Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Emésztés-allergia.paleo?

pompidouenne
Létrehozva: 2014. február 2. 11:45

Sziasztok!

 

Előre leszögezem, hogy voltam orvosnál, UH-n, sőt voltam gyomor-és béltükrözésen is...Nem találtak szerencsére semmit. Az IBS elhangzott ugyan, de csak mint találgatás..

 

A 2. szülésem óta fordul elő  (nem császár volt), ennek már két éve, hogy időnként, mondjuk most, előtte meg 3 hónapja, hogy elkezd evés-ivás után borzasztóan kutymorogni a hasam, megakadnak a szelek, fájdogál a hasam, igen kellemetlen. Mndezek mellett meg a végtermék normális, nincs hasmenésem, sem az ellenkezője. Illetve olyan is volt, hogy mentem ugyan többször, de nem hasmenés volt, de ez nem jellemző.

 

Voltam természetgyógyásznál, nem ez ügyben, ők azt állapították meg valamiféle "beméréssel", hogy tejfehérje allergiám van. 

Tejet már előtte sem ittam jó ideje, de sajtot, tejfölt, túrót, joghurtot igen. 

Megpróbáltam elhagyni, de a legutóbbi ilyen épp abban az időszakban volt, mikor már pár hónapja nem ettem tejterméket. 

 

Ráadásul múltkor elkezdtem éjjelente izzadni. A vérvétel nem mutatott semmi komoly hátterét, a doki szerint CA hiány is okozhatja. NOha a vérben a kalcium az alsó határon volt, felírt calcimusc-ot és az izzadás elmúlt. Szóval lehet, hogy a tejtermékek elhagyása miatt Ca hiányom lett? Nem tudom, mindenesetre egy ideje sajtot, tejfölt, elsősorban ételben, nem önmagában, eszek. 

 

Próbáltam megfigyelni, hogy mi után jelentkezik a dolog, de mivel viszonylag ritkán jelentkezik, egyszerűen nem tudom lehet-e esetleg ételallergia a kiváltó ok. (Tegnap pl. meleszendvicset ettünk reggelire-ez nem jellemző, csak már untam a szokásosat sajttal, sonkával, s utána kezdtem érezni).

 

Egy ideig tanulányoztam a paleo diétát is, de mivel a család abszolut nem vevő rá, így belefáradtam, ráadásul sokszor oda jutottam, hogy nem tudtam mit egyek, mert ezt sem lehet, meg azt sem. Ráaásul a szülők termelte zöldségekkel tele van a mélyhűtő, ami nagy segítség, azt sem kell megvenni...szóval a borsót, zöldbabot nem tudtam elhagyni. 

 

Gondolkodom egy ételallergia vizsgálaton, de az most akciósan is 50 ezer, amit nem tudok megfizetni. Pedig anélkül szerintem egy étrendet sem érdemes vaktába követni szerintem. 

A barátnőmből indulok ki, akinek a párja paleó szerint étkezik  (s neki segített is a panaszokon), s ő is elhagyta a kenyeret és paleós lenmaglisztest kezdett enni. Később voltak ételallergia vizsgálaton, ahol kiderült, hogy a barátnőmnek a legmagasabb fokú allergiát a lenmagra mutattak ki, szóval azt hitte jót tesz, aztán pont az ellenkezője történt..

 

A párom túlsúlyos kicsit, és a családból hozva a hajlamot,  a cukrával, és a koleszterinjével is  gond van, ezért jó volna valami jó megoldás. Nálam is kimutatttak inzulinrezisztenciát, noha egy deka feleslegem sincs, a vérzsírok meg inkább alacsonyak, mint magasak. Amikor pl. a szénhidrátot csökkentettem, elkezdtem fogyni, pedig nagyon nem szeretnék. Miután emeltem, visszajöttek a kilók. A karácsonyi sütikhez vettem eritritet, kemény 2400 Ft/kg-ért,hogy legalább a cukor ne legyen benne, de azóta még nem tudtam újból venni, mert az el is fogyott akkor. Ennek anyagi oka is van, meg az is, hogy a városban nem sok helyen lehet kapni, a boltban egyáltalán nem. 

 

Volt valaki hasonló panaszokkal? Étrendváltozás segített? Volt ételallergia vizsgálaton? Stb. 

 

Segítsetek légyszi, mert olyan kellemetlen ez az állapot:-(

 

Köszi!

 

  1. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 3. 15:4176.

    B+, te hoztál ide baromságokat, bizonyítsd, kérlek!

