Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 4. 22:12278651.

    Most olvastam végig és megakadt a szemem Ildi írásában "Mondták neki, hogy a Kulcsár nénit keresik. És velem mi történt? Voltam a postán ..ott fizetem be a Telekom számlákat, mert nem kell külön-külön a csekkeket vinni..minden odavalót (tv, vonalas, internet 2 mobil)egyszerre befizetem. Adott a csaj egy kis cédulát amin az azonosító számaink voltak..és mondta az egyikre odaírta "papi" .. a másikra "mami"..ezen valahogy úgy meglepődtem..kérdezte valami nem jó?..Mondtam neki de, minden rendben..de még az úton hazafelé is magamban röhécseltem, olyan hülyén jött ki..mert a csaj volt vagy 50 éves!!!


    Tegnap elvittük Lajost nagy unszolások közepette az orvoshoz, mert a múlt héten is jött a lányom értünk, de akkor nem volt hajlandó eljönni..viszont olyan rondán köhög.


    És tüdőgyulladása van!!! Kapott antibiotikumot, meg még valami szirupot meg még egy másik gyogyót is. Jövő héten csütörtökön kell vissza menni, addigra jól kell lenni a gyogyóktól mondta az orvos..és tényleg már 1 nap után is jobban van.


    Jaj! És van egy rosszabb hír is..szegény Alexának összetörték a kocsiját. Az utcában parkol a többi autóssal együtt és valami sport Mercédesz nem tudta bevenni a kanyart százötvennel belerohant a parkoló autókba. Az ő autója került középre..elöl is és hátulról is összenyomták. Van biztosítása..de ott is úgy van..igyekeznek a legkevesebbet fizetni. És részegek voltak akik okozták.


    Nagyon fog neki hiányozni, mert új munkahelyen kezdi a jövő hetet..ugyanaz a cég csak a másik kisvárosban is van gyára..könnyebb munka lesz és talán jobban is lehet vele keresni. Még jó, hogy az egyetemi évnek ott már vége..oda nem kell járni.


    Holnap gondolok Sacira..elmúlik ez a nap is.Olyan öreg vagyok..erről is eszembe jut valami


    Veszti ballagott a gimiből és én rendeltem meg a virágot Domaszéken. Szépen kiöltöztünk..közben ömlött az eső..elmentünk a virágoshoz..kezünkben vagy 4 csokor virág..és Lajos rácsukta a kocsiajtót a slussz kulcsra, az én táskámra..úgy hogy haza se tudtam szaladni a pótkulcsért. Akkor volt új a kocsink..talán két napja hoztuk el a szalonból. Ott álltunk a szakadó esőben..végül a virágos hozott egy ernyőt és visszavitte a virágokat ne ázzon el a díszítése. Olyan szerencsénk volt ..Lajos telefonált a szalonba és bent volt valaki aki kijött Szegedről és seperc alatt kinyitotta a zárat egy dróttal. De ugye ez beletelt vagy egy órába, már úgy volt be se megyünk annyira elkéstünk. És semmiről se maradtunk le..de a diri beszédjéről meg egy-két versről a ballagásról nem.


    Na, befejezem mert szófosásom van úgy tűnik.


     

  2. 2018. május 4. 21:29278650.

    Aashiqui 2 2013 Hindi


    Indiai film


     Rita fordításában, és Nelli teszi ki  videára, hogy aki akarja megnézhesse. 


    Történet:


    RJ, azaz Rahul Jaykar dalszerző, énekes, valaha a világot körbekoncertezte, minden díjat bezsebelt a dalaival, amit csak lehetett. Nemcsak a kudarcot, a sikert is nehéz feldolgozni, RJ-nak sem sikerült, csak az ital segítségével.
    Alkoholizmusa miatt egyre lejjebb csúszik a lejtőn. Már csak kis városokban lép fel, és csak a barátja, aki egyben a menedzsere is, hajlandó törődni vele.
    RJ éppen Goán koncertezik, amikor véletlenül, egy bárban meghallja, amint Aarohi az ő egyik slágerét énekli. A lány gyönyörű hangja és muzikalitása azon nyomban elvarázsolja. RJ tudja, hogy kincsre bukkant, meg is ígéri Aarohinak, hogy nagy sztárt farag belőle.
    A közös munka meghozza gyümölcsét, Aarohi egyre elismertebb énekes lesz, közben a két fiatal egymásba szeret.

