Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"Mosolyogj!"

jerry86
Létrehozva: 2003. Április 7. 13:50
A segítségeteket szeretném kérni! Mit gondoltok a mosolyról, és a toleranciáról, a mostani helyzetéről, milyennek kéne lennie, miért olyan, amilyen?! Egy házi feladat (szónoklat) megírásához kérek segítséget.
  1. 2003. július 13. 13:0326.
    Tartozol 1 mosollyal :)

    Délután, a körúton járva mosolyog ránk az ég. Boldogan, a szivem kitárva, vidáman megyek feléd. Te is ott vagy a nagy tömegben, ragyog rád is a napsugár. Mégis úgy teszel, észrevettem, mintha már nem is lenne nyár. Tartozol rég egy széles mosollyal az egész nagyvilágnak. Ennyivel tartozol még, egy hozzám hasonló, távoli jóbarátnak.
    Nem számít, ha még sose láttál, egy mosoly akkor sem árt :)

    Lehet, még ilyet sose csináltál, de ezzel nem teszel kárt. Még a város is rögtön szebb lesz, tán a lelked is erre várt :)
    Itt az alkalom most, hogy elkezdd, hidd el, visszanevetnek rád :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. június 26. 09:1025.
    Miert mosolyognak Keleten a (gazdagabb) turistakra?Mert nagyon-nagyon sok függ nekik töle, hogy jönnek-e a turistak, vagy sem. Üzlet. :)
    előzmény:
    Magdolna9 (17)
     
  3. 2003. június 26. 09:0724.
    Ezek alapjan Havaiiban sem tudnal mosolyogni. :(
    előzmény:
    Magdolna9 (17)
     
  4. 2003. június 26. 09:0523.
    :)))
    előzmény:
    Puma45 (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. június 26. 08:3122.
    Hát sziasztok! Most találtam rátok, de úgy látom már régen nem akar senki mosolyogni. Egyébként igazat szóltok. Sajnos én sem vagyok az az igazán mosolygó, de néha próbálkozom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_495900
    Torolt_felhasznalo_495900
    2003. június 11. 14:4921.
    Egy tanár gondolatai ZH írás közben
    Kategória: Iskola

    Ez igen! Erre számítottam! Bámulnak maguk elé, mint borjú az új kapura. Még nem tértek magukhoz az első megdöbbenésből. Ezt a példatípust direkt nem vettük gyakorlaton. Valamit a ZH-ra is kell tartogatni! Úgy teszek, mintha rájuk sem figyelnék. Hadd kezdjenek mozgolódni! A Kovács már lapozgatja is a könyvet. Azt hiszi, nem látom. Simán elkérhetném. De minek? Úgyis rossz képletet másolt ki. Úgyis elégtelent kap, és nem is voltam szigorú. Még puskázhatott is.
    Ah! Barabás rátalált a jó képletre. Legalábbis azt hiszi. De téved.
    A jó képlet nincs is benne a könyvben. Helyesebben benne van, csak hibásan. Nem véletlenül választottam ezt a példát. Itt ma mindenki egyest ír. Azért ülök én itt.
    Majd legközelebb rendesen felkészülnek. Akkor kapnak egy primitív példát, amit még egy általános iskolás is meg tud oldani. Éppen ez fogja megzavarni őket. Nem hiszik el, hogy egy osztás meg egy szorzás az egész. Egy olyan képlet, amit még a kettes szintű általános iskolások is tudnak. Elbonyolítják majd az egészet. Aki pedig megcsinálja, azét azért nem fogadom el, mert nem általános iskolás módszerekkel kell dolgozni.
    Legalábbis a hallgatóknak nem. Megadtam azt a mennyiséget is, ami tévesen benne van a könyvben. Így nem gyanítanak semmit. Amúgy is több adatot írtam fel azok kedvéért, akik megszokták, hogy az összes adatot, amit megadtak, fel kell használni. Addig osztanak, szoroznak, amíg ki nem jön a kérdéses mennyiség. Ez ma legalább öt elégtelent fog szülni. Helyes! Barabás kirakta a dolgozatat a pad szélére, a háta mögött ülő már másolja is. A Szepesi meg leírta egy kis fecnire a példát, s odaadta az előtte ülőnek. Nagyszerű! A várt sebességgel terjed az egyes.
    A Horváth túl akar járni az eszemen. A szerencsétlen nem tudja, hogy ez eddig csak a feleségemnek sikerült. Jól felkészült a ZH-ra, a képletet is tudja. Már legalább öt perce készen van, és büszkén feszít. Na nem sokáig. Számítottam rá, hogy nem lehet semmivel sem megzavarni. Ezért még tegnap délután felírtam a padjára a helyes összefüggést. Most szépen odaballagunk hozzá, és véletlenül észrevesszük. . .
    Na, ez megvolt. Még neki állt feljebb. Nagyon elkanászodtak a mai fiatalok. Régen sokkal jobb volt. Nem kellett ennyit manőverezni. Csak a teljesen kész, hibátlan dolgozatokat fogadtam el, melyek végeredménye is jó volt. Persze olyan adatokat adtam meg, s olyan képletekkel kellett számolni, hogy logarléccel az atyaúristen sem tudta volna befejezni időben. De ezek a rohadt számológépek megnehezítették a dolgomat. Ám kifogni nem tudnak rajtam. Úgy látom, mindenki befejezte, beszedhetem.
    Így kell ZH-t íratni! Nem kell utána órákig vesződni. Az egészet kijavítom egy perc alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_495900
    Torolt_felhasznalo_495900
    2003. június 11. 14:3020.
    - Tanító néni, én szerelmes vagyok magába!
    - Na de Móricka. . . Nekem nem kellenek gyerekek!
    - Nem baj, tanító néni. Majd vigyázunk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. június 10. 11:4919.
    En sem vagyok :)) nagyon de azt tudom h amikor mosolygok, es tiszta szivol jon - Isteni adottsag, de kerni is lehet ezt a kegyelmet- akkor jol erzem magamat es a kornyezetem is eszre veszi. Nincs bennem feszultseg, tehat olyan igazan jol vagyok lelkileg. Az a :)) ami masbol fakad mindenkinek csak karara vallik. Tehat vigyazzunk a mosolyokkal. Minel tobbet :))))) szivbol es minel kevesebet kepmutatasbol, gunybol. Habar a mai diplomacia megkoveteli :))) es abba nincs is semmi. Amit sugarzol magadbol olyan vagy. Hala a Jo Istennek valtozni tudunk, de legyen az jo iranyba, mindenki oromere. Alakitsuk magunkat es kornyezetunket. Ez is egy nagy feladat. :))), :))) minel tobbet.
    előzmény:
    lizinka (18)
     