    Nem nekem kell ilyen hülyeségekkel foglalkoznom, hogy megcáfoljam, De hiába hoznék (ahogy más topikokban hoztam is) mértékadó forrásokból cikkekket, neked az nem volt jó, hiszel inkább ilyen összeollózott, forrásmegjelölés nélküli áltudományos izéket.

    te még a  tudományos bizonyítás módszeréről sem tudsz semmit, először talán annak olvass utána.

    Sose higgy olyan oldalaknak, ahol 

    1.csicsás színekkel operálnak

    2.szerepel a "hihetetlen, rák ellenszere, egy hét alatt gyógyul, eltitkolják,  gyógyszermaffia", stb kifejezések bármelyike

    :-))

     

     

    előzmény:
    Öreg (73)
    2014-02-03  15:29
  2. 2014. február 3. 15:3675.
    Valóban a lentebb hozzá szólónak lehet igaza, sőtt 1 tisztító kura csak jól jöhet.
    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2014-02-02  11:45
  3. 2014. február 3. 15:3274.
    Mellesleg én csak kérdéseket tettem fel, amire neked semmilyen válaszod nincs.
    előzmény:
    Öreg (73)
    2014-02-03  15:29
  4. 2014. február 3. 15:2973.

    Akkor másképp írom.

    CÁFOLAT?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (72)
    2014-02-03  15:26
  5. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 3. 15:2672.

    Ez a hsz. meg önmagáért beszél, nekem sincs több hozzáfűznivalóm (itt).

    De akárhol meglátom, hogy terjeszted a hülyeséget, felszólalok ellen. 

    előzmény:
    Öreg (70)
    2014-02-03  15:23
  6. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 3. 15:2571.

    Nincsenek tényeid, bizonyítékaid még kevésbé.

    Te hoztál ide hülyeségeket, neked kéne bizonyítani. Mert az ezós és egyéb összesküvéses oldalak minden, csak nem tény, bizonyíték. De neked még ezt is nehéz (vagy lehetetlen) felfogni, hiába írom le mindig:-)) 

    előzmény:
    Öreg (67)
    2014-02-03  15:04
  7. 2014. február 3. 15:2370.

    Megfogadtam hogy neked nem írok, mert az álltalad képviselt stílusban én  nem akarok vitatkozni.

    De most ettől eltekintek.

     

    Elősször nem azt mondtam hogy nincs szükség káliumra, csak ezt még a sóban is adagolni mikor a zöltségekkel a szükséges mennyiség töbszörösét be visszük, ezt nem értem-

     

    A másik dolog ennél mégfontosabb, egyensújba tartani, a nátrium és kállium egyensúlyt.

     

    Ezért fontos az ételeket tiszta sóval sózni, hogy egyensúlyba próbáljok tartani a nátrium kalium szintet.

     

    A szervezet szüksédlete 30 az 1-hez a só javára.

     

    Még eggyet megszeretnék jegyezni, nem ijezgetés képpen.

     

    A szív műtétkor a szívet kálliumal állítják meg.

    előzmény:
    antironia (66)
    2014-02-03  14:52
  8. 2014. február 3. 15:1969.

    Nem tudom írták-e már, de tisztító kúrát még nem próbáltál? Én kb 2 éve szoktam rá, hogy olyan fél élvente, évente tartok egy hetes - öt napos tisztítókúrákat, mikor milyet. Mióta ezt alkalmazom sokkal jobb az emésztésem, elmúltak a hasonló tüneteim, még napközben is kevésbé izzadok.

    Én csak fogyni akartam, az nem sikerült, de az összes ilyen tünetem elmúlt.

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2014-02-02  11:45
  9. 2014. február 3. 15:1568.

    tudnám minek fórumoznak az emberek, ha folyton veszekedés, meg egymásra mutogatás, egymás lebutázása, csekély eszűzése és lehülyézése a vége

     

    az induló kérdésre, meg problémára meg válaszolnak kb ketten

     

    akkor további jó veszekedést, a tapasztalatbeli válaszokat köszönöm

     

    ha valaki még a felvetett problémám ügyében írna esetleg, akkor ha megkérhetem, tegye priviben, akkor mentesül mindenféle támadás alól

     

    köszi

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2014-02-02  11:45
  10. 2014. február 3. 15:0467.

    Azt hogy a személyemről mit gondolsz ebben a dologban nincs jelentőse, az ilyen szavak használata a gyengék érve.

     

    Én elvárnák ennél egy kicsivel ütősebb érveket.

     

    Én tényeket soroltam fel, példákat!

     

    Erre érdemi, vagy legalább is, vitatható érveket nem hoztál fel.

