Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2007.januári babák

Torolt_felhasznalo_385014
Torolt_felhasznalo_385014
Létrehozva: 2006. Április 27. 17:44

Sziasztok!!

Láttam ilyen topikot,de az január és februári.Ez legyen csak a miénk!!! Nekem sajna még nem biztos a januári baba,de drukkoljatok!!! Még nem teszteltem,és még semmi jel a terhességre.Írjon az aki már tudja,hogy januári lesz a babócája és persze írjon az is aki reménykedik(mint Én).

  1. 2007. Április 14. 22:0524151.
    Na, amint latom, ma senki nem toltotte otthon az idejet... kar is lett volna ilyen gyonyoru idoben...

    Rittus, Viko: koszi a koszontest, atadtam... ja, egyebkent egy vagi rovidgatyot kapott + polokat, orult is neki nagyon... igen, Viko, mi egy ilyen futos femili vagyunk, minket ez is hozott ossze es a barati tarsasagunkban is megfertoztunk nehany embert... most Debrecenben van a draga es holnap lenyom egy kemeny huszast, mar meg sem tudom becsulni milyen idot teljesit majd, mostanaban annyira belejott...

    Olivernek ma is jol telt a napja, egesz nap vihanclt, elvezte, hogy itt vannak a nagyszulei, en pedig egy kis levegohoz jutottam es kicsit pakolasztam a lakasban... annyira jo nezni, hogy egyre tobbet tud, tegnap meg alig emelte a fejet hason, ma pedig teljesen kinyomta magat tobbszor is es nagyokat kacagott hozza...

    Virag es Petra nagyon tundi-bundik...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. Április 14. 13:3624150.
    sziasztok
    most értünk haza, a Peti mamájánál voltunk ebédelni. meg is szegtem a diétámat 90 naposat csinálom és ma keményítő napom van, és a túrógombóc szerintem nem fér ebbe bele
    Petra most alszik, már vagy két hete, hogy állandósítottuk a délutáni alvását. Persze ő nem mindig akar elaludni, kicsit sirdogál, de aztán csak sikerül. Ilyenkor képes 3-4 órát is aludni.
    Sajnos nekem már szinte az elejétől kevés a tejem, így tápszereznem kell. Szerencsére ő szereti a tápit. El is szeretném kezdeni a hozzátáplálását, ha már 4 hónapos lesz.
    Vikomama: Petrának se hullott ki teljesen a haja, csak a feje tetején, hátul még mindig ugyanolyan sok és hosszú, mint mikor megszületett.
    Ma már 4-kor kelt fel, de én jobban is örülök neki, mint a 6 órainak, mert így legalább visszaalszik 8-ig, amúgy meg nem
    Most már nagyon jókat tud nevetgélni, meg "beszélgetni". Van egy csörgös kiscipője, hát az nagyon tetszik neki. Úgy rug-kapál benne
    Még egy két kép
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_290068 (24144)
    2007-04-14  09:42
  3. 2007. Április 14. 11:2424149.
    Hogy én mennyire irigylem azokat akinek napközben ilyen szépen alszik a csemetéje! Nálunk így néz ki egy nap: 9-ig szunya utánna 12-kor elszenderedik fél 1-ig, majd 3-kor fél-4-ig aztán este 7-kor kb 8-ig..  ennyi! De lekopogom éjszaka alszunk!!!!  
    előzmény:
    vikomama (24147)
    2007-04-14  10:53
  4. 2007. Április 14. 11:2024148.

    Halihó!

    Gyönyörűű idő van ma!!!   Ma már nem kap harinyót sem Bebe csak egy szabadidőrucit alá egy hosszú ujjú bodyval és egy tavaszi sapesz!    

    Viko: Annyira édi Simi!! Micsoda gondterhelt ráncok!!! Ez a gyerek egy tudós lesz!      

    Brit: Nagyon cuki Virág!! Nagyon csajos!  

