Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cipősdoboz 2011

reika
Létrehozva: 2011. október 21. 15:50

Sziasztok!

 

http://ciposdoboz.hu/

 

Sokaknak nem ismeretlen, eddig minden évben nyílt ebben a témában topik. Gondoltam idén is lehetne egy kis eszmecserét folytatni, ki mit csomagol.

 

Írtam az e-mail címükre és válaszoltak. Dec. 1- től 19-ig lesz az akció!

Én már nagyon várom!

  1. 2011. október 27. 12:2151.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozom én is, szerintem nagyon jó kis kezdeményezés, és biztosan jó helyre kerülnek a dobozok. Én 2006-ban készítettem először cipősdobozokat, és azóta is minden évben, ez lesz idén a 6. alkalom. Első négy évben 3-3 dobozt készítettem, tavaly kettőt.

    Úgy tudom, kamaszoknak érkezik a legkevesebb doboz, nekik talán nehezebb kitalálni, minek is örülnek, ezért jóval többen választják a fiatalabb korosztályt. Kétszer is készítettem 13-14 éves lánynak dobozt, és idén is az egyik valószínűleg az lesz. Tettem bele korábban dezodort, tusfürdőt,hajkefét, neszeszert, körömlakkot, vmilyen tiniknek szóló könyvet, tinimagazint, hajgumit, édességet stb. Az idei dobozba is már van egy Hannah Montana-s könyv, egy nyaklánc, fürdőszivacs-szett. A kisebbeknek pedig mindig került bele ceruza, filc, zsírkréta, gyurma, foglalkoztató füzet stb., illetve a cipősdoboz honlapon szerepel, hogy higiéniai eszközök is kerülhetnek bele, a fogkefe-fogkrémnek is örülnek, mert sok kisgyereknek ez sincs, így mindig teszek bele figurás fogkefét meg kisgyerekeknek való fogkrémet. 

    Töltsetek fel képeket minél többen, olyan jó érzés nézegetni, mások milyen dobozt készítettek :) És annyira meghatóak az átadásról való fotók, videók is, minden évben nagyon várom, hogy felkerüljenek.

    Majd töltök fel én is képeket!

     

    susy

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. október 27. 12:1950.

    Az nem semmi!

    Remélem egyszer majd én is mondhatok ilyen szép számokat. (én pont 21 vagyok).

    előzmény:
    eszterlili (48)
    2011-10-27  11:48
  3. 2011. október 27. 12:1649.

    Sziasztok!

     

    Kész lett az első dobozom

    Gondoltam megosztom veletek. Ez egy 2-3 éves kisfiúnak készült, került bele: sapi-sál szett, pizsama, egy kis póló, gyerek fogkefe, fogkrém, műanyag kanalak, pezadagoló (sponge bob-os), pez, bögre, francia drazsé, műanyag állatkák, dörmi piskóta, vanilíás szívószál (tej kell hozzá), buborékfújó, kisautós tusfürdő, beillesztősjáték, mini törölköző, tábla csoki. Jól tele lett a doboz, alig bírom lecsukni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. október 27. 11:4848.
    Csajszik, mi 21 éve vagyunk együtt...Hihetetlen...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. október 27. 11:3147.

    Hát igen... Úgy már biztosan könnyebb. (Főleg, ha te hordod a nadrágot )

    Mi még csak pár hónapja vagyunk együtt, de majd valahogy megpróbálom bevonni.

    előzmény:
    lila.tulipán (46)
    2011-10-25  21:39
  6. 2011. október 25. 21:3946.

    Nem, tényleg nem vagyok rossz fotós, még annál is rosszabb vagyok, nem szerénykedés, tényleg :)

     

    16 év házasság után meg bármire rá lehet venni a férjeket :) Elég két-három fenyegető mondat :)

    előzmény:
    reika (44)
    2011-10-25  18:40
  7. 2011. október 25. 21:3545.

    Sziasztok!