     

    Az ilyen megközelítés nagyon felszínes, nélkülözi a tudást vagy a tájékozottságot.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (62)
    2014-02-03  14:35
  11. 2014. február 3. 14:5266.
  12. 2014. február 3. 14:5165.

    Vajon miért moderálták ki azt a hsz-omat, amiben a kálium nélkülözhetetlenségéről tettem be linket öreg 60-as marhaságára...?????

     

     

  13. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 3. 14:4264.

    Magyarul nem létezik orvosi kifejezésként, látszik, hogy mind tükörfordítás, és kétes lapokból.

    Magyraul (szerintem ) kimerülés van. Esetleg kifáradás, de nem fáradtság. 

    előzmény:
    pompidouenne (59)
    2014-02-03  13:39
  14. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 3. 14:4163.

    Ne  a jóságban higgy, hanem a józan érvekben.

    Senki nem szívjóságból dolgozik. A szívjóság a kisebb közösségekben működőképes (ha...)

    De hidd el, rengeteg beteg ember maradna még betegen, ha meggyógyítanák a rákosokat, a cukorbetegeket, stb.

    Nem lehet elrejteni valóban nagy hoerdeerjű felfedezéseket.

    Nincs csodaszer, még ha annyian szeretnének is benne hinni.

    Mekkora üzlet lenne egy rákellenes gyógyszer? Hatalmas! És mivel állandóan betegdnének meg emberek ezután is, kifogyhatatlan lenne az utánpótlás! 

    (á, arról már nem is beszélek, hogy nincs olyan, hogy RÁK, millió fajtája létezik, nem lehet rá egy adott gyógyszer sem, olyan pléne, ami minden hétre jut? szódabikarbóna, deszt. víz, citrom, petróleum, diófalevél, stb:-))) 

     

     

    előzmény:
    pompidouenne (61)
    2014-02-03  13:45
  15. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 3. 14:3562.

    Na, ezek a tipikus összeesküvés-elméletek, amiket szeretnek csekély értelmű lények még csekélyebb értelmű lényeknek terjeszteni.

    Ne röhögtess.

     

    előzmény:
    Öreg (58)
    2014-02-03  13:25
  16. 2014. február 3. 13:4561.

    Én sem hiszek és követek egy ilyen ún. "összeesküvés elméletet sem". Én is csak megfogalmazok bizonyos kérdéseket, ahogy Te is írtál párat.

     

    Saját magam hiszem azt és nem mások hatására, mert a józan ész nekem azt diktálja, hogy képesek azért elfedni eredményeket, hogy a gyógyszeripar bevétele ne csökkenjen. Feláldozva ezzel emberek életét.

     

    Sokáig szentimentalista voltam, de már nem hiszek az abszolut emberi jóságban. Vannak jó emberek, de vannak bizony rosszak, az üzleti érdekből cselekvők, akiket semmi nem érdekel. Én az atombombát sem dobtam volna le, és mindent igyekeznék megbeszélni, ahelyett, hogy a másikat támadjuk, de hát a világot nézve nem ez  a választott irány...

    előzmény:
    Öreg (58)
    2014-02-03  13:25
  17. 2014. február 3. 13:4360.

    Egy pillanatra megdöbbentem (második mondatod eleje), de aztán végigolvastam a mondatot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (54)
    2014-02-03  12:45
  18. 2014. február 3. 13:3959.

    mielőtt kimerülsz, elfáradsz....:-)

     

    Német nyelvi oldalak is írnak róla. Persze ott is biztos mind csak természetgyógyászok...

     

    de legyen úgy, ne létezzen ilyen, és akkor egy bajjal kevesebbje lehet az emberiségnek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (55)
    2014-02-03  12:48
  19. 2014. február 3. 13:2558.

    Nem kell hinni az összeesküvésekben.

    Csak úgy néhány kérdés amii furcsa.

    Mért titkolnak el minden rák ellenni gyógymódott, amik sokkal nagyobb százalékban gyógyítanak mint a kemó.

    Mért etetnek Kálliummal szennyezett sót, mikor tudjuk a bevítt élelmiszerekkel sokszor a töbszörösét viszük be a megengedetnél, erre még plusz a só?

    Miér akarják elhitetni azt hogy a napi só bevitel 6gr az egészséges.

    Miközben a ringer oldat 9gr sót tartalmaz 1liter.

    Mért nyilatkoznak még sokszor (hozzá értő) szakemberek is úgy  hogy a  desztvízkáros a szervezetre, persze evvel elriaszva sok embert az egészséges víz ivástól.

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2014-02-02  11:45
  20. 2014. február 3. 13:0257.

    A természetgyógyászat  tőbb száz éves megfigyelések alapján működik, persze ez is alkalmazhatják helytelenül és rosszul is, ikyen az új orvostudomány is.