    Nah Bebe akkorát böfizett hogy berezgett az ablak és kb 15 ml tej zúdúlt is egyből a nyakamba, onnan a hátamon át az ágyunkra, meg persze babaúr pocakjára! Totális átöltözés mindenki részéről, na meg ágyneműhúzás is..  

    Most néztem a Baumax honlapját!! Bakker a Brico store-ba a fűrészporos tapéta 1249.-/ 30 m és a Baumaxba ugyanez ugyanezzel a márkával 699.- azért ez dúrva különbség!!  

    Parketta ügyben vagyok gondban.. ami tetszik rendes fából rendes parketta az 5500.- körül van nm-e..  és ez az egész lakásba összesen 300.000.- pénz lenne....csak épp nincs nagyon many-nk..  

    megyek rántottgombát csinálni petrezselymes pirított újburival és tartármártással..  

    előzmény:
    vikomama (24147)
    2007-04-14  10:53
  5. 2007. Április 14. 10:5324147.

    Brit mostanában Simon is nagyon keveseket eszik belőlem üvegből sem akar többet szóval úgy látszik diétáznak a babák  édes a lánykád!

    Sziaaa Smaragd! Hogy van Petra?

    Rittus: de én nem akaroooooooom levágni Simon haját  csak a hüle apája   úgyis kihullik majd..vagy nem? ügyi Bence az alvással!!!   

    Hajnicsek: boldog névnapot az uradnak   hova ment futni? ti ilyen sprintelős család vagytok ? le a kalappal ..az összes sport közül talán a futást utálom a legjobban..egyszerűen nem megy..inkább kosarazok egy órát vagy bicajozok vagy tornázok csak futni ne kelljen..   már anno a tesiórán is mindig karót kaptam az iskolaköröknél  

    előzmény:
    Brit (24146)
    2007-04-14  10:08
  6. 2007. Április 14. 10:0824146.

    sziasztok!

    én ritkán jövök, remélem attól még bevesztek a csapatba.

    Van valaki még akinek a babája nem alussza végig az éjszakát? Mi 8 hetesen beálltunk a hajnali 4-5 órás első kelésre, viszont 10 hetes kóra óta 1-2 között kelünk, utána igaz fél 8 fele, de ezután is visszaalszik kb 10-ig. néha van a 4 órás első kelés.

    nappal igaz sokat alszik: délelőtt , délben és délután is, kb 4 -5 órát, de ha nem alszik akkor meg sír , nyűgös hogy álmos. és ő olyan hogy aludnia kell ahhoz hogy szépen el tudjon aludni a esti lefektetéskor

    most a kajával is szenvedünk, kezd megcsappanni a tejem, de remélem visszaállunk, mert két cicire ráteszem így, igaz sokszor elszórakozza a kaját, nevet, nézelődik, csak épp enni nem akar. van napirendünk, nagyon jól műxik, legalábbis edig. 3 és fél óránként eszünk. de most mintha nem lenne éhes és max 100 ml-t eszik átlagban.

    Teszek fel Virágról képet. remélem sikerül

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_290068
    Torolt_felhasznalo_290068
    2007. Április 14. 09:4324145.
    Jaj, a legfontosabb: hajni, boldog névnapot a párodnak!!! Mit kap?   
    előzmény:
    hajnicsek24 (24143)
    2007-04-14  08:57
  8. Torolt_felhasznalo_290068
    Torolt_felhasznalo_290068
    2007. Április 14. 09:4224144.

    island, azért én is minden este kitisztítom a fülét Bencének, de van mikor kicsit beszárad, azt nem merem,nehogy beljebb nyomjam...

    viko, de édi simike!!!!! Nagyon cuki! Figyu, én is le akarom vágni bence haját, mert egyik oldalon tök hosszú, másikon meg már szinte kopika  

    Szia smaragd!!!!!!!! de édik vagytooooooooook! írj már mi van veletek. Ma nálunk is fél 5-ig volt alvás este 8-tól, nem tudom mi ütött a gyerekbe, mert sztem nem is igazán lakott jól este, de ezek szerint igen. aztán 10 perc kaja, és ismét alvás. Most pedig már a reggeli utáni szunyát nyomja  

    előzmény:
    vikomama (24139)
    2007-04-13  22:14
  9. 2007. Április 14. 08:5724143.
    Szep jo reggelt, Csajszikak!