     

    Sajnos, nálunk sokszor elég későn kerülnek becsomagolásra a dobozok.Néha Pató Pál úr is csak tanulhatna.De mindig összeáll egy-két doboz. Mikor a hidegben keresgélek a padláson, mindig megfogadom, hogy jövőre másképp csinálom.Remélem, most az idén tényleg így lesz.Fotók sose készültek.Általában boltba vittük be, ahol ők gyűjtötték össze, volt, hogy katunk egy bolti katalógust érte.Ez is szép gesztus.Férjem szerint egy csomó csomag tornyosult, mikor vitte őket.

    De már a gyerekek is tanulják, hogy rászorulókon segíteni jó dolog.

     

    eszterlili 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. október 25. 18:4044.

    Szia lila.tulipán!

    Azért sajnálom, hogy nem készültek képek. Biztos nem vagy olyan rossz fotós, csak max. még nem éreztél rá az ízére.

    Akkor idén 4 dobozotok lesz?

     

    A férjed hogy veszed rá? Vagy ez már neki is fontos?

    Az én párom mégcsak nézegeti, hogy mit szöszölök mindig.Mondjuk még nem is mertem nagyon bevonni

    előzmény:
    lila.tulipán (43)
    2011-10-24  18:53
  9. 2011. október 24. 18:5343.

    Én nem szoktam fotózni, igazából eszembe se jutott :)

    És nem is tudok, szerintem nálam bénább fotóst nem hordott a hátán a föld...

    előzmény:
    reika (35)
    2011-10-23  21:00
  10. 2011. október 24. 17:4842.

    Hát igen. Felénk is tapasztalható, hogy majdnem mindenkit megviselnek a deviza árfolyam mozgásai. De valaminek már történni kell. Lesz ez még jobb is.

     

    Na de ne offoljuk a topikot!

     

    Mindenki akinek van képe a tavalyi vagy az előtti dobozokról légyszi töltsétek fel!!

    Annyira szeretem őket nézegetni.

    előzmény:
    eszterlili (41)
    2011-10-24  17:11
  11. 2011. október 24. 17:1141.

    Sziasztok!

     

    Tudod, amikor mi is kaptunk, mert odafigyeltek rá, hogy legyen, nekünk is jól jött.Akkor éppen hóvége volt.Pedig a mi helyzetünk azért még olyan közepes alának mondható.Ami kell, azért az meg van, de drágábbra már nem jut. Néha tologatjuk a dolgokat, de elvagyunk.Hálát adok ezért.Hiába, a deviza árfolyam emelkedésére nem számított senki.Mi még nem is túl sokat vettünk fel.Csak nekünk sok.

     

    eszterlili 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. október 24. 14:4440.

    Nagyon becsülendő dolog, hogy annak ellenére is adakoztok, hogy nálatok is kellenek megszorítások.

    Ti vagytok az élő példa, hogy nem kell gazdag lenni, elég, ha az ember átnézi otthon a szekrényeket. Szerintem ahol gyerek(ek) vannak ott össze lehet állítani 1-1 dobozt, az alig használt dolgokból.

    Biztosan neked/nektek is szivet melengető arra gondolni, hogy valaki biztosan nagyon örült az általatok küldöt adományoknak.

    Jó lenne minnél többen követnék a példátokat!

    Jó készülődést!

    előzmény:
    eszterlili (38)
    2011-10-24  13:25
  13. 2011. október 24. 13:2639.
    Bocs, naggyal együtt így akartam írni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. október 24. 13:2538.

    Sziasztok!

     

    Két lányzó van.Egyik 5 múlott júliusban, a másik 10 lesz januárban.

    Általában én rakom össze a csomagokat, de mindig megbeszéljük, hogy jó helyre kerülnek, stb. Most már a karácsonyi előkészület része. Nincs közünk ehhez a valláshoz, de sokat hallunk róluk, a nyáron ott volt a nagy táborban is ,egy-két emberkét ismerünk onnét.Szóval, ott tényleg nem a nagykalapban van.Az árvizeseknek is adtunk, de ott is a tanárnő mondta, hogy viszi vissza a nála táborozó gyerekekkel a busz a falujukba az adományokat.A múltkor 3 zsák ruhát adtunk egy családnak,  az egyik kislánnyal a nagy együtt volt kórházi szobában a nyáron.5 gyerek, igazi mélyszegénység.Oda is elvittük személyesen, mert szeretem tudni, hogy célba ér. Szívesen adunk,ha van, pedig mi is huzogatjuk a nadrágszíjat rendesen.Igaz, vásárolgatni a hitel miatt nem tudunk, de kinőtt ruha,játék szokott lenni, általában szépek, azokból szokott jutni.Az idein még nem gondolkodtam, majd meglátjuk.Tavaly az utolsó pillanatban jutott el hozzájuk, de elvittük.

