

    Vajo n mitől? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815199 (144)
    2011-07-15  15:02
  8. Torolt_felhasznalo_815199
    Torolt_felhasznalo_815199
    2011. július 15. 15:02144.

    Csak 2 megjegyzés.

     

    A valóban egészséges ételek nagyon-nagyon drágák egy átlagos fizetésű embernek. Tehát ezeket ezután sem fogják megvenni.

     

    A másik:

     

    Ha annyira arra megy ki a dolog, hogy az egészségtelen ételeket kevésbé vásárolják az emberek, akkor hogy lehet, hogy a disznózsír, kolbász, hurka, szalonna nem lesz megadóztatva.

     

    Persze ki merné azt felválalni, hogy az "igazi, paraszt, magyar" élelmiszereket (amit manapság szinte divat lett enni, népszerűsíteni, termelni, sőtt kötelező szinte már vásárolni) megadóztassák.

     

    Számomra főleg emiatt bűzlik nagyon ez a dolog. 

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  9. 2011. július 15. 14:59143.

    Egyetértek Ancsával!

     

    Naponta indulnak hergelő hangnemű, megfogalmazású topikok, amelyek az aktuális napi témákat fonákul, kifejezetten hangulatszító célzattal tálalják!

     

    Az adott cél elérésére tudtok jobbat? Nem? Akkor mit értek el vele?

    Tovább butítani az elkeseredett embereket?

    előzmény:
    ancsa21 (79)
    2011-07-08  13:31
  10. 2011. július 15. 14:47142.

    Nagyon helyes, így nem lesz benne a sok felesleges tartósítószer( a cukor és só is az, ha túl sok!), állagjavító, színező, amik a legtöbb kárt okozzák!

     

    Épp ez a cél!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (131)
    2011-07-10  22:01
  11. 2011. július 15. 14:42141.

    Szép napot!

     

    Elkeserítően cinikus, demagóg hozzászólásokat olvastam."megvesszük ezután is..."--Ha valakinek ez a jólét jele, ám tegye!

     

    Nasi lehetne egészséges alapanyagokból is! Pl. almaszirom, sárgarépa hasábok, aszalt gyümölcsök, sótlan mogyoró,, stb!

     

    Csak szokás és kényelem kérdése! 

     

    Véleményen szerint a MÉRTÉK az ÉRTÉK! 

     

    1. Felnőttem úgy, hogy jóformán csak házi készítésű  ételeket ettem.

    Talán havonta 1szer volt rántott hús, vagy más zsírban sült. 

    - gyermekem menzán étkezett, de igyekeztem hétvégeken kompenzálni, pótolni a zöldségeket, stb. 

    - Unokámi már középiskolások, de még ma is viszik otthonról a szendvicset, gyümölcsteát.-tehát nem szokták meg a "Cola-chips-gumicukor" nyújtotta élvezeteket.

    A szülők felváltva főznek hétvégén, mert tudják, mit és hogyan lehet egészségesen elkészíteni! ( mindketten dolgoznak!!)

     

    Süteményeket, minőségi csokit, valódi gyümölcsléket módjával fogyasztunk, de az étkezés nem valami szenvedélyes örömforrás, hanem tudatosan , fáradságot nem kímélően tervezett  és elkészített ételek sora.

     

    Igaz, egyikünk sem hord felesleges úszógumit, hordó pocakot. 

     

    Az 1-2 pohár jó bor, vagy sör csak az ünnepi asztalon van jelen, s hőségben 1-1 fagyi is kerül.-Tehát nem vagyunk aszkéták!

     

    A munkahelyeket pedig meg lehetne tartani, csak hazai nyersanyagokból, egészségesebb ételeket kellene  előállítani és kínálni a sok "szemét kaja" helyett.

     

    Minden eszközt meg kell ragadni a gyerekek egészséges életmódra szoktatásához!

     

    Valóban rengeteg elhízott kisgyereket látni!!

     

    Bocsi a sok !!!!-ért, de szemléletet kell váltani ebben a kérdésben IS. 

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  12. 2011. július 15. 14:06140.

    Pont ez a lényeg, amit írtok: "Megveszem ezután is" (most a mennyiség mindegy).

     

    Nem az számít, hogy mennyire leszünk ezután egészségesebbek, hanem, hogy fizetünk plusz pénzt az állámnak. Senki nem fog emiatt kevesebb nasit fogyasztani (idáig sem volt olcsó a meki, aki megteheti evett, ezután is fog ugyanannyit), viszont idáig nem kellett "csak" ÁFÁ-t fizetni, most meg lehet mást is. Csodás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. július 13. 17:27139.

    A kérdés az, hogy ezek a termékek gyártásából és eladásából élő emberek elbocsájtása esetén hol tudnak majd elhelyezkedni.

    A mai magyar helyzet megengedhet e magának további munkanélkülieket, mi lesz a családjukkal, milyen lehetőségeik vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. július 13. 09:33138.
    Bár én eddig sem nassoltam túl sokat, az ár nem fog meggátolni abban, hogy lemondjak valamiről, amit szeretek.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  15. 2011. július 13. 08:17137.