    Remelem mindenkinek jol telt az ejszaka. Mi meg mindig kelunk egyszer 5 ora korul, de szerencsere csak egy rovid szopira. Viszont az esti lefekvesek normalizalodtak es reggel is jol birja a kissrac, meg mindig alszik.

    Nemsoka jonnek a szuleim, igy hetvegere lesz, aki pesztralja, igy egy-ket dolgot el tudok intezni. Sajnos a parom nem lesz itthon, delutan elutazik (futni) es csak holnap este jon haza, igy most arra nem tudjuk hasznalni a szuleim tarsasagat, hogy kettesben is elmenjunk valahova... pedig jo lett volna kicsit unnepelni, hiszen ma van a nevnapja... sebaj majd bepotoljuk...

    Viszont sikerult meglepnunk egy kis ajandekkal, egyik nap leugrottunk Oliverrel a westendbe... nagyon elvezte a kis draga, minden boltban a plafonban gyonyorkodott, imadja a fenyeket, es ugye ott van nehany szaz spot lampa... en pedig begyujtottem a dicsero szavakat...

    Ja, es ha mar ott voltam, anyukam es aposom is megkert, hogy a nevukben is vegyek valamit... na meg jo, hogy en vagyok a legmobilisabb ebben a csaladban egy ket es fel honapos bebivel...

    Macsi, Bebe szerintem is rad hasonlit, foleg azok a hatalmas szep szemei..

    Smaragd: nagyon jol neztek ki... kadban furcsi mar nekunk is volt nemegyszer, nagyon elvezi Oliver, ezert is szeretnenk babauszasra menni...

    Island: mi is a rubint neztuk ki, de meg nem mentunk el csekkolni a helyet... a mult heten viszont a klaudia musoraban bemutattak egy masik uszodat a camponanal (hofeherfoka.hu), ahol szinten evek ota szerveznek babauszas szombatonkent es akkor egesz nap csak a bebiknek van fenntartva az uszoda, igy most gondolkodoba estem... sot most hogy Rozi irta a Polus hotelt, lehet, hogy azt is meg kellene nezni, mert az kozelebb van, vagy megsem?

    BM korhazat nem is hallottam, de ne izgulj, lehet, hogy megveszi valaki es akkor a mackotestvert is ott szulheted...
    baratnom most fog szulni es mivel bezartak a rokust, meg nem tudta, hogy hol, de mondta a dokija, hogy ne izguljon, ugy tunik az egesz korhazat orvosostol megvegveszi egy maganbefekteto........

    Jaj es a legjobbat nem is mondtam, tegnap este Oliver hangosan kacagott az apja kezeben... olyan tunderi volt... szerintem neki is tetszhetett a sajat hangja, mert legalabb 5 percig folyamatosan hahotazott...

    Pep: szerintem is gyere gyakrabban, itt barmirol lehet irni, es egyebkent is hianyzol a csapatbol... es Lindaban + Mirkoban is szivesen gyonyorkodnenk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. Április 13. 22:5724142.
    sziasztok
    nagyon-nagyon rég írtam, de mindennap elolvaslak Titeket
    remélem bevesztek még a csapatba...
    mi is fürödtünk már a kádban együtt, rakok fel egy pár képet.
    az éjszakát már egy hete átalusszuk, este fél 9- reggel 6-ig alszik, de mondjuk utána meg már nem akar visszaaludni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. Április 13. 22:5024141.
    viko SimiSámson nagyon édi gyerek, olyan kis sajátos orcája van! igazi dögönyöznivaló

    hajni beneveztem én is a minicittára
    előzmény:
    vikomama (24140)
    2007-04-13  22:15
  12. 2007. Április 13. 22:1524140.
    és még egy fürcsis..ilyen lenne ha kopasz lenne .az apja mindig azon rinyál hogy vágjuk már le a haját mert ő kopasz babát akar.. 
    előzmény:
    vikomama (24139)
    2007-04-13  22:14
  13. 2007. Április 13. 22:1424139.