     

    A probléma az hogy sajnos még mindig nem alkalmazzák együtt.

    Csasak néhány megfigyelés amit a kömöd jelez.

     

    ha hosszan bordázott a körmöd akkor emésztési, vagy is felszívódási problémát jelez.

     

    fehér pötyök a körmön,kálcium vagy cink hiányt jelez.

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2014-02-02  11:45
  21. 2014. február 3. 12:5456.
    most írtam, hogy nem hiszek az őrült összeesküvés elméletekben....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (54)
    2014-02-03  12:45
  22. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 3. 12:4855.

    Ilyen nincs, hogy mellékvese fáradtság. :-))

    Csak gyanús oldalakra bukkantam kereséskor.

    Talán kimerülés, vagy hasonló lehet, nem tudom. 

    előzmény:
    pompidouenne (52)
    2014-02-03  12:15
  23. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 3. 12:4554.

    Ha hajlasz az összeesküvés-elméletre, akkor higgyél ezeknek, nyugodtan:-))

    Ajánlom Labant csabát is a figyelmedbe, ha őrült közveszélyesekről szeretnél olvasni. 

    előzmény:
    pompidouenne (53)
    2014-02-03  12:25
  24. 2014. február 3. 12:2553.

    azért egy 25-26 évesnek feltenni a kérdést, aki ráadásul nem is elhízott, nem biztos, hogy nagy valószínűséggel telitalálat, szerintem

     

    bár az is igaz, hogy az IR kialakulása, majd a cukorbetegség állítólag egyre korábban kezdődik,  így most 10 évvel később már lehet, hogy nem lenne furcsa a kérdés

     

    A kuruzslók, alapot nélkülöző vitamintukmálásáról imént elment a véleményem, de, hogy gyógyszermaffia létezik, az is biztos. 

    És az is szinte teljesen biztos, hogy tudatosan nyomnak el bizonyos nagy felfedezéseket azért, hogy megvédjék az arra kifejlesztett gyógyszerek piacát. No meg így is sok az idős ember, hát még ha hagynák, hogy egy-egy felfedezésnek köszönhetően, vagy netalántán csak egy étrend változtatás révén több 10 meg 100 ezerrel többen élnének tovább, akár 1-2 évtizeddel is.. Mert ez nem érdek, ugyebár.

     

    Minap olvastam egy cikket, hogy a védőoltásokkal tudatosan akarják az emberiség 3/4-ét kiirtani...Na, ezt azért igen nagy túlzásnak gondolom. És remélem, hogy nem igaz...:-)Szóval emögött persze megjelennek vad dolgok, de töredékigazságok biztosan vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (42)
    2014-02-03  09:55
  25. 2014. február 3. 12:1552.

    szerintem az étrendváltozást sem nagyon lehet nyakló nélkül csinálni. alább írtam, hogy barátnőm párja paleózott, s barátnőm is pl. elkezdte az ő fajta kenyeret enni, mert ha mást nem, ő fogyni szeretett volna. ez a "kenyér" lenmagból készült, meg tojás, meg nem tudom, no és később elment allergia tesztre, s kiderült, hogy a legmagasabb allergája a lenmagra van, de nagyon magas a tojásfehérjére, vagy sárgájára is, a tojást pedig a paleóban előszeretettel használják

     

    szóval lehet, hogy többet ártott magának, mint használt. 

    minden változtatást, gyógyszerelést, akár vitamin szedést meg kell(ene) előznie egy vizsgálatnak, mert lehet, hogy ami az egyiknek bevált, a másiknak ellenkezőleg hat

     

     

    ezt a hormonharmóniát amúgy nem ők találták ki, akik a honlapon vannak, illetve mögötte nem egy személy áll, hanem országosan, tehát nem egy x.y természetgyógyász kitalálmánya és csodaszer eladási kísérlete

     

    amit nálam ajánlott, azok közül volt, amit patikában kellett beszereznem, de a többit is lehet máshol kapni, nem csak náluk. Olyan nem tudom milyen rezonanciás vitamin szóba sem került pl.

     

    szerintem olvasd el, amit írnak, nem kell, hogy elhidd, ha nem akarod, de elgondolkoztató mindenképpen és logikus, és amit pl. a mellékvese fáradtságnál ír, az nálam több tünetettel egybevág.az alvászavar nálam is vezető tünet jó ideje, és ez a kortizol többlettel egybevág.Kortizol szintet azelőtt az életben nem mértek nálam, de még csak szóba sem került.

    előzmény:
    ellinor (48)
    2014-02-03  11:13

Címlap

top