    Az Aashiqui 2, a legcsodálatosabb szerelmes film, amit valaha láttam. Amellett, hogy Aditya Roy Kapoor és Sraddha Kapoor fantasztikus összjátékkal ajándékoz meg bennünket, a tizenegy gyönyörű szép betétdal hallatán az is szerelmes lesz, aki rég elfelejtette ezt az érzést.

    A „Sunn Ra Hahai” (ezzel a dallal kezdődik a film, és a bárban is ezt énekli Aarohi) és a „Tum Hi Ho” (a híressé vált esős jelenetben hallható) c. dalokat beválasztották a valaha volt legszebb indiai dalok közé.
    A film hatalmas siker volt hazájában, számos díjat nyert.

    Mind a 11 dalt Likearunaway (Orsi) fordította magyarra. Hálás vagyok neki, mert én soha nem tudtam volna ilyen gyönyörűséges lírai szövegeket készíteni ezekhez a csodaszép dalokhoz. Sikeres együttműködésünk eredménye, hogy továbbra is Orsi készíti majd a sorozataim, filmjeim dalainak fordítását. Köszönöm szépen, Orsi!
    Jó szórakozást.

     

  3. 2018. május 4. 21:07278649.

    Most tudtam jönni, több órán át vacakoltunk a mobilommal, mert nincs bejövő csengőhang. Nem mentünk vele semmire sem. 


    Talán majd Bence  holnap délután megnézi, vagy sikerül megcsinálni, vagy nem. 


     


    Julikám, én inkább idegi problémára gondolok.  Az sem jobb, mint a rossz vérkeringés. Remélem azért nem veszítjük el azt az érzést, hogy tudjuk mikor mennyire kell emelni a lábunkat járásnál. 


    Borsika, ezek szerint Teca viszonylag jól van. Ilyen madzagokat  szoktak bent felejteni, még jó, ha mást nem.


     Szép álmokat mindenkinek, 


     

    előzmény:
    BiriBiri (278647)
    2018-05-04  16:20
  4. 2018. május 4. 19:02278648.

    Hahó, már rég megjöttem Tecától. Kedves Annuska, Lányok, jól éreztem magam. Kb. 2 órát voltam ott, aztán elmentem a vállkenőcsömet megvenni és boltba. Tecának bent felejtettek a térdében 1 varratot. vissza kell mennie, mert bántja, húzódik. Nagyon meleg volt,  ..odafele Ildim elvitt,  de ..vissza már busszal jöttem. Semmi érdekes nem történt velem.  Tapasztalatot cseréltünk hallóka témában, megbeszéltük kinek hol nem fáj valamije. Vittem neki kagylókat, szeret kézműveskedni. Majd csinál belőle hűtőmágnest.  Recepteket cseréltünk, ..szóval elment az idő hamar. 

    előzmény:
    Nusimama (278645)
    2018-05-04  13:45
  5. 2018. május 4. 16:20278647.

    Ildikém!


    Nem akarlak utánozni, de ugyan ilyen tüneteim vannak nekem is. A "zokni szindróma" is ismerős. Aggódom, hogy mi ez? Nem jó a vérkeringés, azt hiszem. nagyon nagyon meleg van, kánikula. nem is tudok kint lenni, majd korán reggel. Most megsütöm a sósat, a limara félét, ecettel. Azt szeretjük..nagyon egyszerű és nagyon fonom, olcsó!Sokáig elállna, ha nem ennénk meg. 