    naaaaa de béna vagyok

    szóval velem

    bnőmmel -hát te meg ki vagy vazze??? 

    szopi közben fölnéz 

    előzmény:
    vikomama (24138)
    2007-04-13  22:13
  14. 2007. Április 13. 22:1324138.

    na és képek ..

    1 - tegnap a játszón

    2. ma a játszón -életkép

    3-Sámson velem (rikta pillanat mindig elmarták  )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. Április 13. 22:0724137.

    nagggggggggyon jók a képek MAcsi SImisámson is imád a nagykádban lenni csak ő velem szokott   

    ma játszóztunk...állat volt!!!   zajlik az élet és tök jó kicsit kimoccanni..meg látni a babákat akik tök nagyot nőttek ősz óta..(akkor bezár a bazár és most újra kirajzottunk)

    Island: le  a kalappal hogy futkorászni akarsz. Ejha jól kirúgtál a hámból te nőőőőőőőci 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. Április 13. 22:0024136.
    na és folytatom, mert féltem, hogy elszáll...

    Rozi a babaúszáson én is erősen töprengek, de nem tudom legyen-e vagy sem. a Rubinban 20-án megyek a Kalovits tájékoztatóra és aszem akkor van a beiratkozás. ti hova fogtok járni?

    macsek: érik a kéróóóóó, hihi nekem a védőnő aszonta ha a bcg másodjára sem sikerül, még 1x nem adják be tegnap én is voltam Flórával a Mammutban képzeld. nagyon tetszett neki, egy percet sem aludt csak nézelődött

    rittus Flórának is állandóan sasolom a fülzsírját, de én próbálom kicsit tisztogatni azért... és szerintem semmi baj az alakoddal, nem tom miről beszélsz??

    pepszon simán írhatsz ide bármit, most ne már! most az én szülinapi témám, mennyire illik bele a képbe szerinted? és különben is mikor szervezel egy baba-mama talit, hm? ebben te vagy az expert!

    Bazmeg, most hallom a tévében, hogy bezárták a BM kórházat, a franc a belüket! Olyan jó volt oda járni terhesgondira és még jobb volt ott szülni! Egy kis kórházban mindig sokkal figyelmesebbek, mint egy nagyüzemben. Arról nem is beszélve, hogy ott nem folyosón vajudtak a nők! Rohadékok!!!

    Bebemackó fürcsi képek, de jóóóóóóóóóóóóóóóóók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. Április 13. 21:4724135.

    Hali

    Macsi, nagyon jöók a fotók Asszem lassan mi is kipróbáljuk a nagykádazást, mert az eddig látott gyerkőknek úgy látom nagyooon teccccik  Csak nálunk bonyolítja, hoy apa váltott műszakban dolgozik, ezért minden második héten egyedül fürdetem  

    Pep, örülök, hogy jelentkeztél!!! Van ez így,. hogy az ember maga alá kerül, és úgy érzi, hogy semmi sem érdekli, de el fog múlni! Ahogy ismerlek, nagyon talpraesett nőci vagy, és Maki is helyre legényke, "észhez" fog térni!!!  