     

    eszterlili 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. október 24. 13:0337.

    Szia eszterlili!

     

    Nagyon jó dolog, hogy ennyi dobozt küldtetek tavaly. Idén mennyi van tervben és kiknek?

    A lányod mennyi idős? Ő is szokott neked segíteni összerakni a csomagot?

    A Baptistákban én is megbízok. Minden évben kerülnek fel képek és talán még videó is.

    előzmény:
    eszterlili (36)
    2011-10-23  21:16
  16. 2011. október 23. 21:1636.

    Sziasztok!

     

    Mi is minden évben csinálunk. Általában a baptistákhoz szeretjük vinni, mert ott tuti biztos jó helyre kerül. De a lányom iskolájába is jutott.Tavaly sikerült úgy kb. öt csomagot összerakni, meg kettőt az iskolába.Jó állapotú kinőtt ruhákat, meg valamilyen játékot szoktunk beletenni.Mondjuk ruhákat folyamatosan viszünk a rászorulóknak is, ha van felesleges, jó állapotú. Az idén is csinálunk, még nem tudom, mi lesz.

     

    eszterlili 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. október 23. 21:0035.

    Nagyon jó ötleteid vannak. A saját kötésű cuccok szuperek. Egyszer nekem is meg kell majd tanulnom. Olyan jókat lehet kötni.

    Nekem nagyon tetszenek még ezek a csináld magad dolgok. Ilyenekre hol akadsz rá? Én keresgéltem, de nem találtam vagy iszonyú drágán esetleg nagyon csúnya mintákkal (pl. ujjbábot).

    Nincsenek fotóid a régebbi dobozaidról? Feltölthetnéd, ha gondolod. Olyan jó nézegetni.

    előzmény:
    lila.tulipán (33)
    2011-10-23  13:38
  18. 2011. október 23. 20:5334.

    Szuper csomagok! Biztosan örültek a kis gazdáik.

    Nekem majdnem minden csomagba fog kerülni legalább az egyik, vagy sapi vagy sál, esetleg zokni. Kicsit bevásároltam belőle. Még januárba vaterán több vadiúj sapi-sál volt aukción darabja mindennel együtt 300 forintra jött ki. Nagyon örültem neki.

    A matrica tök jó ötlet. Minden korosztálynak jó, csak a megfelelő mintát kell kiválasztani.

    Jó dobozolást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (32)
    2011-10-23  11:17
  19. 2011. október 23. 13:3833.

    hű, több éve csinálom, eddig két dobozt évente, egy 6-8 és egy 13-14 évest szokatm. Kicsinek illatos tusfürdő, szájfény, matrica, emlékkönyv természetesen rajzzal, csatok, hajpánt, hajgumi, könyv, csillogós zselés toll, sapi-sál-kesztyű (sk kötött), vastag pihepuha zokni, kis titkos napló, gyöngykészlet, volt már dekorgumi - amiből karácsonyi ablakképet lehetett összerakni, tolltartó, pénztárca, cuki karóra, édesség, gyümölcstea, díszíthető képkeret, mozaik, színes radírok, fémdoboz a titkos dolgaiknak, levegőn száradó gyurmát, kis csomagot amiből babát vagy állatkát lehet összerakni. Nagyobbnak szoktam beletenni csajosabb dolgokat, körömlakkot, ékszert, ékszerdobozt, dezodot, mini parfümöt, jobb minőségű testápolót, pénztárcát , divatos csajos kendőt vagy sálat.

     

    És mihelyst elküldöm a csoamgot, eszembe szokott jutni, hogy hű, ezt is meg azt is kellett volna...