    Most még megvárom, hogy kicsit melegedjen föl a tészta és aztán sütés...reggel korán ki szeretnék menni. sajnos aggódom a saláta palánta miatt. ha az megmard akkor csoda lesz. Olyan picik voltak, alig látszanak ki a földből, és ez a nagy meleg...na, majd reggel többet látok, most kókadtan fekszenek. A paradicsom az szép. 

    előzmény:
    franci47 (278646)
    2018-05-04  15:09
  6. 2018. május 4. 15:09278646.

    Annuska talán a lábam fárad el először.  De előfordult már, hogy a derekam görcsöl, vagy  a csípőm fáj. Mostanában újműsor van, pl a zokni szindróma. Nem tudom van-e ilyen, de mintha zokni lenne a lábamon és az érzékelés egészen más. 


    Most szeles idő van, jó lenne,egy viszonylag hűvösebb idő, szélcsenddel. Akkor hegyi utam lenne. 


    Most viszonylag jól állok itthoni munkával, de még lenne diótörés,  Ruhaválogatás, ablaktisztítás.... stb.  De kicsit minden tolódik, mert  amihez nagy kedvem van azt megcsinálom, a többi kicsit csúszik. 


    Annuska, mi van az autóddal? Lehet, nem figyeltem eléggé. 


    A becsengetés már előfordult  nálunk is,  de talán felétek méginkább lehet, hogy valaki eltévesztette a házat.  Ha többször előfordul, érdemes kifigyelni az időpontokat. 


    Elültettem a palántákat,  egy része  csak olyan korán érő paradicsom, alacsony és nem is pikirozott. 2 db nagy úszós, /Évától kaptam/ 4 db pedig  ugyancsak korai,/piacos/ most nem emlékszem ez a kerek vagy a 15 db, ami csak szálas volt. Valamelyik hosszúkás. Sajnos az ezelőtti ültetvényből nem termettek, pl. marhaszív. Még várok Kláritól legalább 2 db nagyméretűt, azt szeretem a legjobban.  Majd meglátjuk még mi lesz, mert a hely véges. 


     


    Lehet, hogy aludnom kéne, mert az éjszaka, kevés volt, és korán is keltem. 


    Nálunk most jó a föld,  nem locsoltam be a palántákat sem. 


     


     

    előzmény:
    Nusimama (278645)
    2018-05-04  13:45
  7. 2018. május 4. 13:45278645.

    Szervusztok


     Itt továbbra is a hőség az úr, eső  még mutatóban sem volt.


    Sacika, remélem azért a nagy készülődés mellett egy kis pihenés amig a vendégek megérkeznek lesz? A nagy esemény izgalomban tart benneteket,


     Ildike, a lábad, vagy a gerinced fárad el a sok mászkálástól. A pihenés segitett? Ezek szerint a palánták a helyükre kerültek. A forditórol szóló irás érdekes volt, elolvastam. 


    Julika, igazán szép anyáknapod lesz.


    Magdika, ugye jó a mama a háznál, s föleg, hogy időben ott is van. A kerttel én is ugy vagyok , hogy amig  kedvem lellem benne csinálom, még bice bocán is.


    Anikó csak óvatosan járj, Ne terheld túl magad.


    Erika, érezzétek jól magatokat.


    Borsika, remélhetőleg Teca jól fogad. Érezd jól magad.


     Nálam csendes minden. Igaz a telefon szinte megállás nélkül csörög. Hol a fiam, hol az unokám hivogat. 


    Képzeljétek a piros rózsámonmár feslik a bimbó. A babom meg nem akar kibujni. Kiváncsi leszek lesz e belőle valami. Locsolni itt is kell folyamatosan, mert nagyon száraz a föld eső hiján.


    Tegnap este egy kicsit frászba voltam. Ugy 11 óra után nem sokkal szólt a csengöm. Kikászálódtam, hogy megnézem ki az, de sehol senki. Jó sokáig nem is mertem elaludni, nem tudva, hogy ki szórakozott. Vagy talán csak arra volt kiváncsi, fent vagyok-e.