    Nálunk is  hogy nő REbinyó már észreveszi ugye, hogy itt van-e az apja. Ha délelőttös pl. akkor tök jól alszik reggel, a 6-7 órás ébredésés evés után szunyálunk még egyet. De ha délutános az emberem, akkor nem alszik délelőtt Rebus. Amikor meg du-s az uram, akkor este fél nyolc fürdés, nyolc körül szopi, fél kilenckor már alszik. Ha meg itthon az uram, kilenc-fél tíz, mire elalszik..   Olyan vacak, szegénynek nagyon nehéz lehet megszokni ezt. De én bízombenne, hogy 1-2 hónap és már fogja vágni a témát   

    Luanya, hát téged sem irigyellek a háromműszakos apáért...  Nagyon vacak lehet HÁt, ne is mond, hog yilyen lesz a lányom Kis hisztérika Pedig már most is nyafkázik ám..  Estére már én is hulla vagyok, különösen, ha az uram délutános. Egyrészt öt után van, hogy óránként szopizik a lányom, és ez kiakaszt, másrészt meg énis elfáradok, hiszen napközben max odalent alszik a gyerek, így én nem tudok pihenni.. Persze, ogy kifárad az ember... Nade lesz ez még rosszabb is Addig örülök, míg éjjel alszik, és evés után is le tudom tenni, nem sokáig nyüsszög.

    Jó éjt mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. Április 13. 21:4324134.
    Hát szevasztok cuki lyányok!

    Annyira de annyira köszönöm mindenkinek ezt a rengeteg sok jókívánságot, annyira édesek vagytok! A tegnapi napom nektek is köszönhetően nagyon nagyon jól telt
    Jelentem a buli tök jó lett az írmacskában, este 8 után mentem el, miután Flórát letettem és hajnali fél 3-kor jöttem haza

    Fishernek szuper jó hangja van, hallottátok milyen szépen énekel?

    viko amúgy nem 18, hanem 13 vagyok, csak attól függ, honnan nézed

    rittus meg majd megríkatott, de ezt már írtam

    tundew mennyire gáz, hogy elcseszték a tgyásodat? agyam elborult volna a helyedben, az tutkó! jó, hogy szemfüles voltál!

    luanya én semmilyen játszóházba nem járok. te milyenbe szoktál? meg az mit is jelent pontosan? bocs, de nem vágom... és bébike ha talizol korival, nekem is szólj, tök szivesen taliznék veled, ha te is kíváncsi vagy az arcberendezésemre persze

    viko nagyon jól hangzik ez a hétvégi szabadidős porgram. nekem anyósom jön fel holnap hozzánk. no comment

    hajni figyi ne haragudj, hogy már annyiszor nem válaszoltam neked! jót duhajkodtunk a csajokkal, ajjaj, előtte még futottam egy jót délután. én is jelentkezek a minicittára, mindjárt ki is töltöm a lapot. milyen futócsukát vettél? elmondod, melyik a jó? tök ámátőr vagyok a témában
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. Április 13. 21:3324133.
        
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. Április 13. 21:2724132.
    Pep: Kitartás, minden rossz elmúlik egyszer!!! Mirkónak tuti rossz hete volt!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. Április 13. 21:2624131.
    Az kicsi már rá hidd el! Ideje nagyobbat venni!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_290068 (24129)
    2007-04-13  21:07
  22. Torolt_felhasznalo_751901
    Torolt_felhasznalo_751901
    2007. Április 13. 21:1724130.