  9. 2003. május 22. 16:1118.
    Hogy a gazdagabb turistákra miért mosolyognak, azt én nem tudom. Én sose voltam gazdag turista. A mosoly, amit kaptam, őszinte volt és semmit se kellett adnom cserébe. És bármikor, mármilyen kérdésem vagy "bajom" volt, mindig segítettek. És azt láttam, hogy egymással is sokkal segítőkészebbek, mint mi.
    előzmény:
    Magdolna9 (17)
     
  10. 2003. május 22. 10:2417.
    A közel-keleten én sem tudnék mosolyogni! Havaiban lehet hogy tudnék mosolyogni, mert ott valószínűleg nem találkoznék rossz körülmények közt tengődőkkel, akik azt sem tudják min lehet mosolyogni! Ha valaki mosolyog, attól még hosszútávon nem lesz boldog! Az én kérdésem: Miért mosolyognak keleten a gazdagabb túristákra?
    előzmény:
    lizinka (11)
     
  11. 2003. május 22. 10:2016.
    Kár, hogy ez a szólás nálunk nem állja meg a helyét! Mert ez egy keresztény ország, és itt csak egy Isten létezik, ha egyáltalán az az egy is létezik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789545 (14)
     
  12. 2003. május 22. 10:1715.
    Majd én sagítek neked! Ha valaki mosolyog, akkor annak oka van! Többféle mosolyt ismerünk! Van ami tiszta szívből fakadó, ártatlan mosolygás! Van kárörömből fakadó hideg vigyor, van színlelt bájmosoly, ami hazugságtól ül ki az ember arcára!
    előzmény:
    jerry86 (1)
     
  13. 2003. május 14. 14:0314.
    Amikor mosolyogsz, az Istenek örülnek. (Japán mondás)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. Április 15. 16:4513.
    Köszi mindenkinek, 5öst kaptam a szónoklatra!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_241044
    Torolt_felhasznalo_241044
    2003. Április 11. 14:0612.
    szia Jerry!
    Remélem sokat mosolyogsz, ha máskor nem is, legalább akkor, amikor jól kiszúrsz Tommal. :)
    A mosoly szerencsére mindennapos tud lenni, de csak ha te kezded. Sajnos egyre rohanóbb világunkban, gyakran elfeledkezünk egymásról, és saját magunkról is. Mert ha reggel mosolyogva indulsz el otthonról, hidd el, nem csak másokat, de önmagadat is felvidíthatod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. Április 7. 15:5811.
    Két esetemet osztanám meg veled.
    1/ Reggel a szúfolt metrókocsiban. Beszáll egy anyuka gyerekkocsis kislánnyal. A kislány tündéri, mindenkire külön ránevet és integet. A "mindenki" fele nő, de csak kettemosolygunk vissza a kislányra. Miért?
    2/ 89-ben először jártam a Közel-Keleten és fantsztikusan érintett az ottaniak segítőkészsége, barátságossága, kedves mosolya a külföldiekkel szemben. Hazajőve sokkal többet és többször mosolyogtam, mint előtte. De alig-alig kaptam válaszul én is mosolyt. Miért?
    előzmény:
    jerry86 (1)
     