    Megint péntek van és itt a hétvége. Én csak a jövőhéten tudok a temetőbe kimenni, a fiam akkor ér rá, hogy kifuvarozzón. Ilyenamikor már nincs kocsim és hosszabb távra menni bonyolult.


    Szép napot kivánok.

    előzmény:
    franci47 (278643)
    2018-05-04  11:52
  8. 2018. május 4. 13:14278644.

    Ildi köszönöm, valahogy rá gondoltam, mert az elmúlt 2 napban is láttam, és valahogy az volt a benyomásom, hogy nincs jól. Az esernyős menetét is láttam. Remélem jól van/lesz.


    Megtörtént a Zeg.-i futásom, szó szerint, már az agyamra megyek saját magamnak, hogy mindig lóhalálában végzem a dolgom, pedig már annyiszor fogadkoztam, hogy nem teszem. Hazaérve neki is álltam füvet nyírni, közben beraktam egy mosást. Mindjárt kimegyek összetakarítani az udvart.

  9. 2018. május 4. 11:52278643.

    Anikó, a Tóthról van szó. 


    Fogalmam sincs, hogy elvitték-e, vagy nem. A mentő szép lassan indult el.  


    Közben reggel megjöttek a tóth fia és az új menye. 


    Kicsit visszás volt a helyzet a meny azonnal bement a lakásba a fiu határozatlanul állt az ajtóban, és nem is ment be,csak benézett.  Remélem elvitték és jobban lesz.  Nemrég, abban a melegben esernyővel jött haza, amit ő sohasem tett volna. 


     


    Kertben voltam, elültettem a vett paradicsomokat, összeszedtem a fűvet, meg még a járulékos dolgokat. Főztem, most végeztem. Megcsináltam a sütőtök levest, vagy minek is nevezzem. finom lett. Bence hazarohan és már fut is vissza. Így sietnem kellett.  Mikor visszamegy, akkor lesz az én szünetem. 


    Sacikám finom a menű, megyek enni hozzád.  bár  az enyém sem rossz. 


    Nekem is zegi utam lett volna, de a  fontos dolgot nem tudtam itt h agyni.


    Telefonáltak a szemészetről, hogy  julius 1-i időpontban csak a vizsgálatokat  végzik el, és majd 4 hét mulva mehetek az eredményért, akkor lesz a főo. asszony.


    Beát érték el, mert  én nem hallottam a csengést, éppen zenét hallgattam a telefonon.  Mondták neki, hogy a Kulcsár nénit keresik.  Felvilágosította őket, nehogy mondják nekem, mert megkapják a magukét. Engem még a kisgyerekek is tegeznek, esetleg Ildi néniznek, szólítsanak másképp./ajánlat megtörtént./ Nálunk Kulcsár néni csak az anyósom volt, meg is hagyom neki ezt a titulust. 


    Nem szólított sehogy a hölgy, de nagyon barátságos volt, meg én is. 


    Ennyi történt ma. 


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (278638)
    2018-05-04  07:36
  10. 2018. május 4. 10:05278642.

    Szép napot Mindenkinek!


    Az idő kellemes,  sajnos a torkom nem javul....alig aludtam az éjjel, pedig csak egy kis hőemelkedésem van......ez most nem hiányzott.....igaz máskor  se..


    Várom a vendégeimet...időben keltem, bár gondolom olyan korán nem érnek ide...Salgótarjánból indulnak és Pesten veszik fel a Zitát....Az ebédem kész, csak a rántott húst sütöm majd frissen és a salátát is frissen öntöm le.....A menüm...hátha valakinek ötletet ad....gyümölcsleves és vargányakrém leves / a gyümölcsöst egy része nagyon szereti, másik része egyáltalán nem/...hortobágyi húsos palacsinta, rántott hús krumplisalátával és rizibizivel, tiramisu....


    Azért igyekeztem nagyon, hogy ha  itt lesznek tudjak én is beszélgetni...


    Vera tegnap meghozta a ballagási "virágomat"....egy aranyos kis kosárka, selyem virággal.....Nagyon élővirág párti vagyok, de a ballagáson nem viszik magukkal és a ha nagyon meleg lesz elhervad mire átadnánk, így aztán megalkudtam...