     

    Idén én csinálok egy kisfiús és kislányos csomit, lányom egy kamaszost, férjem meg egy nagyfiúst :)

    előzmény:
    reika (24)
    2011-10-22  15:17
  20. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. október 23. 11:1732.

    itt vannak a dobozaim => 

     

    idén megpróbálok elszakadni a sapi-sál-zokni kombótól, bár azt hiszem, ez jó aji: szép is, hasznos is.

     

    most jutott eszembe, mennyire szerettem a matricákat; azt is fogok beletenni, olyan szépeket lehet kapni 

    előzmény:
    reika (26)
    2011-10-22  15:26
  21. 2011. október 22. 19:3131.

    Szia!

    Szerintem simán mehet bele deo. Meg tusfürdő is, csak le kell ragasztani celluxszal és egy zacsiba kell rakni hogy tuti ne follyon ki. Szerintem egy sapi, sál, zokni mindenképp jó lehet egy kamasz fiúnak. Valamilyen ügyességi játék pl. rubik kocka vagy kígyó (én is beszereztem párat), ördöglakat. Lehet kártya, színes cipőfűző, övtáska, öv, pénztárca, jó könyv (benéztem öcsémhez neki van pár Thomas Brezina könyve pl. Lánytesók és más földönkívüliek, azokat talán pár éve el is olvasta).

    előzmény:
    ninamyers (19)
    2011-10-21  18:40
  22. 2011. október 22. 19:1430.

    Köszönöm a tippet. Meg fogom próbálni.

    Ebben mondjuk nagyon igazad van. Ennek a témának sokkal több értelme van mint egy bulváros, ki kit miért szeret vagy nem szeret topicnak.

     

    Te már eldöntötted, milyen korú és nemű gyerkőcnek/ gyerkőcöknek küldesz csomagot?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823825 (29)
    2011-10-22  18:06
  23. Torolt_felhasznalo_823825
    Torolt_felhasznalo_823825
    2011. október 22. 18:0629.

    sajna én nem tudom, hogy lehet

    tippem van rá - van egy topik a fórumszabályzatról (azt hiszem), s gondolom ott megtalálhatóak a moderátorok - talán ők tudnak segíteni

    fogalmam nincs, mi alapján választanak, hogy kiemelt legyen egy topik, de szerintem egy ilyen témánál nem kell sokat gondolkodni (legalábbis szerintem sokkal inkább érdemli a kiemelést, mint egy ezredik senki magánélete...) 

    előzmény:
    reika (28)
    2011-10-22  16:18
  24. 2011. október 22. 16:1828.

    Szia Irielle!

     

    Üdv a topikban!

    Teljesen egyetértek veled és már le is írtam, ha lenne olyan használt játékom vagy ruhám, amit jó szívvel tovább adnék simán betennéma dobozba.

    Nekem még kicsit ismeretlen a fórumozás. Tudnál/ Tudnátok nekem segíteni abban, hogy hogyan intézhetném el, hogy a topic a kiemeltek közé kerüljön?

    Előre is köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823825 (27)
    2011-10-22  15:44
  25. Torolt_felhasznalo_823825
    Torolt_felhasznalo_823825
    2011. október 22. 15:4427.

    jó ötlet a topik indítása...sőt szerintem szólni kellene a modiknak, hogy ezt tényleg tegyék a kiemelt topikok közé és tartsák is ott egész az akció végéig

    én sem értem, mirét mondanak ilyet a szervezők, hogy használt dolgot ne tegyünk a dobozokba...egy megunt, de teljesen ép játék, egy kinőtt, megkímélt ruha, cipő, egy korban "kinőtt" könyv miért ne lehetne még másoknak használható és célszerű ajándék?

    nem egyszer volt rá példa, hogy egy játékra, egy ruhára vágyakozva nézett egy másik gyerek, aztán amikor az, akié volt megunta, kinőtte, odaadták a másiknak - ugyanúgy örült neki, mintha egy vadiúj dolgot kapott volna

    a gyerek nem azt nézi, hogy új vagy nem - tetszik neki vagy használhatja és ennyi 

    előzmény:
    reika (1)
    2011-10-21  15:50

Címlap

top