    Szerintem ez az adó a személyiségjogokat erősen korlátozza!! durva!

    Azt meg jutalmazzuk meg, aki vitamint szed?? 

    Ne értsetek félre, mert mi nem vagyunk nagy nasisok, de ezt a burkolt már nem tudunk honnan pénzt kicsiholni dolognak érzem. A piaci sült  kolbászt is megbüntetik majd  ??? Nem értem....

     

    Ja én szinte teljesen szénhidrátmentesen élek 6 hónapja,  főleg húst és zöldséget eszek.. Aztán 2 év múlva jön valaki, aki vega lesz és szerinte nem szabad ölni, akkor meg azt a réteget adóztatják meg??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. július 12. 22:44136.

    Én sosem veszek,de mindig van itthon (nagyszülők hozzák az unokáknak).

    Ők nem nagyon eszik, szerencsére, de én ahelyett, hogy kidobnám, eszem egy-egy nápolyit, csokis kekszet...hát nem kéne,észrevettem,h tényleg nem jó a cukros-finomlisztes cucc a szervezetnek,nem indul el tőle a fogyás, de ugye "nagyüzemben", amikor a 2 gyereket el kéne látni, plusz a háztartás, munka mellett,tudjátok miről beszélek-és nincs időd saláta készítéssel szüttyögni, mi ad hirtelen gyorsan energiát?Hát perrrrsze,hogy egy kis édesség,ami ott van, nem kell készítgetni,még mondjuk finom is és tovább tudsz vele pörögni...Visszatérve a topicindító kérdésére:sztem aki eddig is nagytételben élt ezekkel, ezután is fog, max. 1-2 termékkel kevesebbet vesz, ami nem is biztos hogy baj,elnézve hétvégenként a szupermarketekből kifelé tartó honfitársaink bevásárlókosarát...Tényleg egyre hízunk,puhányodunk,és szerintem ez a gáz,az igazi kérdés,nem a hamburgeradó...Valahol persze el kell kezdeni a szemléletváltást,de én azt hiszem ez az intézkedés semmit nem old meg,a magyar átlagember a hasán nem spórol-legalábbis aki eddig is ilyen cuccokon élt, az biztos nem...

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  17. 2011. július 12. 07:12135.

    Baráti összejöveteleknél szoktunk venni egy kis rágcsát. Csokit meg csak a család aprajának ünnepek alkalmával.

     

    Szóval ezt a mennyiséget eztán is ugyanúgy meg fogom venni.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  18. 2011. július 11. 18:51134.
    Már régen lemondtunk róla (illetve soha nem szoktunk rá)... évente két zacskó chips, hamburger szintén kb. ennyi, csoki húsvétkor és karácsonykor.... szóval igaziból nem érint.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  19. 2011. július 11. 13:45133.

    okos az allambacsi,eddig csak az alkoholra meg cigire rakta ra ezen adokat,hadd hizzon tole,most,hogy kimutattak a tudosok, hogy a nasi is ugyanolyan fuggoseget okoz,mint alkohol,dohany,hat akkor abbol is gazdagszik-juhejj!no es a bevetelt allambacsi meg veletlenul sem forditja(meg kicsi reszletet sem!) a szenvedelybetegek kigyogyitasank javara(akar kuatatasi celra,akar kozvetlen kigyogyitasi celra).

     

    Kopni kell....

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  20. 2011. július 11. 13:33132.
    Ugyanúgy meg fogom venni a csokit, mint eddig...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2011. július 10. 22:01131.
    Valószínűleg többet fogunk sütni :) és gondolkodtam egy fagylaltgépen is. Valamint befőztem 30 kiló baracklekvárt
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  22. 2011. július 10. 16:57130.
    Általában veszünk csokit, chipszet ritkán, haburgert mégritkábban. Szerintem akkor is megfogjuk venni, ha drágább lesz. Valamennyi édesség nekünk is jár. Mostanában pl. el se tudom képzelni, hogy ne egyek naponta jégkrémet. Nekem ez a szenvedélyem
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  23. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2011. július 9. 16:23129.
     ja, főleg, ha beleszaladunk egy ilyen felhőbe...najóvan, váltsunk témát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (126)
    2011-07-09  14:28
  24. 2011. július 9. 15:19128.

    Rákra hajlamosító tényezőként adalékanyag mellé bejön a stresszfaktor, UV sugárzás, atomerőmű katasztrófák (ezt ugyan tagadják a dokik, de nekem pl. azóta van nyirokcsomó duzzadásom és előjön időről időre, most meg Fukushima) aztán ez a sok elektromos kütyü se tesz jót, igaz már nehéz nélkülük létezni.

    Erről jut eszembe egy vicc:

    Mondtam a feleségemnek nem szeretném ha gépek tartanának életben. Erre ő bejött kihúzta a TV-t, kikpacsolta laptopot, kinyomta a mobilokat, lekapcsolta a házimozi rendszert, a DVD lejátszót. 

    - A szemét rib.nc, majdnem megdöglöttem.

     

     

    előzmény:
    feleselek (107)
    2011-07-08  22:33

Címlap

top