    Mindenkire szeretettel gondolok......olvastam is....

  11. 2018. május 4. 08:27278641.

    Jó reggelt!


    Itt nagyon kellemes idő van ...16 fok/-lo tegnaphoz/. Jár a levegő.....talán eső is készülődik.Nehogy vihar legyen...olyan furcsán rikoltoznak a madarak.


    Korán ébredtem.


    Ildikém a filmmel még nem végeztem.Tudod... beosztom..hogy sokáig tartson,este egy résznél többet nem tudok nézni....fárad a szemem.Tevékeny napod lesz ma is.Remélhetőleg a szomszédban nem nagy a baj.


    Erika...érezzétek nagyon jól magatokat!


    Ma nem terveztem semmi menést...ingázok a kéz ház között.Ebédem még van tegnapról.Holnap már kellene mennem a piacra.Valószínű úgy megyek,hogy onnan a mamához.


     

  12. 2018. május 4. 08:22278640.

    Szia Julika, légy szives még az én jókívánságomat is juttasd el Timikének. 


    Köszönöm szépen.


    Mindenkinek Sziasztok!  Szép napunk lesz, ugye? ..Köszönöm a Hozzám szólásokat. Nem volt időm válaszolni, ..de futás közben elolvastam ám. Időpontért futottam tegnap a legnagyobb melegben. Csoda történt:  még sem kell júliusig várnom, hanem  hétfőtől  amikor beleférek  megkapom a vállamra azt a 10 kezelést. Azért a változás, mert  új kezelőnőt vettek fel.


    Sacikám, úgy elképzellek, amikor olyan nagyon kifáradsz. Én is ilyen vagyok pont.  Pedig én nem is dolgozom olyan sokat, mint te.Nekem Annuska mondta a B6-ot,  sok erőt ad. Talán vmilyen vitamin hiányzik a szervezetünkből. 


    Magdika, nagyon serény vagy, és bármikor nagy segítség a fiataloknak.


    Sacika, Ildike, Én a virágmagjaim és a gumóim  megmentését úgy oldottam meg, hogy  juttattam a temetőbe is, és R.-ékhoz is, ..mert ha az enyémeket elkaparják a tacsik, akkor még van remény máshol gyönyörködni bennük. 


    A lányom nemrég ültetett  új kővirágokat nagy kaspóba, olyan jól mutatott! ..már azt is megdézsmálták, de nem ízlik nekik, ezért csak tönkre vágják. 


    Erika, sikerült-e virágoznod  a birtokon. Mondtad kiviszed magaddal őket. Van-e felétek sok orgona?


    Kérdeztétek: igen, köszönöm, javult a fülem, és jó hangosra van állítva  a hallókám. Viszont a sok járkálástól kicsit meghúzódott a talpam, kenegetem. Hol itt, hol ott fáj. De nem baj, ..rá se rántok, ahogy Ti szoktátok mondani: majd "kirúgom magam". 


    Mit főztök ma? én tökfőzeléket. Az gyorsan megy. Írtam, ugye, hogy az almásomat nem lehetett "megfordítani". Így is elfogyott. 


    Ha kibir a lábam, akkor 2-re megyek Tecát látogatni. Remélem nem lesz savanya. Hogy a múltkor milyen barátságtalan volt, pedig ő hívott!  Persze, érthető: műtét után van a térde. Nem ugrálhat köröttem. Nem maradok csak 1 órát, mert utána még Voltarent is kell beszereznem - kell a fizikóra.


    Ki  is mondta az Anikó-Ildike féle közös képkiállítást?!  Mekkora ötlet!  De jó volna. 