    pep: szó mi szó, nem irigyellek a hisztisMaki miatt, nálunk ugyan ez a szitú, a Luca is tisztahisztérika, amikor az apja itthon van egyszerűen nem lehet bírni vele. tiszta kettyó, ő alszik napközben, még is este tiszta bolod, nem akar bejönni, mikor bejön végre és megnyugszik, nem akar fürdeni stb., nem vagyok a verés híve, sőt..., de ma oda csaptam a fenekére, nem bírom már, hogy minden este a fürdésnél mit művel, ha holnap is dinka lesz, akkor ezentúl külön fürdetem őket, vagy a Luca nem fürdik és megeszik a kosz . apja a hidegvizes zuhanyt igérgeti neki, de nem engedem, úgy félek, hogy sokkat kap és dadogni kezd... Reggel is olyantájt ébredünk mint ti, igaz nálunk a Luca kel előbb,1/ 2 7 - 7 között, a Máté csak 8 körül. sajnos estére már én is türelemetlenebb vagyok és alig várom, hogy csend legyen a házban és aludjon mindkettő. meg lelkiismeret furdolásom is van, mert a Máté tök nyugis baba, így alig foglalkozom vele, tök el van maga, a Lucus meg ugye pörög egész nap, és hiába mondom bármire hogy nem egyszerűen meg se hallja. na ez most így kikivánkozott, de remélem azért még nincs veszve minden..., majd csak jó útra tér a kiscsaj, de ez a hiszti és állandó nyavajgás, egy nap 4x legalább átöltözik, mert semmi ruha nem tetszik neki, szal kivesz az észből. hihetetlen hogy mennyire öntörvényű. csajos anyukák ez vár rátok is..., hisztisbukszák (apja így nevezi). meg a rendmániám is a sírba visz, ugyi mivel egésznap majdnem kint vagyunk így idebent alig tudok csinálni valamit, este meg mikor már lefeküdtek egyszerűen nincs erőm...

    na ma én nyavajogtam, úgyhogy el is dugulok. még 3 éccaka apa nélkül 

    szép estétmindenkinek

    előzmény:
    pepszon (24125)
    2007-04-13  18:52
  23. Torolt_felhasznalo_290068
    Torolt_felhasznalo_290068
    2007. Április 13. 21:0724129.

    na, pep, hálaistennek élsz még! fel a fejjel, és figyu itt nem csak szopiról meg éjszakázásról megy a duma!!!!   Velem pl. beszélhetsz másról is! Mondjuk jó lenne már Lindaképet nézni. Léccccci, nnnnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Csajok, Benci 5 kilós, és 4-6 kilós pelust nyomok. A ciki csak az, hogy már a new-born is kifolyt és télleg nem a sok pisi miatt. Így is szegénynek a háta küzepéig ér a pelus. Csak nem akarom az egész gyereket belegyömiszölni egy nyavajás pelusba, hogy ki se láccon belőle  Úgy látszik én vagyok a béna. Meg apuka is, nála is folyat  

    előzmény:
    vikomama (24128)
    2007-04-13  20:39
  24. 2007. Április 13. 20:3924128.

    Szegény Pep gondoltam hogy valami zizi van a háttérben ...kitartás öreglány lesz ez még így se   

    Rittus: jaja nem lehet hogy már nem a súlycsoportos pelust veszed?? egyékbént nekünk is kifolyik a Pampersből de most egy pár napja nem...jól megszorítom a derekát csórinak  

    Tundew: nem nem fájt! CSak nem hallottam rá! És a doki (fül orr gégész ) mondta hogy fülgyuszi csak ugye nem gennyes azé nem fáj..de mivel a takony miatt ( má bocs) fölgyűlik a folyadék a dobhártyában az okoz dugulást..nagyon nehezen gyógyul és én tudom baromi ideges voltam tőle hogy "befelé" hallom a hangomat...szerintem infrázni kéne de nem akarok baromságot mondani (én még antibiotikumot is szedtem r&aacute inkább mutizd meg dokinak..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. Április 13. 20:3124127.

    Sziasztok!

    Megint csak gyorsan jövök, még rengeteget kell vasalnom.

    Holnap, ha minden jól megy, délután 1-4-ig nem lesz itthon Dani. Anyósom elviszi. Úgyhogy most gyoran elvégzek, hogy holnap Zsoltival tudjukn egymásra koncentrálni-   

    Vasárnap keresztelő, ma volt a megbeszélés. Alig várom már ,hogy túl legyek rajta.

    Megyek is, lehet, hogy csak hétfőn jövök legközelebb, de akor keresztelős fotókkal!!!!!

    Mindenkinek szép hétvégét!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top