  17. 2003. Április 7. 14:5910.
    Kicsit talán szirupos, de leírom Neked. Már nem tudom kitől kaptam, de igyekszem továbbadni, és főleg élni vele.
    A mosoly értéke
    Semmibe sem kerül, de sokat ad.
    Gazdaggá teszi azokat, akik kapják, de mégsem juttatja koldusbotra azokat, akik adják.
    Egy pillanatig él csak, de az emléke örökre megmarad.
    Senki sem olyan gazdag, hogy meglehetne nélküle, és senkisem olyan szegény, hogy ne lenne gazdagabb tőle.
    Boldoggá teszi az otthont, táplálja a jóakaratot, és a barátság biztos jele.
    Nyugalom a megfáradtnak, napfény a csüggedőnek, világosság a szomorkodónak, és a természet legjobb orvossága a bajok ellen.
    Mégsem lehet megvenni, elkérni, kölcsön adni vagy ellopni, csak önként lehet adni.
    Ezért hát MOSOLYOGJ!
    előzmény:
    jerry86 (1)
     
  18. 2003. Április 7. 14:339.
    Szia!
    A mosoly, a derű belülről fakad. Kisugárzik. Nem mindenkit lehet "elvarázsolni" vele, de tapasztaltam, hogy egy-egy dünöngő "fenevadat" is meg lehet szelidíteni vele néha. Lehet, hogy nem túl nagy divat, és nem mindig van helye, de mindig akadnak, akik időnként másként gondolják: pl. én is :-))
    előzmény:
    jerry86 (1)
     
  19. 2003. Április 7. 14:268.
    szia :)
    én konkrétan segíteni nem tudok de szerintem is egy nagyon jó dolog :)
    előzmény:
    jerry86 (1)
     
  20. 2003. Április 7. 14:177.
    Szia Jerry!

    Szerintem a mosoly a legjobb a világon. Az mindent megold. 1 félénk mosoly, ha elszúrtam vmit, vagy a kisbabámnak, aki épp felriadt és sír. Nincs csodálatosabb érzés, mint mikor a csöpp teremtés visszamosolyog. Olyan őszinte és tiszta. Ilyenkor olyan csodás az élet. Én is mosolygok mindenkinek és nem érdekel, hogy félreértik. . . :)))))
    előzmény:
    jerry86 (1)
     
  21. 2003. Április 7. 14:146.
    :)))))
    előzmény:
    triz7 (4)
     
  22. 2003. Április 7. 14:125.
    Ez most akkora mosolyra sikeredet, hogy kétszer is el kellett küldenem. :-)
    előzmény:
    triz7 (4)
     
  23. 2003. Április 7. 14:114.
    Szia Jerry!
    Manapság nem "divatos" sem mosolyogni, sem toleránsnek lenni.
    Pedig olyan jó mosolyt adni és kapni is.
    De valahogy az emberek nem tudnak napjainkban egy-egy mosollyal mit kezdeni: pl. :gúnynak veszik, vagy nem viszonozzák.
    Én ettől függetlenül olyan vagyok mint egy "tejbetök", vigyorgok jobbra-balra. Nekem ez nem kerül semmibe, viszont aki kapja, annak lehet, hogy mindennél többet ér.
    Ezért most kapsz egy nagyon nagy mosolyt!
    :-)
    Üdv: triz
    előzmény:
    jerry86 (1)
     
  24. 2003. Április 7. 14:103.
    Szia Jerry!
    Manapság nem "divatos" sem mosolyogni, sem toleránsnek lenni.
    Pedig olyan jó mosolyt adni és kapni is.
    De valahogy az emberek nem tudnak napjainkban egy-egy mosollyal mit kezdeni: pl. :gúnynak veszik, vagy nem viszonozzák.
    Én ettől függetlenül olyan vagyok mint egy "tejbetök", vigyorgok jobbra-balra. Nekem ez nem kerül semmibe, viszont aki kapja, annak lehet, hogy mindennél többet ér.
    Ezért most kapsz egy nagyon nagy mosolyt!
    :-)
    Üdv: triz
    előzmény:
    jerry86 (1)
     
  25. 2003. Április 7. 14:042.
    Szia!
    Szerintem nem véletlen kaptátok házi feladatnak.
    Ugyanis ez a két fogalom elég nagy hiánycikk mostanában. Keresem-keresem, de sehol nem találom.
    Talán a tanárnéni/bácsi arra számít, hogy Ti megsúgjátok a lelőhelyet:))))) Szerintem Önmagadban keresd, mindkettőt:) És szólj a többieknek is, hogy hol kell keresniük.
    Puszi: Zyla:))))
    előzmény:
    jerry86 (1)
     

Címlap

top