    Gyerekek, voltam a postán, mert igazi levelet szerettem volna írni az unokatesómnak.  Kérek szépen egy borítékot, pestre bélyeget, és levélpapírost. A tisztviselőnő rám meredt, ..a mögöttem álló sor pedig szinte rám mozdult. Rég nem történhetett ilyesmi. Ma már mindenki emailt ír, ugye bár? Meg sms-t.  Aztán kaptam egy univerzális papír borítékot, amit majd csak be kell dobni, ..ha egyáltalán találok postaládát. Célszerűbb, ha ide visszahozom. Levélpapírt nem tartanak, de adott egy  fél A/4-es papírt szivességből. Otthon megírtam, megcímeztem és visszavittem bedobtam a faládájukba. Olyan különlegesnek éreztem magam!!!


    Úristen, hogy megy az idő, ..pedig vár Gusztáv. A porszívó. Mici miatt kell megint használni, mindent összeszőröz. Hja..a másik:  ... Carlos, a kávéfőző pedig 2 napra cserben hagyott. Sárgát világított és csak átlátszó levet bocsátott ki magából. Kivontam a használatból, mert nem tudtam mi a bánat baja van? Olyan makacsul ellenállt, ..Pati végül ott talált kiszóródott zaccot,  ahol nem is kéne lennie. Tegnaptól megint dolgozik. 


    Tegnap hazafele jól felpakoltam a két szatyromat: csak a legszükségesebb hiányzó akármikkel, aztán jó messziről cipeltem haza. Helyben is megvehettem volna, még akkor is jobban járok. ... Tán Marika írta, hogy  közel vannak az üzletek, a bevásárló hely az otthonához?! ..az bizony milyen jó dolog. 


    Meg az is ugyebár, ..hogy Pötyike pl. kilép a kapun, és ott a troli?? Jól emlékszem? Sipp-supp bejárja azokat a szép utcákat. 


    Mennem kell.Majd még jövök, megírom, hogy fogadott a zsörtölődős barátnőm.


     


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (278634)
    2018-05-03  18:38
  13. 2018. május 4. 07:43278639.

    Szervusztok!


     


    Julika Timidnek utólag kívánok sok boldogságot, minden jót!


     


    Jöttem elköszönni, indulunk a telekre......úgy néz ki, hogy keddig maradunk.....Azért csak keddig, mert szerdán jelenésem van a dokinál.....Azt hiszem tudok majd jelentkezni, mert megrendelem a mobil netet. Remélem sikerül.


     


    Gondolok rátok, vigyázzatok magatokra!!!!!!

  14. 2018. május 4. 07:36278638.

    Szervusztok.


    Már megint Zeg.-re készülök, tegnap nem tudtam mindent hazahozni ami kellett volna. Igyekszem vissza, mert lóg az eső lába. A tegnapi fűnyírás is elmaradt, nem igazán voltam jól, és a derekam is fáj, majd meglátom ma hogy alakul.


    Ildi melyik szembe szomszéd? A közvetlen, vagy eggyel arrébb?


    Jó erősen feltámadt a szél, na megyek.

  15. 2018. május 4. 07:24278637.

    Szervusztok, szervusz Ildi!


    Én meg fél 5 óta vagyok fenn. Amikor Timi elment háromnegyed 6 kor kimentem, levéltrágyával locsoltam a paradicsomot. Nálam ilyennel kell, hogy ne sárguljanak. A föld olyan, ilyet "írtak elő" a  növényvédő állomáson, meg a gazdaboltban. Permetezni is kellett megint a mályva bokrokat, most csak a felére volt levem, majd folytatom holnap. Locsoltam is. Érdekes, ami büdöske magot elvetettem nem jön még, de amit csak úgy tavaly elszórt, az már majdnem palánta. 


    Ebédem két napra van, frankfurti leves, nagyon finom lett. Valamikor megyünk az OBi ba, megvesszük a polcot Szanába, így Krisztiékkel időt nyerünk, egyenesen ki tudunk menni. Zsuzsi segít ebben. 

    előzmény:
    franci47 (278636)
    2018-05-04  07:07
  16. 2018. május 4. 07:07278636.

    Jó reggelt,már fél 6-tól fent vagyok.


    Reggel korahajnalban,4 óra felé itt volt a mentő a szomszédban,akkor ébredtem, /szembeszomszéd/ nem tudom elvitte-e vagy  sem,mert nem láttam igazán oda. Az is lehet,hogy vége lett az életének.


    Egy darabig itt ügyködtek a  mentősök, de én visszafeküdtem. 


     


    Amúgy szeles idő van, ki kell mennem összeszedi a fűvet.  Közben majd húst sütök, jön Bence haza,  virágokat sem ültettem át tegnap. Na sok dolgom van/lesz. 


    Majd később még jelentkezem. 

  17. 2018. május 3. 19:59278635.

    Magdikám, többet is láthattál innen. Egyszer olvastam ám, hogy mi a probléma, miért csusznak a fordítások,  de elfelejtettem. 


     Már végeztél is a tajvani filmmel? 


    Az online nézhetőséget Kornéliának lehet köszönni, a fordítás Ritáé. Bár Rita  odaadja a feliratokat a Sorozatbarátnak is. 


    elfáradtam, fánkot sütöttem, nagyon szép lett.  Mostanában mindig teszek szódavizet a kelt tésztákba. Attól-e? 


    Ki tudja? 


    Megnézem a most fordított Rita film befejező részeit. Kettő van, de mostanában nem bírok két részt megnézni. 


    Szép estét kívánok. 

    előzmény:
    harangvirag08 (278633)
    2018-05-03  18:30
  18. 2018. május 3. 18:38278634.

    A köszöntéseket átadtam!!! 


    Magdi! Ki ne vágd..nekem tavaly földig elfagyott, mégis kihajtott, az idén meg Zsuzsi irigyli akkorák már a gyümölcsök rajta. 

    előzmény:
    harangvirag08 (278631)
    2018-05-03  18:09
  19. 2018. május 3. 18:30278633.

    Elolvastam...köszönöm.Akartam kérdezni,hogy láttunk e filmet amit ő fordított....közben megnéztem aDescendnts/az a békefenntartós film...amiben a Csábmester"szerepelt...ha jóra gondolok./Az írás tetszett.A chat durva.Kár,hogy nem Rita kezdte fordítani a Vera filmjét....már biztos régen kész lenne.Szerintem az egy nagyon jó film....csak lassan két éve fordítódik.Biztos oka van amiért nem tud haladni.

    előzmény:
    franci47 (278628)
    2018-05-03  14:23
  20. 2018. május 3. 18:27278632.

  21. 2018. május 3. 18:09278631.

    Félig már haza értem...most itt vagyok a másik házban.


    11-kor kimentem Tómalomra....ma kuka nap van.Volt eső ...de lehetett volna palántázni.Igaz a palánta egy része otthon a másik még a piacon van.A talajt előkészítettem....majd  sorra kerül.


    Visszafelé bementem a városba....vásároltam némi ennivalót....főleg zöldségeket ennék.


    Annuska..tudod első felindulásomban tényleg azt gondoltam kivágom a fügét....de most mintha hajtana.Nekem a kert az életem..de úgy érzem csak addig csinálom amíg örömöt okoz.Na ..engem is ért ma meglepetés..alig beléptem a házba...megszólalt a riasztó.Normál esetben kicsit kell várni és akkor beütni a kódot.Lehet a vihar megbolondította?Végül a kód beütése után elhallgatott.Kis idő múlva hallom...egy autó áll meg a ház előtt.A francba ...gondoltam kijöttek a riasztósok.Megyek ki ...mondom a magamét....mikor kiderül ők a "kerítéscsinálók"...Jöttek valamit felmérni...és mondta nekik Zs. én biztosan kint vagyok/talán?/. Szerencséjük volt...mert tök véletlen,hogy akkor mentem. No comment....de a végén minden a helyére kerül.


    Pötyikém ....nekem  3o-ig itt van a Passionata.Sikerült Lajost elvinni a doktorhoz?


    Sacikám...vigyázz magadra...gyógyulj meg a ballagásra.


    Julika...nagyon jó az ajándék....gondolom tárgyakból van bőven.Krisztiék érkezése nagy öröm.


    Ildikém...ha írsz Ritának....nagyon-nagyon köszönöm a filmet....nem tudok írni oda.

  22. 2018. május 3. 17:40278630.

    Sok boldogságot kívánok Timinek!

  23. 2018. május 3. 17:25278629.

    Bezzeg nálunk porzik a föld, itt egy csepp eső sem esett. Csodálatos, nyáridő van. Nagy öröm ért. Vasárnap Kriszti haza szalad Virággal..a fiúk sakkozni mennek. Megint kapóra jön nekünk, kihasználjuk, hogy kocsival jön. Viszünk ki a nyaralóba egy létrát és egy polcot a faházba. Timi már pénteken kimegy, szombaton vendégei lesznek, vasárnap meg mi megyünk. Útközben bemegyünk a Praktikerbe, akkor vesszük meg a polcot, segítünk összerakni. Grillezni fogunk , csirke húst, salátával esszük. Remélem az idő kegyes lesz hozzánk. Mi is kimegyünk a temetőbe, a mamákhoz, nagyon közel vannak egymáshoz. 

  24. 2018. május 3. 14:23278628.

    Sziasztok.


     


    Ma Zegen voltam. Úgy gondoltam, veszek  anyáknapi virágot és Anyukámnak is ma van a névnapja. 


    Még nem vittem ki a virágot, ma nem is fog odaérni a temetőbe, mert elfáradtam a Zegi menetben.


    Szép minirózsákat vettem  mindkét szülőre, anyósomra és anyukámra is.  


    Mivel a piac mellett mentem el,így paradicsom palántákat is vettem, este el kell raknom.


    Szemléztem már kint, és minden csupa sár, a kis sárgarépa vetést jól beleverte a földbe az eső, a szépen mindenmagja kikelt zöldbabom minden levele csupa sár. Lehet, hogy még egy barackfát is ki kell fűrészelnem, mert   úgy nézem, megérdemli. 


    Fügék hajtanak, de ugye ezeken  csak másodjára  lesz gyümölcs. 


    Érdeklődésetekre, nem látok jégverés okozta kárt. 


    Most fél órás fekverészés következik, akármennyire is  nem akarom KELL, mert később  meghálálja a testem,  hogy adtam neki egy kis kedvezményt.


    Hoztam egy olvasmányt is. Akinek van ideje, vagy érdekli nézze meg. 


    https://alicesubs.blogspot.hu/2018/05/mit-csinal-fordito -amikor-eppen-nem.html


     


    Szép napot. 


     

  25. 2018. május 3. 12:52278627.

    Szép napot Mindenkinek!


    JUlika......Timinek nagyon boldog névnapot kívánok én is...


    A mai nem az én anpom......reggel a dokinőnél kezdtem....éjszaka az allergiám mellé még a torkom is megfájdult egyik percről a másikra....nem kicsit fájt és belázasodtam.....itt az események előtt nem mertem kísérletezni házi szerekkel, írt antibiotikumot, szerinte nagyon csúnya...........Aztán 10-re mentem a fodrászhoz...már korábban bejelentkeztem, nem akartam lemondani......azért valahogy csak ki kell nézni a ballagáson...


    Most kezdek majd hajrázni......megvettem az utolsó dolgokat amik még hiányoztak.......megvolt az én mai Lenkeségem.....hoztam céklát  az ismerős nénitől, nagyon finomra csinálja......hozzá rakja a levét is....itthon átöntöttem üvegbe, sajnos inkább mellé......minden csupa piros lett ....a szekrény oldala , a kő....azt hittem elsírom magam...


    Olyan jól esne most kicsit lefeküdni.......de nem lehet....


    Pötyike....  utána néztem ....nekem nincs meg a film eleje se, ha másnak is kell akkor én is kérem...


    Irigykedek erősen, hogy milyen jó eső esett nálatok...itt sajnos csak szele volt ....


    Mindenkire gondolok.....vigyázzatok..

Címlap

top